BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gwiazda górek leśnych na barfie
Autor Wiadomość
Nersenelia 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 62
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-09-25, 11:40   Gwiazda górek leśnych na barfie

Hej :)

Od początku sierpnia jestem na forum i pomału mam co opowiadać. Początki były na prawdę trudne, bo po raz miałam jeszcze tonę żarcia gotowego, po dwa nie wiedziałam od czego zacząć, a mięso z aspolu sprzedaje u nas idiota-wet, więc nawet grosza bym mu zarobić nie dała. Więc do tej pory dostawała: wszystkie części kurczaka, indyka, antydot, ozory wieprzowe, mieloną łopatkę wieprzową, piersi kaczkę, piersi gęsie ze skórą, wątrobkę drobioną, wieprzową, no i łososia. Dostaje też żółtko, choć ostatnio trochę się na nie obraziła...

Początkowo wg rady jaką gdzieś wygrzebałam, odrobinę podgotowywałam mięso, którego nie chciała jeść. Dosłownie 1 min w gotującej się wodzie. Teraz już tą metodę odstawiam na bok, bo co do mięsa surowego Calista się w dużej mierze przekonała. Dużo gorzej z podrobami... Podroby, a głównie wątróbka to zło konieczne i wącha to tylko by mi przykrości nie zrobić :P

Zamówiłam jej ostatnio drożdże, ale 8in1 w tabletkach. A dosłownie 3 min później zobaczyłam link na grupie do drożdży dla koni 8zł za 1kg... :P pech to pech. W sobotę mama mi na wystawie kupi olej z łososia.

Mimo, że dopiero zaczynam suplementację Calista to okaz zdrowia, mimo że wg każdych wyliczeń niedojada. Mam też świadomość, że je za mało kości... Ale jak na początku rzucała się na mięcho z kością, tak teraz ją tylko obgryza...




_________________
 
 
Nersenelia 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 62
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-09-30, 07:13   

:lol: Mam już olej z łososia i rybi - ten drugi ponoć lepszy. Pożyczyłam maszynkę do mięsa od rodzicielki, ale ręczna do surowego się nie nadaje... :(
_________________
 
 
youwee 


Barfuje od: 09.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2015
Posty: 22
Skąd: K-Koźle
Wysłany: 2015-10-09, 10:14   

Czyżby był tutaj jakiś szelciak? :D pozdrawiamy ;)
 
 
Nersenelia 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 62
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-10-11, 14:48   

youwee napisał/a:
Czyżby był tutaj jakiś szelciak? :D pozdrawiamy ;)


Ależ oczywiście :) :hura:
_________________
 
 
Nersenelia 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 62
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-10-14, 14:29   

Mamy gościa do soboty :) Niebarfowicz, ale... miskę z żołądkami opędzlował w moment! Mimo że nastawiłam się na karmienie go tak jak właściciel - proszę, pierwsza qpa i wszystko ok, barf mu służy! A Calista? Dostała niesamowitej motywacji do jedzenia. Wybrzydzanie poszło w kąt!



_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne