BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
easy B.a.r.F.
Autor Wiadomość
purr 

Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 176
Wysłany: 2016-09-21, 12:19   

Nie wiem czy to nowość czy ja dopiero zauważyłam, ale easy barf jest teraz w trzech wersjach: zwykłej, plus (z tauryną) i sensitive (bez forsforanów).
_________________
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-10-11, 12:32   

To taka z lekka już "przeterminowana nowość" ;-) . W każdym razie została uwzględniona w nowej wersji Kalkulatora, która lada dzień zostanie udostępniona.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
purr 

Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 176
Wysłany: 2016-10-11, 14:56   

OK. Dzieki. Czekam na nową wersję.
Fajna opcja dla tych, którzy chcą zacząć, a boją się, że to takie skomplikowane... Już kilka osób udało mi się przekonać do naturalnego żywienia kotów właśnie dzięki easy barf. :-P
_________________
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
 
 
penmar 

Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-10-13, 09:22   

Jestem nowy,
Własnie czekam od wczoraj na informacje od Habe o udostępnieniu kalkulatora.

Ja własnie posiadam EB Sensitive który ma taki skład

EB sensitive

Chlorek sodu, węglan wapnia, tlenek magnezu
Składniki analityczne:
Białko surowe 4,9%, tłuszcz surowy <1,0%, włókno surowe 0,4%, popiół surowy 74,9%, wapń 15,8% sód 12,0%, magnez 0,6%
Dodatki dietetyczne na kg:
Witamina A 196886 IU, witamina D3 19689 IU, witamina E / all-rac-alfa-tokoferyl octanu 4376 mg, witamina B1 299 mg, witamina B2 236 mg, witamina B6 205 mg, witamina B12 1,952 µg, biotyna 7,809 µg, kwas pantotenowy 581 mg, niacyna 2,103 mg, kwas foliowy 60 mg, żelazo z siarczanu żelaza 1,935 mg, cynk z siarczanu cynku 748 mg, mangan z tlenku manganu 182 mg, jod z jodanu wapnia 36 mg, miedź z siarczanu miedzi 129 mg, tauryna 64 520 mg
Dodatki technologiczne za kg:
Cytrynian wapnia (E333) 385 820 mg


Posiadam takie skladniki

- tlustawa wolowina
- serca z indyka
- pluco wieprzowe
- watrobke z kurczka
- zoladki z kurczaka


Chce skorzystać z takiego przepisu w wersji 4 która była podana na 1 stronie ale po malych zmianach


wersja 4 - z preparatem easy B.a.r.F.
700g tłustej wołowiny
300g serca wołowego chce zamienic na serce z indyka
300g całych skrzydełek kurzych chce zamienic na pluco wieprzowe
50g wątroby indyczej chce zamienic na watrobe kurczaka
chce dodac 50g zaladkow z kurczaka
1 żółtko
13g easy B.a.r.F.
3 łyżeczki oleju z łososia posiadam Lunderland Omega3-Öl - olej z łososia Omega 3
300ml wody


Czy to będzie w miarę dobre czy możne coś dodać albo zabrać z przepisu ?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-10-13, 10:16   

słuchaj, jak korzystasz z gotowych przepisów, to w założeniu nic nie smieniasz
zamiana całych skrzydeł kurzych, które traktujemy jako "mięsne kości" na płuco jest całkowicie błędna
zamiana serc wołowych na indycze jeszcze przejdzie
wątróbki drobiowe jako tako można zastępować

odpowiadając na pytanie, ten przepis nie jest dobry!
barf co prawda nie apteka, ale podchodzisz do niego jednak zbyt swawolnie :kwiatek:

uwaga z mojej strony, poczytaj wątek o wieprzowinie i nieuleczalnej chorobie jaką jest wścieklizna rzekoma...
ja co prawda podaję mięso wieprzowe, ale podroby już nie.
 
 
penmar 

Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 6
Wysłany: 2016-10-13, 10:35   

[doradora]

Co do wieprzowiny masz 100% racje nie mam pojęcia dla czego ja kupiłem :) wiem żona mi wcisnęła. A ja jakoś zapomniałem w sklepie że tego nie będę dawać.
Moj błąd.

Idę kupić skrzydełka.
Te skrzydełka jak rozumiem mam zmielić razem z kośćmi ??

Czy w przypadku pozostawienia tych skrzydeł cala reszta będzie dobra i mogę w końcu zrobić to jedzenie ??

Jak widać dla początkującego jest to ciężka sprawa dla tego pisze co mam i co chce zrobić :(
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-10-13, 10:54   

penmar, easy BarF sensitive to nie to samo co easy BarF (basic)! To dwa różne preparaty, o innym składzie i dawkowaniu, więc nie możesz dowolnie zamieniać ich w przepisach. EB sensitive zawiera już wapń, więc nie dodawaj do mieszanki żadnych skrzydełek.

Zrób mieszankę według przepisu podanego przez producenta EB, bo to teraz najbezpieczniejsza dla Ciebie opcja. Wkrótce pojawią się na Forum gotowe przepisy także z EB sensitive, a jak opanujesz Kalkulator to sam będziesz mógł układać przepisy, jakie będą Ci pasowały. Póki co nie kombinuj za bardzo, bo próbujesz przekombinować.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
preria 

Dołączyła: 28 Kwi 2017
Posty: 24
Wysłany: 2017-05-22, 14:17   

dzień dobry:) od dłuższego czasu uczę mojego kota barfować. Mam mieszankę sensitive, alke to szczegół. Otóż mój kot 7 lat od zawsze był wybredny, ciągle jadł albo mokrą przez kilka lat potem nagle suchą bo mokrej nie chciał i tak na przemian. Jadł na szczęście dobre jakościowo karmy, jednak postanowiłam go na starość uraczyć barfem.. i się zaczęło...okazuje się że panicz je wyłacznie wołowiną kaczkę i czasem wpierzowinę. Żadnych drobiów ani podrobów...Od miesiąca tak je, że samo mięso, raz lepiej raz gorzej:/

Poradźcie proszę czy jest sens męczyć zwierzaka i tracić kasę na wyrzucone mieszanki czy dawać mu to co lubi i w żaden sposób nie da się zbilansować?
 
 
zielistka00 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 12 Lis 2015
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-22, 22:24   

Meri,
preria napisał/a:
panicz je wyłacznie wołowiną kaczkę i czasem wpierzowinę. Żadnych drobiów ani podrobów...Od miesiąca tak je, że samo mięso, raz lepiej raz gorzej:/


Twój kot jeszcze nie jest taki stary, bez przesady, jest dojrzały :-)
Nie czuję się absolutnie ekspertem, ale może spróbuj mu dosmaczyć mieszankę barfową np. odrobiną saszetki albo jakiegoś przysmaku? Jak moje odmawiają współpracy, to próbuję dodawać pastę Miamor Cat Snack, wtedy jedzenie dużo lepiej wchodzi. Wiele kotów uwielbia te pasty, choć są wyjątki.
 
 
preria 

Dołączyła: 28 Kwi 2017
Posty: 24
Wysłany: 2017-05-23, 07:45   

Dosmaczałam mu jego ulubionymi chrupkami sanabelle na kamień nazębny- oczywiście chrupki wydłubał :D mieszanie z mokra karmą kończy sie porzuceniem miski na rzecz darcia ryja przy szafce z chrupkami....
Także szkoda kasy i na saszetki i na zmarnowane mieszanki:(
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-05-23, 08:30   

preria

Nie szkoda kasy, dobrze, że Twój kot je surowe mięso, chrupki nie są dobrym pożywieniem, poczytaj na forum dlaczego.

Twój kot prawdopodobnie je tak jak moja Maja.
Je mięso chętnie, ale suplementy kłują ją w zęby.
Ja robię tak: do mięsa dodaję węglan wapnia + taurynę - są to suplementy tolerowane przez koty bez oporów, zdaje się, że nie mają smaku. Resztę, czyli easy barf (zwykły) podaję kotu w kapsułkach w dużym rozmiarze. Do jedzenia dodaję jeszcze wątróbkę indyczą, która uzupełnia jedzenie o wit. A. Spróbuj podać kotu kawalątek tej wątróbki, może zaskoczy.
Taurynę i mączkę ze skorupek na wszelki wypadek też zacznij dodawać do mięsa od śladowych ilości, niech kot przyzwyczai się do smaku.
Nie pamiętam, czy easy barf sensitive ma dodatek wapnia, czy nie, nie sprawdzę teraz. Dlatego piszę o mączce ze skorupek, jako źródle wapnia. Jeżeli zaś sensitive ma dodatek wapnia, to nie trzeba mączki dodawać.
 
 
preria 

Dołączyła: 28 Kwi 2017
Posty: 24
Wysłany: 2017-05-23, 12:45   

Trochę jednak szkoda bo wyrzucam większość do kosza :( smak supli mu nie szkodzi, jak ma apetyt to je z posypką, bo nie mroziłam EB tylko dosypuje do rozmrożonego miarką.
Chodzi mi bardziej o to, że nie moja mieszanka nie zawiera żadnych podrobów, indyczych też nie tyka, kompletnie nic. Tylko wół, kaczka cyc i troche wieprza. Nie da sie tego zbilansować.
EB sensitive ma tauryne i wapń wiec mu nie dodam oddzielnie.
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2017-05-24, 11:20   

Jeżeli chce jeść mięso z EB to myślę, że to i tak lepszy wybór niż jakakolwiek inna puszka/sucha karma ;-) Warto by było przemycić jakieś omegi 3 np. olej z łososia w kapsułkach albo mączka z kryla? Może czasem jajko? Wół, kaczka i wieprz to już jakieś urozmaicenie! Można powolutku wrzucać po odrobinie podrobów, np. drobno pokrojone jedno serce kacze albo wołowe skoro lubi to mięso?
_________________
 
 
 
preria 

Dołączyła: 28 Kwi 2017
Posty: 24
Wysłany: 2017-05-24, 13:07   

Własnie chcialam jakis olej dolozyc,ale mmieszanka wychodzi i tak baaardzo tlusta. Jajko nie tyka, sprobuje z wolowa watroba, bo kaczych czesci raczej na wage nie kupie, ja jestem wege wiec nikt reszty tych zwlok nie podojada :(
Mieszanka jest bardzo niezbilansowana, w kalkulatorze same czerwone warrtosci, powiedzcie, jest sens dawac mieso i posypywac EB po prostu?
Nie chce zeby mi sie futerał pochorowal:(
 
 
Meri 

Barfuje od: 12.08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lip 2012
Posty: 863
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 2017-05-24, 13:21   

Kalkulator też nie jest idealnym narzędziem, są koty, które są całe życie na EB czy na Premixach, itp. jest w porządku. Ja osobiście uważam, że EB jest lepszy od puszek/suchej karmy, zwłaszcza jeżeli nie widzisz szansy na przejście tylko na naturalne suplementy. Ja czasami korzystam z EB, ale ogólnie karmię no zupełnie inaczej, jeżeli Cie to pocieszy nie korzystam z kalkulatora w ogóle :lol: Możesz zawsze raz w roku albo nawet dwa razy wykonać badania krwi i będziesz widziała co się dzieje. Jeżeli coś się zacznie dziać zawsze możesz próbować zmienić dietę. Myślę, że każdego kota można przekonać do innych mięs i walczyć o różnorodność, która jest kluczowa nie tylko przy EB, ale i przy naturalnych suplach również. Kto wie, może za jakiś czas powoli przekonasz swojego kota i do naturalnych suplementów? Nikt tutaj nie poleci Ci raczej gotowych karm, bo one zawsze mają za dużo chociażby fosforu, w składzie przeważają albo podroby (puszki), albo węglowodany (sucha karma) i wcale nie są idealnie zbilansowane. Powalcz o różnorodność mięs i podrobów, jeżeli uznasz, że Cie to zbyt stresuje i nie masz siły to musisz zdecydować co wolisz, powodzenia! :mrgreen:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne