BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień dobry!
Autor Wiadomość
Agnieszka321 

Barfuje od: 2 miesiące
Dołączyła: 06 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: 2017-09-19, 19:29   Dzień dobry!

Dzień dobry wszystkim!
Podczytuje to wspaniałe forum od dłuższego czasu, a skłoniły mnie do tego choroby moich poprzednich ukochanych zwierzaków: domowego 12-letniego kocurka i młodszego od niego kota podwórkowego, którego przez prawie 4 lata dokarmiałam. Koty przeszły za TM. Po nich do mojego domu zawitały: kocur Simba (z nami od maleńkiego) i kotka Misia (zabrana z ulicy też jako kociak ok.3-4 mczny.) Koty w tej chwili mają przeszło 4 lata. Misia jest jak na razie bezproblemowa, natomiast Simba ma struwity i obecnie leczymy również wątrobę (prawdopodobnie coś zjadł niedobrego). Docelowo chciałabym żywić koty BARFem, kiedyś nawet wykupiłam dostęp, jednak nie umiałam sobie z tym poradzić :oops: Po przeleczeniu Simby planuję zacząć wszystko od początku z BARFem z pomocą Forum.
_________________
Agnieszka
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2017-09-20, 16:13   

Agnieszka321 :kwiatek: , super, że podjęłaś taką decyzję. Nie ma nic lepszego niż BARF dla kota z problemami zdrowotnymi. Zdecydowałam się na zmianę diety moich kotów właśnie z powodu choroby jednego z nich i już po 2 miesiącach BARFowania widzę, że mają więcej energii moje zadziory.
Moja osobista sugestia w kwestii konstruowania przepisów: wrzucaj w Kalkulator te, które znajdziesz w dziale Receptariusz (szczególnie takie nowych użytkowników, które wymagają poprawek sugerowanych przez Shanę) i ucz się w ten sposób na cudzych błędach - to pomaga nauczyć się czytać ze zrozumieniem Kalkulator. Tylko sprawdzaj te nowsze przepisy, bo musisz pamiętać, że co jakiś czas Kalkulator jest aktualizowany o nowe dane i przepisy mogę się nieco różnić.
A w razie niejasności, pytaj. Tutejsze Dobre Dusze zawsze wesprą nowicjusza ;-)
Powodzenia!
 
 
Agnieszka321 

Barfuje od: 2 miesiące
Dołączyła: 06 Gru 2015
Posty: 2
Wysłany: 2017-09-22, 16:42   

Bardzo dziękuję za podpowiedzi!
W tej chwili muszę wyprowadzić na prostą wątrobę czarnego Simby, właśnie miał pierwszą serię francuskiego leku w zastrzyku, mamy przerwę 10 dni i zobaczymy, co dalej. Mam nadzieję, że wyniki się poprawią i stopniowo będę się wdrażała w tę czarną magię barfa.
_________________
Agnieszka
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne