BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Spirulina
Autor Wiadomość
Joannalotus 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Lut 2015
Posty: 28
Wysłany: 2015-11-09, 22:44   

Mojemu kotu wyszły niedobory magnezu i zakupiłam spirulinę. Po przeczytaniu wątku widzę,że rzadko kto podaje kotu tyle ile wylicza kalk. Ja dzisiaj podałam kotu do gotowej mieszanki spirulinę dodatkowo. Nawet mu smakuje i teraz moje pytanie, czy wpisywać w kalkulator spirulinę, jeżeli zakładam,że dodam jej mniej, czy w ogóle nie wpisywać i resztę dodać tak jak pokazuje. Mój kot pomału wraca do barfa bo mieliśmy mały strajk i nie chcę go znów zrazić. Ile byście sugerowali podać na kg mieszanki spiruliny, żeby to miało sens. Na razie do porcji podaję tak na czubeczku łyżeczki.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2015-11-15, 01:16   

Ewik72 napisał/a:
dagnes napisał/a:
Nieprawda. Japońskie badania opierały się na MK-4 i właśnie ta forma jest stosowana w bardzo wysokich dawkach przez japońskich naukowców leczących osteoporozę.

Źródłem podanych przeze mnie informacji jest opracowanie nt. wit K2 na stronie solgar.pl oraz bio-med.pl.
Będę się upierać przy tym że natto jest bogatym źródłem K2 w postaci MK7.

AniaR napisał/a:
Dagnes - tez czytalam o MK7 w soji

Dziewczyny, chyba nastąpiło jakieś poważne nieporozumienie. Mój sprzeciw dotyczył wyłącznie twierdzenia Ewik72, jakoby postać MK-7 była wykorzystywana we wszystkich badaniach nad witaminą K2. To, że natto zawiera K2 w postaci MK-7 jest oczywiste. Niemniej jednak nie jest to jedyna i najwłaściwsza postać tej witaminy, a największe na świecie sukcesy w leczeniu ciężkich stanów osteoporozy osiągane są przy udziale K2 MK-4.

Joannalotus, nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Wpisujesz do kalkulatora tyle ile faktycznie używasz danego suplementu. Inne kombinacje mijają się z celem.



[ Komentarz dodany przez: dagnes: 2015-11-15, 12:26 ]
Dalszą dyskusję o witaminie K przeniosłam tutaj:
http://www.barfnyswiat.or...p=103622#103622
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Fibi 


Dołączyła: 12 Paź 2015
Posty: 7
Skąd: Warszawa/Mok
Wysłany: 2016-10-12, 08:04   

Czy spirulina z organicznym tlenkiem krzemu nadaje sie dla kocura z początkiem PNN?
_________________
Dlaczego koty mają jeść kukurydzę, a krowy mączkę kostną?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-10-19, 16:57   

Wszystkie tlenki zawsze są związkami nieorganicznymi. To, że np. tlenek krzemu znajduje się wewnątrz żywego organizmu nie czyni go substancją organiczną. To tak dla formalności ;-) .

W przypadku kota z PNN podstawą zawsze jest bilans najważniejszych składników odżywczych w diecie dostosowany do wyników badań, w tym jonogramu i stadium choroby. To, czy spirulina (chyba bardziej jej ilość) będzie właściwa dla twojego kota musisz ocenić na podstawie bilansu w Kalkulatorze.

Odnośnie tlenku krzemu, to nie powinien moim zdaniem być tu rozważany w charakterze problemu. Raz, że jest go tam zapewne bardzo mało, dwa - jest wyjątkowo słabo wchłanialny, trzy - znajduje się w większości pokarmów, w tym w mięsie (w ilościach zależnych od terenu hodowli zwierząt / uprawy roślin, także tych paszowych oraz od sposobu hodowli/uprawy), nawet jeśli baza danych nie podaje zawartości krzemu w danym pokarmie (bo rzadko bada się produkty na obecność krzemu). Krzem jest pierwiastkiem niezbędnym dla organizmu w bardzo niewielkich ilościach.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Zuza88 

Barfuje od: 04.2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 35
Dołączyła: 21 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2016-10-22, 20:11   

W opisie spiruliny lunderlandu jest mowa o przeciwskazaniu w stosowaniu u zwierząt padaczkowych. Nie znalazłam informacji o szkodliwości spiruliny dla epileptyków. Czy macie może jakąś wiedzę w tej kwestii? Chciałabym włączyć spirulinę bądź chlorellę do mieszanek bo ładnie podbija chociażby magnez, ale mam kota chorego na padaczkę i dylemat...
_________________
Zuza
 
 
gaia 

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Kwi 2015
Posty: 50
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-22, 11:07   

Czy dobrze przypuszczam, że białko ze spiruliny jest przyswajalne tak samo jak białko z warzyw (czyli wcale) i nie ma sensu wpisywać jej do kalkulatora przed wyliczeniem B:T w mieszance?
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-08-15, 15:25   

Dzień dobry. Mam spore niedobory magnezu w mieszance (polowa normy) i chciałam go uzupełnić spirulina, ale mam tylko taka :

[img][/img]

kupiona w sklepie ze zdrowa żywnością, ale nie ma wyszczególnionego magnezu.. :-/
co o tym myślicie? podawać czy nie?
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-08-20, 18:48   

Zadałam pytanie producentowi dotyczące zawartości magnezu ,bo ostatnio zmienili skład ( nie wiem, jak to możliwe, bo przecież to alga jednokomórkowa, wiec jak można w niej zmienić zawartość białka, węglowodanów, czy np. Cynku). "Nowa" spirulina tego producenta znacznie różni sie pod względem zawartości praktycznie wszystkich wyszczegolnionych składników ... Plus ma wyszczególniony magnez! A żelaza było 82,7mg na 100g, a w "nowej" wersji jest tylko 6,58mg - jak to możliwe??? :confused:
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-08-26, 14:21   

Dostałam odpowiedz od producenta spiruliny, z którego wynika, ze dane na moim zdjęciu produktu pochodzą od dostawcy, ale są nieaktualne, bo oni zrobili własne testy i zamieścili na swojej stronie internetowej i nowych opakowaniach.
 
 
ARINI88 

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 08 Sie 2017
Posty: 5
Wysłany: 2017-09-14, 12:43   

Rozjaśnijcie mi umysł proszę: dobroczynność spiruliny widać w poście całkowicie jak również w jej opisie.
Zaczynam z barfem dla kota dlatego proszę podpowiedzcie mi czy zdrowemu kotu (4 miesięcznemu) podawać spirulinę ?
kiedy z niej zrezygnować ? Czy jest koniecznym dodatkiem do barfa a może tylko dodatkową opcją?
(w wynikach krwi nie ma widocznych niedoborów)
 
 
Cisiowianka 

Barfuje od: Cisiowianka
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 26
Dołączyła: 27 Cze 2016
Posty: 38
Wysłany: 2018-03-18, 15:56   

Podpinam się pod powyższe, nurtujące mnie pytanie.
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-03-19, 00:29   

Ja spirulinę traktuję jako dodatkową opcję z której raz skorzystałem i już nigdy nie skorzystam. Z mieszanki zrobił się zielony glut a dodałem tylko 1/4 dawki, była niezjadliwa dla kotów szt.4 . Co najwyżej lekko "posolę" mieszankę spiruliną.
Magnez suplementować czym innym np. ostatnio była mowa na forum o dicytrynianie trimagnezu.
https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?p=101421
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-19, 17:29   

No to moje futra mogą być dowodem, że niektórym kotom spirulina nie przeszkadza :) Jedzą - zaczynałam tez od leciutkiego posypania (co i tak dawało zieloność totalną...), potem nie przeszkadzały też większe ilości. O ile duży i tak zje wszystko, o tyle mała bywa wybredna, ale spirulina nie przeszkadza jej jakoś specjalnie: czasem nie zje, ale zdarza jej się to be z względu na spirulinę.

Miau...
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2021-03-20, 17:02   

Powiedźcie proszę czy spirulina jest jedynym źródłem magnezu dla naszych futer, czy mogę użyć niewielkiej ilości „ ludzkiego suplementu” np. Cytrynianu magnezu rozpuszczonego w wodzie? Moje mieszanki nigdy nie przekraczają 50-60% normy magnezu, a to i tak po dodaniu 20-30 g spiruliny :-/ jak dam 40g , to mam strajk i nie chcą takiej mieszanki jeść .
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-03-22, 06:58   

Jak najbardziej można użyć "ludzkiego" cytrynianu magnezu w kociej mieszance
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne