BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej i mączka z kryla
Autor Wiadomość
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-30, 00:22   

Skipper napisał/a:
Z pewnością. Część będą musieli pomnożyć przez 100, część przepisać jak jest a część podzielić przez 10.


Myślę że nie doceniasz intelektu innych użytkowników. To dość proste obliczenia.
Poza tym chyba zbyt wielu fanów mączki z kryla Pokusy tutaj nie ma.
Albo ja nie zauważyłam.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-30, 00:43   

Obawiam się, że nie dla wszystkich. Gdyby nikt do niczego nie miał wątpliwości to by nie było tyle pytań na forum, tyle wyjaśnień, tyle korekt przepisów itp. Bo idąc tym tokiem rozumowania równie proste winno być ułożenie przepisu z kalkulatorem a jak widać nie jest.

Ewik72 napisał/a:
Wygrywa więc pod tym względem mączka. Ja jednak nie podałabym tego produktu moim kotom ze względu na obecność szkodliwych metali ciężkich oraz fluoru. Olej z kryla pozbawiony jest tych atrakcji.

Natomiast mając na uwadze Twoją sugestywną tabelkę z porównaniem mączki i olejów z kryla zaczęłam się zastanawiać, czy nie zacząć tego dawać moim kotom, natomiast pytam po raz kolejny skąd wiadomo, że oleje nie zawierają żelaza, fosforu, cynku, miedzi, wapnia, magnezu, fluoru i metali ciężkich ?
Ostatnia sprawa z witaminami D i A w oleju z łososia wskazuje na to, że teraz to zanim coś się zastosuje to najpierw należy być pewnym w 100% co do składu danego suplementu diety bo można przedobrzyć :hmm:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-30, 00:52   

Gdzieś czytałam, że koty czasem dostają uczulenie po tej mączce z Pokusy. Moje koty jadły przez jakiś czas olej z Olimpu i bardzo im smakował.
Skipper napisał/a:
natomiast pytam po raz kolejny skąd wiadomo, że oleje nie zawierają żelaza, fosforu, cynku, miedzi, wapnia, magnezu, fluoru i metali ciężkich ?

Może to głupie pytanie, ale podobnie chyba może być z olejem z łososia, albo w ogóle z olejami z ryb, prawda? Chyba, że te oleje są inaczej uzyskane niż olej z kryla.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-30, 00:55   

Nie mam zielonego pojęcia i dlatego pytam. Bo jak wskazują ostatnie doświadczenia fakt, że producent czegoś nie wymienił to nie znaczy, że tego nie ma :mrgreen:

Zawsze lepiej się upewnić. Ja już na zimne dmucham :faja:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-30, 01:08   

Tyle, że taki olej z kryla, kapsułkowany, np. z Olimpu jest produktem aptecznym, więc tutaj chyba jakaś pewność co do składu jest. Co prawda jako suplement jest sprzedawany a nie lek, ale mimo wszystko, chyba większa pewność niż w przypadku jakiegoś oleju sprzedawanego tak jak Lunderlan czy Grizzly.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-30, 06:51   

Ewik72 napisał/a:
Myślę że nie doceniasz intelektu innych użytkowników. To dość proste obliczenia.


Fajnie, że tabelka powstała i obliczenia proste, ale powinno być czarno na białym napisane, że trzeba to zrobić. Bo jeśli to nie jest napisane, instynktownie porównuje się ze sobą podane liczby. Nie uważam, że brak mi intelektu ;-) , jednak musiałam dopytać Cię o jednostki, bo nie byłam pewna, co "poeta miał na myśli". Nawet, jeśli domyślałam się, że ma być tak i tak, to były to tylko moje domysły, nie pewność
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-24, 22:57   

Chcę podzielić się dość słabym doświadczeniem związanym z olejem z kryla. Od dawna już suplementuje moim kotom olej z kryla (Olimp lub NKO) na zmianę z olejami z łososia lub z innych ryb.
Olej z kryla charakteryzuje się bardzo specyficznym zapachem skorupiaków ( jest zupełnie różny od zapachu oleju rybiego), ciemnym niemal brunatno-rdzawym kolorem i mocno gęstą konsystencją.
I taki był olej Olimp Krill Gold. Był, bo od pewnego czasu to, co sprzedaje Olimp na pewno nie jest czystym olejem z kryla. Jest jasny, rzadki i ma rybi zapach.
Oczywiście zakupiony produkt reklamowałam. Reklamację uznano, jednak bez żadnego wyjaśnienia, mimo że zwróciłam się o to zarówno do sprzedawcy jaki i producenta.
Z Olimpem rozmawiałam i korespondowałam (przed tą sytuacją) dwukrotnie w sprawie informacji nt pochodzenia surowca oraz obecności metali ciężkich. Zapewniano mnie, że jest to surowiec pochodzący od jednego z dwóch czołowych producentów światowych oraz że jest wolny od metali ciężkich.

tutaj zdjęcia porównujące kapsułki z olejem Olimpu ze "starych" dostaw i z obecnych.

http://i68.tinypic.com/907dd0.jpg

http://i67.tinypic.com/wtyd5c.jpg

Skipper napisał/a:
Natomiast mając na uwadze Twoją sugestywną tabelkę z porównaniem mączki i olejów z kryla zaczęłam się zastanawiać, czy nie zacząć tego dawać moim kotom, natomiast pytam po raz kolejny skąd wiadomo, że oleje nie zawierają żelaza, fosforu, cynku, miedzi, wapnia, magnezu, fluoru i metali ciężkich ?
Ostatnia sprawa z witaminami D i A w oleju z łososia wskazuje na to, że teraz to zanim coś się zastosuje to najpierw należy być pewnym w 100% co do składu danego suplementu diety bo można przedobrzyć


Odpowiadając na pytanie Skipper: o żelazo, fosfor, cynk, miedź, wapń, magnez, fluor w oleju co do zasady się nie martwię.
W kwestii metali ciężkich: zapewniono mnie, że ilości są tak bardzo śladowe, że wręcz nie oznaczalne. Myślę jednak, że w kontekście tego, że produkt (moim osobistym zdaniem) nie jest obecnie dobrej jakości, to diabli wiedzą co w nim jest. Przypuszczam jednak, że metali ciężkich nie jest więcej niż w oleju z łososia hodowlanego.
A na pewno nie więcej niż w mączce z kryla.

Moje zastrzeżenia dotyczą tylko produktu Olimpu. Pozostają mi do wyboru oleje NKO i Superba, które jednak są dość drogie.

Wciąż szukam idealnego źródła kwasów omega 3...... :hmm:
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-05-25, 01:17   

A kiedy zauważyłaś tę zmianę? Ja pierwszy raz kupowałam chyba jakoś we wrześniu ubiegłego roku, jestem pewna, że miałam te jaśniejsze, nigdy nie trafiłam takich ciemnych.
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-25, 08:20   

Saga,
Zwykle kupowałam kilka opakować z aptek internetowych. Te jasne kapsułki kupiłam jakoś pod koniec stycznia. Wcześniej zawsze były ciemne. Gdyby kiedykolwiek zdarzyły mi się jaśniejsze to na pewno zwróciłabym uwagę.
Dodam, że porównywałam do oleju NKO KenayAG i ten olej jest dokładnie taki jak dawniej Olimp.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-05-27, 23:32   

Ewik72, tak się jeszcze zastanawiam... za ten kolor to chyba odpowiada astaksantyna. Skoro w kapsułkach Olimpu jest jej niewiele - 50 µg, to ten olej musi być jaśniejszy od tego w kapsułkach NKO, a w nim astaksantyny jest 500 µg.
 
 
Ewik72 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Lis 2013
Posty: 388
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-05-30, 08:10   

Zawartość astaksantyny podana na opakowaniu jest taka sama na tych "jasnych" jak i "ciemnych". Poza tym wg mnie olej różni się też zapachem.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2017-08-16, 16:17   

Co sądzicie o oleju z kryla marki Aliness?
http://aliness.pl/pl/p/Kr...-mg-60-kaps./76
Ma przewagę EPA (145mg) nad DHA (85mg), Astaksantyna 1000 µg (słabiej niż NKO, lepiej niż GOLD), Cholina 50 mg (dane na 2 kapsułki = 1000mg). Cena za 60 kapsułek to ok 63zł, więc cenowo nie najgorzej. Jestem jeszcze trochę zielona, ale po przeczytaniu wątku wydaje mi się, że stosunek jakość/cena atrakcyjny. Chyba że coś umknęło? Będę wdzięczna za opinie ekspertów :mrgreen:
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-08-16, 16:26   

Podajesz dane z dwóch kapsułek ;-) jeśli chcesz podawać dwie to musisz przeliczać nie na 60 kapsułek w opakowaniu a na 30. Z tego co piszą to jest olej NKO, który jeszcze parę miesięcy temu był dwa razy droższy.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2017-08-16, 17:16   

Więc jednak coś mi umknęło, dziękuję :->
Różnice w cenach olejów NKO są znaczne, wciąż można znaleźć takie za ponad stówę za 60 kapsułek. Zastanawiam się, skąd takie rozbieżności, jeśli skład bardzo zbliżony. Co sprawia, że jeden jest cenniejszy od drugiego? Tzn. rozumiem, że w różnych sklepach można się spodziewać wahań 20-30%, ale 100%? Chyba muszę jeszcze dokładniej przestudiować temat, nie ogarniam ;-)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-08-16, 17:28   

Tutaj, kilka stron wcześniej znajdziesz porównanie różnych wersji oleju. Zasadniczo NKO ma chyba najlepszy skład, głównie ze względu na dużą zawartość astaksantyny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne