BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Suplementowanie gotowych karm
Autor Wiadomość
łacia 

Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-07-30, 17:19   

To dobrze. A cena niższa. :O I jakby do tego lepsze mokre, albo mięso, to na pewno będzie im lepiej. :)

Uf, ulżyło mi, bo się tak wystraszyłam, ze aż tak kitula linieje.

A ta powieka? Tauryna może pomóc? Tzn obie powieki tak się wysunęły. Jak szybko to powinno się cofnąć? Pewnie to musi potrwać, bo długo były zarobaczone, no i do tego tej tauryny mało dostawały w karmie. Nie od razu je odrobaczyłam, najpierw tylko je dokarmiałam. A ta kicia, której wysunęła się powieka je zazwyczaj mniej, niż tamta, a waży na oko tyle samo (może metabolizm ma wolniejszy;)), więc może dlatego ma większy niedobór i w efekcie te powieki? Bo wet nie znalazł żadnych chorób. Tzn mówi, ze moze ewentualnie kotka źle te upały znosi przez długotrwałe niedobory.

[ Dodano: 2014-08-11, 14:13 ]
Dobra, powieki nie widać. :hura:

mam takie pytanie odnośnie tauryny: czy można rozpuszczać ją w herbatce z pokrzywy? Nie wiem jak to możliwe, ale ta herbatka smakuje ogonom: wystarczy, że dodam pół łyżeczki mokrej karmy i kilka chrupków, a te już wychłeptują z zachwytem po 20-25 ml. :hura: A przecież przy tak niewielkim dodatku kociej karmy muszą czuć smak herbatki.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-11, 16:49   

Tauryna ma smak taki specyficzny, weź na język.
Po dosypaniu do herbatki smak jej tez ulegnie zmianie.
Tauryne możesz rozpuszczać we wszystkim co koty piją.
  Zaproszone osoby: 2
 
łacia 

Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 4
Wysłany: 2014-08-13, 15:42   

Może ulegnie zmianie, ale też powinny wychłeptać, bo rozmieszaną z wodą i mokrą karmą taurynę wylizują bez problemu. Super, to od jutra rozpuszczam w pokrzywie. :-)
 
 
trinity 

Barfuje od: 6.09.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2014
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-26, 09:49   

Przestawiam na BARFa naszego nowego kota.
Rezydent jej bez problemu kompletne Barfne mieszanki, z naturalnymi suplementami.

Z nowym chłopakiem przeszliśmy już etap:
- zamieniamy suchy RC na Applaws
- odstawiamy suche i wdrażamy mokre bezzbożowe

O ile etap odstawienie chrupek był trudny, młody uparcie wyjadał RC i zostawiał Applawsa, udawało, że ta mokra paćka w misce to nie jego, o tyle teraz wcina chętnie mokre bezzbożówki,nie robi mu różnicy jakie.

Próbowałam trochę przyspieszyć sprawę i do jego miseczki podrzucić odrobinę BARFa, ale uznał, że to pomyłka i nie zjadł nic.

Bez problemu jednak zaakceptował dodatki w postaci: tauryny, oleju z łososia, drożdży.

Teraz będę próbowała przemycać mu surowiznę, a jeśli będzie odmawiał to na początku podgotowane lub sparzone mięsko, ale mam pytanie.

Czy w między czasie mogę dodawać mu do mokrej karmy niewielkie ilości innych suplementów, żeby przyzwyczaić go to zapachu?
Wiem, że gotowych karm się nie suplementuje, ale może niewielkie ilości np. fortainu, alg czy spiruliny mu nie zaszkodzą?

Jeśli udałoby mi się z jednej strony wdrożyć mięsko bez suplementów, a z drugiej suplementy w karmie, to potem łatwiej i szybciej udało by się przejść na kompletnego BARFa.
_________________
http://enderwkraczadogry.blog.pl/
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-02-26, 10:04   

to ja odpowiem tutaj, mając nadzieję, że jakiś dobry Admin potem przeniesie gdzie trzeba :kwiatek:
wg mnie niewielkie ilości spiruliny i krwi możesz dodawać do mokrej karmy, ale na zasadzie mało i nie ciągle
wg mnie suplementy, których dodaje się ich do mieszanek stosunkowo dużo, mogą być testowane w niewielkich ilościach bez szkody, szczególnie spirulina, której kalkulator wylicza ogromne ilości, a podawać w ogóle nie trzeba

ale może lepiej, skoro robisz barfa dla rezydenta, to przemycać barfa do karmy, bo moje lubią mięso, ale nie lubią barfa i gdybym ominęła ten etap przestawiania, to może poszłoby lepiej?
 
 
trinity 

Barfuje od: 6.09.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 29 Lip 2014
Posty: 147
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-26, 11:10   

doradora, na pewno byłoby lepiej tak jak piszesz. Ale mój chłopak właśnie barfa odmawia, a suplementy ( na razie drożdże, tauryna, olej ) wchłania z karmą.

Mokrą wciąga jak odkurzacz, nie patrząc co to, jaka ilość i czy aby na pewno ze swojej miseczki. Gdy natomiast dołożę odrobinę barfa ignoruje.

Próbowałam domieszać ociupinkę tak, żeby nie mógł wybrać - nie zjadł.
Próbowałam dołożyć troszkę, ale tak, żeby mógł w razie czego ominąć. Również nie zjadł nic, nawet mokrej, którą bez problemu mógł sobie wybrać.

Coś mu tam śmierdzi. Stąd pomysł, żeb spróbować przekonać do na początek do spiruliny i fortainu. Może też do cytrynianu, choć on akurat chyba nie 'śmierdzi' więc nie powinien robić problemu.

Co to mączki z alg, oleju z wątroby dorsza to chyba zły pomysł, bo rzeczywiście ich do mieszanki daje się malutko, więc jak mu posypię trochę jednego dnia, to w zasadzie od razu przedawkuję jod lub D.
_________________
http://enderwkraczadogry.blog.pl/
 
 
mzjr 

Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 14
Wysłany: 2016-06-21, 13:16   Czy suplementować lepsze suche karmy dla psa i kota?

Cześć,
musiałem zrezygnować z barfowania na jakiś czas i zastanawiam się, czy jest konieczność suplementacji suchej karmy.
Kot obecnie je Applaws z kurczakiem i kaczką - http://www.zooplus.pl/sho..._applaws/468916
Pies je Taste of the Wild Pacific Stream Puppy - http://www.zooplus.pl/sho...tw_puppy/413105
Obecnie dodaję drożdże browarnicze, olej z łososia i Tokovit, ale nie wiem czy dobrze robię.

[ Komentarz dodany przez: dagnes: 2016-06-21, 14:29 ]
Odnośnie karm dla psów, proszę założyć wątek w dziale karm dla psów.
 
 
Yaga7 

Dołączyła: 17 Cze 2013
Posty: 14
Wysłany: 2016-07-07, 17:53   

Mam pytanie o ewentualne suplementowanie w takiej sytucji: Eryk jest obecnie po latach przestawiany na mokrą karmę, z suchej je Purizona (wcześniej jadł Orijena, ale trochę za drogo zaczął wychodzić), z mokrej dotarliśmy do etapu, że zjada saszetki Feline Porta 21 tuńczyk z wolowiną (powiedzmy że na dobę zjada 1 saszetkę 100 g + suche). W związku z czym obecnie dostaje w miskach trochę suchego + Feline Porta. Doczytałam, że to filetówka, ma mało tłuszczu i można dodawać tłuszcz. Pytanie - jaki tłuszcz, skoro nie chce jeść gęsiego smalcu? Czy mogę dodawać normalne masło? Ewentualnie, czy może ten tłuszcz nie jest potrzebny, skoro je też suche?
Aha, mam też taurynę, dodawać do tej Porty?
Kot jest zdrowy (na podstawie wyników krwi i moczu sprzed miesiąca), raczej grubszy niż chudszy.

Skład Porty:
Białko surowe 12.0 %
Tłuszcz surowy 0.5 %
Włókno surowe 0.5 %
Popiół surowy 2.0 %
Wapń 0.25 %
Fosfor 0.2 %
Magnez 0.008 %
Wilgotność 82.0 %
tauryna (200 mg/kg), witamina A (5.000 IE/kg), witamina D (700 IE/kg), witamina E (80 mg/kg).

Drugie pytanie: czy mroził ktoś mokre karmy typu pasztety PON czy podobne? Bo chciałabym, że zaczął jeść też inne mokre, ale jak otworzę puszkę 200 g, to większość idzie do wyrzucenia, no bo tyle nie zje, i tak myślałam, żeby może otworzyć puchę, podzielić na x porcyjek i rozmrażać po mikro porcyjce i dorzucać np do Porty, żeby poznał też inne smaki.
Z góry dziękuję
 
 
Arya90 

Barfuje od: 25.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2015
Posty: 104
Skąd: Września
Wysłany: 2016-07-07, 19:37   

Mam podobny problem. Kotka z barfu musiała wrócić na karmy gotowe. Je Purizon suchy i doszliśmy do momentu, gdy czeka na karmę mokrą wieczorem i zjada jej tyle samo co suchej. Problem w tym, że tą mokrą karmą jest karma filetowa. Zawiera ona co prawda witaminy, minerały, a nawet taurynę, ale nie zawiera odpowiedniej ilości tłuszczu. Mam w domu tłuszcz grau. Nie wiem jednak jak go dawkować. Ile gram tłuszczu powinnam dodawać na ile gram puszki?
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2016-07-08, 10:31   

Kilka wskazowek na temat suplementowania filetowek znajdziecie tutaj: http://www.barfnyswiat.or...php?p=5380#5380
Arya90, czy ten tluszcz Grau nie zawiera przypadkiem cukru?

Aby wiedziec, ile tluszczu suplementowac, mozna sie posluzyc liczydlem (http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=213). Przyszlo mi tez do glowy, zeby taka karme wrzucic do kalkulatora, ktory ulatwi suplementacje mineralami w przypadku filetowek, ktore nie zawieraja ich dodatku.

Yaga7 mozesz sprobowac z maslem, oczywiscie takim prawdziwym, bez dodatku margaryny. Mozesz tez sprobowac surowy tluszcz zwierzecy, np wolowy. Byla o tym mowa na poprzedniej stronie tego watku: http://www.barfnyswiat.or...p?p=27249#27249


EDIT o mrozeniu mokrych karm byla mowa tutaj: http://www.barfnyswiat.or...p?p=96755#96755
 
 
Arya90 

Barfuje od: 25.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Gru 2015
Posty: 104
Skąd: Września
Wysłany: 2016-07-10, 19:30   

zawiera glukozę, czy to źle?
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2016-07-12, 20:59   

Mysle, ze glukozy w barfie byc nie powinno, ja bym wybrala jakis swiezy tluszcz zwierzecy :-)
 
 
madzia86r 

Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 28
Wysłany: 2016-09-05, 18:26   

Witam,pisze z konta koleżanki gdyż ja nie mam tu konta,mam pytanie mam kotka który jest zywiony wyłącznie na puszkach-nie lubi suchego, razem zamawiamy granatapet,macs.Dodatkowo za namową dodaje do karmy olej z łososia,ale zauwazylam ze kotkowi zaczeły lamac sie wibrysy,i tu pytanie czy moge do tych gotowych karm dodawac preparat witamininowy przesylam skład:
Właściwości:
Multicat tabletki zawiera witaminy i mikroelementy niezbędne dla utrzymania ogólnej kondycji kota. Wapń jest konieczny do wzrostu i utrzymania prawidłowego stanu kośćca. Do niedoborów wapnia szybko dochodzi w jednostronnych dietach opartych na mięsie, prowadząc do ciężkich schorzeń.
Preparat jest wolny od wysokich stężeń fosforu. Tauryna jest ważnym czynnikiem metabolizmu, niezbędnym dla prawidłowego rozwoju i życia kotów.
Witamina A jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania oczu, skóry i błon śluzowych. Jej niedobory prowadzą do różnorodnych schorzeń zapalnych.
Obecność składników budujących włos (biotyna, metionina, cynk) pozwala zbudować piękną okrywę włosową i mocne pazury, oraz zapobiec ich łamliwości i wypadaniu. Komplet witamin typu B wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego. Multicat tabletki nie zawiera laktozy.

Sposób stosowania:
Multicat jest stosowany do suplemantacji diety kota w wapń, mikroelementy, witaminy i niezbędne aminokwasy. Jest to szczególnie istotne w okresie narażenia na stres, ciąży, laktacji i u rosnących kociąt od wieku trzech miesięcy wzwyż. Nawet, jeżeli dieta kota jest bogata w mięso i ryby, stosowanie Multicat jest zalecane dla zagwarantowania odpowiednich ilości witamin i mikroelementów w diecie.
Przy ustalaniu dawki należy uwzględnić zawartość witamin i mikroelementów obecnych już w stosowanej diecie.

Dawkowanie:
Przy długotrwałym stosowaniu:
1 tabletka --> 2 kg masy ciała/dzień

W okresie rekonwalescencji, przy niedoborach, w sytuacjach stresowych,

ostatnim okresie ciąży, w trakcie laktacji i dla kociąt rosnących:
1 tabletka --> 1 kg masy ciała/dzień

Tabletkę można podawać bezpośrednio do pyska lub po wymieszaniu z karmą.

Trwałość:

2 lata od daty produkcji

Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C), w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Opakowanie:
120 tabletek (50 g)

Uwaga:
Należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii w przypadku, gdy ogólna kondycja kota odbiega od normy.
Nie należy przekraczać zalecanych dawek, ponieważ produkt zawiera witaminy A, D i E, które jako rozpuszczalne w tłuszczach są kumulowane w organizmie.

Wahania w podanych ilościach składników pokarmowych +/- 15%.

Składniki pokarmowe:
Masa sucha 97%
Białko ogólne 11,8%
Popiół surowy 71%
DL metionina 50 mg/g
Wapń (Ca) 250 mg/g

Premiks mineralno-witaminowy:
Witamina A E672 210 IU/g
Witamina D3 E671 50 IU/g
Witamina E 5 mg/g
Witamina C E300 8,7 mg/g
Witamina B1 0,75 mg/g
Witamina B2 1 mg/g
Witamina B6 0,5 mg/g
Witamina B12 0,002 mg/g
Kwas pantotenowy 0,7 mg/g
Niacyna 2 mg/g
Kwas foliowy 0,057 mg/g
Biotyna 0,007 mg/g
Tauryna 62 mg/g
Cynk E6 1 mg/g

Skład:
Węglan wapnia 64%
Drożdże spożywcze 20%
Premiks mineralno-witaminowy 13,1%
Substancje smakowe i pomocnicze 2,9%.
w opisie ze 2 tabl,ja myslalam tak o jednej,co wy na to???
_________________
madzia
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2016-09-06, 12:02   

Stosując kompletne karmy puszkowe (a takimi są granatapet i macs) nie możesz dodawać do nich minerałów i witamin, bo przedawkujesz (zwłaszcza A, D, wapń). Absolutnie nie podawaj kotu żadnych preparatów witaminowo-mineralnych, które są przewidziane do suplementowania czystego mięsa (tabletek Multicat ani żadnych innych tego typu).

Oprócz oleju z łososia możesz dodawać do tych puszek jeszcze taurynę i drożdże piwne (jedno i drugie wpłynie na poprawę jakości włosa). A najlepiej przestaw kota na BARF :kwiatek: .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
madzia86r 

Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 28
Wysłany: 2016-09-07, 07:48   

wlasnie o to mi chodzilo:)
olej z lososia juz podawany;)Dziekuje za odp dagness:)a drozdze czyli te browarnicze lunderland moga byc?i jaka firma czystej tauryny?jesli mozna i ile mam jej dawac?kotek je dziennie 200gram(puszka) mokrej gdzie jest 1500 mg tauryny i na razie zero suchej wiec obliczylam 1500*200/1000 czyli dziennie 300mg tauryny wiec ile jeszcze mam dodawac? raczej nie odmierze mg bo nie mam takiej miarki,wiec inaczej wolalabym miarkowac?nie wiem np prosilabym o podanie w gramach?kotek wazy 4 kg 1.5 rocznyi wiem ze mam ja rozpuscic w wodzie.a jesli kotek dodatkowo jadlby suche ale raczej jako przekaska wieczorkiem nie glowne zywienie to czy tez do mokrej mozna dodawac te drozdze olej i tauryne?jeszcze mam jedno pytanko co ile trzeba kotu zmieniac firme karmy???no ile np na macu?zeby pozniej na granate???miesiac dwa?i ile na jednym smaku??i czy jesli kot jest obecnie na diecie eliminacyjnej to do tej karmy z maca smak jagniecina tez mozna podawac tauryne olej i te drozdze?a co do barfa chcialabym ale moj kot jest nieugiety heheh:)i specyficzny.przepraszam ze zadaje pewnie smieszne pytania ale to moj pierwszy kotek i niestety dosc chorowity on jest.od czerwca sie drapie i nie moge dosc o co chodzi:(


Usunęłam cytat. Proszę nie cytować całych postów i używać funkcji "odpowiedz" zamiast "cytuj". Zasady cytowania:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=282
_________________
madzia
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2016-09-08, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne