BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Temperatura BARFnej mieszanki
Autor Wiadomość
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-02-01, 18:53   

doradora napisał/a:
mój kocur najbardziej preferuje taką, która stoi na podłodze 10 godzin (nieobecność w domu na czas pracy), a potem jest przemieszana łyżeczką


Moje też lubią mieszane :-D

malk napisał/a:
No nie wiem - mieszanka mielonego mięsa różnych rodzajów, z dodatkiem wody i jajka


Jest tam też zapewne dodatek oleju i witaminy E, które jednak trochę to mięso naturalnie konserwują ;-)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
MaineCoon_BARF 

Dołączyła: 02 Lip 2021
Posty: 63
Wysłany: 2021-08-07, 19:26   

Ja mogę dodać informację, którą uzyskałam od weterynarza, że podawanie kotu jedzenia prosto z lodówki może przyczynić się do powstania wrzodów na żołądku.

Ja właśnie albo dolewam ciepłej wody do jedzonka albo podgrzewam przez 10 - 15 sek w mikrofali na bardzo małej mocy (180W). Taka moc służy w mikrofalach "oficjalnie" za opcję do rozmrażania żywności.

Ale zaczęłam się teraz zastanawiać, czy pomimo tak krótkiego czasu "ogrzewania" i na tak małej mocy na pewno nie ma to wpływu na wrażliwe witaminy.. tzn - "znaczącego" wpływu. Macie jakieś informacje o tym?

Kiedyś oglądałam taki program prowadzony przez dietetyka, w którym konfrontował on się z mitem, że gotowanie (w garnkach) jest zdrowsze niż w mikrofali. I jednym z testów było gotowanie warzyw (m.in. fasolki szparagowej). W teście wyszło, że gotowane (tzn. doprowadzone do miękkości) warzyw w mikrofali pozwala zachować w nich więcej składników, ponieważ mniej ich przechodzi do wody a mniej ich przechodzi do wody, bo ilość wody potrzebna do ugotowania danej porcji warzyw w mikrofali jest znacznie mniejsza niż ta potrzebna do ugotowania tej samej porcji w garnku. Abstrahując od tej ilości wody, to jeśli mierzyli skład tych warzyw przed i po gotowaniu (i w garnku i mikrofali) to wychodziłoby na to, że mikrofala o niskiej mocy "nie szkodzi" tak delikatnym związkom jak witaminy. Duża moc to oczywiście inna historia (tak samo jak "nie-mieszanie" w wyniku czego jedzenie (w tym wypadku BARF) przegrzewałby się miejscowo co na pewno spowodowało rozkład witamin).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne