BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Blender
Autor Wiadomość
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2012-12-29, 19:22   Blender

heyka,
nowa jestem na forum więc nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam temat (najwyżej proszę o przeniesienie :) )

a pytanie dosyć proste. mam blenderek zelmerowski ale on mi żadnego, surowego warzywa nie zjedzie. poszukuję czegoś taniego (!) i działającego. Nie musi być ładne, nie musi być nowoczesne - ma spełniać swoje zadanie - tzn jak tam wrzucę marchewkę to ma sie nie spalić :)

póki co to warzywa trę na tarce ale to chyba jednak troszkę za mało.

macie coś znanego, godnego polecenia?
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-29, 20:04   

Każda z brzegu sokowirówka :mrgreen: (na koniec troszkę soczku możesz wypiś a resztę zmieszać z suchymi resztkami)
Ponadto pięknie działają szatkownice - dostawki do elektrycznych maszynek do mięsa
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2012-12-30, 15:39   

no własnie mam sokowirówkę - taką wypaśną. jak się ją włącza to całą wieś wychodzi z domów i patrzy czy to aby nie kolejna wojna :P

ale do niej np nie wrzucę nic zielonego czy mięsistego (nawet pietruszka kiepsko idzie).

to taki urok mojej czy wszystkie tak mają?

mi się marzyło takie coś, że wrzuca się wszystko co pod ręką. pstryka i ma się gotowe danie :P bo przyznam że jak mam się użerać z tą sokowirówką to już wolę tareczkę :P

(swoją drogą to dobrze mi się wydaje że jak się na grubych oczkach zetrze to troszke mało? może tak jest ok?)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-30, 15:46   

A to jakaś dziwna sokowirówka - jak byłam mała mama robiła mi soczki w takiej najzwyczajniejszej - to było baaardzo dawno temu, z marchewki, jabłka, pietruszki i buraka. parę lat temu ja robiłam mojemu dziecku takie same soczki też w zwykłej sokowirówce i szło dobrze.
 
 
Evva 


Barfuje od: 01/2012
Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 57
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-30, 16:58   

My też mamy najzwyczajniejszą sokowirówkę i ze wszystkimi owocami i warzywami świetnie daje sobie radę :-)
 
 
kot 

Barfuje od: obserwuje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-12-30, 18:44   

temat warzyw dla zwierząt i ich przetwarzanie już był na forum, ale nie mogę go znaleźć :-(
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2012-12-30, 19:22   

kocie - jakby Ci się udało to ja bym wdzięczna była.

kurcze, będę musiała poobserwować allegro w takim razie. bo serio - sama soków nie piję bo mi się tej durnej sokowirówki wyciągać nie chce ;/ (chociaż nie powiem - mój pies i tak lepiej niż ja je ;/ )

ale kurcze- jak już będę sławna i bogata, to sobie sprawie takie coś co wszystko mieli - łącznie z kośćmi :)

a póki co będę improwizować. tareczka, sokowirówka i to badziewie, co dobrym i firmowym blenderem nazywają ;/
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
m0tyleqq 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 66
Skąd: Łuków
Wysłany: 2013-01-08, 11:46   

mi blender bez problemu miksował marchewkę i inne warzywa. mam taki, co to niby radzi sobie też z lodem.
za to kości dla kotów mielimy w maszynce do mięsa, ale tylko kurczakowe-innych się boimy, że maszynka padnie ;)
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2013-05-09, 17:33   

muszę się przyznać, że dziś zamówiłam blender (z dodatkami, a jakże), celem miksowania i konsumpcji (miksów, nie blendera). Piszą na nim, że mięsko też rozdrabnia i przy najbliższej okazji mam zamiar przetestować w mieszance (kociej, nie ludzkiej) ;-)
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-05-09, 21:43   

Muszę kupić blender (pilnie, stary się ułamał) - jaki jest dobry? :niewiem: (chyba z metalowym końcem, ale jakiej firmy?) :confused:
 
 
Neras 


Barfuje od: 09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 65
Skąd: W-wa\Praga Płn
Wysłany: 2013-11-02, 21:02   

Hej ja zakupiłam maszynkę Zelmera do mielenia mięsa z dodatkową nakładką szatkującą, robi drobne wiórki z marchewki i buraczków i nie narzekam, wszystko jest zjadane :) Polecam tą maszynkę jeżeli np. potrzebujesz dobrej maszynki i szatkownicy. Mam też blender ale na miesie mi się zaczał prawie palić a warzywa sieka ale w grube wióry.
_________________
Pies powinien mieć więcej praw niż człowiek, jest bowiem jednostką zdecydowanie szlachetniejszą. - Joanna Chmielewska
 
 
agatus84 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 40
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-28, 23:39   

chyba nieaktualne, ale ja mam blender philips hr1371, nie był super tani ale zachcialam go pod choinkę. Jest mega, blender mieli zupy na zupy-krem, koktajle itp, te pojemniczki wszelkie warzywa (sałatkę warzywną z jajek, marchewki, pietruszki robię teraz w 3 min, bo każde warzywo to jeden-dwa bzyki i do miski). Jest też "wiertło" do kruszenia lodu, i ono mieli mięso, a nawet skrzydełka z kością! nie wiem jak przy intensywnym mieleniu mięs, ale dla początkującego barfera jest mega. No i zaleta przeogromna- jest mały, więc w szafce pod ręką, nie muszę trzymać wielkiej kolumbryny, którą się dłużej skręca i czyści niż to warte...
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-28, 23:46   

Ja jako blendera (i wielu innych rzeczy) używam starej, dobrej Kasi http://www.ceneo.pl/104636
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
melba 

Wiek: 48
Dołączyła: 29 Lip 2016
Posty: 30
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-20, 12:22   

mega pomysl z uzywaniem wiertla do kruszenia lodu :) sama bym nie wpadla, a posiadam takie cos.
osobiscie uzywam blendera wysokoobrotowego, ale tylko na funkcji pulsowania, bo mimo swojej duzej mocy i on sie meczy na miesie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne