BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Królik
Autor Wiadomość
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2016-12-21, 02:00   

bardzo ciekawa fotorelacja, subtelna przede wszystkim mimo tematu.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-12-21, 02:18   

Na oko tłustość królika porównywalna do szczura czy myszy. Co do kąpieli, to był biały i wydawał mi się brudny. Tak, wydawał się :lol:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
ismena 

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 74
Wysłany: 2016-12-29, 12:56   

Ines, super relacja, od razu człowiekowi jaśniej się robi w głowie :-) mimo wszystko jednak ja bym nie odważyła się sprawić króliczka od początku do końca :-/
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-12-29, 18:36   



Nie dość, że się udało, to koty są zachwycone! :-D
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
hysteria 


Barfuje od: 12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 203
Wysłany: 2016-12-30, 10:22   

łał, jestem pod wrażeniem. też bym się nie odważyła, mimo że gdybym chciała to dostęp do królików mam, bo prawie teście hodują. ale ja mam generalnie problem nawet ze zrobieniem czegokolwiek z już wypatroszonego, pozbawionego skóry królika, bo.. przypomina kota :oops:

i historia o suszeniu suszarką made my day :lol:
 
 
lady_milan 


Barfuje od: 19-01-2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Sty 2017
Posty: 38
Skąd: Kozienice
Wysłany: 2017-01-13, 10:03   

O matko,czyli nie tylko ja mam takie skojarzenie królik-kot...AAA!! Tyle razy podchodziłam, zeby kupić królika(dodam,że na taczce więc sama tusza) ale nie dałam rady bo jak kot..W końcu wczoraj w biedronce znalazłam z podrobami.Łapy oddzielnie,tusza oddzielnie dziś się zabieram za porcjowanie,ale...nie wiem jak sobie poradzę(dodam, że dopiero zaczynam przygodę z barfem ,zbieram mięsko i suplementy).
 
 
kotalina 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 30 Lip 2016
Posty: 22
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2017-01-16, 11:39   

lady_milan napisał/a:
O matko,czyli nie tylko ja mam takie skojarzenie królik-kot...AAA!! Tyle razy podchodziłam, zeby kupić królika(dodam,że na taczce więc sama tusza) ale nie dałam rady bo jak kot..W końcu wczoraj w biedronce znalazłam z podrobami.Łapy oddzielnie,tusza oddzielnie dziś się zabieram za porcjowanie,ale...nie wiem jak sobie poradzę(dodam, że dopiero zaczynam przygodę z barfem ,zbieram mięsko i suplementy).

Krowa, świnia, kot, pies, królik co za różnica? Wszystkie mają myśli, uczucia, emocje i potrafią budować długotrwałe więzi z innymi osobnikami. Zabijasz jedno zwierzę, żeby zapewnić drugiemu (które masz pod opieką) 100% tego, co potrzebuje jako ścisły mięsożerca. Taki jest Twój obowiązek, jako opiekuna.

Ja królika kupiłam raz ale jak zobaczyłam ile zostaje z niego mięsa nadającego się do użytku, to się zniechęciłam. Może jakby cena za kilogram była niższa..
_________________
Zwierzę jest nam bliższe niźli anioł, choć bardziej niepojęte.
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-02-21, 13:21   

Nie wiedzialam gdzie zadac moje pytanie,wiec,jezeli zadam je tam gdzie nie powinnam,prosze o przeniesienie.
Widzialam w Zoo+, w dziale dla psow,suszone uszy krolicze.
Zastanawiam sie czy mozna je dac kotu i czy gryzac je,bedzie czyscil sobie zabki?
Kochani,co o tym myslicie?
_________________
Epi
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-03-05, 09:19   

Czy wie ktoś, z jakiego powodu królik może mieć wątrobę w kolorze ciemnozielonym ?

Wczoraj u mnie w Kauflandzie promocja była - obniżka ceny świeżych króliczych tuszek do 13,90 zł./kg; termin przydatności 06 marca 2017r. W pierwszym momencie miałam zakupić (w sumie jeszcze 2 dni ważności miały), ale jak zobaczyłam tę wątrobę to włosy mi dęba stanęły - w większości była w kolorze ciemnozielonym :shock:
Poniżej fotka, robiona niestety komórką w niezbyt dobrym oświetleniu i kolor wątroby wyszedł nie do końca taki, jak był w realu.



Nota bene królika z wątrobą w tym kolorze (z tym, że wtedy to były tylko pojedyncze zielone plamy z wierzchu) widziałam kiedyś w Biedronce i też był przeceniony z uwagi na kończący się termin ważności.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2017-03-05, 11:01   

Skipper napisał/a:
Czy wie ktoś, z jakiego powodu królik może mieć wątrobę w kolorze ciemnozielonym ?

Generalnie zielone mięso/podroby = zepsute.
Czasem świeże mięso, zwłaszcza czerwone (w tym podroby), może miejscami mieć zmieniony kolor wskutek utleniania, ale raczej nie aż na bardzo zielony.
Ponieważ podroby mają zawsze krótszy termin przydatności, są mniej trwałe, to może ta wątroba się już zdążyła zepsuć. Widząc jakie ten królik ma opakowanie, całkiem przezroczyste, a wątroba leży w nim na wierzchu królika, to pewnie już dawno się utleniła i popsuła.
Zresztą Situnia chyba, kiedyś wspominała, że kupiła w którymś z dyskontów (Biedronce) takie promocyjne króliki i były zepsute. Nic dziwnego, to mięso z kością, które jeśli poleży do końca terminu ważności, a zwykle wynosi on ok. 12, a nawet więcej dni, ma prawo się zepsuć, a jak ma jeszcze dodane podroby, to te tym bardziej.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-03-05, 12:13   

Margot napisał/a:
Nic dziwnego, to mięso z kością, które jeśli poleży do końca terminu ważności, a zwykle wynosi on ok. 12, a nawet więcej dni, ma prawo się zepsuć,

mylisz się! Zgodnie z prawem nie może się zepsuć przed upływem terminu ważności, po to właśnie jest data minimalnej przydatności do spożycia.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2017-03-05, 12:27   

Zgodnie z obowiązującą datą, masz rację, powinno być zdatne do spożycia. Jednak jak to się ma do rzeczywistości, to już inna kwestia. Ja nigdy nie kupuję mięsa, nawet zapakowanego hermetycznie przez producenta, z długim terminem przydatności, które leży na sklepowej półce dłużej niż 1-2 dni (a mam dobrze rozpracowane daty dostaw vs daty produkcji mięs, w które się zaopatruję). Biorąc pod uwagę warunki przechowywania i eksponowania różnych produktów, w tym mięs na sklepowych ladach/w lodówkach, po prostu mam uzasadnione obawy, co do ich świeżości (zwłaszcza, że są "mielone" i przerzucane przez Klientów na lewo i prawo, czasem wkładane do koszyka i odkładane, etc.).
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-03-05, 13:05   

Zamawiałam ostatnio w sklepie przyzakładowym przy ubojni drobiu podroby z kaczki tj. wątroba, serca i żołądki (u mnie niestety są nie do zdobycia w sklepach spożywczych), były zapakowane co prawda nie hermetycznie, ale data przydatności była 7 dni. Rozpakowałam po dniach pięciu i absolutnie nie wykazywały żadnych oznak zepsucia, a koty wcinały, że uszy im się trzęsły (bez skutków ubocznych). Z tym, że przechowywałam je w temperaturze ok 3-4*C.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-05-08, 21:30   

W tym tygodniu jestem dumna z Nikity ( mojego drapieżcy) i z siebie :mrgreen:
Kiedyś robiłam zdjęcia dla Sagi, żeby jej pokazać co mam dostępne i potwierdziła,ze to królik tłusty :
[img][/img]
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-05-08, 21:30   

[img][/img]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne