BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Karma we flaku
Autor Wiadomość
Kociczka33 

Barfuje od: 01.10.2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2017-05-18, 13:08   Karma we flaku

Witajcie :-)

Jakiś czas temu zauważyłam u mojej wetki wystawkę z kocim i psim jedzonkiem. Początkowo nie zwróciłam na nie uwagi, ale potem czekając na wyniki badań, przyjrzałam się im bliżej.

Oto skład paczki z kurczakiem:

29,5% mięso ze skórą kurczaka, 12,3% śledź atlantycki, 10% ośmiornica, 9% wątróbka kurczaka, 7% serce kurczaka, 6% szyja kurczaka, 6% żołądki kurczaka, 5% morszczuk, 4,3% krew kurczaka, 2,5% nerki kurczaka, 5% dynia, 2,4% drożdże piwowarskie, sproszkowane skorupki jaj 0,5%, sól morska 0,3% tauryna 0,15%, olej z kryla 0,1% i naturalna mieszanina tokoferoli.

Pozostałe dane:

Skład analityczny: białko surowe 13,1%, tłuszcz surowy 10,2%, popiół surowy 2,1%, włókno surowe 0,5%, wilgotność 72,5%

Dodatki: Tauryna 0,15%. Wartość energetyczna: 577 kj (138 kcal) Ca = 0,29%, P = 0,21%

DAWKOWANIE: Dorosłe koty z prawidłową wagą: (3.5 kg) około 170 g na dzień podzielone na 2 posiłki.



Jak oceniacie, czy skład jest dobry, czy taka karma może pomóc zwierzakom i właścicielom przejść na BARF albo poratować barfistów jeśli z jakiś powodów nie będą mieć pod ręką własnych mieszanek?

Z ciekawości kupiłam 2 smaki: kurczaka z ośmiornicą i jagnięcinę i moje kotki bardzo dobrze je przyjęły, choć kurczak z ośmiornicą już na drugi dzień spowszedniał mojej kotce :mrgreen:

Celowo nie podaję nazwy ani linku, bo nie wiem czy mogę tu robić reklamę.


zmieniono tytuł
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2017-05-25, 09:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-22, 17:38   

https://sklep.meatlovepolska.pl/4-pussy-deluxe

80-90 zł za kg.
Hm...
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-05-23, 07:52   

Kazia, skąd wiesz, że jeden "baton" ma 100 g?

ok, na "kawałkach" jest napisane :kwiatek:
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-23, 18:50   

Karma jest dostępna na kilku różnych stronach i na niektórych podają gramaturę.
 
 
Kociczka33 

Barfuje od: 01.10.2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2017-05-24, 12:33   

Tak, to ta. :-)

Jako że wczoraj byłam u naszej wetki, kupiłam 1 baton (9 zł za sztukę), tym razem jagnięcinę. Szkoda, że karma jest taka droga, ale od czasu do czasu jako urozmaicenie chyba może być, prawda?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-05-24, 14:43   

Kociczka33, jako urozmaicenie raczej nie ma potrzeby, chyba że wizytę w KFC traktujesz jako urozmaicenie dla siebie :kwiatek:

jako awaria może być to rozwiązanie lepsze niż puszka, przynajmniej jest sensownie opisana, z tym, że zawiera składniki, które mają cieszyć kupującego jako fit (np. nasiona chia) a do kociej diety nic nie wnoszą,
cena jest zabójcza, taniej wyjdzie zamawianie barfa u zaprzyjaźnionych forumek

dobrze by było żeby jakiś nasz spec ocenił skład :kwiatek:

ja posypuję głowę popiołem i przyznaję, że czasem karmię puszkami z lenistwa (bo się barf skończył), ale przechodzi nam dosyć szybko, jak zaczyna z kuwety śmierdzieć :shock:
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-05-25, 10:03   

Kociczka33 napisał/a:
Jak oceniacie, czy skład jest dobry

Skład generalnie nie jest zły, wzorowany na zasadach komponowania BARFa. Niestety, podobnie jak ma to miejsce w większości dobrych karm opartych na mięsie, także i tu nie obyło się bez zbędnych dodatków marketingowych, mających działać na zmanipulowane propagandą dietetyczną umysły ludzkie (jak chia, gryka, twaróg).
W każdym razie mamy tu konkretne mięso, konkretne podroby, nawet krew i dodatki z okolic BARFa.

Kociczka33 napisał/a:
czy taka karma może pomóc zwierzakom i właścicielom przejść na BARF

Na BARF przechodzi się podając zwierzakom surowe mięso.

Kociczka33 napisał/a:
od czasu do czasu jako urozmaicenie chyba może być, prawda?

Jako urozmaicenie BARFa? Bez sensu. Urozmaicenie ma wzbogacać dietę a nie ją zubażać.
Jeśli jednak ktoś karmi wyłącznie gotowymi karmami, to te "flaki" mogą być ciekawe.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Kociczka33 

Barfuje od: 01.10.2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 22 Lis 2016
Posty: 14
Wysłany: 2017-06-05, 12:49   

doradora napisał/a:
Kociczka33, jako urozmaicenie raczej nie ma potrzeby, chyba że wizytę w KFC traktujesz jako urozmaicenie dla siebie :kwiatek:


Ha ha, raczej sięgam po KFC z lenistwa niż z powodu "nudy kulinarnej" :-D

Kociczka33 napisał/a:
od czasu do czasu jako urozmaicenie chyba może być, prawda?

dagnes napisał/a:
Jako urozmaicenie BARFa? Bez sensu. Urozmaicenie ma wzbogacać dietę a nie ją zubażać.
Jeśli jednak ktoś karmi wyłącznie gotowymi karmami, to te "flaki" mogą być ciekawe.


O to mi chodziło, ponieważ mam koleżankę, która karmi wyłącznie gotowymi karmami i nie chciałam jej dawać info o karmie, która byłaby zła :-) Może kiedyś da się przekonać do BARFu ;-)

Sama też się przyznaję, że czasem zdarza mi się podać kotom puszkę, jeśli akurat BARF się skończył :oops: , a jest sobota lub poniedziałek i w takie dni świeżego, dobrego mięsa nie kupię u siebie w okolicy.
Byłoby prościej, gdyby Dymek lubił podgryzać szyjki i skrzydełka, ale nie - umie chrupać chrupki, ale kosteczka już go w ząbki kłuje :lol: Za to Malutka uwielbia kosteczki! :-D
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-08-05, 22:11   

Skład fajnie opisany, chociaż pojawiają się wstawki pokroju dyni albo twarogu (w innym smaku). Plusem jest też olej z kryla oraz z łososia (a nie jakiś roślinny jak to często bywa). Cena powala. Za tyle złociszy mogliby dołożyć trochę tauryny, bo karma za 90 zł z zapewnionym ledwie minimum tego ważnego aminokwasu to trochę śmiech :lol:
Cytat:
naturalna mieszanina tokoferoli (witamina E)
Czy to oznacza coś lepszego niż "witamina E (jako octan all-rac-alfa-tokoferylu)" - zapis stosowany w przypadku karm bezzbożowych po naście złotych za kilogram? Ciekawe jest też to, że te kiszki mają mniejszą wilgotność niż karmy w puszkach. Chyba warto uzupełniać tę brakującą wodę.

dagnes napisał/a:
Skład generalnie nie jest zły, wzorowany na zasadach komponowania BARFa.
Nie zawsze...
Cytat:
WOŁOWINA Z GRYKĄ, ŻÓŁTKIEM JAJA I Z OLEJEM Z KRYLA
Skład: 88% wołowina (z tego: 35% serca wołowe, 30,4% mięśnie, 8,1% wątroba wołowa, 7% tłuszcz wołowy, 4,5% krew wołowa, 3% nerki wołowe), 5% gryka, 2,4% żółtko jaja, 2,3% olej z kryla, 1% drożdże piwowarskie, (0,6%) sproszkowane skorupki jaj, (0,5%) sól morska (0,15%) tauryna i naturalna mieszanina tokoferoli (witamina E).
Cytat:
Skład analityczny: białko surowe 12,1%, tłuszcz surowy 16,1%, popiół surowy 2,1%, włókno surowe 0,3%, wilgotność 63,6%
Krówka składająca się w 1/3 z serc, ładnie, ładnie! Hm, więcej tłuszczu niż białka?

Cytat:
Dorosłe koty z prawidłową wagą: (3.5 kg)
To mnie troszkę rozbroiło. Koty są bardzo różne.


Tak, czepiam się. Uważam, że jeśli ktoś chce 80-90 zł za kilogram karmy dla zwierzaka, to mam prawo się czepiać :->
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-08-05, 22:28   

Kociczka33 napisał/a:
Jakiś czas temu zauważyłam u mojej wetki wystawkę z kocim i psim jedzonkiem. Początkowo nie zwróciłam na nie uwagi, ale potem czekając na wyniki badań, przyjrzałam się im bliżej

Ale za taką wystawkę to się wetce należy szacun! Inni RC, Hill's, Purina, a ona takie coś. Fiu fiu :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne