BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry wieczór
Autor Wiadomość
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-13, 18:58   Dobry wieczór

Dobry wieczór,

Jestem nowa tutaj, mam 7-letnią kicię, na razie o Barfie wiem niewiele, powoli czytam, ale ogrom informacji trochę wprawia mnie w zamieszanie. Chciałam zacząć od mieszanek z easy Barf basic, w zasadzie to wczoraj zrobiłam mieszankę według tego gotowego przepisu z tym preparatem, kici smakuje, ale zaczęłam się zastanawiać czy ja to dobrze zrobiłam, nie wiem czy dobrze wszystko odmierzyłam, czy przypadkiem jej nie zaszkodzę. I mam takie pytanie, czy można tworzyć przepisy według kalkulatora, ale z użyciem easy Barf basic? Czy kalkulator służy tylko do tworzenia mieszanek z preparatami naturalnymi?
Na razie moja kicia je troszkę tego i troszkę karmy mokrej. Chcę ją powoli przestawić na Barfa.
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-01-15, 07:02   

aiqing, cześć na forum :kwiatek:

Kalkulator ma Easy Barf, więc możesz tworzyć przepisy z jego użyciem. Prawda jest jednak taka, że mieszanka nie będzie wtedy do końca dobrze zbilansowana, bo gotowy preparat ma stały skład, którego nie zmienisz i np. będziesz miała za dużo wit. D, jeśli użyjesz Easy Barfa wg wskazań kalkulatora, albo za mało np. żelaza, jeśli użyjesz go mniej (by mieć dobrą wit. D). Ja na samym początku robiłam przepisy z Easy Barfem Sensitive wg wskazań kalkulatora. Potem, gdy zgromadziłam potrzebne suple, używałam trochę gotowego preparatu (w każdej następnej mieszance coraz mniej) a trochę poszczególnych suplementów, by w końcu przejść na same suple.
Czytaj, czytaj, czytaj - tu jest ogrom fajnej wiedzy, na początku ilość wszystkiego może przerażać, jednak po pewnym czasie czytania (ze zrozumieniem ;-) ) wszystko układa się w głowie i staje się klarowne :-) Powodzenia

No i napisz coś więcej o koteczce, zdjęcia też mile widziane :-)
 
 
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-15, 14:45   

IzabelaW, dziękuję za informację.
Trochę żałuję, że kupiłam EB, może lepiej było od razu zacząć od naturalnych suplementów, no ale trudno, może dzięki temu łatwiej mi pójdzie. Tak zrobię, będę ograniczać EB i dodawać coraz więcej naturalnych suplementów.
Z przestawieniem kota na barfa nie powinno być problemu, bo ona uwielbia surowe mięso. Nie wiem czy mi się wydaje, ale mam wrażenie, że jak ona zje trochę mieszanki to jest szybciej syta.
Zdjęcia wrzucę jak znajdę chwilę czasu.
Dziękuję i pozdrawiam
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-01-15, 19:44   

aiqing, Cześć :-)

Często dodaje do swoich mieszanek E.B. czy Catfortan albo w ogóle nic. Nie stanowi to jednak nigdy więcej niż 10 %- 20 % tego co sugeruje kalkulator. Ładnie to równoważy przepis pod względem mikroelementów.
Oczywiście te 80-90 % w postaci supli naturalnych ląduje w mieszance, w końcu barfujemy naturalnie.
E.B. tez nie jest do końca "sztuczny" z tego co pamiętam.


Nie ma czego żałować że kupiłeś EB.
Ja dokupiłem nawet Catfortan.
Jak E.B. mi się skończy ,kupię następny.
 
 
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-15, 19:57   

KaiKai, miło mi poznać :-)
Komplementuje suplementy i jak tylko będę wszystko mieć to zabieram się za kalkulator.
Pozdrawiam
 
 
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-15, 20:12   

Jeszcze mam takie pytanie, jeżeli w poprzedniej mieszance miałam szponder wołowy, wołowe pieczeniowe i goleń z indyka ze skórą, to jeśli w kolejnej mieszance będzie też wołowina, ale inna część to czy to tak może być, czy powinnam użyć mięsa innego zwierzęcia?
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-01-15, 20:53   

aiqing,
Jak najbardziej może być zmiana rodzaju mięsa z wołowego na inne wołowe a nawet to wskazane. Różnorodność- tak.
Sam pod tym względem robię się monotematyczny tzn. indyk udziec, kurczak udziec i szponder składnik większości moich mieszanek. Więc następna mieszanka z kaczką.

Raz że koty mogą się znudzić mieszanką non stop tą samą lub z małymi zmianami ..to dwa że ta inna uzupełni ewentualne niedobory czegokolwiek,zniweluje drobne błędy człowieka i z czasem razem się wszystko ładnie zbilansuje.
W przyszłości chciałbym kotom podawać codziennie inną mieszankę.
Już zamrażarkę mam dodatkową, brak jednak czasu i rąk do pracy :->
 
 
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-01-15, 20:58   

No to super, bo już się bałam, że to powinno być mięso z innego zwierzęcia, a tak przynajmniej wybór większy.
Ja też właśnie myślę, że trzeba będzie robić tak, żeby w zamrażalce mieć ze dwie, trzy i podawać codziennie inną, tylko ten czas:(
Ale cieszy mnie, bo moja Kicia zaczyna sama odchodzić od gotowego jedzenia, woli moją mieszankę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne