BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
witam
Autor Wiadomość
anna79 

Barfuje od: jutra
Wiek: 44
Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: oslo
Wysłany: 2017-10-22, 17:33   witam

witam, rozpoczynamy barfowanie dla 2 psów 30kg i 3 kotów :macha:
 
 
Andzia 


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 17 Lis 2017
Posty: 4
Wysłany: 2017-11-23, 16:34   

Hej! Jak się udało rozpoczęcie barfowania? To już miesiąc :-) Jest postęp? Pozdrowienia :-)
 
 
anna79 

Barfuje od: jutra
Wiek: 44
Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: oslo
Wysłany: 2017-11-24, 10:23   

Andzia napisał/a:
Hej! Jak się udało rozpoczęcie barfowania? To już miesiąc :-) Jest postęp? Pozdrowienia :-)

przywiozłam adopciaka 8 letniego w związku z czym wszystko się nam trochę opóźniło. Nie dałam rady w Polsce kupić maszynki do mielenia mięsa. Psy mam zamiar zacząć przestawiać od poniedziałku, kotom daje skrawki różnych mięs do posiłku żeby ich zachęcić do jedzenia i zobaczyć co lubią. Nie mam tez wagi jubilerskiej. :hmm: Adopciak nie będzie mógł jeść kości, ma zajechane zęby. Zamówiłam już skorupki i mączkę kostną, jutro ma przyjść
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-11-26, 14:41   

anna79 napisał/a:
Nie dałam rady w Polsce kupić maszynki do mielenia mięsa.
Ja tylko przypomnę, że maszynka nie jest narzędziem niezbędnym ;-) Chociaż przy kocie z chorymi ząbkami na pewno byłaby sporym ułatwieniem. Pewnie trzeba mu drobno kroić jedzenie.
anna79 napisał/a:
Nie mam tez wagi jubilerskiej.
Masz problem ze znalezieniem właściwego modelu? Akurat bez wagi ani rusz.

Pozostaje życzyć powodzenia :-) Jeśli zwierzaki lubią surowe, to masz sporą część pracy za sobą.
 
 
anna79 

Barfuje od: jutra
Wiek: 44
Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: oslo
Wysłany: 2017-11-26, 16:08   

mieszkam za granica tu nie ma takich mocnych maszynek, macie jakis link do fajnej wagi jubilerskiej?
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-11-26, 21:50   

anna79, może ręczna dałaby radę? Rozumiem, że kości nie będziesz mielić, bo kupujesz mączkę kostną. Chyba że takiej też nie masz jak kupić. Ja tylko czasem mielę kości, bo szczerze mówiąc nie chce mi się rozkładać i myć maszynki ;-)
Poczytaj wątek poświęcony wagom i wybierz coś dla siebie. Ja na przykład korzystam z takiej za dwadzieścia parę złotych.
 
 
anna79 

Barfuje od: jutra
Wiek: 44
Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: oslo
Wysłany: 2017-11-27, 16:13   

póki nie mam czym mielic to mączke kupiłam na zooplus, bo tylko taką tu dostane, mam już sól himalajska, nie mam witamin, suple poza witaminami już mam
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-11-27, 17:52   

Mączka kostna Grau jest ok.

Możesz kupić witaminę E Solgar. To naturalna witamina z mieszaniną tokoferoli. Dla pewności możesz zapytać w wątku poświęconym witaminie E, czy taka forma jest dobra i wygodna w przygotowywaniu mieszanek dla kotów. O ile dobrze rozumiem, co tam jest napisane, to ten suplement ma postać kropli, zaś dwie krople zawierają 27 mg witaminy E. Trzeba by było przeliczyć to na jednostki międzynarodowe, bo w nich kalkulator podaje zapotrzebowanie na witaminy.
Stąd: 1 j.m. witaminy E = 2/3 mg alfa-tokoferolu
Zatem: 40,5 j.m. = 27 mg

Do suplementacji witaminy A używa się wątroby, witaminę D znajdziesz w tranie np. Lunderland, ale nie wiem, czy taki dostaniesz, witaminy B - drożdże browarnicze, też mogą być Lunderland.

W ogóle to poczytaj wątki suplementów - może znajdziesz coś, co jest dostępne u Ciebie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne