BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w chorobach serca
Autor Wiadomość
aleksandrachm 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 167
Skąd: Dublin
Wysłany: 2015-06-06, 20:59   

Hej :-)
Ja wybierajac Q10 kierowalam sie, aby sklad byl jak najkrotszy. Potem, jak porownalam z Q10 ktory najczesciej polecaja amerykanscy weci holistyczni, to okazalo sie ze ma prawie identyczny sklad z tym co podaje Skuterowi.

Mieszkam w Irlandii wiec nie wiem czy gdzies w Polsce to dostaniesz ale warto sprawdzic. Przez 1.5 roku kupowalam z firmy z UK ale przestali go robic i zaczeli wlasnie dawac olej palmowy. Przeszukalam apteki i sklepy ze zdrowa zywnoscia raz jeszcze i znalazlam irlandzkiej firmy z identycznym skladem.

To jest sklad jaki mam:
Bulking agent (Rice bran oil), Beef Gelatin, Coenzyme Q10, Humectant (Vegetable glycerol), Emulsifier (Soy Lecithin), Colour (Titatnium dioxide)

Ta wersja jest zawsze drozsza od tej z olejem palmowym.

I tak na koniec - myslisz ze nawet na tak niewielka ilosc kurczaka jaka jest w Cardioforce Twoj rudzielec zareaguje alergicznie?
_________________
www.catsandsecrets.blogspot.ie
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2015-06-06, 21:03   

Dziękuję za informacje, będę szukać. :-)

Nie wiem właśnie czy zareaguje czy nie, jeżeli jest preparat którym mogłabym zastąpić to chętnie bym uniknęła kurczaka jeżeli nie to przetestuję i zobaczę czy zaczyna się drapać czy wszystko w porządku.

http://sklepwiesiolek.pl/...50mg-60kaps/514 taki byłby w porządku? Ewentualnie http://zielonysklep.com.p...0-kapsulek.html chociaż podobne, ta sama firma.
_________________
 
 
 
jolka 

Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 129
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-05-26, 14:52   

http://wwlvet.pl/informac...-feline-probnp/

Czy ktos robil juz takie badanie?
 
 
Jesionka 

Dołączyła: 07 Wrz 2017
Posty: 2
Wysłany: 2017-09-15, 11:34   

Witam,

Nie znalazłam nic na forum powiązane z tematem, niedomykalności zastawki lewej u kota. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jakaś specjalna dieta BARF, bo na taką docelową chcemy przejść.
Czy jest coś na co powinnam szczególnie zwracać uwagę? Czy w przypadku kotów jak i u ludzi silny stres i zbyt kaloryczna dieta będzie miała w pływ na obciążenie serduszka? I jak układać w kalku taką dietę?
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-09-15, 21:05   

Jesionka :kwiatek:
Aż tak szczegółowych tematów na Forum nie ma my nie jesteśmy weterynarzami.
Ale jesteś w dobrym wątku, czytaj na pewno coś znajdziesz dla siebie.
Zwróć szczególną uwagę na posty aleksandrachm o jej kocie Skuterze.
Jest jeszcze wątek o kocie z kardiomiopatią przerostową serca (Skuter)
http://www.barfnyswiat.or...ighlight=#24353
 
 
Gosiam 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2013
Posty: 70
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: 2017-12-12, 11:22   

Dzień dobry po długiej przerwie :kwiatek:

Muszę kupić Q10 dla psa (waga ok. 30kg) i kota (ok. 4 kg) i zastanawiam się nad Ubiquinolem. Dagnes pisała, że dla kota wystarczy 20 mg, jednak nie ma dostępnych tak małych dawek, przynajmniej nie powszechnie.

dagnes napisał/a:
alcia napisał/a:
czy to może tak szybko działać?

Może działać bardzo szybko, bo ubiquinol jest bezpośrednio wykorzystywany przez komórki. Poza tym podajesz bardzo wysoką dawkę. Ja nie podawałabym kotu aż tyle i zmniejszyłabym dawkę do maksymalnie 20mg dziennie (ubiquinol to nie Q10; działa wielokorotnie silniej).


Zastanawiam się nad podawaniem części jednej tabletki kotu, a następnie reszty psu - tylko nie wiem, jaką dawkę wybrać 50 czy 100 mg?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-12-12, 23:46   

Gosiam, pies waży dokładnie 7,5 razy więcej niż kot ;-) , więc o tyle mniej więcej powinien mieć większą dawkę. Z tym, że te 20mg dla kota to max jaki bym rozważała, raczej mniej dla 4-kg futra. Podzieliłabym te 100mg odpowiednio dla kota i psa, jeśli to ma być dawka lecznicza. Jeśli wspomagająco, profilaktycznie - to dzieliłabym 50mg.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Gosiam 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2013
Posty: 70
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: 2017-12-14, 15:21   

dagnes :kwiatek:

To będzie 100 mg, bo u psa to już choroba serca (ze względu na wiek) i leczenie Enarenalem (20 mg) od roku.
 
 
Gosiam 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2013
Posty: 70
Skąd: woj. łódzkie
Wysłany: 2017-12-18, 14:29   

Dagnes, proszę Cię jeszcze raz o pomoc :kwiatek:
Czy dla psa i kota będzie odpowiedni Ubiquinol z Healthy Origins (ma trochę inny skład niż Q10 tego samego producenta):

Cytat:
Other Ingredients
Medium chain triglycerides, gelatin, glycerin, ascorbyl palmitate, beeswax, sunflower lecithin, purified water, and annatto extract.

Free of sugar, salt, starch, yeast, wheat, gluten, corn, barley, soy, fish, shellfish, nuts, tree nuts, egg and dairy products. No preservatives, artificial flavors or artificial colors.

https://pl.iherb.com/pr/Healthy-Origins-Ubiquinol-100-mg-60-Softgels/12560
 
 
Oscietra 


Dołączyła: 19 Mar 2022
Posty: 16
Wysłany: 2022-03-27, 18:03   

Cześć!
Z racji że mój kot ma kardiomiopatię przerostową, to szykując się do BARFa szukam informacji na temat tego jak zmodyfikować dietę pod to schorzenie. Do tej pory dowiedziałam się, że warto suplementować l-argininę i koenzym Q10, a także obniżyć zawartość soli w mieszance? Jeśli chodzi o leki to kot brał Prilium, teraz chwilowy przestój bo będziemy robić nowe wyniki. Nie suplementuje dodatkowo nic, bo i mi nie kazano,ale z tego co poczytałam to warto.
Moje pytanie brzmi: ile dziennie na kg kota powinno dawać się tych suplementów do mieszanki? Czy w związku z tym powinno być w niej zmodyfikowane jeszcze coś? Oczywiście wszystkie przepisy będą sprawdzane albo tu, albo na grupie albo przez dietetyka. Na razie orientuję się na co się przygotować jeśli chodzi o zakupy i przewidywanie.
Pozdrawiam!
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-03-28, 06:23   

Oscietra, ja miałam kontakt z jednym kociakiem z tą wadą serca. Jadł normalnie to samo co inne koty, ale... właśnie dostawał bardzo dużo różnych suplementów i leków (mogę poszukać co tam dokładnie było, na pewno wspomniany przez Ciebie Q10), miał ściśle wyliczone porcje i godziny w których jadł. I miał dokładnie wyliczone ile może pić wody. Myślę, że dobrze by było bardzo to dokładnie skonsultować z kardiologiem. Ja chcesz to Ci trochę więcej szczegółów napisać o tamtym kociaku na priv.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-03-28, 06:59   

Może coś Ci,to pomoże!

Zapotrzebowanie kociąt rosnących na argininę to 0,50g na kg masy ciała metabolicznej,a kotów dorosłych 0,19 g/kg masy ciała metabolicznej.
Głównym żródłem argininy są białka pochodzenia zwierzęcego,a więc jeśli kot jest na wysokomięsnej diecie opierającej się na mięsie mięśniowym oraz podrobach nie musimy się
obawiać o niedobory tego aminokwasu.
Sprawdż,to sobie dokładniej,ale coś mi gdzieś dzwoni,że 20-30 mg q 10 na dzień.

Ja bym troszeczkę najwyżej zwiększyła ilość tauryny.

Wyciąg z kory wierzbowej to jeden z naturalnych sposobów na zapobieganie stanom zapal.grożnym dla serca.
 
 
Oscietra 


Dołączyła: 19 Mar 2022
Posty: 16
Wysłany: 2022-03-28, 07:41   

Hebe napisał/a:
Oscietra, ja miałam kontakt z jednym kociakiem z tą wadą serca. Jadł normalnie to samo co inne koty, ale... właśnie dostawał bardzo dużo różnych suplementów i leków (mogę poszukać co tam dokładnie było, na pewno wspomniany przez Ciebie Q10), miał ściśle wyliczone porcje i godziny w których jadł. I miał dokładnie wyliczone ile może pić wody. Myślę, że dobrze by było bardzo to dokładnie skonsultować z kardiologiem. Ja chcesz to Ci trochę więcej szczegółów napisać o tamtym kociaku na priv.


Oczywiście, wszystko będzie konsultowane z lekarzem + również z dietetykiem. Nie porwę się sama na żywienie chorego kota, uważałabym to za skrajnie nieodpowiedzialne jeśli bym spróbowała, szczególnie że borykamy się też z powracającą co jakiś czas cukrzycą + stawy. Będę bardzo wdzięczna za privkę ze szczegółami, chcę się przygotować też wcześniej z suplami więc to mi pomoże. Konkretne godziny i wyliczone porcje to dla nas nie problem, rudy jest cukrzykiem więc już jesteśmy nauczeni takiego planu dnia :)

Pieszczoch napisał/a:
Może coś Ci,to pomoże!

Zapotrzebowanie kociąt rosnących na argininę to 0,50g na kg masy ciała metabolicznej,a kotów dorosłych 0,19 g/kg masy ciała metabolicznej.
Głównym żródłem argininy są białka pochodzenia zwierzęcego,a więc jeśli kot jest na wysokomięsnej diecie opierającej się na mięsie mięśniowym oraz podrobach nie musimy się
obawiać o niedobory tego aminokwasu.
Sprawdż,to sobie dokładniej,ale coś mi gdzieś dzwoni,że 20-30 mg q 10 na dzień.

Ja bym troszeczkę najwyżej zwiększyła ilość tauryny.

Wyciąg z kory wierzbowej to jeden z naturalnych sposobów na zapobieganie stanom zapal.grożnym dla serca.


Dziękuję! Oczywiście jeszcze szukam informacji, ale to dobre dane wyjściowe.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-03-28, 11:04   

Oczywiście 20-30 mg kenzymu q 10 na dzień.
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-03-28, 15:49   

Oscietra, o kurcze, to macie wyzwanie faktycznie. To trzymam kciuki, a tymczasem zabieram się za priv do Ciebie
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne