BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
jadłospis dla chudzielca - 21 kg i planujemy przytyć
Autor Wiadomość
Cheekey83 

Barfuje od: jeszcze nie
Dołączyła: 07 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: 2016-01-04, 14:49   jadłospis dla chudzielca - 21 kg i planujemy przytyć

Witam wszystkich,
Planuję przejść na barfa z moim chudym niejadkiem – mieszaniec w typie ONka, 60 cm w kłębie, obecnie 21kg, kości mu wystają, siłki mu brak a i energią nie powala. Taki schroniskowy, depresyjny typ, w dodatku wszystkiego się bojący. Uczulony na kurczaka. Nie ukrywam, że moje nadzieje związane z BARFEM są wysokie 
Wyliczyłam wstępnie, że przy wadze docelowej 27 kg (do modyfikacji w późniejszym terminie jeśli zajdzie potrzeba) powinien jeść następująco:

Jadłospis na 1 tydzień

PRODUKT Waga w kg

Posiłek wagowo 3,78

Mięso (mięsień) 50% 1,51
kości 15% 0,45
podroby 15% 0,45
żołądki 20% 0,60
warzywa 0,60
owoce 0,15


Tylko nie wiem co dalej.. Jak to rozpisać na dni? Jak to rozpisać na 14 porcji? Czy ktoś mógłby pomóc? Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji jak to wyliczyć dalej.
Dzięki 
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2016-01-04, 17:16   

Ja bym zaczęła od żwaczy, bo skoro chuderlawy schroniskowiec to może mieć na wstępie problemy jak zaczniesz z "normalnym" barfem.
Następnie przechodź stopniowo z samych żwaczy powoli wprowadzając nowe produkty.
Co bardzo ważne! Kości to nie same gołe kości a kości mięsne, czyli z dużą ilością mięsa na nich.
Żołądki będziesz mogła spokojnie rozpisać na pozostałe produkty mięsne. Nie ma potrzeby podawać ich jako oddzielny składnik.

A jak to rozpisać? Masz kilka możliwości. Np. możesz w każdym jednym posiłku podawać wszystkie składowe z produktów pochodzenia zwierzęcego a możesz np. w jednym posiłku mięsne kości i mięso a w innym mięso i podroby. Tu trzeba mocno obserwować psie odchody. Czy nie za luźne bądź za twarde.
 
 
 
Cheekey83 

Barfuje od: jeszcze nie
Dołączyła: 07 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: 2016-01-04, 19:27   

ok, dziękuję
czyli mam mu podawać przez pierwszy powiedzmy tydzień 2 x dziennie po 250 gr żwaczy (żołądków wołowych) ? a potem zastępować po jednym posiłku mięsem, potem mięsnymi kośćmi, tak?
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2016-01-04, 19:37   

Kości wprowadziłabym jako ostatnie. Ale tak właśnie. Na początek same żwacze. Jak nic się nie będzie działo można zacząć wprowadzać mięso. Potem po kolei różne podroby a na koniec mięsne kości.
Jak się kości wprowadzi od razu to można się mocno zmartwić, że pies ma problemy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne