BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w chorobach nerek
Autor Wiadomość
rufina 

Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 46
Wysłany: 2015-08-28, 20:12   

Piszę już kolejny post w sprawie tej samej suni, ale za każdym razem jestem trochę mądrzejsza, więc może by skasować te poprzednie :)

Mam wyniki świeże:
mocznik 53 mg/dl
kreatynina 2,26
fosofr 2,45 mmol/l
wapn 2,2
potas, sód w normie

ciężar właściwy moczu: 1,005
pH 7
białka brak

do tego lekkie obniżenie hemoglobiny i hematorkytu.

Takie wyniki podał mi wet telefonicznie.

Oznacza to: stały spadek kreatyniny, mocznika w przeciągu ostatniego miesiąca (a było: crea 5,83, mocznik 202)

Przez ten czas, za wyjątkiem kilku dni kiedy usiłowałam posłuchać weta i karmić royalem, w związku z czym sunia sie przegłodziła, dostawała surowiznę, a od dwóch tygodni radykalny reżim "fosfor be." :)
Na początku zadziałałam skorupkami w ilości ciut za dużej, gdyż nastąpiło wahnięcie, fosfor do 1,73 czyli poniżej normy a ph moczu do 8 (nie oznaczono mi wapnia we krwi)

W ostatnim tygodniu skorygowałam, w sumie było tylko 6 g skorupek, i fosfor się podniósł w dolną granice normy.

Czyli chyba dobrze. Znaczy BARF działa. Znaczy na fosfor też można poradzić.

Wciąż mam jednak wątpliwośc, czy nie byłoby dobrze wprowadzić łososia całego oraz odrobinę kości żeby dostarczać minerałów i witamin. Suplementy działają bardzo jednostronnie i wartości w kalku wyskakują z wszelkich skal :( (nie mówię norm, bo stosuję własne)

Zatem zamieszczam do konsultacji przepis nerkowy nr 3 pies 29 kg

Wołowina karczek średniotłusty 1000 g
Łosoś 1000 g
Żwacz z treścią (zielony) 3000 g
Kurczak serce 1000
Kurczak udo (skóra i kości) 2000 g
skorupki 80
wątroba kurczak 50
krew świeża 500 g
mączka z alg 13
rośliny 1600

fosfor 17629
wapń 44617 (praktycznie w normie)
Ca/P 2,53
potas 12345 (mniej niż połowa normy, ale nie wiem czym uzupełnić. Jednocześnie we krwi potas jest ok)
sód 6328 (radykalnie obniżony)
K/Na 2,0
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-09-09, 18:38   

Rufino, widzę że się uczysz, czytasz i starasz opanować podstawy BARFa dla nerkowca. Ale widzę też jeszcze parę błędów, które należy skorygować.

rufina napisał/a:
Czy powinnam za wszelką cenę ograniczyć jej mięso? Z Waszych wcześniejszych postów wynika, że nie należy ograniczać ilości białka.

Wiesz już, że mięsa nie należy ograniczać za wszelką cenę ale też nie przesadzać z jego ilością. Natomiast ilość białka należy kontrolować i dostosowywać do fazy choroby oraz wyników badań. W przypadku wzrostu poziomu mocznika trzeba jednak wprowadzić restrykcje dotyczące białka. U twojego psa mocznik jest tylko lekko podniesiony, więc nie musisz zbytnio ograniczać mu białka. Powinno wystarczyć zwiększenie nieco tłustości mięsa oraz podawanie nieco zwiększonych porcji gotowanych warzyw i/lub owoców (owoce surowe oczywiście). Większa porcja węglowodanów równiez jest dla psa z PNN wskazana, bo zmniejsza nieco zapotrzebowanie na białko.

rufina napisał/a:
Po 2 tyg. kroplówek mocznik spadł z 33 do 22, kreatynina z 516 do 303.

rufina napisał/a:
Mam wyniki świeże:
mocznik 53 mg/dl
kreatynina 2,26
fosofr 2,45 mmol/l
wapn 2,2
potas, sód w normie
ciężar właściwy moczu: 1,005
pH 7
białka brak

do tego lekkie obniżenie hemoglobiny i hematorkytu.
(...)
Oznacza to: stały spadek kreatyniny, mocznika w przeciągu ostatniego miesiąca

Spadki parametrów po intensywnej kropówkoterapii nie oznaczają poprawy stanu nerek. Są wynikiem rozrzedzenia krwi i nie można rozpatrywać ich w oderwaniu od sytuacji oraz poziomu hematokrytu. Taki spadek parametrów jest bardzo mylący i zbyt często daje właścicielowi zwierzaka złudzenie jego zdrowienia (to dotyczy oczywiście wyłącznie PNN, a nie np. ONN).
Nerki się nie regenerują i oprócz obrazu USG jedynym parametrem, który wskazuje stopień ich zniszczenia jest kreatynina oznaczona przynajmniej w 2 badaniach nie poprzedzonych intensywnym nawadnianiem.
Jeśli obniżony jest hematokryt to znaczy, że krew jest zbytnio rozrzedzona i oznaczane parametry nerkowe w rzeczywistości są wyższe.

rufina napisał/a:
Rozumiem że kalkulator został stworzony dla psów zdrowych. Czy da się zmienić normy dla fosforu?

Nie ma norm dla chorych zwierząt. Dla każdego zwierzaka i dla każdej choroby ustalamy jadłospisy indywidualnie biorąc pod uwagę postęp choroby oraz wyniki badań. W przypadku fosforu zasadą jest przy PNN: im mniej, tym lepiej.

rufina napisał/a:
nie rozumiem co oznacza kolumna "suma". W przypadku fosforu i wapnia mowa jest o wzajemnej proporcji, więc suma?

Suma oznacza całkowitą zawartość danej substancji odżywczej w całej porcji. Jeśli podzielimy to na ilość dni, na jakie przygotowujemy porcję, a następnie na wagę zwierzaka to otrzymamy dzienną dawkę np. fosforu na kg wagi ciała. To jeden z najważniejszych parametrów, które trzeba pilnować.

rufina napisał/a:
wyliczam sobie ilości przy pomocy kalkulatora, ale przeraziło mnie to, że w miesie zapodanym mam najwyżej połowę normy fosforu, wapnia, sodu i potasu. Za to relacja wapń fosfor i sód potas jest w normie. Czy w takim razie lepiej jest nie zwracać uwagi na tą normę, dalej podawać mało fosforu ale wyrównać do poziomu normy wapń i potas? Nieco podnieść sód?

Priorytetem jest są zawsze wzajemne relacje Ca:P oraz K:Na (gdy nie ma specjalnych zaleceń ze względu na rozchwiany jonogram to 2:1 dla) oraz maksymalne obniżanie fosforu.

rufina napisał/a:
Czy dobrze rozumuję, że najkorzystniejsze mięso dla nerkowca to kaczka, baranina? Tak mi wychodzi łacznie z: względnie niska zawartość białka, dość niska zawartość fosforu i duża zawartość tłuszczu?
(...)
Czy Dobrze rozumuję, że jeszcze lepsze są serca kurze, a jeszcze lepsze żołądki kurze (...) a najlepsze i super mega są żołądki wolowe?

Aby ocenić przydatność danego mięsa czy podrobu w diecie nerkowej trzeba zawsze sprowadzić zawartość białka i fosforu do suchej masy oraz wyliczyć stosunek białko:fosfor.
Jeśli tego nie zrobisz, to okaże się, że albo próbujesz nakarmić psa wodą (wysoka wilgotność pokarmu to zawsze mniej wszystkich składników odżywczych w danej jednostce wagowej), albo obniżenie ilości fosforu odbywa się kosztem niedoboru białka (zmniejszanie się ilości białka w suchej masie zawsze pociąga za sobą zmniejszenie sie ilości fosforu).

rufina napisał/a:
Oraz ładować skorupki z jajek? Kalkulator krzyczy, że za dużo wapnia!

6. Zważyłam że orientacyjnie skorupka z jednego jajka to 10 g. Dobrze?

Czy ja dobrze rozumiem, że podajesz psu całe skorupki jajek?
Jeśli tak, to poważny błąd. Aby związać fosfor w jelitach skorupki muszą mieć postać drobno zmielonej mączki wymieszanej z mięsem.
Ilość mączki ze skorupek musisz dopasować do jonogramu i o ile pies nie ma podniesionego poziomu wapnia we krwi i/lub bardzo wysokiego fosforu, to wtedy możesz używać mączki ze skorupek jako jelitowego wyłapywacza fosforu i zwiększyć stosunek Ca:P w zależności od poziomu fosforu we krwi. Najnowszy wynik fosforu jest dość dobry, ale jak pisałam może to być jedynie skutek kroplówek. Poprzednio był dużo gorszy, więc nie zwiększałabym podaży skorupek bardziej niż do poziomu, w którym stosunek Ca:P nie przekroczy 1,5:1 (ważny jest tu iloczyn poziomu wapnia i fosforu we krwi, który decyduje o kalcyfikacji tkanek miękkich). Rozważyłabym włączenie dodatkowego, drugiego wyłapywacza fosforu najpóźniej w momencie, jeśli w badaniu nie poprzedzonym kroplówkami fosfor we krwi psa będzie wyższy.

rufina napisał/a:
Moja wetka konsultowała dla mnie dietę z jakąś dietetyczką (rozumiem że psią, chociąz może niepotrzebnie) i zaproponowała mi dietę złożoną wyłacznie z: 350 g ryżu, 3 kromek chleba i węglanu wapnia 1 łyżeczka.

Niech wetka razem z dietetyczką zaczną czytać literaturę fachową dotyczącą żywienia psów z PNN zamiast wymyślać bzdury. Możesz im nawet podesłać kilka linków z niniejszego wątku.

rufina napisał/a:
Założenia:
1. obniżenie fosforu radykalne
2. używanie tłustych mięs

Punkt 1 realizuję poprzez wybór dużej ilości żołądków, zwłaszcza w miarę możliwości wołowych. Jest to niezgodne z ogólnym zaleceniem barfa, ale zgodne z celem nerkowym.

Nie jest to zgodne również z celem nerkowym. Policz parametry, o których pisałam wcześniej i porównaj z innymi mięsami/podrobami.

rufina napisał/a:
Punkt 2 realizuję poprzez stosowanie skór

Skóry, oprócz tłuszczu, zawierają też białko (głównie bardzo niskowartościowy kolagen niepotrzebnie tylko obciążający psa, a nie dający korzyści) i fosfor. Dlatego lepiej jest stosować tłuste mięsa lub do chudych mięs dodawać czysty tłuszcz, nie skórę.

rufina napisał/a:
obniżam fosfor, da się, ale czy nie za bardzo?

Nie da się obniżyć fosforu za bardzo w diecie nerkowej opartej na produktach mięsnych.

rufina napisał/a:
Na początku zadziałałam skorupkami w ilości ciut za dużej, gdyż nastąpiło wahnięcie, fosfor do 1,73 czyli poniżej normy a ph moczu do 8 (nie oznaczono mi wapnia we krwi)
W ostatnim tygodniu skorygowałam, w sumie było tylko 6 g skorupek, i fosfor się podniósł w dolną granice normy.
Czyli chyba dobrze

Jak pisałam wyżej, te spadki najpewniej spowodowane są płynoterapią i rozrzedzeniem krwi.

rufina napisał/a:
Wciąż mam jednak wątpliwośc, czy nie byłoby dobrze wprowadzić łososia całego oraz odrobinę kości żeby dostarczać minerałów i witamin.

W kwestii kości nie ma żadnych wątpliwości, że zaszkodzą psu z niewydolnymi nerkami. Odpowiedziałam już na tę twoją wątpliwośc w wątku dla kotów, w którym się wpisałaś:
http://www.barfnyswiat.or...p=101316#101316
Wszystkie potrzebne witaminy i minerałay znajdują się w odpowiednio skomponowanym BARFie nerkowym.

rufina napisał/a:
przepis nerkowy nr 3 pies 29 kg
Wołowina karczek średniotłusty 1000 g
Łosoś 1000 g
Żwacz z treścią (zielony) 3000 g
Kurczak serce 1000
Kurczak udo (skóra i kości) 2000 g

rufina napisał/a:
Ca/P 2,53

O wiele za dużo żwacza i łososia, kości wywalić całkowicie.
Stosunek Ca:P za wysoki!

rufina napisał/a:
potas 12345 (mniej niż połowa normy, ale nie wiem czym uzupełnić.

Na przykład bananami, ziemniakami (gotowanymi w łupinach, podawanymi bez skóry) itp.
Warto u nerkowców dbać o podaż potasu, tak by jego poziom we krwi zawsze był w górnej połowie normy, bo często mają z nim problemy, a niedobór potasu jest dodatkowym czynnikiem uszkadzającym nerki.

Cytat:
K/Na 2,0

Tak jest prawidłowo dla nerkowca. Poprzednio dawałaś za dużo soli.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
rufina 

Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 46
Wysłany: 2015-09-09, 19:42   

Dziekuje Dagnes za ustosunkowanie sie do moich postów. Jak widzisz, w ciagu ponad miesiąca było ich sporo. Jest pewne zamieszanie w tej chwili, bo większośc danych juz jest nieaktualna.

Pies nie dostaje kroplówek od miesiąca. Zatem ostatnie wyniki które cytowałas są po 2 tygodniach bez kroplówek. Ostatnie, z wczoraj sa jeszcze ciut lepsze (nie mam cyfr, bo były podane telefonicznie). Równiez zero leków. Ta radykalna poprawa jest dziwna równiez dla weta, do tego stopnia że wycofał się z diagnozy niewydolnosci nerek i tak naprawde w tej chwili nie mam żadnej diagnozy. A pies był niby do uśpienia (poprzendi wet)

Co do różnych szczegółów jadłospisu:
Cytat:
Aby ocenić przydatność danego mięsa czy podrobu w diecie nerkowej trzeba zawsze sprowadzić zawartość białka i fosforu do suchej masy oraz wyliczyć stosunek białko:fosfor.

Wydawało mi się, że tak własnie liczy to kalkulator. Dane tam wprowadzone wskazują, że żołądki maja niski fosfor. I obawiam się, że nie zaskoczyłam z tym stosunkiem białka do fosforu. Jakas podpowiedź?
Albo czy zalecana podaż fosforu na kg masy ciala jest u psów taka jak u kotów?
Typując kaczke i baraninę brałam pod uwagę względnie niski fosfor i wzglednie niskie białko. Typujac żołądki - bardzo niski fosfor. Czy białko w żołądkach jest niedobrej jakości? (Rozumiem uwagę o skórkach - skórki odrzucam)

Inne sprawa:
Jak należy rozumieć fakt, że wyniki krwi wykazują wapń, sód i potas w normie, a kalkulator wskazuje na drastycznie zaniżona podaż tych trzech? (Fosfor traktuję osobno)

Z owocami jest kłopot, sunia nie zje. Warzywa tylko niektóre - marchew, dynia, ziemniak.
Inne węglowodany powodują rozwolnienia. - kasze, ryż
łososia i tak musze wywalić z przepisu, bo nie moge nigdzie dostać. Jedzie do mnie za to olej z łososia, na wit. D może wystarczy. Jak rozumiem dla nerek prawidłowy poziom wit. D jest kluczowy. Prawidłowy - ufam - taki jak wskazuje kalkulator.

Dzięki bardzo za komentarze!
 
 
iwona556 

Dołączyła: 25 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-09-28, 16:22   Szczeniak chory na nerki

Witam.
Szukam pomocy.Moja 9-cio miesięczna bokserka ma chore nerki.Od samego poczatku jak tylko ją wzięłam zauważyliśmy z mężem,że strasznie dużo pije i ok.30 razy na dobę siuia. Najpierw były podejrzenia zapalenia pęcherza bo był krwiomocz.Dostawała antybiotyki ale nie pomogło.W końcu badania moczu,krwi,usg i niestety wyszło,że nerki.Lewa powiększona z cystami.Załamałam się,wet powiedział,że to nie ma sensu,że trzeba psa uśpić ale się nie zgodziłam.Dostawała pokarm royal dla nerkowców ale okazało się,że jest na ten pokarm uczulona.Masakra.Czy ma żyć powietrzem... Ma w organizmie za dużo białka i fosforu.Dostała tabletki na to i za miesiąc mam iśc do kontoli.
Chiałabym przejśc na barf bo to chyba jedyne wyjście. Jaki dla niej jadłospis,pomoże ktoś?
Proszę....
Iwona
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-28, 16:54   

iwona556, nie czuję się kompetentna do doradzania w sprawach nerkowych, ale obok jest wątek temu poświęcony. Może choć trochę Ci pomoże:
http://www.barfnyswiat.or...p=101418#101418

Dodatkowo dla ułatwienia i pilnowania stosunku białka do tłuszczu i wapnia do fosforu mogłabyś skorzystać z kalkulatora dla kotów. Jest dokładniejszy niż psi.

No i może wrzuć tutaj wyniki badań.
Powodzenia!
 
 
iwona556 

Dołączyła: 25 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-09-28, 17:11   

Dziekuję bardzo.Wyniki wrzucę jak będę miała najnowsze.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-09-29, 10:48   

iwona556, myślę, że mogłabyś poczytać też ten wątek. Co prawda przeznaczony dla kotów, ale można trochę dowiedzieć się na temat mięs i podrobów, jakie bezpieczne są w chorobach nerek:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3427

W kalkulatorze dla kotów jest też spis właśnie mięs i podrobów z uwzględnieniem w nich ilości fosforu, tłuszczu i białka.
 
 
rufina 

Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 46
Wysłany: 2015-09-29, 11:24   

iwona556,
z wypróbowanych przeze mnie zasad - w stosunku do zasad ogólnych barfa:
0 kosci
ostroznie podroby (owszem żołądki i serca)
więcej niż zwykle tłuszczu
wypróbuj które warzywa i owoce pies lubi i dawaj sporo, ale nie mieszając z mięsem
(mój, okazało się lubi ziemniaka i marchewkę tylko)
uważaj na biegunki, - u mojego psa podawanie ryżu, kasz, chleba, jak radzili weterynarze, kończyło sie rozwolnieniem.
koniecznie suplementy. To jest trudne, bo trzeba liczyć te miligramy, ale WARTO mój pies sie poprawił znacznie.
W pierwszej kolejności: opanować fosfor. Czyli zaopatrujesz się w kalkulator, i ćwiczysz rózne wersje jadlospisów z takim miesem jakie masz dostepne + skorupki z jajek (zmiel sobie w blenderze), az wyjdzie stosunek wapn:fosfor ok. 1,5
dagnes to może potwierdzi :D

KOlejna zasada: sprawdzaj weterynarza. Tabletki, jakie tabletki? kontrola za miesiąc? zrobiłabym wcześniej - przynajmniej dopóki sytuacja się nie ustabilizuje, a już na pewno przy zmianie diety.

powodzenia
 
 
iwona556 

Dołączyła: 25 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: 2015-09-29, 15:09   

Moja sunia od dłuższego czasu jest tylko na suchym pokarmie i mokrym.
 
 
rufina 

Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 46
Wysłany: 2015-10-06, 16:18   

U psa nerkowego:
dagnes napisała
Cytat:
O wiele za dużo żwacza i łososia, kości wywalić całkowicie.


Czy jeżeli użyję żołądka wołowego to będzie dobrze? Ma bardzo niski fosfor - 79,
czy żołądek ma jakieś duże wady jako źródło białka?

Czy mogę użyć słoniny wieprzowej niesolonej jako źródła tłuszczu?

Mój pies wygląda na ciągle głodnego, ale boję się zwiększać porcję mięsa. I tak dostaje mięsa tłuste, krew świeżą, żołądki i serca, olej z łososia. Z wegli wchodzą w grę ziemniaki i marchew, ale jak zwiększam ilośc to idzie rozwolnienie. Nie mam dostępu do łoju - czy słonina sie nie nadaje?
 
 
owieczka_wilk 

Dołączyła: 09 Paź 2015
Posty: 1
Wysłany: 2015-10-09, 18:46   

Witam!
U mojej 6 letniej suni wyżła weimarskiego zdiagnozowano PNN, od szczeniaka była na suchej karmie, trzy miesiące temu odmówiła spożywania suchej karmy, jadła trawę, wymiotowała, piła dużo wody, zrobiliśmy usg weterynarz stwierdził że nerki są w fatalnym stanie, zbadał krew, kreatyne 5.03 i mocznik 202. Kazał przejść na dietę Renal
suchy,i podawać Pronefre, pies jadł to suche przez 3 dni później znowu odmówił, przeszliśmy na puszki Renal, jadła czuła się dobrze ostatnie wyniki 11 09 2015 kreatyna 4.31 mocznik 148 czyli dużo lepiej, niestety trzy dni temu przestała jeść nie dawaliśmy jej kroplówek bo dodatkowo ma anemię, jednak zdecydowaliśmy się i od dwóch dni jeżdże z nią na kroplówki ale jest gorzej cały czas śpi. Nie chce schodzić po schodach jest smutna.Dzisiaj zrobiłam jej ryż z gotowanym łososiem i zjadła dwa posiłki ale już trzeciego odmówiła . Zdobyłam też lek który polecił na weterynarz Aranesp na anemię stosowany u chorych na PNN dzisiaj miała podany mam nadzieję że jej pomoże i chociaż wyjdzie z tej anemii.
Zapisałam się na forum aby poprosić was o pomoc ja jestem totalnie zielona jeśli chodzi o żywienie psa BARF a nie ma już czasu na studiowanie artykułów.
Jeśli jest tu osoba która mogłaby podać mi kilka przykładowych jadłospisów dla mojej suni które postawiły by ją na nogi ja nie wiem czy mam jej podać mięso surowe czy gotowane jestem totalnie zmęczona(dwójka małych dzieci) obiecuję że będę systematycznie uczyła się tej diety ale na dzień dzisiejszy potrzebuje szybkiego gotowego rozwiązania.
Mali moja suczka na dzień dzisiejszy waży 26,5 kg (jej normalna waga to 35 kg)
Będę wdzięczna za wszystkie rady i porady
Pozdrawiam
Kaśka
 
 
rufina 

Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 46
Wysłany: 2015-12-01, 15:52   

Po 4 miesiącach na Barfie nerkowym Bari ma wyniki w normie: mocznik, kreatynina,
fosfor 3,28 mg.dl,
wapn 10,25 mg/dl
ciężąr właściwy moczu 1,010
ph 7

Waga prawidłowa, samopoczucie świetne, apetyt, - zdrowy pies.
Jak myślicie?
:mrgreen:
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-12-01, 19:28   

Super wiadomość :-)
Tak trzymać! :kciuk:
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2015-12-02, 23:11   

Proszę o opinie czy w dobrą stronę ide?
To jest narazie taki zarys.
Chciałabym na każdy dzień inny przepi zaserwować :)


Pies 10 lat (niekastrowany) , waga 11,2 kg (sznaucer mini)
Choroby: wątroba, PNN, białkomocz, Cushing - duzo tego.
Dietę próbuje ustawić na nerki ( czyli mało fosforu) i wątrobę - nie za tłusto.
Gubię się w tym okropnie.

Przepis jest na 5 dni. Skorzystałam z kalkulatora kociego
1210,0 g Wołowina
360,0 g Indyk serce
41,8 g Wątroba indycza
2xdz tabletka g Tabletki B-Komplex
80,0 g Masło klarowane
4,0 g Olej z łososia SALMOPET
10,0 g Skorupki jaj
3,4 g Tauryna
143,0 g Warzywa
300,0 g Woda
8,0 g Sól himalajska
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2015-12-18, 22:09   

Zaczęłąm barfować:

Dawka dzienna 240 g (pies 11,2 kg) przepis jest na 6 dni

400,0 g Kurczak mięso bez skóry
400,0 g Kurczak serce
100,0 g Wieprzowina serce
5,0 g Skorupki jaj
2,3 g Tauryna
400,0 g Warzywa
0,8 g Sól himalajska
29,4 g Wątroba kurczaka
57,0 g Masło
Dodaje też olej z łososia firmy Brit.
oraz B-complex 2xdz

Wieczorem daje 1/5 banana żeby potas troszę podwyższyć -nie jestem pewna czy to właściwa dawka.
Vetoryl, który bierze Dyzio powoduje zmniejszenie poziomu potasu.

Pierwotne wyniki:

Mocz:
Gęstość względna 1,010
Białko 310,0 mg/dl
Białko / Kreatynina 10,3
Leukocyty 1 - 2 wpw
Erytrocyty 1 - 3 wpw

Krew:

Oznaczenia biochemiczne:

AspAT 24,0 U/l norma 1- 45 ~
AlAT 88,0 U/l norma 3 60 H
ALP 390,0 U/l norma 20 155 H
Glukoza 75,0 mg/dl norma 70 120 ~
Kreatynina 0,9 mg/dl 0,8 1,7 ~
Mocznik 58,0 mg/dl 20 45 H
GGT 36,0 U/l 5 25 H
Wapń 12,5 mg/dl 8,4 11,5 H
Fosfor 5,2 mg/dl 2,5 6,3 ~
Magnez 1,7 mg/dl 1,7 2,9 ~
Cholesterol całkowity 477,0 mg/dl 127,7 360 H
Kinaza kreatynowa 195,0 U/l 5 467 ~
Sód 152,8 mmol/l 139,1 156,5 ~
Potas 4,84 mmol/l 4,1 5,4 ~
Kortyzol 78,1 nmol/l 27,6 165,5

Boję się okrutnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne