BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy żołądkowo-jelitowe u kotów na BARFie
Autor Wiadomość
SiDi 

Barfuje od: 2017
Udział BARFa: 50-75%
Dołączył: 21 Sie 2017
Posty: 11
Wysłany: 2017-09-04, 09:42   

Ech, po badaniu kału wyszło, że wykryto toksokarozę :/ Już u weta dostała połowę tabletki na odrobaczenie, dom wyczyszczony, mam nadzieję, że za kilka dni minie gorsza kupa.

Barf zmieniliśmy na taki z kalkulatora i zgodnie z zaleceniami Shany, więc mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-09-04, 18:57   

SiDi :kwiatek:
Wet wie co robi. Nicienie to paskudy i trzeba szybko wytruć i wydalić z organizmu.
I naprawić szkody wyrządzone przez te pasożyty. Kicia pewnie przyszła już z hodowli zakażona, u Ciebie nastąpił rozwój choroby. Na pewno wiesz co masz robić, szczególnie pilnuj kuwet i żwiru.
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-09-17, 17:40   

Czy ktoś podawał kotu senafor i z jakim skutkiem?
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-09-17, 17:48   

Przepraszam,czy ktoś podawał kotu sanofor i z jakim skutkiem?
 
 
Basiek 

Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 4 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 14 Cze 2016
Posty: 421
Skąd: Konin
Wysłany: 2017-09-17, 19:08   

Podawałam Sanofor Guciowi, ale krótko (5dni). Nie było żadnej poprawy w kupsku, a Gucio nie chciał tego brać więc odstawiłam. Być może podawałam za krótko.
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-10-08, 23:04   

Pieszczoch Podawalam sanofor z bardzo dobrym skutkiem. 5 letni kot na barfie od małego, zaczął mieć biegunki. Ten sam zestaw mięs ale gotowane było ok. Powrót do surowego kończył się luźnymi kupami. Niewielka ilość sanoforu 1/5 łyżeczki do jednego z 4 posiłków surowego barfa ( moje koty jedzą 4x dziennie) wyeliminowała całkowicie problem i to po pierwszej dawce ! Już wcześniej o tym pisałam w tym wątku, że jest to dla mnie prawdziwa zagadka, zarówno przyczyna biegunek jak i pozytywna rola torfu bagiennego w tym konkretnym przypadku. Mam też Kicię, która miała epizod z nadkwasotą, wyleczony. Jednak gdy długo jest na surowym barfie to mam wrażenie, że problem zaczyna nawracać. Przechodzę wtedy na barfa gotowanego albo podaję do surowego też sanofor. W tym przypadku pozytywne działanie torfu bagiennego jest bardziej zrozumiale bo on ma właściwości alkalizujące i neutralizuje nadmiar kwasu solnego w żołądku. Tak więc dla moich kotów sanofor okazał się prawdziwą rewelacją.
 
 
perełka 

Barfuje od: 07.11.2016
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 31
Dołączyła: 07 Lis 2016
Posty: 16
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-12-22, 09:12   

Proszę, poradźcie co robić. Kotka około 1,5roku, od roku na barfie, bez problemów zdrowotnych. Wczoraj w nocy mniej więcej cztero-pieciokrotnie wchodziła do kuwety i zostawiała mazista kupę raz więcej raz dosłownie odrobinę 0,5x0,5cm, zdarzyło jej się nie trafić do kuwety tylko obok (do tej pory nie było z tym żadnych problemów,kupy były około raz na dwa dni, suche i uformowane, zawsze w kuwecie), do tego tyłek miała umazany, musiałam wycierać aby czegoś nie ubrudzila. Pomyślałam, że to może być stres i wina podróży, bo jechała z nami 3h samochodem (podróże zazwyczaj znosiła dobrze, jednak tym razem była dość niespokojna- często pomialkiwala choć zwykle robiła to raz czy dwa na 2h jazdy). Przez cały dzień po feralnej nocy obserwowałam ja, lecz jej zachowanie było normalne - chętnie je, bawi się, nie jest ospała czy przestraszona. W ciągu dnia nie było już kupy, tylko trzy razy sikała. Myślałam, że już jej się unormowało i przeszło. Niestety dziś w nocy była powtórka z rozrywki - nerwowe kopanie w kuwecie i rzadka kupa w kilku podejściach, na koniec nawet nie kupa tylko jakby przezroczysty sluz(?). Aktualna mieszankę je już 3 tygodnie, zawsze wylizuje miskę, więc to raczej nie wina jedzenia, miejsce także nie jest dla niej nowe- przyjeżdżaliśmy tu z nią już kilkanaście razy. Dziwi mnie jej zachowanie- bo chyba nie jest to typowa biegunka?
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2017-12-22, 11:41   

perełka,
co mi przychodzi do głowy (świeżo po przeczytaniu wątku trzustkowego, więc mogę być trochę skrzywiona pod tym kątem), to odstawiłabym na trochę surowiznę i zastąpiła niezbyt tłustym, gotowanym mięsem, skomplementowanym jak BARF (a przynajmniej skorupki jaj i sól). Małe posiłki z dużą ilością wody, żeby Ci się kota nie odwodniła. Dobra byłaby też glinka kaolinowa. Skoro nie ma objawów bólowych, to jest duża szansa, że nic poważnego się nie dzieje, ale jeśli masz taką opcję, to zrób u weta profil trzustkowo-jelitowy.
 
 
Etna 

Barfuje od: 01.06.2017
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 60
Dołączyła: 02 Lip 2017
Posty: 1
Skąd: Łomianki
Wysłany: 2017-12-26, 22:48   

Perełka,
piszesz, że jechaliście 3 godziny, mieszanka ta sama od trzech tygodni.
Zabrałaś ze sobą mieszankę i wiozłaś ją trzy godziny ?
Może, to właśnie jest powodem rozwolnienia ?
Nie zepsuło się jedzenie w czasie podróży ?
 
 
onvax 

Barfuje od: 22.10.2018
Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-10-25, 11:28   Biegunka po mieszance z felini complete

Witam. Mam problem z moim 4 miesięcznym Maine coonem. Mianowicie zamówiłem ostatnio felini complete żeby jakoś zacząć temat z dietą barf, później miałem w planie zamówić wszystkie suplementy itp. Lecz po pierwszej mieszance kotek dostał biegunki która trwa już 3 dni.
Cytat:

Geflügeltraum
110g Hähnchenbrust
20g Hühnerherzen
1 TL Schmalz (z.B. Gänseschmalz)
2 gestrichene Messlöffel Felini Complete (1,6g)

Możliwe że dostał jej od tej mieszanki czy jest to zbieg okoliczności?
Pozdrawiam.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-10-25, 11:35   

onvax,
wiem, że przy używaniu gotowych preparatów trzymamy się przepisów producenta, ale ten jest naprawdę kiepski. Pierś z kurczaka i smalec. Lepiej wybrać naturalnie tłuste mięso, jak np udo ze skórą.

A czy od tego mogła być biegunka? Pewnie. Ale by stwierdzić od którego składnika konkretnie, musisz przeanalizować: czy kot już jadł wcześniej surowe mięso, czy jadł już wcześniej podroby (podroby same w sobie mogą rozluźniać qupę), czy na pewno dobrze rozpuściłaś Felini przed dodaniem do mieszanki. Jego składniki, nierozpuszczone, zdecydowanie mogą podrażniać żołądek.
 
 
onvax 

Barfuje od: 22.10.2018
Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-10-25, 11:41   

Jadł wcześniej mięso gotowane, surowe nie za bardzo chciał jeść, ale to odziwo zjadł. Felini nie do końca chciało się rozpuścić w wodzie, jakby niektóre składniki były hydrofobiczne.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-10-25, 11:46   

W takim razie najbardziej prawdopodobne jest podrażnienie przez proszek. Łatwiej się rozmiesza, jeśli do wody dodasz odrobinę mielonego mięsa. Koniecznie musi się rozpuścić.

Spróbuj kilka dni dać tylko lekko podgotowane mięso. Stopniowo skracaj czas gotowania i gdy już biegunka ustanie, podaj mięso surowe bez Felini. Jeśli będzie ok po samym mięsie, zacznij dodawać Felini w mniejszych ilościach ale koniecznie dobrze rozpuść. Moja kotka po Felini też miała problemy żołądkowe. Po naturalnych suplementach ma się świetnie.
 
 
onvax 

Barfuje od: 22.10.2018
Dołączył: 22 Paź 2018
Posty: 4
Wysłany: 2018-10-25, 11:55   

Super, dziękuję za odpowiedź, narazie je suchą karmę, dawać dodatkowo mięso czy zabrać suchą?
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2018-10-25, 11:56   

Koniecznie zabierz suchą, nie mieszaj tych dwóch. Na samym mięsie najszybciej wróci do zdrowia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne