BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej z łososia
Autor Wiadomość
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-13, 13:47   

Dzięki bardzo :)
 
 
Potwora 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 257
Wysłany: 2017-06-18, 11:07   

Poruszałam tę kwestię w wątku "niewydolność nerek u kotów", tam nikt mi nie odpowiedział, więc może tutaj?

Po odstawieniu olejów z łososia lunderland (używałam i z dzikiego łososia, i z hodowlanego) i przejściu na kapsułki omega3 naturell zaczęły pogarszać się parametry nerkowe mojego nerkowego kota. Po dwóch miesiącach używania omega3 naturell ma najgorsze wyniki w przebiegu całej dotychczasowej choroby. Jest żywiony cały czas tą samą mieszanką i jedyne co się zmieniło, to właśnie omega3. Czy to możliwe, że omega3 naturell nie spełnia tak dobrze swojej funkcji ochrony kłębuszków nerkowych jak olej z łososia? Wiem, że to może być zwykły zbieg okoliczności, ale zaczynam się zastanawiać nad powrotem do oleju z łososia (mimo tej nieszczęsnej witaminy D) i sprawdzeniem czy w wynikach coś by się zmieniło.
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-06-18, 22:31   

Potwora, dlaczego chcesz używać oleju zawierającego witaminę D? Myślę, że bezpieczniej by było skorzystać z innego oleju niż Naturell np. Lunderland omega-3. Bałabym się przedawkowania witaminy D.
Ile podawałaś tych kapsułek?
 
 
Potwora 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 257
Wysłany: 2017-06-19, 00:48   

Zdaje się, że to co teraz jest nazywane omegą3 lunderland jest tym samym co niegdysiejszy olej z łososia hodowlanego. Właśnie o nim pisałam w poście wyżej.

Podawałam dwie 500mg kapsułki/dzień. W pierwszym miesiącu wycisnęłam całość do barfa, ostatnio podzieliłam odpowiednią ich ilość na połowy, połowa poszła do barfa a jedną kapsułkę dziennie wyciskam na świeżo.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-06-19, 06:49   

..Asia.., przestałam podawać,
sam proces podawania tabletki dopyszcznie był dla kotów stresujący, a doszedł jeszcze wielki remont kamienicy i musiałam zacząć podawać środki uspokajające, bo był w domu dramat

teraz jak się zwierze przyzwyczaiły, to chyba wrócę do podawania omeg
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2017-06-19, 08:03   

Doradora, ja wkładam kapsułkę do miseczki z jedzeniem. Szykuje jedzonko codziennie wieczorem i przez noc kapsułka rozmięknie - wtedy kot zjada bez mrugnięcia okiem.


Potwora, mocno mnie wystraszyłaś! Mam nerkowego psa (11kg) i daje mu 3 kapsułki (nie wiem czy nie za mało...).
Wyniki na BARfie sa piękne, mam nadzieję, że kapsułki tego nie zepsują.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-06-19, 11:02   

..Asia.., ja mam 3 koty i 1 miskę, jedzą jak chcą i kiedy chcą, podawać muszę dopyszcznie
 
 
Potwora 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 06 Paź 2015
Posty: 257
Wysłany: 2017-06-19, 11:31   

Asiu, nic nie jest pewne i możliwe, że zmiana suplementu ma się nijak do wyników. Ale dla bezpieczeństwa chyba wrócę do łososia hodowlanego, bo to jest suplement który mam już sprawdzony i wiem, że nic złego się na nim nie działo. Jeżeli wyniki się nie poprawią to będzie znaczyło, że po prostu niestety znowu pogorszył nam się stan nerek. Nie wiem jakie zapotrzebowanie mają psy, ale mój 4kg kot dostaje dwie 500mg kapsułki dziennie, tak jak już wyżej wspomniałam.

Doradora, podawałaś kotom zawartość strzykawką? Jeżeli nie to spróbuj, tak jest dużo prościej.
 
 
gaia 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Kwi 2015
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-20, 14:37   

Czy kwasy omega można podawać w formie oleju konopnego i czy ktoś ma dane na temat tego, ile jest w nim poszczególnych witamin (dla uwzględnienia tego w przepisie)?

Nie chcę omegi z łososia ze względu na dietę eliminacyjną (odstawiam ryby).

Olej konopny przydałby się nam także ze względu na zespół eozynofilowy i liczne, swędzące strupy na ciele. Czy ewentualnie polecacie zastosowanie oleju konopnego dodatkowo i niezależnie od przepisu jako czasowej kuracji dla alergika (bez oglądania się na dodatkowe witaminy)?
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-06-20, 16:17   

gaia :kwiatek:
Żaden tłuszcz roślinny nie nadaje się dla zwierzaka. Poczytaj posty tutaj:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=352
Ja zacytuję Koniczynkę

Cytat:
Czy oleje roślinne są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3?

Niektóre oleje roślinne takie jak olej konopny oraz olej lniany zawierają kwasy Omega-3 jednak występują one w nich w postaci kwasu alfa-linolenowego (ALA). Obecne badania wykazały iż psy najprawdopodobniej mają trudność w konwersji ALA do aktywnych i pożytecznych dla organizmu form kwasów tłuszczowych- DHA oraz EPA- ze względu na brak lub niewystarczającą ilość enzymów, które są konieczne do zamiany ALA w DHA i EPA, dlatego nie powinno się podawać oleju lnianego, a dobrze jest podawać jak główne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych oleje zwierzęce np. oleje rybie, które w swoim składzie zawierają kwasy tłuszczowe EPA i DHA (kwasy Omega-3), które mogą być natychmiast wykorzystane przez organizm psa bez wcześniejszej konwersji.
 
 
Yolla 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 40
Wysłany: 2017-06-20, 18:15   

Potwora napisał/a:
Poruszałam tę kwestię w wątku "niewydolność nerek u kotów", tam nikt mi nie odpowiedział, więc może tutaj?

Po odstawieniu olejów z łososia lunderland (używałam i z dzikiego łososia, i z hodowlanego) i przejściu na kapsułki omega3 naturell zaczęły pogarszać się parametry nerkowe mojego nerkowego kota. Po dwóch miesiącach używania omega3 naturell ma najgorsze wyniki w przebiegu całej dotychczasowej choroby. Jest żywiony cały czas tą samą mieszanką i jedyne co się zmieniło, to właśnie omega3. Czy to możliwe, że omega3 naturell nie spełnia tak dobrze swojej funkcji ochrony kłębuszków nerkowych jak olej z łososia? Wiem, że to może być zwykły zbieg okoliczności, ale zaczynam się zastanawiać nad powrotem do oleju z łososia (mimo tej nieszczęsnej witaminy D) i sprawdzeniem czy w wynikach coś by się zmieniło.


Ja podaję Omega3 Naturell 500 2x1 kapsułkę od min. roku dwóm kotom z PChN i wyniki mają stabilne a nawet nieco lepsze :-)
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-06-24, 14:37   

Potwora napisał/a:
zaczynam się zastanawiać nad powrotem do oleju z łososia (mimo tej nieszczęsnej witaminy D)

Potwora, zrozumiałam, że chcesz używać oleju z dzikiego łososia, który - o ile nie został oczyszczony - ma sporo witaminy D. Tak, Lunderland omega-3 to olej z łososia hodowlanego. Tak piszą na swojej stronie. Nie powinno być problemu przedawkowania witamin.
gaia, spróbuj z olejem z kryla. Tak sobie myślę, że chyba już lepiej by było nie dawać żadnych olejów omega-3 niż podawać roślinne. Tym bardziej że roślinne oleje mają masę omega-6.
 
 
Winod 

Barfuje od: 09.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-25, 22:41   

Też się zastanawiam nad powrotem do oleju z łososia Lunderlandu, bo te kapsułki są dla mnie jakieś niewygodne. I myślałam o tym oleju omega-3. Ale jednak mam wątpliwość. Bo w składzie jednak jest:

olej z łososia hodowlanego (Salmo salar) oraz olej z dzikich ryb łososiowatych.

Więc trochę się obawiam tej witaminy D. Jak była cała afera z badaniem składu oleju z łososia to poszło też zapytanie o ten produkt, ale rozumiem, że skończyło się niczym?
_________________
"Kto jeno w niebo patrzy, tego i zamoczy". Jacek Kaczmarski
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-06-26, 00:48   

Winod :kwiatek:
Poczytaj dyskusję od postu Ewik72
http://www.barfnyswiat.or...r=asc&start=585
Powinno Ci się coś wyjaśnić.
 
 
Winod 

Barfuje od: 09.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-06-26, 21:08   

OK, dziękuję, może mi coś umknęło w natłoku informacji :)
_________________
"Kto jeno w niebo patrzy, tego i zamoczy". Jacek Kaczmarski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne