BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Choroby jamy ustnej u kotów - przyczyny, zapobieganie
Autor Wiadomość
Monika Fojt 

Wysłany: 2017-10-11, 11:29   

Apetyt to ona ma wręcz ogromny ostatnio, co wstanę to myśli że to wycieczka do jej miski :mrgreen: ale widać, że nie chce gryźć, poprzednią mieszankę robiłam całą zmieloną i jadła aż się uszy trzęsły. Teraz jak już było dobrze to znowu ma golonkę indyczą w małych kawałkach a resztę zmielone to już jej się odechciewa. Ogólnie widać, że kot głodny ale boi się gryźć (pewnie ją boli :cry: ). A ogólny stan kota też jest raczej dobry i wcale mi nie wygląda na bardziej zestresowaną niż przez ostatnie 2 lata, wręcz mogę powiedzieć, że bywały gorsze momenty w naszym życiu typu przeprowadzki itp. i też się wtedy nic takiego nie działo.

Ciągle a to mi zrzuci jakiś lakier do paznokci, a to kasztanem się pobawi, nie wygląda jakby miała depresję. Jak śpi to tylko tak jak kocia sierota wygląda ale ona już ma chyba taki styl spania po prostu (na oskubanego kurczaka).

Grecia 

Wysłany: 2017-10-14, 11:27   Dbanie o zęby kota.

Halo halo
Czy macie sprawdzone sposoby o dbanie kocich zębów.
Uzywacie jakis preparatów lub past,szczotek?
Znalazlam cos takiego http://zookrak.com/pl,pro...high%20dilution
dodaje sie to do karmy.
Co myslicie o tym

shana55 
Moderator

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2017-10-14, 20:24   

Grecia :kwiatek:
Poczytaj dokładnie cały ten wątek. Są tu podane i sposoby i preparaty do pielęgnacji zębów.
PLAQUE OFF ANIMAL 40G zawiera algi, ale nie ma wyszczególnione ile i czego.
Algi w Barfie są dodawane jako suplement jodu, nie wiem czy można mieszać te dwa składniki bez obawy przedawkowania jodu.

Monika Fojt 

Wysłany: 2017-11-09, 21:50   

Pomozcie :( pisalam niedawno posty o problemie z zebami u mojej kotki. Sytuacja rozwinela sie bardzo smutno...

Zaczelo sie od zepsutego zeba, najpierw diagnoza ze to na tle nerwowym podawane 3 weekendy z rzedu sterydy, antybiotyk i lek przeciwbolowy. Od razu po przestaniu problem powrocil. Ponowna wizyta i tym razem decyzja o usunieciu zeba. Badania krwi i ... kot ma kreatynine 2,9 przy dopuszczalnej 1,8. Po pobraniu krwi ale przed wynikami znowu mial podana convenie... usg nerek wykazalo jakis rabek 2mm, oprocz tego nerki miesiste, reszta narzadow w porzadku. Nastraszyli mnie chorobami zakaznymi wiec od razu badania na fiv, felv i fip. Od razu wjechalo plukanie kota kroplowkami, zabieg odwolany. Wyniki badan na zakazne - wszystkie negatywne. Dzisiaj, po 5 dniach kroplowek dozylnych kreatynina drgnela tylko do 2,4. Znowu zabiegu nie bedzie. Co lekarz to opinia... jeden ze to niewydolnosc nerek... drugi mowi ze ten pierwszy zepsul wyniki podajac w kolko convenie a tak naprawde kotu moze nic nie byc a rabek ma genetycznie... nie wiem juz co robic, kot w koncu po tym wszystkim mam wrazenie ze sie gorzej czuje niz przed tym calym zamieszaniem... Wydalam juz kupe pieniedzy a dalej jest gdybanie z ich strony... dzisiaj zdjeli wenflon i kazali przyjsc dopiero w poniedzialek do jeszcze innego lekarza... czy macie jakies przypuszczenia? Co ja mam robic? :( jesli chodzi o mocznik to jest w normie 45 a przedzial prawidlowy to miedzy 30 a 68. Apetyt jest umiarkowany, barf poszedl w odstawke a jedyne na co ma ochote to whiskas.... nawet animondy, maca i innych lepszych puszek nie chce tknac. Doradzcie cos bo juz mi sie pomysly koncza

kryska 

Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Wysłany: 2017-11-13, 03:35   

Monika Mam kota z poważną , nieuleczalna chorobą zębów Forl, polegająca na resorbcji tkanek twardych zębów. Gdy zaatakuje, wtedy jedynym ratunkiem jest usunięcie zębów objętych chorobą. Kot przeszedł już 3 takie zabiegi, mimo, że ma niewydolność nerek. Przy dobrze przeprowadzonej narkozie, najlepiej wziewnej, nic kotu nie powinno się stać. Fakt, że u nas bardzo trudno znaleźć lecznicę, w której do narkozy podchodzą z należytą starannością. Stan zapalny w pyszczku jest o wiele większym zagrożeniem dla nerek i nie tylko, niż dobrze przeprowadzony zabieg.
Z twoich postów nie wynika jaką chorobę stwierdzono, ale tło immunologiczne o którym wspminasz towarzyszy plazmocytarnemu zapaleniu jamy ustnej. Zastosowanie antybiotyku i sterydu jest wtedy często stosowane, jednak bez usunięcia chorych zębów poprawa jest tylko chwilowa. Tutaj jest obszerny artykuł o chorobach jamy ustnej u kotów.
Zastanawia mnie z jakich powodów kot miał kroplówki i czy ma faktycznie niewydolność nerek. Osobiście wybrałabym się do weta, który naprawdę zna się na chorobach jamy ustnej. Najlepsza jest w Warszawie dr Jodkowska. może też być dr Turos z Multivetu na Gagarina. Jodkowska lepsza choćby dlatego , że współpracuje z dobra anestezjolog, ale w przychodni w Radości. Turos postawi dobra diagnozę, przeprowadzi dobrze zabieg, ale mam zastrzeżenia co do narkozy, niestety przećwiczyłam to na swoim kocie. Polecam Ci też dr Neskę ( Specvet) w sprawie nerek. Ona też robi Usg, oceni nerki i stwierdzi czy kot nadaje się do zabiegu. Radzę nie zwlekaj, bo chore zęby to tykająca bomba.
I na koniec dodam, że kot który ma problemy z zębami, prawie zawsze związane z bólem, będzie unikać jedzenia. Mój kot aby jadł, wymagał silnych środków przeciwbólowych typu opioidy, inaczej by się zagłodził. Widać było, że jest cholernie głodny i jednocześnie boi się jedzenia. Jeśli barf to w postaci zmielonej, bez kawałków. Można zachęcić do jedzenia posypując fortiflorą .

Odpowiedz do tematu