BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Drożdże browarnicze
Autor Wiadomość
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2015-12-18, 12:02   

Aktualnie używam alg z firmy Diana i są ok. Bardzo podobne do tych, które kiedyś były zamawiane na forum. Zapach intensywniejszy niż Algolith z Beaphar, kolor też trochę ciemniejszy. Drożdży jeszcze żem nie brała od nich.
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-18, 20:29   

Drożdże piwne/browarnicze nie mogą być żywe. One się napracowaly przy robieniu piwa i z tego wysilku juz poumierały :)

W przeciwieństwie do drożdży piekarniczych, które dopiero mają przed sobą pracę do wykonania w wypieku, czyli muszą być żywe.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-12-21, 08:47   

Kazia, masz rację, ale nie do końca :kwiatek: drożdże browarnicze to również drożdże sprzedawane do domowej produkcji piwa, a te są żywe, bo jeszcze nie pracowały :)

trzeba zawsze sprawdzać
 
 
denaturat 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Sie 2015
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-01-28, 16:46   

A co powiecie na temat tych drożdży? http://podkowalinypl.shop...dze-paszowe/553
 
 
Sushi 


Barfuje od: 1.10.2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 19 Wrz 2015
Posty: 58
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-01-28, 16:50   

Pisałam do nich mejla i odpisali że to są drożdże piwne, zabite i spokojnie mogę dawać je psu, bo są bez dodatków. Więc chyba spoko, będę je zamawiala na dniach.
 
 
denaturat 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 28
Dołączyła: 29 Sie 2015
Posty: 50
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-02-05, 10:09   

Sushi napisał/a:
odpisali że to są drożdże piwne, zabite i spokojnie mogę dawać je psu, bo są bez dodatków.

Na grupie na fb dziewczyna mi napisała, że niestety widzi różnicę między tymi drożdżami a browarniczymi. I teraz już sama nie wiem...
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-02-05, 10:15   

Cenowo te drożdże wyglądają kusząco, też jestem ciekawa czy są dobre.
denaturat a ta dziewczyna na fb pisała na czym polega ta różnica ? Bo drożdże browarnicze jedne od drugich mogą się całkiem wyraźnie różnic i kolorem i zapachem i smakiem. Ja miałam do tej pory z dwóch różnych źródeł drożdże i różnica między nimi była wyraźna a mimo to i jedne i drugie się nadawały do BARFa.
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-05, 10:53   

Słuchajcie, ja wczoraj zamawiałam drożdże Lunderlanda i w zamówieniu też posługują się sformułowaniem "drożdże browarnicze" (Lunderland Bierhefe - Drożdże browarnicze 100g) choć opakowanie jest dokładnie takie same jak przy poprzednich drożdżach Lunderlanda, które stosowałam. Na stronie Lunderlana też posługują się zamiennie tymi dwoma sformułowaniami (piwne i browarnicze), więc rozumiem, że w tym przypadku nie ma tu różnicy w jakości i zastosowaniu drożdży.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2016-02-05, 12:00   

W piewszym poscie tego watku mozemy przeczytac, ze drozdze browarnicze to inaczej drozdze piwne.
 
 
przytoolanka
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-05, 13:04   

Z tym, że jak doczytałam konwersację dziewczyn już po opublikowaniu swojego postu, to pytanie dotyczyło sformułowania "paszowe" i tego czy takowe drożdże z Podkowalin możemy stosować - przepraszam, to ja wprowadziłam zamęt w rozmowę :-/
 
 
angel 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 55
Wysłany: 2016-02-06, 09:59   

To w końcu można te z podkowalin czy nie ? ;)
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2016-02-07, 10:45   

Koniczynka w pierwszym poscie pisala:
Cytat:
Czym się różnią drożdże paszowe od browarniczych?

Główną różnicą wpływającą na jakość to to iż drożdże paszowe hodowane są na wszelkiego rodzaju odpadach pochodzących z przemysłu rolniczego, na chemikaliach takich jak ługi posiarczynowe, metanol, etanol oraz frakcje ropy naftowej. Dodatkowo podczas procesu ich produkcji poddawane są działaniu bardzo wysokiej temperatury (w plazmolizerze), co może powodować duże straty witamin z grupy B, ponieważ przy produkcji drożdży paszowych firmy skupiają się głównie na ilości suchej substancji, zawartości białka i jego strawności, a nam bardziej zależy na witaminach z grupy B.

A tu definicja PWN dla drozdzy paszowych: http://encyklopedia.pwn.p...we;3894383.html
Strona jednego procudenta drozdzy paszowych z opisem procesu produkcji: http://www.oldi.lv/?l=pl&menu=yeast
Sklep podkowaliny odpisal Sushi ze ich drozdze to martwe drozdze piwne, co nie zgadza sie z pojeciem "paszowe", gdyz te nie pochodza z produkcji piwa z tego co udalo mi sie wyczytac. Wiec albo opis na stronie jest nieadekwatny, albo nie wiedza, co sprzedaja.
Roznica moze wynikac zarowno z tego, ze rozne drozdze piwne sie od siebie roznia, jak i z tego, ze byc moze sa to rzeczywiscie drozdze paszowe.
Decyzja nalezy do Was :-)
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-02-07, 13:29   

Hmm... rzeczywiście nie zwróciłam uwagi, ze w tych podkowalinach nigdzie nie ma słowa, że to wogóle są drożdże browarnicze/piwne. Jakoś tak się zasugerowałam, że takie są bo kiedyś miałam takie, na których pisało drożdże browarnicze paszowe. A tu rzeczywiście chyba nie są to w ogóle drożdże piwne.
 
 
calusari 

Barfuje od: 05.03.16
Dołączyła: 26 Lut 2016
Posty: 7
Wysłany: 2016-04-11, 17:18   

Dopiero zaczynam i ciężko mi się ze wszystkim połapać i jak czytam tematy to sporo mi umyka lub się miesza, także z góry przepraszam jeśli już gdzieś było podobne zagadnienie :roll:

Mam dwa psy 17 i 22kg, podaję drożdże z Lunderlanda ok 2g na dzień (na dawki mięsne 340g i 350g), wychodzi 2/3 łyżeczki. Ostatnio ktoś mi powiedział że to dużo za dużo, że wystarczy 1 łyżeczka na tydzień a i tak nie jest to konieczne, bo wit. z gr B są już w innych pokarmach, które daję i że nadmiar witamin z grupy B jest rakotwórczy (podobnie z dziką różą ale to już opiszę w odpowiednim temacie). Teraz nie wiem co mam myśleć. Na forum przeczytałam, żeby podawać 1-3% masy posiłku, więc te 2g powinny być ok. Co o tym myślicie? to prawda z tą rakotwórczością? :-(
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-04-12, 13:48   

Czy ta osoba opierała swą wiedzę na jakichś badaniach naukowych, prestiżowych czasopismach, artykułach czy tylko tak powiedziała bo zobaczyła coś tam w sieci? Dam dobry przykład jak należy uważać na artykuły w gazetach czy innych miejscach "nieprzeznaczonych" do tego:
Cytat:
ZABÓJCZA TRUCIZNA!

Przemysł rutynowo używa w procesach chemicznych substancji o nazwie DHMO. Stosuje się ją w dużych ilościach, co prowadzi do jej ubytków i rozpraszania w środowisku, dostaje się ona do rzek i do naszego pożywienia. Stanowi też główny składnik kwaśnych deszczów i przyczynia się do erozji. Substancja ta zmniejsza skuteczność hamulców samochodowych, a w stanie gazowym jest głównym gazem cieplarnianym. Może ona spowodować nadmierne pocenie się i wymioty. Przypadkowe dostanie się jej do płuc może być przyczyną śmierci. DHMO znaleziono w guzach pacjentów umierających na raka. Czy używanie tej substancji winno być ograniczone przepisami wydanymi przez rząd brytyjski lub Unię Europejską?


Monotlenek diwodoru, DHMO (od ang. dihydrogen monoxide) - nomenklaturowo poprawna, ale w praktyce niestosowana nazwa wody. wiki

Cytat:
Na forum przeczytałam, żeby podawać 1-3% masy posiłku, więc te 2g powinny być ok.
Sam producent zaleca takie dawki (średnie psy: 2g dziennie).
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne