BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Lublin - dyskusja o BARFnym zaopatrzeniu
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-24, 11:26   

W Kauflandzie króliki w folii dzisiaj i jutro po 17,77 zł./kg (królik, który zakupiłam jest bez tacki, producent Borowczyk).
Taniej również kurczaki - kurczak zagrodowy (producent SEDAR Międzyrzec Podlaski) w cenie 9,99 zł./kg. Kupiłam moim skunksom na mieszankę - ostatnia z takich samych mięs, zakupionych niedawno w Lidlu (gdzie również promocje były i żałuję, że nie kupiłam perliczki :banghead: ), cieszy się bardzo dużym wzięciem :mrgreen:

PS. Mieszkam w lubelskim, a nie w samym Lublinie więc nie wiem jak z producentem kurczaków w Kauflandach w innych miastach naszego województwa; królik zdaje się wszędzie w Kauflandach to Borowczyk)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
whisperq 


Dołączyła: 03 Lip 2015
Posty: 3
Wysłany: 2017-03-19, 10:42   

Witajcie. A wiecie może, gdzie w okolicy dostanę przyzwoitą baraninę/jagnięcinę? :)
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-22, 21:42   

whisperq, co do przyzwoitości jagnięciny się nie wypowiem, bo nie wiem, co to dla Ciebie znaczy ;-) ale napiszę, co wiem w tym temacie:
- jeśli potrzebujesz jej mało (kawałek czy 2) to jest na pewno w Selgrosie (w zaporowych jak dla mnie cenach) oraz często bywa w Auchanie (tam ceny wahają się od ok. 40 do 80 zł/kg w zależności od tego, jaka to część tuszy)

- jeśli chcesz całą tuszę to napisz lub zadzwoń do Regionalnego Związku Hodowców Kóz i Owiec. Nie wiem, jak teraz sytuacja wygląda, ale w X'2016 kupowałam za ich pośrednictwem i było tak: cena 30/kg (bez rozbioru) lub 33/kg z rozbiorem. Musisz kupić całą tuszę (nie ma możliwości nabycia pojedynczych części tzn. mogą Ci tę tuszę podzielić ale odebrać należy wszystkie elementy)
W momencie zamówienia jagnięta idą do uboju do ZPM Ryjek w Nasutowie. Tuszę możesz odebrać tam lub we wskazanym przez Ciebie sklepie Ryjek w Lublinie.

Pytałam wtedy, jak zwierzęta są żywione, otrzymałam taką odpowiedź:

"Jagnięta są żywione mlekiem matki oraz dokarmiane paszami własnymi to znaczy śruta zbożowa mieszanka w stosunku 1:1:1 owies, pszenica, jęczmień, ponadto siano oraz okopowe zimą i wiosną , w okresie pastwiskowym pastwisko, zielonki - koniczyna, lucerna, trawy. Importuję również lizawki ekologiczne BLOC STAR PHYTO VERS są to lizawki wyprodukowane na bazie ziół z certyfikatem ekologicznym, zapobiegają również rozwojowi paracytoz i umożliwiają ograniczenie chemicznego odrobaczania .
Import tych lizawek jest dosyć duży i myślę , że trafiły już do wszystkich gospodarstw owczarskich w naszym regionie . Do uboju przeznaczamy jagnięta odchowane do wagi powyżej 30-40 kg którą uzyskują w zależności od rasy w wieku 3-6 miesięcy życia. Wydajność poubojowa wynosi ok 44 %."

Moja tusza ważyła trochę ponad 18kg. Zamawiałam wtedy też podroby (połowa ceny), ale ubojnia zawaliła temat i nie dostarczyła mi ich do sklepu - nikt nie zmawia takich rzeczy i nie pamiętali :roll:
 
 
whisperq 


Dołączyła: 03 Lip 2015
Posty: 3
Wysłany: 2017-03-23, 16:05   

IzabelaW, dziękuję za obszerną odpowiedź, te informacje na pewno mi się przydadzą. Póki co chciałam kupić mięso w mniejszej ilości, a to z Auchan kompletnie mi nie odpowiada, bo jednak nie chcę kawałków, z których połowa to kości. Rozejrzę się we wskazanym miejscu:)
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-03-25, 18:20   

Dzisiaj w Selgrosie był udziec jagnięcy (nowozelandzki) za jedyne 42 zł/kg - piszę jedyne, bo pierwszy raz widziałam w tym sklepie tak tanią jagnięcinę nowozelandzką
 
 
whisperq 


Dołączyła: 03 Lip 2015
Posty: 3
Wysłany: 2017-04-15, 12:34   

Super, dziękuję za info. Póki co znalazłam też jagnięcinę w makro, ale z tego co pamiętam była droższa.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne