BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Viera, Felek i Aduś mówią Państwu: dzień dobry!
Autor Wiadomość
aniam69 

Barfuje od: od tygodnia
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 21 Lip 2015
Posty: 6
Skąd: Węgorzyno
Wysłany: 2015-07-22, 14:05   Viera, Felek i Aduś mówią Państwu: dzień dobry!

Oczywiście robią to przy użyciu swojej karmicielki Ani, czyli mnie.

Stadko czworonogów składa się z następujących postaci:

Viera - prawie ośmiomiesięczna suczka owczarek niemiecki. Niejadek, grymaśnik, chudzielec. Szczenięctwo spędziłyśmy na trasie dom-gabinet weterynaryjny-dom. Dalej nie jest różowo, ale walczymy dzielnie. Wypróbowałyśmy wiele karm w wielu odmianach smakowych z tzw. wyższej półki ( ToTW, Orijen, Acana, Wolfsblut, Husse, Marp, Daxneo, Lukullus i kilka innych) przy czym żadna z nich nie została zjedzona bez dosmaczenia. Aż pewnego dnia pies zupełnie odmówił jedzenia kulek. Mimo atrakcyjnej okrasy.
W akcie desperacji przez kilka dni dla niej gotowałam, aż mnie natchnęło na surowiznę, a psica ją pokochała od pierwszego kęsa. Miałam niemalże łzy w oczach, kiedy po posiłku mała kilkukrotnie wracała do miski i ją wylizywała...
Ponieważ psiak nadal ma niedobory i wychodzenie na prostą idzie nam mozolnie, chciałabym umieć ułożyć jej optymalne posiłki, bo na razie błądzę zdając się na swoją niewielką wiedzę i tzw. czuja.

Felek - około 2,5-3 letni wykastrowany kot, który w wakacje 2013 przyszedł na taras do mnie - psiary nieznoszącej dotąd kotów - i poprosił o jedzenie. Wciąż jest troszkę dziki. Od początku u mnie karmiony ToTW oraz puszkami i saszetkami Gourmet. Ponieważ mieszkamy nad jeziorem, pełno tu wędkarzy i rybich szczątków po krzakach. Sądzę że Felek na rybach samodzielnie się wychował i dzięki nim przeżył w dobrej formie. Kocha surowe ryby do dziś (niestety sam sobie znajduje i olewa moje uwagi, że są niezdrowe i mogą być zarobaczone) a kawałkami mięsa gardzi. Chętnie zjada kulki, mokrą karmę i mielone mięso, czyli materiał na barfera - jest!

Aduś - około roczny niewykastrowany jeszcze kocurek, którego w grudniu 2014 - jako malucha - przyprowadził do domu mój poprzedni owczarek Cezar. Jest żarłokiem, je często i wszystko, choć ostatnio kulki ignoruje, zje tylko kiedy już naprawdę musi. Uwielbia mięso i ryby w każdej formie i konsystencji. Świetny materiał na surowiznożercę; ryzykując życie usiłuje podjadać mięso psicy z miski a jak nie może to wiszczy okrutnie. Całkowicie udomowiony, od niedawna znosi mi myszy i wróble z okolicy. Czasem zdobycz zje na moich oczach oczekując zachwytów (!).

Dziękuję za uwagę i za przyjęcie do grona - teraz idę uszczknąć trochę Waszej wiedzy :-)

Miłego dnia!







Ostatnio zmieniony przez aniam69 2015-07-22, 15:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-07-22, 14:56   

Dzień dobry na forum.
Jak możesz to wstaw zdjęcia :kwiatek:
 
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-07-27, 23:20   

Ale fajna ekipa! :-D powodzenia w barfowaniu!
 
 
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-07-29, 02:16   

Jakoś przegapiłam Twój wpis :oops: Fajnie napisałaś, serce mi się ścisnęło na wzmiankę o przyniesieniu Adusia przez psa. Powodzenia :kwiatek:
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-07-29, 15:03   

Urocze grono :mrgreen:
Witamy Was cieplutko :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne