BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karmy bezzbożowe dla kotów
Autor Wiadomość
orchid 

Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-12-14, 12:13   

Witam,
Odstawiłam RC, księżniczka nie jest zadowolona (wręcz zabija wzrokiem przy misce ;-) ), ale widzę, że je PoN (niechętnie, ale wyjścia nie ma) i w kuwecie bez sensacji, więc jest lepiej niż zakładałam, że będzie. Wiem, że najlepiej by było gdybym odstawiła suche, ale jedzenia mięsa się dopiero uczą - na razie wchodzi im tylko indyk i wołowina (bez żadnych suplementów) i czasem grymaszą, a na puszkach nie wyrobie. Potrzebuje też trochę czasu na zapoznanie się z mięsem itd., bo z racji tego ze jestem wege to totalnie się na mięsie nie znam :-P
Koty jedzą kiedy i ile chcą. Suche mają wysypane cały czas. Jeśli chodzi o mokre/mięso to Mała zawsze dostaje pierwsza, ale jedzą wszystkie razem. Próbowałam ją karmić w osobnym pomieszczeniu, tak żeby na spokojnie mogła zjeść, to zamiast szamać darła japę, że jest zamknięta...Może faktycznie spróbuje wprowadzić posiłki i to da mi większą kontrolę? Zobaczymy
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2016-02-01, 17:59   meadowland mix Power of Nature

Witam,

W kilku sklepach , np. w AnimalCity dowiedziałem się że karma ta jest wycofana z rynku polskiego i jej nie kupie. Ewentualnie opakowania 7,5 kg , czy 15 kg są jeszcze dostępne. Od 2-3 dni jest dostępna już modernpet, petnet i gdzie indziej, nawet na allegro. Wcześniej nie było jej nigdzie indziej nawet w modernpet i tak to trwało długi czas. Opakowania 2 kg.

Doszedł do mnie worek tej karmy 2 kg i jej nie poznaję.
Wizualnie jest jaśniejsza w kolorze, i jest miększa.
Jest dołączona polska nalepka, mam takie podejrzenia że stara jeszcze, na której jest zawartość fosforu 1,21 %.
Pomimo wyjątkowo dokładnego podanego składu tej karmy na oryginalnej nalepce niemieckiego producenta zawartości fosforu nie ma, na wcześniejszej był podany skład.

Czy ktoś coś wie na ten temat?
 
 
orchid 

Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 2016-02-04, 21:33   

KaiKai,
faktycznie chrupki są trochę jaśniejsze i próżno szukać info o zawartości fosforu, a na opakowaniu jest info o 85% mięsa. Koty jakby mniej chętnie ją jedzą.
Ale niestety nic nie wiem więcej na ten temat.
 
 
mikapik80 


Barfuje od: 2 lat
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Mar 2014
Posty: 13
Skąd: Głogów
Wysłany: 2016-09-22, 14:02   karma Wildcat Etosha drób i zioła

Zastanawiam się nad kupieniem karmy Wildcat Etosha drób i zioła. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, czy jest ona tak samo dobra jak Power of Nature? Ktoś ją kupuje?
_________________
Mika
 
 
morni 

Barfuje od: 1 roku
Udział BARFa: do 25%
Wiek: 42
Dołączył: 06 Paź 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-10-28, 10:47   

Witam wszystkich
To jest mój pierwszy wpis i nie wiem czy dobrze trafiłem:)
Mam problem z z suchym applawsem dla kota
Kupiłem karmę applaws kurczak i łosoś o wielkości 400 gram. Chrupki płaskie dosyć duże a zapach lekko rybny. I tu pojawia się dziwny problem gdyż kotu zasmakowało więc kupiłem opakowanie tej samej karmy ale 2 kg. po otwarciu nastąpiło zdziwienie, chrupki inne kształtem troszkę mniejsze a o zapachu ryby nie ma mowy. W zooplusie nikt nic nie wie w applaws polska tez pala głupa. Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z taka sytuacją?? czyżby applaws próbki robi lepsze a do większych worków pcha karmę gorszej jakości?
 
 
aniamonkos 

Wiek: 45
Dołączyła: 20 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: lubliniec
Wysłany: 2017-02-15, 21:50   

Kłaniam się wszystkim.
Mam pytanko czy Purizon jest dobrą jakościowo karmą?
Bo trochę za bardzo im smakuje.Mam tą z Jagnięciną i rybą. Jak dla mnie to za szybko znika z miski , przy ziwipeak tak nie było.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-16, 06:48   

aniamonkos, spróbuj zrobić sama analizę tej karmy posiłkując się Poradnikiem - analiza gotowych karm popatrz również na skład karm omawianych w wątku Suche karmy dla kota - najlepsze na rynku. Porównaj i zobaczysz czy Purizon ma podobny/zbliżony skład.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-21, 20:23   

Ziwi to samo mięso, Purizon ma trochę warzywnych wypełniaczy. Pewnie dlatego Ziwi znika z miski wolniej, jest bardziej odżywczy. Purizon porównałabym do Acany, mają podobny skład. Wnioskując ze składu to całkiem przyzwoita karma, bilansu nie liczyłam.
 
 
mamba_luna 


Dołączyła: 18 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Kielce
Wysłany: 2017-10-17, 14:20   Farmina N&D Feline Pumpkin co sadzicie o tej karmie?

szukam, czytam i pomyslow juz nie mam wiec postanowilam, ze zasiegne jezyka :) moja kocina zaczela testowac Farmine n&d z serii bez zboz (bo sa i takie, ktore posiadaja ich 10%) o smaku jelenia ale zamowilam tez po 300 gr rybe i przepiorke i tu pytanie-czy to jest dobra karma? sklad ma dobry ale czy bardzo dobry? nie widze w ogole podanej ilosci weglowodanow, nie ma juz wit K3, ktora znalazlam w skladzie opisywanym na forum ale dane sa chyba z 2011? no i jest teraz o wiele wiecej smakow

kocina ma juz swoje lata bo 13,5 i jest z tych wybrednych i malo jedzacych choc aktywnych jak mlode kocieta ;) daje jej jeszcze 3 razy w tygodniu fileta z indyka, mniej fileta z kurczaka a calosc na zmiane z wolowina, w weekend je watrobke-oczywiscie wszystko w stanie surowym, i tu zagadka-czy nie przesadzam z jedzeniem? zaden weterynarz na pytanie jak karmic kota, jakos nie odpowiada konkretnie co, dlaczego i na co zwracac uwage wiec siedze tu na forum, cichutko, czytam i analizuje :)

ostatnio z karm polecanych kotka jadla, choc niechetnie PoN Meadowland mix ale zawartosc kuwety byla nie do wytrzymania wiec postanowilam zmienic jedzenie-czy slusznie? narazie testujemy, karma bardzo jej smakuje, kuweta zaliczana co drugi dzien no i nie czuc nic a nic, poza tym nie marudzi, ze jest glodna :)
bardzo prosze madre glowy o poradzenie co i jak z surowizna i czy n&d jest godna polecenia?! :)
_________________
kot tez człowiek, ponarzekać musi ;-)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-10-18, 18:26   

nie znam tej karmy, natomiast wiesz na pewno co myślimy o suchych karmach :kwiatek:

jak podajesz kotu mięso, to może trochę bardziej tłuste? warto zamienić filet na udo :)
 
 
mamba_luna 


Dołączyła: 18 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Kielce
Wysłany: 2017-10-18, 20:40   

oczywiscie, ze wiem :) i wiem na czym polega barf ale sa tu rowniez tematy o suchym jedzeniu stad moje pytanie poza tym kilka slow na forum o tej karmie tez bylo :)
jesli chodzi o mieso indycze-nic innego niz filet nie zje a to ze od niedawna zjada wolowe to sukces!
_________________
kot tez człowiek, ponarzekać musi ;-)
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-11-22, 10:05   

Święta sie zbliżają , ludzie wyjeżdżają i w tym roku tak sie złożyło, ze nie będę miała absolutnie nikogo do kotów przez 3 dni :-( cieżko, ale nie mam wyboru - muszę sie zaopatrzyć w chrupki :-/ :-/ czytałam analizę dagnes dotyczącą suchych karm, ale ona była zrobiona w 2011. Czy coś sie zmieniło od tego czasu? Może pojawiły sie jakieś nowe chrupki , na ktore warto zwrócić uwagę?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-11-22, 13:21   

Mrowiszcze, faktycznie moje analizy są dość stare, muszę je uaktualnić i uwzględnić nowe karmy. Z tych, które są przeanalizowane w wątku z najlepszymi karmami wciąż możesz wybierać. Ponadto, jeśli masz dostęp do maxizoo, to polecam karmy Real Nature WILDERNESS (odmiany True Country - Adult i Kitten, bo reszta ma w składzie groszek i bardzo dużo węglowodanów; bez groszku jest jeszcze Wide Savannah, ale ma też więcej węglowodanów niż True Country - ujdzie, jeśli ma być tylko dodatkiem do 100% mięsnych puszek). W zoo+ dość przyzwoity jest Purizon. Mają tam sporo karm pod hasłem "bezzbożowe" ale większość niezbyt dobra, najczęściej nafaszerowane ziemniakami zamiast zbożami, a w wielu z nich spora część białka pochodzi z roślin strączkowych, które w kocich karmach nie mają niczego do szukania.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-11-22, 21:57   

Dziękuje :kwiatek: zobaczę co jest dostępne z tych 'starych' karm. W razie czego Maxi zoo jest 3 minuty ode mnie...
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-11-23, 10:22   

Mój Lisek zaczął jeść karmę Miamor Milde Mahlzeit(smak kura z szynką),tak się cieszyłam,że jako kotek ciężko chory,cokolwiek zaczął jeść.Zamawiałam wcześniej w zooplusie-wszystko było okey.Dwa tygodnie temu ponownie złożyłam zamówienie,przysłali,tylko opakowanie trochę inne i zawartość inna.Na dnie tacki pełno smalcu(łoju,zapach taki jakby sam plastik).Niestety Lisek znowu zaczął łapką zakopywać.Nawet nie poinformowali,że to inna seria,zamiennik.Proszę odezwijcie się,czy ktoś daje kotu tę karmę i czy zauważyliście różnicę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne