BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kuwety i żwirki dla kotów
Autor Wiadomość
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-16, 21:48   

Skipper napisał/a:
Odnośnie tego Golden Grey Odour - jakościowo na pewno zdecydowanie lepszy niż Benek

No widzisz, mówiłam Ci :-) . Cena jest spora, zwłaszcza ten Golden Grey Odour jest droższy, ale zobaczysz, że na dłużej starczy. I w bilansie ogólnym to moooże i taniej nie wyjdzie chociaż mniej zużyjesz, ale na pewno wygodniejszy w obsłudze jest.
Ta kuweta Curver jest fajna, podobała mi się, ale też właśnie się zastanawiałam czy przypadkiem nie będzie się tam gdzieś bokami wysypywać.

Też jestem ciekawa tego dywanika, ja mam jakiś taki koci z zooplusa i w ogóle nie zdaje egzaminu :-( . Mogę go schować spokojnie, nie będzie widać różnicy. Tyle, że koty lubią się na niej kłaść :-)
 
 
hysteria 


Barfuje od: 12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 203
Wysłany: 2016-10-17, 13:18   

też poproszę o link do dywaniku, bo aktualnie szukam :kwiatek: chociaż u mnie problemem jest młodsza kotka, która lubi zamiast do kuwety to na dywaniki.. ale wolę prać codziennie dywanik niż biegać ze zmiotką za żwirkiem
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-17, 22:21   

Saga napisał/a:
Ta kuweta Curver jest fajna, podobała mi się, ale też właśnie się zastanawiałam czy przypadkiem nie będzie się tam gdzieś bokami wysypywać.

W sobotę przechodząc przez lokalny market m.in. z rzeczami zoologicznymi widziałam ciekawą kuwetę w kolorze kremowo - jasnozielonym (bardzo ładny odcień zieleni, nieodblaskowy) tylko niestety nie wiem dlaczego nie obejrzałam jej dokładnie :hmm: czego obecnie bardzo żałuję. Kolorystycznie pasowałaby do łazienki, tylko trzeba byłoby obejrzeć na miejscu w sklepie, jak z jej szczelnością :twisted:

Jedną z tych kuwet Curver dokładnie wydezynfekowałam, wymyłam, włożyłam do niej wełnianą spódnicę, którą załatwiłam przez nieopatrzne upranie w pralce i obecnie stoi w sypialni i jest ulubionym legowiskiem Skippiego, Jak wlazł wczoraj wieczorem to wylazł dopiero dzisiaj rano na śniadanie. Teraz też ją okupuje już chyba od godziny :mrgreen:
Trzeba przyznać, że bardzo ładnie się prezentuje jako domek dla kota.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-23, 08:19   

Odnośnie żwirku Golden Grey Odour - po prawie 2 tygodniach używania (przez koty) mogę stwierdzić jedno - nigdy nie myślałam, że będę z przyjemnością sprzątała kuwetę :mrgreen: Przy Benku to było rycie w twardej glinie, która ostatecznie przy próbie odklejenia od dna kuwety rozpadała się przeważnie na małe kawałki niemożliwe do wybrania łopatką - tutaj nic się nie klei, bryłki idealne :kciuk: Odrobinę się wynosi (myślę, że większa wycieraczka rozwiąże ten problem, niestety chwilowo w Zooplusie brak), ale nie ma na ciemnej podłodze białawych plam wielkości kocich łapek - przy Benku niestety takowe były, prawdopodobnie chłopaki balowali w umywalce a potem jak się przelecieli po zapylonej podłodze w łazience to wiadomo było, dokąd udali się po opuszczeniu tego przybytku :twisted: Ogólnie mam wrażenie, że jakość Benka wcześniej była chyba dużo lepsza.

Pozostaje jeszcze kwestia jego wydajności - przy 4 kotach w worku żwirku jeszcze trochę jest, jak otworzę nowy to zacznę testowanie i zobaczę, na ile wystarczy :hmm:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-23, 12:29   

No widzisz, mówiłam :-) . Ja co prawda nie miałam tego Golden Grey Odour, Golden Grey Master niestety mi bardzo pylił i miałam wszędzie małe, białe kocie ślady :-( . Ciekawa jestem jak tam wydajność u Ciebie wyjdzie, bo mnie naprawdę od momentu jak koty "znormalniały" pod względem ilości wydalanego moczu to na długo starczał.

Golden Grey Odour jest bezzapachowy, tak?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-23, 19:40   

Zgadza się, Golden Grey Odour jest bezzapachowy a tak w ogóle jak zaglądam do kuwety to wygląda, jakbym miała całą kuwetę maku :mrgreen: Jak widać na fotkach podłoga w przedpokoju i kuchni u mnie brązowa (rozum mi odjęło, jak kupowałam te panele, drugi raz w życiu takiego błędu nie popełnię). Natomiast jako takie zabrudzenia pojawiły się dopiero po 4 dniach (nie odkurzałam w tym czasie z uwagi na brak czasu) i były w kolorze ciemnoszarym, tak że też niezbyt widoczne i w sumie niedużo tego było, praktycznie pojedyncze i tak się zastanawiam czy to na pewno od kocich łapek.

Z wydajnością to zacznę od drugiego worka, bo wtedy będę tylko dosypywać żwirek. Przy pierwszym worku dużo zeszło na zapełnienie pustej kuwety (te kuwety Curver są dosyć duże).

Tak że pomysł z jego zakupem był bardzo dobry :kwiatek:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-23, 19:49   

Aha, przy Marlence ta wydajność może być niemiarodajna, ona jeszcze dużo siusia :-) . Weź to pod uwagę przy liczeniu, moje koty dopiero około 5-tego miesiąca zaczęły siusiać normalnie, tak to była masakra, mogłam sprzątać dosłownie co 2-3 godziny :-( sikały na potęgę. Przy dorosłych kotach może być bardziej opłacalny niż Benek, mimo tego, że droższy.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-23, 20:21   

Powiem szczerze, że ciężko mi dokładnie określić jakie było zużycie Benka, ale coś mi tak chodzi po głowie, że chyba 1 worek 10-litrowy na 3 koty w ciągu ok. 1,5 tygodnia (na samo dosypywanie do kuwety - ja całości żwirku nigdy nie wymieniam, bo u mnie przy 3 kotach w jednej kuwecie to przez wybieranie nieczystości i dosypywanie całość żwirku wymieni się w ciągu niecałych 2 tygodni).

Czytałam dzisiaj opinie na temat tego Golden Grey i jakaś kobita wpisała, że 28 kg wystarcza przy 4 kotach na 3 miesiące :roll:
28 kg to 2 worki i przyznam, że jakoś nie bardzo chce mi się w to wierzyć. No ale zobaczymy.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-23, 20:39   

Na tych opiniach nie można polegać, tam nie piszą barf-owcy ;-) . Nasze koty chyba więcej siusiają.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-23, 21:16   

No jeszcze jest opcja, że u niej te koty to waga piórkowa a nie waga ciężka :faja:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-23, 21:24   

Spytam przy okazji znajomą ile u niech wychodzi, ona używa na 2 koty, co prawda nie jakieś giganty, ale w sumie mają chyba koło 8 kg.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-23, 21:26   

Rozumiem, że znajoma też Golden Grey używa ? No ciekawa bardzo jestem, ile schodzi jej kotom.
Ja zacznę testować tj. otworzę nowy worek myślę gdzieś pod koniec tygodnia :hmm:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2016-10-23, 21:33   

Tak używa, tylko że ten Golden Grey Master. Ale też jest drobniutki, więc pewnie wydajność będzie podobna.

Tak z ciekawości zerknęłam kiedy wysypałam kotom ten żwirek nowy co zamówiłam. 26 września do jednej kuwety wsypałam Cat's Best Green Power tak około 4-5 l, do drugiej Greenwoods Plant Fibre 8 l. Jeszcze nie dosypywałam świeżego, więc chyba niezła wydajność. Ale koty chętniej korzystają z Cat's Best Green Power. On jest naprawdę super, pięknie się zbryla, nic się nie rozpada, ale niestety... piekielnie się roznosi :-( . Jest drobniutki i lekki, wiec koty go noszą między paluszkami dosłownie wszędzie. Szkoda bo super żwirek. A Greenwoods Plant Fibre źle trafiłam bo okropnie pyli (dobrze, że chociaż kotom to nie przeszkadza). Ciekawe czy druga paczka też taka będzie.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-25, 10:06   

Golden jest bardzo wydajny, chyba najlepszy z tych co miewam, jeszcze tigerino z zooplusa jest podobny i w podobnej cenie, więc używam zamiennie
przy kotach na chrupkach rzeczywiście starczał worek na miesiąc, teraz nie ma szans :lol:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-25, 17:46   

Doradora, a przy ilu kotach wystarczał na miesiąc ?
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne