BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - uwagi, propozycje zmian i ulepszeń
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2016-12-06, 12:08   

Próbując rozwiązać powyższy problem jeszcze z innej strony, założyłam specjalne wątki "śmietniskowe", w których będą lądować wszystkie te pytania, które były już wcześniej "wałkowane" na Forum, i na które odpowiedź można znaleźć przy pomocy wyszukiwarki. Jeden wątek jest w dziale kocim, drugi w dziale psim i do nich będą na bieżąco przenoszone pojawiające się posty tam pasujące oraz w czasie porządkowania wątków merytorycznych będę przenosić tam wcześniejsze posty, które niepotrzebnie zaśmiecają tematy. Mam nadzieję, że to trochę pomoże i oczyści Forum z bałaganu (a jednocześnie zmobilizuje osoby, których posty tam trafią, do uruchomienia wyszukiwarki przed zadaniem kolejnych pytań) :
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=6653
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=6654
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-12-06, 12:16   

i to jest bardzo dobry pomysł!!
 
 
Szary 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Sie 2017
Posty: 47
Wysłany: 2017-08-31, 12:15   

Forum jest naprawde swietne. Chce wyrazic swoja wdziecznosc i :kwiatek: - tak, tak - podziw - dla Autorow i Administratorow. Opracowanie Forum kosztowalo mase czasu, wymagalo wiedzy, takze specjalistycznej. Widac, ze Autorzy wlozyli w prace nad nim serce. Niezwykle to cenie.
Pomysl zastosowania wyszukiwarki z operatorami logicznymi jest bardzo trafny; pozwala w sposob istotny zaoszczedzic czas.

Mam jedna sugestie: moze warto byloby stworzyc pewna liczbe tematow przyklejonych, zawierajacych odpowiedzi na najczesciej zadawane pytania, zwlaszcza zupelnie "zielonych" barfowcow. Bowiem pomimo doskonalej, jak mowilam, wyszukiwarki, pewne tematy uparcie "ukrywaja sie". Pozwole sobie zaproponowac przyklejenie nastepujacych: przeliczniki wagowo-objetosciowe suplementow, linki do najtanszych sklepow z dobrej jakosci produktami, liste pokarmow toksycznych (niewskazanych) dla kotow (psow).
Przy okazji chcialabym poprosic cie, Dagnes (serdeczne pozdrowienia! :love: ) o dopisanie w dziale "jarzynowym" informacji o tym, czy lepsze sa dla kotow warzywa surowe, czy gotowane. Zamiescilas ja w jednym ze swoich postow.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2017-12-29, 19:17   

Mam prośbę do Administratorów i Moderatorów o zaktualizowanie informacji na temat karmy Terra Fealis. W starszych postach jest ona polecana jako jedna z najlepszych. Nowi użytkownicy, czytający wątki chronologicznie, są w ten sposób niezamierzenie wprowadzani w błąd, zanim bowiem dotrą do nowszych informacji zaopatrują się w tę karmę (m.in. ja :-/ ).
Wnioskuję więc o dodanie adnotacji w postach:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168,
http://www.barfnyswiat.or...highlight=#3188
http://www.barfnyswiat.or...ighlight=#21519
na temat zmian, jakie wprowadziła w składzie terra:
http://www.barfnyswiat.or...ghlight=#106570

Wiem, że te informacje są dostępne na Forum, mam jednak na uwadze początkujących lub mniej aktywnie korzystających, którym jest trudniej poruszać się po Forum i wyszukiwać informacje. Na początku człowiek jest trochę zagubiony i nie kwestionuje niczego, co tu, na Forum, wyczyta.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2017-12-30, 13:25   

Dałam notkę przy analizie - niw mam chwilowo czasu na zrobienie nowej analizy.
 
 
Bolek 


Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-05-17, 10:20   

Taka drobna sugestia nowego użytkownika.
Bardzo nieraz pomaga w sprawnej komunikacji możliwość dołączania załączników do Prywatnych Wiadomości. Zdjęć, plików doc, pdf, itd. itp.
Prosty przykład. Poprosiłem Hebe o dostęp do kalkulatora. Wpłaciłem na hospicjum i chciałem do PW dołączyć potwierdzenie przelewu. No i forum nie umożliwia tego, a szkoda. A nie każdy przecież udostępnia swojego maila.
Ikonka przy wysyłaniu PW "dodaj załącznik" to bardzo przydatna opcja stosowana z powodzeniem w wielu forach.
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2018-05-25, 01:02   

Czy jest możliwe posprzątanie w ważnych tematach?
Rozumiem nowych użytkowników, że ciężko im przeczytać wiele stron (a czasem 10 czy 20 to już dla nich za wiele ;-) ) i sami produkują te strony powielaniem pytań :lol: ale czasem naprawdę ciężko coś znaleźć.
Rozumiem brak czasu, ale może Eksperci by to mogli robić? Np. przenosić pytanie powielone do tematu "Pytania, na które wielokrotnie już odpowiedziano" bez zbędnych odpowiedzi, z nadzieją, że pytający się domyśli w czym sedno :-D
Czasem pada pytanie nie tam gdzie być powinno, ale dobrzy ludzie i tak odpowiadają i się w końcu robi mydło i powidło.

a serio, czy chociaż "specjalistyczne" tematy można odchudzić?
 
 
Chasing The Sun 

Barfuje od: IV.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Mar 2018
Posty: 150
Skąd: Rainbow
Wysłany: 2018-05-25, 07:58   

małga, najpierw zobacz ilu Ekspertów posiada FORUM, a potem z tej listy wyfiltruj sobie liczbę osób aktywnych. Sama zobaczysz, że jest ich tylko kilku. Nie możemy oczekiwać od nich bieżącego odpowiadania na pytania i jeszcze edytowania Forum. Żyje ono własnym życiem, nowe osoby wciąż dołączają i niestety nie mają ochoty czytać tego co napisano wcześniej zatem same tworzą ten bałagan. Już i tak jakiś czas temu obcięto Receptariusz i część przeniesiono do Archiwum. Często nawet tu na Forum mówi się że jest ono "kopalnią wiedzy" zatem trudno z tej kopalni zrobić pigułkę ;-) I bardzo dobrze, nie można pobieżnie robić barfa. Jak ktoś chce lekko, łatwo i przyjemnie żywić zwierzęta, to idzie do sklepu i kupuje gotowiznę. Ja wierzę w to, że na Forum są osoby, które ponad swoją wygodę przedkładają zdrowie swoich pupili zatem powinny wciąż czytać. A z własnego doświadczenia wiem, że życie pisze wciąż nowe scenariusze i najczęściej jak już wydaje się że się trochę barfa ogarnęło, to zmieniają się potrzeby żywieniowe naszych zwierząt i wracamy do lektury 😉 Przepraszam za brak wytłuszczeń loginów, ale na telefonie ciężko to zrobić. To tyle ode mnie :kwiatek:
_________________
Lokah Samastah Sukhino Bhavantu
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2018-05-25, 09:27   

mi nie chodzi o to kto, kiedyś robili to moderatorzy, ile o to, by jednak to robić tak jak kiedyś.
Np Dagnes czyściła temat nerkowy, ale teraz nie ma czasu, rozumiem, a kto inny może to zrobić? Kto ma uprawnienia i zarazem potrafi ocenić, co jest na śmietnik?

Taka osoba nie musi odpowiadać na posty, tylko czytać i usuwać/przenosić :-)
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2018-05-25, 10:06   

Bolek, w momencie uruchamiania forum istniały powody, dla których funkcja załączników do prywatnych wiadomości nie została udostępniona. Obecnie sytuacja jest troszkę inna, ale tu ostatecznie zdecyduje Admin techniczny. Przekonsultujemy tę kwestię.
Natomiast nie ma najmniejszych problemów z wysłaniem pliku do Hebe, która od zawsze udostępnia swój e-mail w profilu, właśnie w celu przesyłania jej informacji związanych z kalkulatorami.


Chasing The Sun i małga,
Od dawna sprzątaniem zajmowałam się i nadal zajmuję głównie ja, natomiast Moderatorzy, w przeważającej mierze, pełnili dotąd nieformalnie rzeczywistą funkcję Ekspertów.
Jeśli znajdzie się godna zaufania osoba, chętna (z własnej i nieprzymuszonej woli :-> ), by podjąć się, długoterminowo i pro bono, trudów moderacji forum (takiej faktycznej - czyli sprzątania), to ja ją mocno uściskam i obdaruję wszelkimi potrzebnymi narzędziami :-D .
Drugą opcją, niezależną od powyższej, jest zgłaszanie postów do moderacji przez wszystkich Użytkowników forum. Przy każdym poście, w jego prawym górnym rogu, jest ikonka z symbolem wykrzyknika, która służy do zgłaszania posta. Po kliknięciu w nią wpisuje się powód zgłoszenia; można tam zawrzeć nawet swoje sugestie odnośnie sposobu moderacji danego posta ;-) . Każdy może to zrobić :kwiatek: .
Do tej pory tylko kilku Użytkowników korzysta z tej funkcji forum. Ja zawsze reaguję na takie zgłoszenia w pierwszej kolejności, natomiast bez zgłoszenia, post lub posty muszą czekać aż przeczytam dany temat lub dyskusję, co nie zawsze robię na bieżąco ze względów czasowych.

Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby forumowicze w ogóle nie "bałaganili". W tym celu każdy powinien przyswoić sobie umiejętność posługiwania się wyszukiwarką. Na forum mamy obszerną Instrukcję Obsługi Wyszukiwarki, która zawiera także instrukcję, jak przeszukiwać forum przy użyciu wyszukiwarki google, gdy nasza wbudowana w skrypt sobie nie radzi.
Ponadto, w sytuacji gdy naprawdę ktoś nie potrafi czegoś znaleźć, może poprosić forumowiczów o pomoc w wątku:
Pomóżcie znaleźć na Forum (samopomoc Użytkowników)
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2018-05-25, 14:50   

dagnes, bardzo dziękuję za pomocną odpowiedź,
postaram się sama nie bałaganić, bo czasem mnie ponosi, a zamiast, postaram się polecać wspomniane linki :-D
Obawiam się, że ja jako ja nie jestem absolutnie godna zaufania, w szale nadgorliwości pokasowałabym połowę forum :mrgreen: ale może ktoś subtelniejszy podłapie temat.
Pozostaje mi życzyć wszystkim "więcej czasu" :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne