BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koty nie chcą jeść
Autor Wiadomość
k4n4li4 

Wysłany: 2017-10-05, 12:32   

Ja już nie wiem
Pierwszym razem zrobiłem barf prowizoryczny bez udziwnień. FC, tauryna, żółtko i olej z łososia. Koty jadły 3 dni potem zainteresowanie spadło.
Teraz już robiłem z pomocą kalkulatora. tutaj już dawałem suplementy typu krew, algi, sól morska i tak dalej i ta sama sytuacja. Koty jadły 2-3 dni i teraz zainteresowanie spadło. Jak już są mocno głodne to dopiero coś skubną. Posypywanie suchą karmą czy domieszywanie mokrej nic nie pomaga.

doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-10-05, 14:45   

może musisz zmieniać co 3 dni smak?
albo zaakceptować, że koty raz jedzą mniej raz więcej (moje tak mają, jak przeczekasz kilka dni ze słabym zainteresowaniem, to potem jest znowu zwyżka apetytu)

k4n4li4 

Wysłany: 2017-10-06, 13:40   

To kociaki więc nie powinny jeść mniej chyba??
Jak zacznę dosmaczać sosikami lub karmą to chyba nie taka idea barfowania

fumkaola 

Wysłany: 2017-10-06, 14:18   

mam problem z kicią. Od dwóch miesięcy jest już na barfie i do poprzedniej mieszanki zajadała go ze smakiem - pełną porcję dzienną wyliczoną przez kalkulator, czasem zostawiała jakiś kawałek skóry. Jak się okazało później (dzięki shana55 :kwiatek: ) mieszanki były zdecydowanie za chude (niezbyt tłusty szponder wołowy, pierś z kaczki ze skórą, pierś drobiowa). Ostatnio dokonałam więc zmiany w barfie i wrzuciłam zdecydowanie tłustsze mięsa - bardzo tłusty szponder, żeberko wołowe, pierś z kaczki ze skórą i udka drobiowe ze skórą (bez kości). Mięsa więc praktycznie te same ale tłustsze. Kotka ewidentnie nie chce tego jeść, zakopuje miskę, skubnie coś jak jest już chyba bardzo głodna wyciągając te kawałki, które mają najmniej tłuszczu. Wszystko co "białe" zostaje w misce :( jak można sobie z tym poradzić? "Odchudzając" mieszankę znów doprowadzę do tego, że będzie w niej za dużo białka w stosunku do tłuszczu...

Saga 

Barfuje od: 07.2016
Wysłany: 2017-10-06, 16:52   

k4n4li4 napisał/a:
To kociaki więc nie powinny jeść mniej chyba??

Jak to mniej? Kociaki jedzą dużo, tyle ile chcą, im się nie ogranicza jedzenia.

fumkaola, mam podobnie, zwłaszcza z jednym kotem :-( . Tłuszczu wołowego nie ruszą oba koty, wołowina to tylko chuda albo z takim tłuszczem co nie śmierdzi łojem :-( . Kurczaka tłustego nie ruszą, w ogóle na kurczaki to chętnego nie ma. Muszę kombinować i przemycać jakoś tłuszcz i dodaję tłuszcz z gęsi, ten jest bardzo chętnie jadany. Do tego bardzo szybko się rozpuszcza i w mieszance go wcale nie widać. Ale tłuszcz, nie smalec. Jedynie jakoś kaczka tłusta jest zjadana a skórę to po prostu mielę żeby jej ni było widać. U mnie to jeszcze serca z kurczaka są niejadalne, skubany wyczuje na odległość i zakopuje :evil: . No i mam zawsze ze 3 smaki żeby była zmiana co kilka dni.
Nikomu nie winien łaski ni posłuchu"
/Jacek Kaczmarski

Ines 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 12.12.13r
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2017-10-06, 20:14   

k4n4li4 chyba chodziło o to, że właśnie nie powinny jeść mniej, a nie, że powinny :-) ale odpowiedź jest taka sama - powinny jeść tyle, ile chcą. Raz mniej, raz więcej. To się zmienia w zależności od takiej mnogości czynników, że człowiek tego nie ogarnie - aktywności danego dnia, pogody, ciśnienia, nastroju... My też nie jemy każdego dnia tyle samo. I niestety sami na siebie kręcimy bicz kombinując za każdym razem, gdy kot zaczyna jeść mniej.

fumkaola 

Wysłany: 2017-10-10, 10:33   

Saga dziękuję :) w końcu udało mi się dorwać tłuszcz gęsi. Co prawda mrożony, ale to chyba nie problem?

Saga 

Barfuje od: 07.2016
Wysłany: 2017-10-10, 10:37   

Nie jest to problem, ja też używam mrożony. Tylko uważaj, bo on się bardzo szybko rozmraża, ja do mieszanki kroję taki zamrożony, on się daje ukroić po kawałku. Nie wiem co jest w tym tłuszczu, że bardzo często działa jako dobry wabik na koty :-)
Nikomu nie winien łaski ni posłuchu"
/Jacek Kaczmarski

k4n4li4 

Wysłany: 2017-10-10, 13:49   

Nie wiem, zrobiłem dzisiaj dzień przerwy. Jutro spróbuję na nowo i zobaczę czy będą żarły.

matrioszka 

Wysłany: 2017-10-12, 09:21   

Zrobiłam pierwsza mieszankę z FC, żółtka, trochę mączki ze skorupek jaj. I tak jak samo surowe Luniasta wciąga w 10sekund (nie zdaze się odwrócić i pusta micha), tak chyba suplementy jej nie pasują. Tauryna jeszcze jako tako,ale FC jest chyba problemem.
Ma 6mcy, bezpiecznie jest ja przeglodzic? Bo jestem nadgorliwie wrazliwa. :/ żółtko jadła z mięsem tez normalnie, za pierwszym razem jak dostała mięso to nieprzemrożonego też nie chciała jeść :(

(Za to kotek głodny tak pańcię kocha, ooooj jak kocha, jak głośno mruczy.... I generalnie głodna zapierdziela za przeproszeniem, jakby jej granat wybuchł. Jest wszędzie. W każdej chwili.)

doradora 

Wysłany: 2017-10-12, 09:32   

matrioszka, FC jest suplementem wapnia również, nie dodaje się dodatkowo skorupek do mieszanki!

matrioszka 

Wysłany: 2017-10-12, 10:38   

doradora, kalkulator mi kazał.

matrioszka 

Wysłany: 2017-10-12, 10:41   

Tym bardziej,ze kota ne dostaje kości w diecie, bo zwyczajnie mimo wielu prób nie umie ich jeść (jest wklęsłomordką persicą) - nie umie się w nic wgryzc, bo zatyka sobie nos.

doradora 

Wysłany: 2017-10-12, 11:24   

jak kalkulator kazał, to ok :kwiatek:
na FC jest napisane, że nawet mięsa z kością nie można i mój kalk nigdy nie wołał o skorupki (za to o żelazo i taurynę)

matrioszka 

Wysłany: 2017-10-12, 15:43   

ufff, już myślałam, że źle zrobiłam :O
umoczyłam jej suszki z królika w zupie z FC i to zjadła. a mięsa nie chce.

Odpowiedz do tematu