BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witamina B12
Autor Wiadomość
Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wysłany: 2017-10-11, 11:46   

Mój pies ma niedobory wit b12 i kwasu foliowego. Daję mu Aliness, proszki, wysypuję z kapsułki do jedzenia. Kwas foliowy koniecznie w postaci 5-MTHF. Nie powiem Ci z autopsji, że działają ale czytałam, że tak jest. Widziałam wyniki psa, który dzięki tym preparatom się wygrzebał z tych niedoborów.

http://allegro.pl/witamin...6191124485.html
http://allegro.pl/methylo...fc-aa11db312ca7

IzabelaW 

Barfuje od: IX.2015
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2017-10-12, 06:54   

..Asia.., ja w tym przypadku wybrałabym jednak ten drugi preparat, w tamtym ta ilość dodatków mnie przeraża. Ale nie wiem, czy dobrze bym zrobiła, bo ten ma tylko metylokobalaminę , a jak już wiemy z tego wątku, to trochę za mało.
Pomijam w tym wszystkim, czy te produkty można uznać za wiarygodne (to taka moja fobia ostatnio ;-) ) - firmy i sprzedawcy suplementów mnożą się jak grzyby po deszczu i za każdym razem kupując jakiś specyfik zastanawiam się, czy właśnie nie daję się nabić w butelkę, święcie wierząc, że kupuję dokładnie to, co zostało napisane. Temat tak naprawdę nie do sprawdzenia, więc pozostaje nam tylko wierzyć, że tak jest :roll: Jedyne, co staram się robić, to to, że jak mi się kończy jakiś suplement (nie tylko dla kota, sama też biorę), to następny wybieram (jeśli mam z czego) innej firmy, żeby nie brać cały czas tego samego.

..Asia.. 

Wysłany: 2017-10-12, 15:46   

Ja robię identycznie. Kupuję preparaty różnych firm.
Koniec końców kupiłam ten drugi. Wiem, że tam jest tylko metylokobalamina, ale jak to Dagnes tu pisała... lepszy rydz niż nic.
Tak czy owak jeśli ktoś znajdzie dobrą wit B na polskim rynku, to niech da tutaj koniecznie cynk!

Anitanet 

Barfuje od: 20.09.2013
Wysłany: 2017-10-12, 18:26   

Tak sobie pomyślałam... bo jest metylokobalamina i hydroksykobalamina tylko osobno. Może podawać obie na raz? Tylko jak dawkować?

Odpowiedz do tematu