BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koty nie chcą jeść
Autor Wiadomość
barbara838 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Sie 2016
Posty: 69
Skąd: Anglia
Wysłany: 2017-03-12, 15:05   

Arora
Probowalam juz chyba wszystkiego. Mrozona i nie mrozona, lezaca i mocniej podgrzana nawet lekko sparzona. Bunt na calego. Wczorajsza mieszanka na swiezo tylko lekko liznieta, zobacze po przemrozeniu.
Malej cos sie pokrecilo w glowie.

Saga
Dobry plan z tym krolikiem i kacza watroba, fakt ze kicie nie przepadaja za kacza watroba ale chyba pojdzie lepiej niz hemoglobina. Dzieki!!
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-12, 15:14   

No tak wykombinowałam, szukałam co ma najwięcej żelaza i takie rozwiązanie w sumie u moich kotów się póki co sprawdza. Ta moja arystokracja działkowa w ogóle za wątrobą nie przepada, jak dawałam na spróbowanie osobno to był w tył zwrot, przy każdej wątrobie, a sprawdziłam, ze wołowa to praktycznie niejadalna jest, jeśli już to drobiową zjedzą. W mieszance jak wątrobę drobno kroiłam albo mieliłam na większych oczkach to zawsze wybierały mięso a kawałki wątroby zostawały w misce, teraz mielę wątrobę jako pierwszą na drobniutko, wychodzi paćka i po wymieszaniu ona jakoś ginie w mieszance i taką zjedzą.
 
 
barbara838 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Sie 2016
Posty: 69
Skąd: Anglia
Wysłany: 2017-03-12, 22:45   

Sawcia watroby tez nie lubi Nince nie przeszkadza. Ja miksuje z lososiem i suplami blenderem na papke. Tez musze znalezc chwile i pogrzebac w miesach, problem w tym ze ta bestia jest strasznie wybredna ( bo Ninka ogolnie wciaga wszystko i kazda ilosc- nawet wiadro chwilowo ma jakies wariacje)

Ja chyba oszaleje. Sawcia wciagnela mieszanke dosmaczona zwykla najtansza filetowka w sosie ( galaretki sa bee a puszki w typie mielonki wogole niejadalne, ogolnie ona nigdy nie lubila gotowcow pomijajac suche).
Tak czy inaczej zjadla, zobaczymy jak pojdzie kolejna porcja. Oby tak samo.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-03-12, 22:55   

U mnie działają sosiki na dosmaczanie :-) . Wyciskam ociupinkę żeby zapach zmienić i dają się nabrać ;-) . Miamor albo jakieś inne, takie... "paluszki" byle był intensywny zapach.
 
 
barbara838 

Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Sie 2016
Posty: 69
Skąd: Anglia
Wysłany: 2017-03-26, 00:54   

Niestety wszelkie sosiki dla mldej sa biejadalne. Pare razy udalo sie z filtowkami i stop. Zeby chociaz jakies puszku lubila to byloby wiecej opcji a tak d... rece opadaja. Posypuje sucha, chwilowo sie sprawdza. Strasznie to niezdrowe ale co zrobic, zawsze lepsze niz same sychary. Pozostaje mi tylko czekac ze sie moze odwidzi.
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-03-26, 15:52   

Barbara,
u mnie znowu jest bunt. Mona znowu ma focha. Stara mieszanka się skończyła a nowa jest jeszcze niejadalna - nie minął jeszcze tydzień od zamrożenia i dla niej jest jeszcze za świeża. Wczoraj mieszałam jej starą mieszankę z nową i niestety zjadała tylko te stare kawałki a nowe zostawiała. Dzisiaj nie mam już starej mieszanki, więc wpadłam na pomysł i do nowej mieszanki dodałam odrobinkę tuńczyka z puszki, którego Mona uwielbia i zjadła wszystko - miseczka wylizana. Może jest jakiś smakołyk, za który Twój kot dałby się pokroić? Nie poddawaj się
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-03-26, 17:07   

Rozumiem doskonale, ponieważ ja też obecnie przechodzę strajki jedzeniowe. U mnie działają przysmaki Cosmy snackies lub Thrive. Kupuję na Zooplusie.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-03-26, 19:15   

Moim też nie smakuje to co podaję :evil: Trochę skubną i już nie pasuje
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-05-08, 08:25   

omijałam ten wątek szerokim łukiem, cisząc sie, ze mój przybłęda - zaadoptowany kotek je wszystko.

Jednak i na mnie przyszedł czas - fanaberie kotka są niesłychane.
- muszą byc duże mięska, nie znosi drobnicy, nie mówiąc o mieleniu,
- nie może byc za tłuste mięso, mostek wołowy jest niejadalny
- nie lubi żółtka, choć wcześniej potrafił samo żółtko zjadać ze smakiem

do tego ostatnio doszło, ze Mruczek musi byc karmiony z ręki.
Wygląda to tak:
pędzimy do miseczki, stawiam na podłodze, kotek az mruczy, przedreptuje, ugniata podłogę, pręży grzbiet. Niby zaczyna jeść, ale po chwili juz wypatruje i nawołuje mnie - aby mu podawać mięska z ręki. Gdy sie schowam, to po prostu mnie szuka i jak znajdzie to pięknie prowadzi do miski. Gdy nie znajdzie - nie je :evil:

Jeszcze niedawno nie było żadnych problemów, a teraz doprasza sie o karmienie z ręki!!!!

Problem w tym, ze mam tez psa, który jest ogromnym łakomczuchem. Oni jedzą razem - stałe pory - 3xdziennie. Ale jak pies widzi, że karmie kota, to szaleństwo sie zaczyna. Przeciska sie aby ukraśc choćby odrobinę.

Eh, ciżekie zycie z tymi kocimi fanaberiami. 8-)
 
 
hysteria 


Barfuje od: 12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 203
Wysłany: 2017-05-08, 14:38   

a może mu tą miseczkę na jakimś podwyższeniu małym postaw? w sensie na takiej wysokości jak je z ręki?
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-05-08, 15:26   

Juz przerabiałam karmienie na parapecie. On po prostu chce być karmiony z ręki.
Czasem jak na humor, to zje sam, najczęściej kolację, kiedy wraca z ogródka po wieczornych szaleństwach.
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-05-08, 15:32   

Asia,
moja Lisa ma dokładnie tak samo....na szczęście muszę jej podac tylko pierwszy kawałek z miseczki, resztę już zjada sama. Przed podaniem zachowuje się tak samo jak Twój kotek, a potem odchodzi od miski i patrzy na mnie zdziwiona, że znowu musi mi przypominać, że pierwszy kawałek to ona chce z ręki :-)
 
 
preria 

Dołączyła: 28 Kwi 2017
Posty: 24
Wysłany: 2017-06-08, 10:01   

co robicie z resztkami mies ktore kupujecie na sprobowanie?u mnie to idzie w gruba kase juz,kupuje- wywalam,kupuje-wywalam, jestem wege wiec scierwa nie jadam :(
 
 
lady_milan 


Barfuje od: 19-01-2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Sty 2017
Posty: 38
Skąd: Kozienice
Wysłany: 2017-07-25, 12:53   

Halo halo....jest ktoś może z Radomia ? Szukam jakiegoś innego mięsa niż królik.Wcześniej był u nas królik i kaczka,niestety jestem w ciąży i kaczka...ooch nie da rady,ledwo królika robię zapach coś strasznego :( . A królik chyba się przejadł.Wołowina,indyk ,kurczak odpada jest niezjadliwy.Gdzie w Radomiu mogę nabyć jakieś inne mięso?Może nie wiem..dziczyzna?Szukałam w Lidlu ale nie znalazłam,Selgros też nie.A może ktoś może polecić jakieś inne fajne mięsko?Najlepiej nie bardzo twarde ,bo mamy problemy z zębami(ostatnio mój pomysłowy kocur sam sobie wyrwał dwa zęby :hair: ) i mało co nam ich zostało.Ogólnie to dieta,waży 6,7 kg oczywiście dostaliśmy zalecenie karmy dietetycznej,bo jak to barf???Surowe mięso??No..ale wiadomo :lol: ..ktoś?Coś?Bardzo proszę o pomoc bo w tym momencie mamy strajk i je tylko surowe mięso(nie barfa) bo nie chce mi tknąć tego królika co się namęczyłam,aby zrobić..
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-07-25, 13:29   

to jakie surowe mięso teraz je, skoro nie żadne z wymienionych? :kwiatek:
jeszcze jest struś i gęś
no i wieprzowina...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne