BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
ineni 

Dołączyła: 25 Paź 2016
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-10-26, 11:19   

Dzień dobry wszystkim.
Jestem tu nowa :). Szukałam informacji o karmach i tak trafiłam na Barfny Świat. Mam cukrzycowego kotka tak więc musiałam całkowicie zmienić mu karmę. Na szczęście jest w remisji, ale muszę bardzo uważać czym go odżywiam.
Czy możecie polecić jakąś karmę z niską zawartością węglowodanów, ale żeby była pełnowartościowa. Kotek lubi schesira z tuńczykiem, ale to karma uzupełniająca. Sheba z drobiem i łososiem już mu się znudziły, miamor kurczak z szynką oraz kurczak z łososiem niestety też. Będzie głodny a nie tknie. Mam spory problem bo większość mokrych karm to uzupełniające a pozostałe ze zbyt dużą ilością węglowodanów.
Będę wdzięczna za podpowiedź.
ineni
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-26, 11:34   

ineni napisał/a:
Dzień dobry wszystkim.
Jestem tu nowa :).
Zapraszamy do wątku powitalnego
http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=29
pokaż nam swoje kocie szczęście (tutaj podpowiadacz wstawiania zdjęć na forum http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=387 )
proponuję zapanować się z treścią forum, na początek wątek o tym co mówią nam etykiety karm, będziesz mogła też sama je rozszyfrować i zorientować się czy dana karma dla Twojego kotka jest odpowiednia. http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=243
Najlepiej samemu przygotowywać jedzenie kotu, wtedy nie dodasz węglowodanów (np. w postaci warzyw) i ich nie będzie.
Polecam ten wątek http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=395
Ustaw w swoim profilu skąd jesteś, wtedy łatwiej coś podpowiadać (np. weta, źródła mięsa do mieszanek itp.).
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
kingutnia 

Barfuje od: luty 2016
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 30 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Wlochy
Wysłany: 2016-11-07, 15:27   

Szukam info o mokrej karmie dla kotow MONGE. Ktos z Was karmi tym koty? Sklad jest chyba nie najgorszy ale...w zasadzie sie nie znam i prosze kogos o opinie. Czy to karma bazowa czy tylko uzupelniajaca i czym sie to rozni w praktyce? Z gory dziekuje :)
 
 
zenia 
BARFny Hodowca


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 1134
Wysłany: 2016-11-21, 20:30   

monge to chyba były te filetówki
_________________
 
 
kingutnia 

Barfuje od: luty 2016
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 30 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Wlochy
Wysłany: 2016-11-22, 10:40   

Filetowki? A co to znaczy?
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-11-22, 20:14   

kingutnia, filetówka to karma, która nie może być podstawą diety, ale może być podawana raz na czas jako deserek, smakołyk. Ma mało tłuszczu, często składa się tylko z mięsa i wody, czasem nie ma witamin, tauryny, minerałów.


Co do karmy, o którą pytasz.

Przykład:
http://monge.pl/sklep/ind...troller=product
Cytat:
Dla kociąt. Ze świeżym tuńczykiem w galarecie z dodatkiem aloesu. Obniżona zawartość tłuszczu pomaga zachować prawidłowy bilans energetyczny. Bogata w kwasy Omega-3 i Omega-6.

Cytat:
Skład: tuńczyk 50%, Aloes 5%, F.O.S. (Fruktooligosacharydy) Składniki technologiczne: substancja żelująca. Skład analityczny: wilgotność 82%, białko surowe 13%, tłuszcze surowe 1%, włókna surowe 1%, popiół surowy 2%.

Nie znalazłam informacji o dodatkach typu tauryna, malutko tłuszczu! I do tego jakieś idiotyczne tłumaczenie bilansem energetycznym.

Przykład drugi:
http://monge.pl/sklep/ind...troller=product
Cytat:
Skład: tuńczyk 45%, kurczak 26%, krewetki 5%, ryż 1%, F.O.S. (Fruktooligosacharydy) Składniki analityczne: wilgotność 79%, białko surowe 18%, tłuszcze surowe 1%, włókna surowe 0,50%, popiół surowy 1%. Dodatki odżywcze: Wit. E 50mg/kg.

Ale co z kurczaka? Mięso? Kości? Niepełna informacja o składzie, prawie zero tłuszczu, brak ważnych dodatków.

Na stronie jest informacja o tym, że jest to karma uzupełniająca, zatem nie nadaje się do codziennego podawania.

Poczytaj tutaj o gotowcach: co powinny zawierać, czego nie. Będzie Ci łatwiej samodzielnie ocenić, czy dana karma ma dobry skład, czy nie. Tutaj więcej o czytaniu składów.


Karma bytowa = do podawania codziennie, zawiera mięso, podroby, dodatki w odpowiednich proporcjach.
Karma uzupełniająca = do podawania od czasu do czasu jako urozmaicenie. Nie zawiera ważnych dodatków witaminowych oraz innych lub ma ich za mało.
 
 
kingutnia 

Barfuje od: luty 2016
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 30 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Wlochy
Wysłany: 2016-12-19, 16:18   

Dragana, bardzo dziekuje Ci za wyczerpujaca odpowiedz. Zmartwilas mnie, ze Monge to karma uzupelniajaca a ja tak bardzo sie ucieszylam, ze w karmie jest tyle miesa i po otworzeniu opakowania faktycznie to mieso widac jako konkretne kawalki (po wygladzie wlokien miesniowych wnosze, ze to mieso z piersi kurczaka). Przeczytalam podlinkowany wpis co powinno byc w karmie dla kota a czego lepiej by tam nie bylo. Brakuje mi jeszcze info o konkretnych karmach albo nie potrafie tego na forum znalezc. Jakbys gdzies sie na ta informacje natknela to prosze odnosnik. Dziekuje z gory.
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-12-20, 04:52   

kingutnia, proszę bardzo :-) Pamiętaj, że mięso to nie wszystko, czego kot potrzebuje. Karmy uzupełniające właśnie na tym polegają, że mają dużo mięsa i na tym koniec. Niestety te dobre zwykle przesadzają w drugą stronę i mają za dużo podrobów w stosunku do mięsa.

Z przyzwoitych karm (mokrych) przychodzą mi na myśl:
- Feringa Menu 2 smaki (Feringa Menu jest uboższa)
- MAC's
- Catz Finefood
- O'Canis
- Ziwi Peak
- Power of Nature
- GranataPet

Wątek z analizą niektórych gotowców jest na forum, ale dość słabo rozwinięty (jeśli chodzi o liczbę karm):
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168
 
 
kingutnia 

Barfuje od: luty 2016
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 30 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Wlochy
Wysłany: 2016-12-20, 10:35   

Dziekuje Ci za wytyczne w postaci konkretnych karm, mieszkam we Wloszech i niestety z wymienionych karm zadnej nie moge tutaj kupic stacjonarnie na probe dla kota. Kilka z nich dostepna jest na wloskim Zooplus, tylko w sprzedazy sa wielkie opakowania zbiorcze a moj kot to niejadek i wybredny jakis do tego :-/ no i troche kolo sie zamyka... :banghead: i teraz glowkuje, co zrobic? Poniewaz nie suplementuje jedzenia dla kota myslalam, ze wystarczy wspomoc sie dobrej jakosci mokra miesna karma i suchymi chrupkami a tutaj sie okazuje, ze dobra jakosc to tylko hurtem :mrgreen:
Czy sa jeszcze jakies karmy premium z innych marek, ktore warto podawac? :-)

EDIT: Czy dobrze widze, ze karmy Power of Nature sa zwycofane ze sprzedazy? Wiesz moze dlaczego? :niewiem:
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-12-20, 23:55   

kingutnia napisał/a:
moj kot to niejadek i wybredny jakis do tego

kingutnia napisał/a:
i teraz glowkuje, co zrobic?

Zwykle kot nie jest wybredny, tylko nauczony jeść określone jedzenie. Zdecydowaną większość kotów da się przestawić na inne puszki. Kup jakieś wybrane gotowce, możesz spróbować podać czyste - jak zje, to super. Jeśli kot lubi jakąś karmę - gorszą albo filetową - mieszaj mu porcję starej dodając nieco nowej (na początek niech to będzie nawet łyżeczka). Jak zaakceptuje, to zwiększ udział dobrej kosztem gorszej - aż do całkowitego przestawienia. Cały proces może trwać nawet parę miesięcy, ale myślę, że warto. Niektórzy po prostu zabierają kotu jedno jedzenie, a dają drugie - w myśl zasady, że zdrowy kot się nie zagłodzi - ale dla mnie to brzmi dość niefajnie :-P
Zauważyłam, że jak już to rybne smaki wchodzą gorzej. Wszystkie dobre karmy są dość podobne, mają postać mielonki/pasztetu.
Parę dobrych karm jest wymienionych w wątku, który linkowałam w poprzednim poście. Taka różnorodność powinna wystarczyć. W swoim Zooplusie kupisz większość z nich, więc jest dobrze. Znalazłam Ziwi Peak w tym sklepie: http://www.miscota.it/
Stacjonarnie to się chyba nigdzie nie dostanie takich puszek. Wyjdzie drożej na kilogramie, ale na początek możesz kupić saszetki lub małe puszki. I tak do przestawiania przyda się więcej. Feringa chyba ma pakiety wszystkich smaków w małych puszeczkach - a nuż któryś kotu podejdzie.
Wywal suche, bo to nie jest kotu potrzebne. Jako cukierki albo wypełnienie do zabawek ok, ale nie powinno być podawane codziennie.
Nie wiem, co się dzieje z Power of Nature. Faktycznie wszędzie braki. Może coś zmieniają w składzie.

Zachęcam do samodzielnej analizy karm, na które natrafisz :mrgreen:
 
 
kingutnia 

Barfuje od: luty 2016
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 30 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Wlochy
Wysłany: 2016-12-21, 12:14   

Ooo dokladnie! Nauczony! A ryby to juz nie zje w ogole, u mnie w sklepie/kraju 3/4 asortymentu karm mokrych stanowia karmy rybne badz z dodatkiem ryb. Chociaz ostatnio wzielam sie na sposob i karma rybna karmilam kota z ... reki! I jadl! :mrgreen: No ale nie jest to rozwiazanie na dluzsza mete bo musialabym non stop kleczec kolo kociej michy :lol:

W podlinkowanym wczesniej przez Ciebie watku nie znalazlam karmy Animonda Carny, Animonda Vom Feinsten, Bozita, Happy Cat, Josera, Smilla, Concept for Life, Taste of the Wild, Cosma, Applaws, Schesir (mam na mysli mokra wersje tych karm, Applaws i Schesir to chyba tez jednak filetowki :-? )
Masz racje, ze powinnam sama nauczyc sie czytac etykiety karm ale to jeszcze przede mna. Jak na razie to nie mam pojecia, jakie potrzeby bialkowe, tluszczowe, taurynowe, ... ma kociak 9miesieczny wysterylizowany rasy Maine Coon o wadze 4200g :roll:
No i jeszcze pytanie z innej beczki: jesli otworze puche 200g lub 400g :shock: to w jakim czasie kot musi ja skonsumowac by mu sie to nie odbilo niekorzystnie na zdrowiu? :niewiem:

EDIT: I jeszcze nie zapytalam o jedna rzecz: czy dla kota jest lepiej jesli je jeden rodzaj karmy, w sensie: z jednej firmy typu GranataPet czy lepiej mu mieszac kilka rodzai z kilku firm? :niewiem:
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-12-21, 14:51   

kingutnia, wg mnie lepiej mieszać, w znaczeniu kupować różne i zmieniać, ponieważ dzięki temu kot się nie uzależni znowu od jednego smaku, no i te karmy zawsze mają jakieś minusy w składzie, więc podstawą jest różnorodność

odnośnie puszki 24 h na pewno może stać, a taki kot 4 kg to 200 g zjada chyba...
zawsze możesz mrozić karmę w słoiczkach
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-12-22, 02:42   

kingutnia, zgadzam się z doradora - lepiej mieszać co jakiś czas. Każda karma ma inne proporcje podrobów i mięsa, każda ma swoje wady i zalety.
Wg producenta kot 4 kg ma zjadać ok. 170-250 gramów karmy na dzień, zależnie od składu. Ty masz kociaka, on ma jeść do woli, bo rośnie i ma swoje potrzeby. Mokre można mrozić, można trzymać w lodówce, ale lepiej przełożyć do szklanego lub plastikowego pojemnika - czasem kotu nie smakuje karma z metalicznym posmakiem, niektórzy twierdzą, że trzymanie karmy w otwartej puszce jest niezdrowe.


Dlaczego nie ma tych karm? Bo tamten wątek jest o najlepszych karmach :mrgreen:

O Bozicie jest nawet wątek. Zależnie od strony skład jest inny, więc tej karmy nie polecam. Zresztą produkty pochodzenia zwierzęcego to nic ciekawego.
Animonda Carny to średnia karma. Nie jest zła, ale ma pewne braki.
Josera i Concept for Life to chyba tylko suche karmy, zresztą słabe.
Cosma, Applaws, Schesir to filetówki.
Taste of the Wild to takie nie wiadomo co, bo nie podają np. ile zawiera tauryny. Puszka z niespodzianką.
Smilla i Animonda vom Feinstein to słabe karmy, producenci nie podają, co jest w puszkach (mięso, jakie podroby, ile odpadu typu ścięgna, pióra), do tego ma za mało dodatków.


Składy przykładowych smaków:

Cosma Nature:
Cytat:
Skład:
Tuńczyk (karma uzupełniająca): 75% tuńczyk, 1% ryż, 24% bulion rybny
Filet z kurczaka (karma uzupełniająca): 75% kurczak, 1% ryż, 24% bulion
Łosoś (karma uzupełniająca): 75% łosoś, 1% ryż, 24% bulion rybny
Pierś z kurczaka i tuńczyk (karma uzupełniająca): 48% pierś z kurczaka, 27,4% tuńczyk, 1,4% ryż, 23,2% bulion rybny
Pierś z kurczaka i krewetki (karma uzupełniająca): 55% pierś z kurczaka , 20% krewetki, 1% ryż, 24% bulion
Tuńczyk i krewetki (karma uzupełniająca): 55% tuńczyk, 20% krewetki, 1% ryż, 24% bulion rybny
Składniki analityczne (Filet z kurczaka)
Białko surowe 20.0 %
Tłuszcz surowy 0.5 %
Włókno surowe 0.1 %
Popiół surowy 2.0 %
Wilgotność 77.0 %

Applaws Chicken with Mango in Jelly:
Cytat:
Composition
Chicken Breast 56%, Mango 4%, Vegetable gelling agent
Additives
None
Analytical Constituents
Protein 12%, Crude Fibre 1%, Crude Oils & Fats 0.1%, Crude Ash 3%, Moisture 85%

Schesir Tuna:
Cytat:
Composition
Tuna 52%
Rice 1.5%
Nutrional Additives/Kg
Vit. A 1325 I.U.
vit. E 15 mg
Taurine 160 mg
Analytic components
protein 12%
crude oils and fats 1.5%
crude fibres 0.5%
crude ash 1%
moisture 85%
75 kcal/100 g

Karma filetowa. Brak tłuszczu, brak (lub bardzo mało) dodatków, czyste mięso bez podrobów.
Jeśli widzisz coś takiego, to wiedz, że to tylko dodatek, nie podstawa! Zwykle są oceniane jako smaczne :-)


Happy Cat Duo mit Geflügel & Lamm:
Cytat:
Composition
Meat and animal by-products (8% lamb, 20% poultry), vegetable by-products (0.024% dried herbs), minerals. Metabolisable energy: 380 KJ/100g; 910 Kcal/kg
Analytical Constituents
Crude protein 10.2%, crude fat 4.6%, crude fibre 0.4%, crude ash 2.1%, moisture 79.8%
Additives
Vitamins/kg: Vitamin D3 250 I.E., Vitamin E 100 mg, D(+) Biotin 100 µg, Trace elements/kg: Manganese 2 mg, zinc 5 mg, Amino acids/kg: Taurine 450 mg

Taste of the Wild Canyon River Feline® Formula with Trout and Salmon in Gravy:
Cytat:
Ingredients
Trout, fish broth, vegetable broth, ocean fish, dried egg product, potato starch, pea flour, smoked salmon, carrots, guar gum, natural flavor, sunflower oil, sweet potatoes, sodium phosphate, salt, potassium chloride, inulin, tomatoes, blueberries, raspberries, taurine, DL-methionine, choline chloride, iron amino acid chelate, zinc amino acid chelate, thiamine mononitrate, yucca schidigera extract, vitamin E supplement, copper amino acid chelate, manganese amino acid chelate, sodium selenite, niacin supplement, d-calcium pantothenate, pyridoxine hydrochloride, riboflavin supplement, vitamin A supplement, biotin, potassium iodide, vitamin D3 supplement, vitamin B12 supplement, folic acid.
Guaranteed Analysis
Crude Protein 8.0% Minimum
Crude Fat 3.0% Minimum
Crude Fiber 1.5% Maximum
Moisture 82.0% Maximum

Smilla:
Cytat:
Skład:
Delikatny drób z kaczką:
Mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego [drób (20%), kaczka (20%)], składniki mineralne
Substancje dodatkowe na kg
Dodatki dietetyczne: witamina D3 200 j.m., witamina E 30 mg, tauryna 1.000 mg, cynk (siarczan cynku, monohydrat) 15 mg, mangan (siarczan manganu (II), monohydrat) 3 mg, jod (jodek wapnia, bezwodny) 0,75 mg.
Składniki analityczne
Białko surowe 11.0 %
Tłuszcz surowy 5.9 %
Włókno surowe 0.3 %
Popiół surowy 2.4 %
Wilgotność 80.0 %

Smilla Mrrrau:
Cytat:
Skład:
Kurczak: mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (20 % kurczaka), minerały. Wołowina: mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (15 % wołowiny), minerały.
Łosoś: mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, ryba i rybne produkty uboczne (10 % łososia), minerały.
Dodatki/ kg:
dodatki dietetyczne: witamina A 2.000 j.m., witamina D3 200 j.m., witamina E (all rac-alfa-tokoferyl octanu) 12 mg, miedź (pięciowodny siarczan miedzi II) 2 mg, mangan ( Mangan(II) i tlenek manganu III) 0,1 mg, tauryna 300 mg
Dodatki technologiczne: guma kasja 3.675 mg
Składniki analityczne
Białko surowe 9.0 %
Tłuszcz surowy 6.0 %
Włókno surowe 0.5 %
Popiół surowy 1.8 %
Wapń 0.3 %
Fosfor 0.3 %
Wilgotność 81.0 %

Animonda vom Feinstein Adult:
Cytat:
Skład:
Koktajl wielomięsny: 63% mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (23% wołowiny, odpowiednio 10% jagnięciny, indyka, kurczaka, królika; wieprzowina), bulion, składniki mineralne.
Serca indycze: 65% mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (wołowina, drób, wieprzowina, 8% serca indycze), bulion, składniki mineralne.
Drób z cielęciną: 63% mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (25% drobiu, wołowina, wieprzowina, 8% cielęciny), bulion, składniki mineralne.
Indyk z królikiem: 63% mięso i mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (wieprzowina, 25% indyka, 8% królika), bulion, składniki mineralne.
Watróbka drobiowa: 63% mięso i mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (wołowina, wieprzowina, 14% watróbki drobiowej), bulion, składniki mineralne.
Wołowina z ziemniakami: 60% mięso i mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (30 % wołowiny, drób, wieprzowina), warzywa (4 % ziemniaki), bulion, składniki mineralne.
Dodatki:
Dodatki dietetyczne:
witamina D3 (200 j.m./kg), jod (0,1 mg/kg), miedź (0,5 mg/kg), mangan (1,4 mg/kg), cynk (5,7 mg/kg).
Składniki analityczne
Białko surowe 11.5 %
Tłuszcz surowy 4.7 %
Włókno surowe 0.3 %
Popiół surowy 1.6 %
Wilgotność 80.5 %

Tutaj przykłady karm, co do których nie wiemy, czego się spodziewać. Producent rzuca enigmatycznym hasłem "kurczak", "jagnię", ale nie mówi, co to konkretnie jest: skóra, mięso, jelito wraz z zawartością, podroby. Nieznana lub zbyt mała ilość tauryny.
Ale powiedzmy, że jako karmy awaryjne spełnią swoją rolę. Kota nie otrują, nie zawierają zbóż, jakiś tam dodatek tauryny mają.


Animonda Carny Adult:
Cytat:
Skład:
Koktajl wielomięsny : wołowina (34%, płuca, mięso, nerki, serca, wymiona), bulion (31%), kurczak (27%, wątróbka, żołądki, szyjki, mięso), dziczyzna (7%).
Wołowina i kurczak : wołowina (38%, mięso, płuca, serca, nerki, wymiona), bulion (31%), kurczak (30%, wątróbka, mięso, żołądki, szyjki), węglan wapnia.
Wołowina: wołowina (38%, mięso, płuca, serca, nerki, wątroba, wymiona), węglan wapnia.
Składniki dodatkowe:
dodatki dietetyczne:
witamina D3 (200 j.m./kg), cynk (5 mg/kg), jod (0,2 mg/kg), mangan (1,5 mg/kg).
Składniki analityczne (3 smaki)
Białko surowe 11.5 %
Tłuszcz surowy 5.5 %
Włókno surowe 0.5 %
Popiół surowy 1.4 %
Wilgotność 79.0 %
Cytat:
Taurin 0.8 g/kg
(za niemieckim Zooplusem)

Ciekawa karma. Z jednej strony ma jasny skład, bo producent podaje wprost, jakie podroby i mięso są zawarte w puszce, z drugiej jednak zauważalne są pewne braki np. w taurynie. Za dużo podrobów, ale na karmę awaryjną nada się idealnie.


Ogólnie o karmach gotowych.

Tauryny ma być 1500 mg na kilogram (0,15%) lub więcej.
Wapń: 0,5-0,9% suchej masy.
Fosfor: 0,4-0,8% suchej masy. (gpolomska pisała o tym tutaj)
Stosunek wapń:fosfor jak najbliżej 1,15.
Stosunek białko:tłuszcz w BARFie to 1,3-2,3, więc w gotowcach chyba podobnie (źródło: kalkulator na Excela 1.8)
Ma być podane konkretnie, jakie mięso i jakie podroby są w puszce. O tym pisała Dagnes, więc już nie powielam.


Uff. Napisałam. Jak mnie ktoś kiedyś zapyta, to sobie przekleję hłehłehłehłe :mrgreen:
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2016-12-23, 12:01   

kingutnia napisał/a:
jakie potrzeby bialkowe, tluszczowe, taurynowe, ... ma kociak 9miesieczny wysterylizowany rasy Maine Coon o wadze 4200g :roll:

Czyli po prostu kot :mrgreen: .
A skoro kot, to ma takie potrzeby jak każdy kot ;-) .
Kingtunia, pozwalam sobie na trochę żartów, bo widzę w twoim wpisie echa reklam naszych "ulubionych" koncernów karmowych, które produkują, z sobie tylko wiadomej przyczyny ;-) , "całkiem inne" karmy dla kotów każdej możliwej rasy, długości futra czy ogona, koloru oczu i miejsca zamieszkania. Jeszcze nie wpadli na to, by produkować karmy dla kotów mających określone imię, ale myślę, że wkrótce podchwycą mój pomysł :lol: .
Poczytaj troszkę Forum (dużo lektury przed Tobą), w tym koniecznie wątek o żywieniu kociąt oraz inne wątki mówiące o tym, czym w naturze żywią się koty i że nie istnieją inne myszki dla kociąt, inne dla dorosłych, a jeszcze inne dla kotek w ciąży lub kocurków. Kot zawsze jest i będzie kotem, obojętnie z jakim futem, sterylizowany czy nie itd. Natomiast rosnący kociak zjada normalnie tyle, ile sam chce zjeść, bo rośnie. Oczywiście ważne jest to, co zjada więc musisz znaleźć mu taki pokarm, który najbardziej jest zbliżony składem do myszek czy innych gryzoni, ptaków itp. (całych).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2016
Posty: 1
Wysłany: 2017-01-01, 21:52   

Cześć! :)
Jestem tutaj również nowa, chciałabym odstawić moją kotkę od karmy suchej, po wielu z resztą artykułach tutaj. Powoli na spokojnie przymierzymy się do BARFowej diety jednak na razie chciałabym przestawić kotkę wyłącznie na mokrą karmę dobrej jakości. I stąd moje pytanie, czy dla kotki w wieku 1,5 roku i wadze 4,4 kg 1 puszka 200g nie jest zbyt dużą ilością jedzenia?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne