BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy stomatologiczne u kotów
Autor Wiadomość
Potwora 

Udział BARFa: 90-100%
Wysłany: 2017-05-12, 15:41   

Załatwiliśmy te nieszczęsne zęby i faktycznie robiliśmy zabieg w Radości, bo w Wetlandii tak jak już zostało wcześniej wspomniane nie ma wziewki. Gdyby ktoś kiedyś musiał coś robić zwierzakowi - zwłaszcza choremu - z zębami to naprawdę polecam dr Jodkowską. Dość droga impreza, ale warto. Kawa i herbata w cenie :mrgreen:

Ze względu na mocno zaawansowane zmiany resorpcyjne usunięto mu dwa trzonowce, zostały też usunięte dwa górne kły które można by było podleczyć kanałowo, ale dr zrezygnowała z tej opcji ze względu na tendencję to resorpcji. Trzymam teraz kciuki żeby przyzwyczaił się do braku kłów i tego, że musi inaczej układać wargi (póki co w ogóle mu nie wychodzi, ale jesteśmy świeżo po zabiegu), bo inaczej dolne kły również będzie trzeba usunąć. Żywię też nadzieję, że wcześniejsza niechęć do wszelkich zabiegów okołopyszcznych, łącznie z dopajaniem, wynikała z bólu i teraz będzie szło nam bardziej gładko. Czas pokaże.

Skipper 

Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2017-11-05, 13:21   

IzabelaW napisał/a:
Dr Jodkowska (a właściwie współpracująca z nią pani anestezjolog) stosuje narkozę wziewną, ale nie w każdej lecznicy, w której przyjmuje. Ja robiłam zabieg w Radości...

I wszystko byłoby cacy, profesjonalizm pani dr wychwalałabym pod niebiosa, ale... ale nie obyło się bez zgrzytu. Przed zabiegiem rozmawiałam z panią anestezjolog, prosiłam o protokół ochronny dla nerek, zapytałam, co dokładnie będzie podawane. Pani dr o wszystkim mi powiedziała, poza jednym... Gdy dostałam wypis, zaczęłam czytać: " po zabiegu podano convenię (o tym też rozmawiałyśmy) i tolfedynę!"

Niedawno też byłam ze swoimi kotami (tj. Skippi i Rico) na zdejmowaniu kamienia - jako anastezjolog została mi przedstawiona wetka figurująca w wykazie lekarzy przyjmujących w lecznicy jako internista (zobaczyłam to dopiero dzisiaj, jak zajrzałam na stronę lecznicy i do tego wątku), chociaż może w międzyczasie i anastezjologiem została, tylko na stronie nie zmieniono :niewiem:

W każdym razie pomimo info przed zabiegiem, że Skippi ma PNN (wyniki badań obu kotów też wcześniej przesyłałam) przy narkozie wziewnej podano m.in. Tolfine.

Generalnie jednak wszystko wyszło OK, po zabiegu koty czuły się świetnie (pierwsza rzecz po powrocie to było szukanie miski z żarciem) pomimo tego, że Rico 4 zęby stracił (zrobione RTG - zaawansowana resorpcja, dr. Jodkowska stwierdziła, że praktycznie przy dotknięciu korony się rozsypały, nie musiała nic usuwać tylko wyczyściła zębodoły).

Odpowiedz do tematu