BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koty dwa :)
Autor Wiadomość
mkarolinka 

Wiek: 36
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 1
Skąd: Białystok
Wysłany: 2017-02-26, 21:34   Koty dwa :)

Witamy :) dziękuje za przyjęcie na forum.

Jakiś czas temu, trafiłam na grupę na FB, w którym toczyły się różne rozmowy o karmach. Od tamtej pory zaczęłam się interesować żywieniem kotów. Po przeczytaniu całego internetu, postanowiliśmy koty przestawić początkowo na dobre mokre puszki, a docelowo w przyszłości, jeżeli nauczymy się jak poprawnie karmić koty, na BARF. Jednak moje koty mają głęboko w poważaniu surowe mięso, a na widok puszki fukają. Chcą chrupek. Intuicyjnie nie głodziłam ich, nie zabrałam drastyczne chrupek, podsuwaliśmy im różne puszki, różne mięso, niektóre rzeczy jadły chętnie, inne w ogóle. Ale to tez nie były porcje, które jeść powinny. Poskubały, polizały i odchodziły. Postanowiłam dać im czas i stopniowo zabierać chrupki.

Niestety kilka dni temu trafiłam z jednym z kotów do Weterynarza. Mój Pers ponownie miał zapalenie pęcherza moczowego. Zostały zrobione wyniki moczu i krwi, i nie są może tragiczne, ale do dobrych im daleko. Pani weterynarz zrobiła dodatkowo USG, i diagnoza powaliła nas na kolana - wielotorbielowatość jednej nerki, i początki torbieli na nerce drugiej. Dwa lata temu USG nic nie wykazało. Nikt nam również, przez 6 lat, i kilku zapaleniach układu moczowego nie powiedział, że u kotów perskich to choroba genetyczna i o takiego kota trzeba specjalnie dbać, sprzedawano nam tylko Royala suchego. A my jaki głupi wierzyliśmy, że to dla naszego kota najlepsze, a weterynarz nie ma potrzeby wciskać nam karmy, która może szkodzić.

Dodatkowo w lipcu urodzę pierwsze dziecko, co dla mojego kota będzie wiązało się z potwornym stresem. Nie lubi on obcyh ludzi i dzieci.

Zamierzam przeczytać to forum od początku do końca, nie mogę pozwolić na to, żeby mojemu kotu pogarszało się z dnia na dzień. Liczę na dobre rady i pomoc, tym bardziej, ze moje koty nie chcą jeść surowego i puszek.

Pozdrawiamy ja, mąż i koty dwa - Perełka i chory Filip :)

 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-27, 07:36   

miau miau na forum, kotki prześliczne :love:
mkarolinka napisał/a:
Mój Pers ponownie miał zapalenie pęcherza moczowego. Zostały zrobione wyniki moczu i krwi, i nie są może tragiczne, ale do dobrych im daleko. Pani weterynarz zrobiła dodatkowo USG, i diagnoza powaliła nas na kolana - wielotorbielowatość jednej nerki, i początki torbieli na nerce drugiej. Dwa lata temu USG nic nie wykazało.
proponuję podjechać do Warszawy do dr Agnieszki Neski (przyjmuje w Specvet) -nefrologa, jednej z najlepszych w tej dziedzinie. Dziewczyny (nawet z oddali) przyjeżdżają do niej na wizyty i kontrole.
mkarolinka napisał/a:
Nie lubi on obcych ludzi i dzieci.
Może obcych nie lubi, ale miejmy nadzieję, że swojego nowego członka rodziny zaakceptuje :kciuk:
mkarolinka napisał/a:
Jednak moje koty mają głęboko w poważaniu surowe mięso, a na widok puszki fukają.
poczytaj Jak przestawić kota na barf albo na inne jedzenie, powinno pomóc. Jeśli za mało pije i jest kłopot z jego dopajaniem to pomocna w dopajaniu bywa galaretka dla kota.
Poczytaj koniecznie podstawy komponowania przepisów. Zaopatrz się w kalkulator (tutaj forumowy kalkulator - napisz do Hebe) - ułatwia układanie mieszanek.
Zajrzyj też do wątków dla kotów nerkowych żywienie w chorobach nerek, wrzuć wyniki kota do wątku niewydolność nerek u kotów lub Pomoc w diagnozie i interpretacji wyników - KOTY
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
yoashya 

Barfuje od: 11. 2011
Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 137
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-10, 21:22   

Serdecznie witamy-ja i moje trzy persy: Xenia, Fiołek i Tosia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne