BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej z łososia
Autor Wiadomość
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-29, 18:44   

Czyli do suplementacji omega-3 pozostają tylko kapsułki.
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 252
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-29, 19:30   

Dostałam odpowiedź na moje pytanie od producenta via przedstawiciel
..."jak często Lunderland bada zawartość witaminy A i D ? Czy dysponuje tym jednym wynikiem, zamieszczonym na waszej stronie i jakiej partii oleju on dotyczy ? Jeśli nie badają dla każdej partii ,może mogą podać przedział w jakim mieści się zawartość obu witamin.
odpowiedź :.."analiza dotyczy każdej partii, producent podal nam, że rozbieżność co do partii w zakresie witamin A i D wynosi do 2%, więc jest to niewiele."
Czyli D jak w tranie, żadnych zmienności co mnie szczerze dziwi. 2% przy analizie produktu naturalnego to mniej niż wynosić może precyzja i dokładność oznaczenia razem wzięte.
Jednostki przy A i D zostały już na skutek mojej interwencji poprawione.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-29, 19:35   

A masz możliwość sprawdzić to osobiście?
Nie masz.
I zarówno sprzedawca jak i producent mogą Cię spokojnie zapewnić o czym tylko zapragną, tak żebyś była zadowolona.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-29, 19:52   

zawsze można dac olej do zbadania
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-29, 22:04   

Skipper napisał/a:
zawsze można dać olej do zbadania
Z każdej kolejnej kupowanej butelki?
Przecież żeby sprawdzić czy jakiś parametr sienie zmienia, trzeba zbadać kilka-kilkanaście próbek.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-29, 22:17   

Kupić kilka z tej samej partii :mrgreen: Albo zebrac się w kilka osob, które mają z tej samej partii i zrzutkę zrobić
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-01-29, 22:18   

Dla mnie przedstawiciel to nie Producent...i informacje od jednego nijak się mają do informacji od Producenta...
Na stronach Producentów olejów jako suplementów Omega 3 zarówno Grizzly jak i Lunderland nie ma nawet jednej wzmianki o witaminach D i A w tych preparatach, a ja niedowiarek jestem jak nie pisze, że są, to znaczy że nie ma!!
Analiza Lunderland:
http://www.lunderland.de/analyse/wildlachsoel.html

A zdjęcia z etykietą Grizzly tu:
https://www.amazon.com/Gr...r/dp/B0002ABR6E

Więc zastanawiam się skąd polski dystrybutor wziął dane o witaminach na etykietę i to w takim przeliczeniu. Przecież to nie tran....(olej z wątroby dorsza).
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-29, 22:27   

Skipper, a Ciebie nie zastanawia taka ilość wit. D w tym oleju?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-29, 22:52   

Saga napisał/a:
Skipper, a Ciebie nie zastanawia taka ilość wit. D w tym oleju?

Niby że tyle co w oleju z wątroby dorsza ? Przyznam, że nie analizowałam tego tematu tzn. czy w oleju z łososia jest witamina D czy jej nie ma - przyjęłam jako wiarygodne to, co było podane w kalku (wyszłam z założenia, że ten kto to pisał to zna się na rzeczy bardziej ode mnie) :roll:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-29, 23:01   

Ale co było podane w kalku? Chyba nie rozumiem. Czytałaś te przeliczenia Margot?
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2017-01-29, 23:11   

shana55 napisał/a:
Analiza Lunderland:

http://www.lunderland.de/analyse/wildlachsoel.html

A zdjęcia z etykietą Grizzly tu:

https://www.amazon.com/Gr...r/dp/B0002ABR6E

Więc zastanawiam się skąd polski dystrybutor wziął dane o witaminach na etykietę i to w takim przeliczeniu. Przecież to nie tran....(olej z wątroby dorsza).


shana,
Cytat:
Dobrymi źródłami witaminy D są:
•Wątroba
•Żółtko jaj
•Masło
•Śmietana

Doskonałymi źródłami witaminy D są: tran i inne oleje rybne. Jadając często łososia, śledzia, makrelę czy sardynki, zapewniamy naszemu organizmowi znaczne ilości tej witaminy.


Po prostu producenci tak mają, że podają przy danym suplemencie najczęściej zawartość głównego składnika/składników, ze względu na który dany suplement jest kupowany.
W przypadku oleju z łososia wyszli z założenia, że są to kwasy omega-3 i te rozłożyli na czynniki pierwsze.
W tranie jest to wit. D i A, więc ją podają, a już rzadziej w suplach dla zwierząt podają, że tran też dostarcza omega-3, o tym w jakiej ilości nie wspominając (ponieważ nie ze względu na nie go podajemy futrom, więc najwidoczniej producentom zwierzęcych supli nie przychodzi do głowy, aby podać ich wartość w tranie). W hemoglobinie podadzą głównie żelazo, w drożdżach skupiają się na analizie wit. B itd. Całą istotną resztę pomijają.
Ostatnio zmieniony przez Margot 2017-01-29, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-29, 23:14   

Margot, ale jednocześnie dagnes zdaje się tu w tym wątku zaznaczała żeby nie mylić tranu z olejem. Tran, czyli źródło wit. D jest pozyskiwany z wątroby, olej z mięśni ryb, czyli na logikę nie może być w oleju tyle samo wit. D co w tranie (wątrobie). Zgodzę się co do śladowych ilości.
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-29, 23:17   

Skipper napisał/a:
Przyznam, że nie analizowałam tego tematu tzn. czy w oleju z łososia jest witamina D czy jej nie ma - przyjęłam jako wiarygodne to, co było podane w kalku (wyszłam z założenia, że ten kto to pisał to zna się na rzeczy bardziej ode mnie)


W kalkulatorze nie ma żadnego suplementu oleju z łososia. Co zatem Skipper przyjmujesz za wiarygodne ?

Cytat:
Poczekam, aż mądrzejsi ode mnie napiszą i się dowiedzą.
Na pewno wkrótce się wszystko wyjaśni
_________________


Ja osobiście przyjmuję tą informację jako wiarygodną.
Co do zasady olej z dzikiego łososia jest bogatszy w cholekalcyferol (wit D). Co nie oznacza że inne źródła kwasów omega 3 (pochodzące z ryb) tej witaminy nie zawierają.

Tak sobie myślę że nie doceniony został ten łososiowy olej w kwestii witaminy D ;-)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-29, 23:20   

Ewik72 napisał/a:
Co do zasady olej z dzikiego łososia jest bogatszy w cholekalcyferol (wit D).

To znaczy, że ma jej tyle samo (mniej więcej), że tak powiem w całej objętości? Czyli w wątrobie, mięśniach itp.?
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-29, 23:23   

Margot napisał/a:
Po prostu producenci tak mają, że podają przy danym suplemencie najczęściej zawartość głównego składnika/składników, ze względu na który dany suplement jest kupowany.
W przypadku oleju z łososia wyszli z założenia, że są to kwasy omega-3 i te rozłożyli na czynniki pierwsze.


Dokładnie w tym rzecz.
Tyle że producenci suplementów dla zwierząt POWINNI brać pod uwagę zapotrzebowanie na daną witaminę. Tym bardziej, jeśli jej przedawkowanie jest łatwe i szkodliwe. Wygląda na to że jak zwykle to my, opiekunowie zwierzaków musimy myśleć za nich.. :-|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne