BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak urządzić dom przyjazny dla kotów
Autor Wiadomość
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-06-21, 21:55   

W ostatniej dostawie 80-tka była w tej cenie .
Ja się wahałam bo miałam wielką ochotę na ten drapak . Koty się po nim kapitalnie wdrapują, pień ma średnicę coś koło 30 cm. Ale niestety po dokładnym wymierzeniu by mi nie wszedł :-( . On jest mocowany do ściany, no i ma duże te legowiska, w sumie jednak sporo miejsca zajmuje. Ale jest naprawdę świetny :-)
A ta wieża by mi fajnie weszła pod jeden hamak. Ten mój ma dużą podstawę, akurat na nią by się ustawiło i by była całość :-)
Nikomu nie winien łaski ni posłuchu"
/Jacek Kaczmarski

doradora 

Barfuje od: 09.2014
Wysłany: 2017-06-22, 07:34   

Saga napisał/a:
Ja mam ten.

z doświadczenia rosnących kotów wiem, że takie półki wysięgniki raczej obwisną :cry:

Saga 

Wysłany: 2017-06-22, 14:53   

Ale jak obwisną? Ta gruba decha obwiśnie? Według mnie prędzej się złamie, ta półka ma grubość nieco więcej niż centymetr, w hamakach 2,5 cm. A materiał/poducha jest zdejmowana i zawsze można wymienić albo uszyć samemu jak się zniszczy a zniszczy się na pewno szybko.
/Jacek Kaczmarski

doradora 

Wysłany: 2017-06-22, 14:59   

rzeczywiście brzmi to porządniej niż w "normalnych" drapakach
nasze obwisły, ale były złożone z kartonowych tub,

Saga 

Wysłany: 2017-06-22, 15:54   

No właśnie czytałam o takich drapak, że one wytrzymują z rok a potem się zwyczajnie składają. W tym konkretnym nie ma odrobiny kartonu, mdf-u, żadnej płyty wiórowej itp. Sama byłam zaskoczona, ja miałam problem z podniesieniem jednej części pnia do góry, oglądałam go dokładnie i pod sznurkiem jak i w środku to drzewo jest. Miałam tylko wątpliwości co do tego czy te śruby mocujące (grubość małego palca) z czasem się z tego pnia nie wykruszą, ale sprawdziłam, w otworach zostały wmontowane metalowe gwinty, więc śruba mocowana jest na tych gwintach a nie na nawierconych otworach. Ta decha-półka i hamaki to jest raczej sklejka, ale jakaś wzmocniona (nie mogę sobie przypomnieć, gdzieś czytałam o właściwościach tej sklejki). No w każdym razie w domu przez kilka dni pachniało jak w tartaku. Nie wiem jak inne drapaki, ale ten konkretny model jest na pewno z drzewa a to ważne przy sufitowych drapakach, one muszą być stabilne i trwałe. Średnica pnia jest około 12 cm. Moje koty zeskakują na półkę z segmentu i półka nie drgnie, leżą czasem we dwójkę na tym legowisku, ale fakt że nie są to ogromne koty, oba w sumie ważą 8 kg. Przy składaniu zamieniłam miejscami, półkę mam na samej górze bo inaczej drapak by mi się nie zmieścił. Miałam gdzieś filmik z YT i tam było pokazane jak się skręca ten drapak co Potwora linkowała, tam widać jakie są śruby i jak masywny jest drapak. To naprawdę solidny producent jest a bałam się przed zakupem, że to jakaś tańsza, chińska podróba :-)
/Jacek Kaczmarski

Potwora 

Wysłany: 2017-06-22, 18:19   

Pomierzyłam dzisiaj trochę i chyba ten drapak jednak nie przejdzie. Nie mam pojęcia gdzie miałabym go postawić, no i w razie przeprowadzki też byłby problematyczny. Szkoda, bo podoba mi się coraz bardziej no i to byłby raj dla kota. Nie wiem czy szaleć czy jednak pozostać przy bardziej rozsądnym podejściu :roll:

Laidee 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2017-08-10, 00:25   

Nie wiem czy było, ale w końcu znalazłam legowisko dla kotów, które cieszy się mega zainteresowaniem.

Jest estetycznie wykonane, występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, kosztuje niecałe 40 zł (w promo kupiłam za ok. 30), łatwo czyści się z sierści, nadaje się do prania, ma rączkę do przenoszenia, a jak kot go akurat nie okupuje to i człowiek pokorzysta.

A wygląda właśnie tak -> klik :mrgreen:

Muszę kupić dodatkowy egzemplarz, bo ten, który kupiłam sobie, jest ciągle okupowany...

doradora 

Wysłany: 2017-08-10, 08:50   

potwierdzam, zdecydowanie mimo upływu lat legowisko nie traci na zainteresowaniu :mrgreen:
z tym, że jakiś czas temu musieliśmy uzupełnić kulki styropianowe w podkładce

uszyta poduszka wypełniona tymi samymi kulkami jest równie skuteczna

Odpowiedz do tematu