BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Oczy
Autor Wiadomość
czkavka 

Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 53
Wysłany: 2013-05-29, 18:11   Oczy

Mam dostęp do surowych oczu (rybich), czy zawierają one coś cennego, dla czego mogłabym je kupić?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2013-05-29, 19:06   

Miska pełna rybich oczu to musi byc masakryczny widok :shock: :shock: :shock:
Nie wiem jak rybie oczy mają się do kotów, ale myślę, że bociany z Twojej okolicy byłyby zachwycone :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
czkavka 

Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 53
Wysłany: 2013-05-29, 19:36   

chodzi mi o psiaka (sory za zły dzial ), nie podawałabym całej miski oczu, tylko kilka od czasu do czasu, czy to zły pomysł? :-P ma to to jakieś wartości? a boćków nie mam w okolicy :-(
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-05-29, 19:59   

Skąd ty takie dobra bierzesz? :mrgreen: Może jako dodatek do czegoś tam je dołożyć? Jako wisienka na torcie?
 
 
milena88 


Barfuje od: 8marca 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 127
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2013-05-29, 20:07   

to chyba tez zależy od gatunku ryb :roll: rodzimych np ja mogę mieć tyle ile złapiemy ale nie wszystkie się nadają dla zwierząt domowych raczej
 
 
czkavka 

Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 53
Wysłany: 2013-05-29, 20:09   

oczy są z łososia
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-06-10, 12:57   

czkavka napisał/a:
czy zawierają one coś cennego, dla czego mogłabym je kupić?

Każda część ofiary drapieżnika zawiera jakieś unikalne składniki, których nie ma w innych częściach. Gdyby oczy nie były do niczego potrzebne, to drapieżniki by ich nie zjadały ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
czkavka 

Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 53
Wysłany: 2016-03-27, 14:24   Głowa - oczy i mózg

Mam dostęp do króliczych glow. Moj pies nie moze jesc kosci dlatego musialabym wydlubac z tej glowy oczy i wyjac mozg. Pytanie czy jest to warte zachodu i czy te elementy faktycznie zawieraja w sobie cos mocno cennego. Dodam ze reszte tuszki moj pies je w calosci tzn bez kosci ale mieso i wszystkie podroby w tym sledzione, trzustke itd.
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-12-16, 01:41   

W związku z tym:
dagnes napisał/a:
Tym przykładem będą oczy, a w nich tylko jedna z wielu znajdujących się tam substancji (dokładnie grupa). Wiadomo już dzisiejszej nauce, że oczy są jedynym w organizmach ssaków rezerwuarem trzech związków należących do grupy karotenoidów, które są odpowiedzialne za prawidłową budowę i sprawność plamki żółtej. Tymi karotenoidami są luteina, zeaksantyna i mezo-zeaksantyna. Nie są one wytwarzane przez organizmy zwierząt i muszą być im dostarczane w pokarmie. Roślinożercy i wszystkożercy zjadają te substancje wraz z roślinami, w których one występują (są produkowane przez rośliny), natomiast drapieżniki, zwłaszcza ściśli mięsożercy jak koty, mają tylko jedną możliwość: zjadać oczy innych zwierząt. Brak tych karotenoidów w diecie powoduje degenerację plamki żółtej, rozwój katarakty i postępujące pogarszanie się widzenia.
Oczywiście związki te są także obecne w bardzo niewielkiej ilości we krwi, gdyż przez nią są przenoszone z układu pokarmowego do oczu, jednak ich stężenie jest tam minimalne, mocno się waha w zależności od pory poposiłkowej oraz rodzaju zjedzonego pokarmu w danym czasie i generalnie nawet zjadając pełną krew nie można pokryć nią całości zapotrzebowania na te karotenoidy (w niesprzyjających okolicznościach w dostępnej akurat krwi może ich nie być wcale).

czy spotkał się ktoś z możliwością kupienia oczu w dużym mieście? Albo w ogóle w Małopolsce?

Co do składu - znalazłam tylko takie coś:
https://www.ile-kalorii.p...z-alaski)-d7033
http://nutritiondata.self...ic-foods/8089/2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne