BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
No to pod presją trafiłem do powitalni :D
Autor Wiadomość
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2017-11-28, 22:52   No to pod presją trafiłem do powitalni :D

Nazywam się Grzegorz - lubię książki ,muzykę i dobry film ,wróć :D
Nazywam się Grzegorz - książkę raz na rok przeczytam a fascynują mnie koty.
Shana55 mnie tu wysłała , więc jakby co to do niej pretensję :mrgreen:

A teraz na poważnie. Moja przygoda z kotami rozpoczęła się o 3 w nocy w stanie nietrzeżwości lekko to ujmując ;-) . Wracałem do domu i usłyszałem niesamowity cienki pisk gdzieś w pobliskich krzakach. Pewno jeże sobie myślę, jeży tu zawsze dużo było,mieszkam koło lasu. Po przebyciu 10 metrów chwiejnym krokiem z celownikiem ustawionym na dom , w mej nietrzeżwej głowie zaświtała myśl " No jak jeże debilu jak jest zima i na zewnątrz jest temperatura minus 5 stopni C". Z krzaków wydostałem 4 tygodniowego małego kota, do dzisiaj nie wiem czemu był cały oplątany porwana reklamówką. Dotarłem do domu z kotkiem starając się nie obudzić nikogo chodż to było niezwykle trudne. Celownik mi się rozmywał i do tego kot na ręce. Tu proszę usłużnie o wybaczenie, kotu dałem do jedzenia chleb z mlekiem :confused: a rano poleciałem po najlepsze co może być dla kota, whiskas :hair: No i tak to się wszystko zaczęło.

Dziś Kai ma 3 lata i to dzięki niemu tu trafiłem, na próżno szukając dobrze zbilansowanej karmy po wszystkich sklepach ( wapń, fosfor). Potrzebowałem jednak na to dużooo czasu.

Potem poleciało już równo i szybko i gładko i wielokrotnie, rozkochałem sie w kotach.
Zawsze mnie fascynowały ale nigdy nie miałem z nimi bliskości. Do domu trafiła kotka Szyszka , no bo przecież Kai musi mieć towarzystwo




Następnie przypadkiem znalazłem się na wysypisku śmieci gdzie mieszkała w lodówce kotka Kenia, cudowna istotka ale dziś już jest za tęczowym mostem była u mnie tylko 8 miesięcy , zmarła 17.10.2017 , popłakałem się jak dziecko. W niedzielę rano znalazłem ja leżącą na boku, alert u weta. Wet przyjechał jak karetka pogotowia ,niestety się nie udało. Obrzęk płuc. To na razie jedyna śmierć kota jaka przeżyłem..aż się boje co będzie dalej.
Moja piękna Zielonooka Czarnulka


Żeby zniwelować ból po Kenii i znależć trzeciego kumpla dla pozostałych kotów przywiozłem z Krakowa kotkę Olę. Wariatka nie z tej ziemi, wyścigówka. Przy wielkich prędkościach obraz się rozmywa :mrgreen:


I na tym miało się skończyć , nie mam aż tyle czasu , no to się myliłem ;-)
Przywiozłem kota z Austrii , trzeba do niego mówić po niemiecku ,bo jak powiesz coś po Polsku to się boi i ucieka. Kot 3 letni. Strasznie lękliwy, ale jak go miziam i mówię po niemiecku , to się kula i brzuch mi wystawia. Nazywa się Suki i ma 3 lata chłopiec.



Cała gromadka moich sierściuchów wstręciuchów podczas jedzenia przepisu numer 1 z suplami natural z forum durs...coś tam:)


Na razie ogarniam kalkulator, więc korzystam z przepisów że tak powiem uniwersalnych z wątku Dagnes.
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-11-29, 00:00   

KaiKai :kwiatek:

No i opłaciło się przygnać Cie tu :twisted:
Witamy Was więc bardzo serdecznie: Pana Grzegorza i jego piękne koteczki.
Trochę wiedzy przed Wami ale z taki samozaparciem szybciutko wszystko ogarniesz.
A my pomożemy :mrgreen: :hura: :macha: :food:
Ostatnio zmieniony przez shana55 2017-11-29, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-29, 06:56   

Cześć Grzegorzu, chyba stanę się Twoją fanką :mrgreen: Dałeś czadu z tymi kotami, ale masz rację - po co się rozdrabniać ;-) A te czarno-białe tonacje to wszystko przypadek, czy też Twoje wybory? I powiedz jeszcze, czy dokacanie odbywało się za każdym razem bez problemów?
Piękna gromadka :love:
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2017-11-29, 11:04   

świetna ekipa :kciuk:

najbardziej ciekawi mnie to rozumienie kota, dawaj znać o postępach, kiedy Suki polubi polski albo reszta nauczy się niemieckiego ;-)
 
 
apple 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 433
Skąd: warszawa
Wysłany: 2017-11-29, 12:10   

Jak już jeden kot nauczy się polskiego a pozostałe niemieckiego, będziesz mieć poliglotów w domu :mrgreen:

Rozbroiłeś mnie swoim wpisem i poprawiłeś humor :lol:
Aż pokazałam Twojego posta znajomemu, któremu mam wrażenie, czasami głupio jest przyznać się, że bardzo lubi swojego kota :-D

Dobrana ekipa, ciekawa jestem, czy się dobrze (nomen omen) dogadują, ale pewnie tak, skoro zgodnie jedzą obok siebie.
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2017-11-29, 19:46   

Cześć ,dziekuję za wpisy :-) Iza, umaszczenie kotów dobrałem pod kolor kuchni.

Żartowałem :mrgreen: Jest to dziełem przypadku wszystko oczywiście. Akurat takie mi na drodze stanęły kociska . Liczy się dla mnie żywy organizm, na urodę raczej się nie patrzę szczególnie jeśli chodzi o zwierzęta.
Pewno jakby się trafił jakiś łysy pażdzioch koloru skóry bez ogona i kulawy pewno by tu był :-)
Z dokacaniem nie było żadnych problemów oprócz Suki. Trwa to już ponad miesiąc,kot mieszka w łazience na pralce. Robią postępy, jednak nie potrafią się do końca dogadać. Suki to Kociak 3 letni i nie do końca trafił tu przez przypadek. Pojawiły się problemy zdrowotne jego Pani w Austrii i to na tyle poważne że kota trzeba było zabrać ..pod rygorem że zostanie sam. Suki sam siedział w domu przez miesiąc ( gdy jego Pani była w szpitalu, potem spędził w samochodzie 8 godzin, do dziś go ogarniam), panicznie boi się języka polskiego ( kuli się, ucieka). Mówię do niego po niemiecku ,ale wstawiam coraz częściej polskie słowa. Nie ucieka jak ryknę Heil Hitler! - rozpromienia się , taki mój mały faszysta. :-> Znowu jak powiem dzień dobry Suki kochany- to jest spanikowany i stara się zrobić wszystko by uniknąć kontaktu ze mną. Ucieka.
Miałem plan na 2 koty ,potem mi żal się zrobiło dziewczynki z lodówki z wysypiska śmieci. Suki nie był planowany, Ola podbiła mi serce w Krakowie włócząc się po ulicach.
No i w sumie mam 4 koty. Byłoby by 5 gdyby nie nagła śmierć Dziewczynki z lodówki :-|
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-11-29, 23:36   

KaiKai, hej :mrgreen: Świetne czarno-białe stadko! Z tym niemieckim mnie rozbroiłeś :lol:

KaiKai napisał/a:
Cała gromadka moich sierściuchów wstręciuchów podczas jedzenia przepisu numer 1 z suplami natural z forum durs...coś tam:)
Dubarfst zapewne :-) Gdy uznałam, że należy tę nazwę rozumieć jako "ty BARFujesz", sama się zapamiętała :->

KaiKai napisał/a:
Z dokacaniem nie było żadnych problemów oprócz Suki. Trwa to już ponad miesiąc,kot mieszka w łazience na pralce. Robią postępy, jednak nie potrafią się do końca dogadać.
Będzie dobrze :-) Najważniejsze że widzisz postępy. U mnie najgorsze dokacanie trwa do dzisiaj - dopiero po ponad pół roku nowy nie usiłował zamordować reszty kotów, teraz są na etapie neutralnego olewania.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-30, 07:29   

Myślę, że nie jest źle - koty jedzą zgodnie obok siebie, to duży postęp. A Suki potrzebuje czasu. Nie dosyć, że został wyrwany z innego domu, w którym krzywda mu się nie działa i w którym był kochany, to jeszcze ten inny język - wbrew pozorom to ważne, kot nie rozumie człowieka, u którego teraz mieszka. Ale czas i dobre traktowanie zrobią swoje :-)
 
 
Mrowiszcze 


Barfuje od: 2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Paź 2016
Posty: 471
Skąd: Francja
Wysłany: 2017-12-02, 08:33   

i będziesz się mógł chwalić , jakie to masz inteligentne koty - dwujęzyczne :lol: Moje tez po polsku i francusku rozumieją, ale angielski jakoś im słabo wchodzi :lol: :lol:
Powodzenia w dalszym dogadywaniu się kociastych :kciuk:
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2017-12-16, 21:35   

Dziękuje wszystkim za miłe przywitanie :-)
Konto założone w 2015 ale tak naprawdę dopiero teraz zacząłem z niego korzystać.
Wcześniej miało służyć tylko do pobrania kalkulatora barfowego , myślałem że zatrybie go bez Was i bez Waszej pomocy. Hehe ,skończyło się to jednak tak --> :banghead: Wobec braku mocy przerobowych mojego "musku" ograniczyłem się do easy barfa.
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-03-26, 18:43   

Czuję się zmuszony powiadomić wszystkich że mój Kot z Austrii ( Suki) przysposobił się do polskiego języka. Nie boi się już polskiej mowy.
Problem jeszcze mamy gdy ktoś obcy do domu wejdzie, ale to chyba normalne.
W sumie zajęło to około 4 miesięcy.

Największa przyjaciółka Suki jest kotka Ola ( zabawy i spanie razem). :mrgreen:
 
 
Nul 

Dołączyła: 28 Gru 2016
Posty: 208
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-03-26, 18:57   

No proszę, udało się :)

Może moje się nie bardzo dogadują, bo różnice regionalne wystąpiły? Pochodzą z różnych miast... :mrgreen:

Miau :)
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-03-26, 19:04   

Brawa i gratulacje dla Kota :kwiatek: :mrgreen:
Podziwiam tym bardziej, że dla obcokrajowców język polski trudny jest. :hura: :kciuk:
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-03-27, 07:00   

Suki poliglota, zdolny z niego gość :-) Od początku w niego wierzyłam :mrgreen: I w końcu zszedł z tej pralki i wyszedł z łazienki, z Olą się bawi - super!
 
 
tersan 

Dołączył: 25 Mar 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-03-27, 15:57   

No i super, gratuluję :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne