BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Niedobory witamin i minerałów
Autor Wiadomość
Florentyna 

Barfuje od: 01/2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-05, 00:20   

Po przeczytaniu powyższych informacji dochodzę do wniosku, że cytrynian potasu który kupiłam dla kota zupełnie się nie nadaje. Na opakowaniu znajduje się oznaczenie CZDA czyli jest to po prostu odczynnik chemiczny.
Kot nerkowy, ciągle w badaniach wychodzi mu niedobór potasu. Przez jakiś czas używałam cytrynianu Swanssona ( bardzo ładnie się wtedy wyrównał), ale zrezygnowałam z uwagi na dodatek sterynianu magnezu. I tak jest we wszystkich suplementach które do tej pory znalazłam Zawierają albo sterynian magnezu albo dwutlenek krzemu.
Dlatego będę bardzo wdzięczna za pomoc w znalezieniu dobrego suplementu potasu :kwiatek:
Z polskich produktów natknęłam się na coś takiego :

https://cheers.com.pl/products/potas-premium

Ale sprawdziłam na stronie GIS i wszystkie produkty tej firmy maja oznaczenie " postępowanie w toku", więc nie jestem pewna, czy warto brać ją pod uwagę :roll:
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2018-02-05, 22:01   

Florentyna napisał/a:
P
Z polskich produktów natknęłam się na coś takiego :

https://cheers.com.pl/products/potas-premium

Ale sprawdziłam na stronie GIS i wszystkie produkty tej firmy maja oznaczenie " postępowanie w toku", więc nie jestem pewna, czy warto brać ją pod uwagę :roll:


:kwiatek: nie ma sensu- szkoda kasy. Szukaj albo takiego który ma kategorie Suplement, albo w rejestrze produktów leczniczych: http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl/
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 02 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2018-02-05, 22:03   

No i w składzie jest mąka ryżowa.
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-05, 23:27   

Florentyna
Nie każdy odczynnik chemiczny to trucizna. Wiele z nich jest stosowanych jako dodatki w przemyśle spożywczym, często pod inną nazwą. Między innymi rzeczony cytrynian potasu, soda (węglan sodu) itp. .
czda czyli czysty do analizy oznacza iż preparat nadaje się do analizy ze względu właśnie na niską zawartość np. metali ciężkich. Jeśli zostanie użyty jako odczynnik, do analizy na zawartośc tych metali w innej substancji, to nie spowoduje to błędu w oznaczeniu tych metali w analizowanej substancji.
czda przede wszystkim oznacza stopień czystości substancji wynosi on 99.9-99.99%. Do tego preparaty tak oznaczone, maja na swojej etykiecie podane, jakie zanieczyszczenia są na jakim poziomie. Zapewniam Cię że ich stopień czystości jest lepszy niż tych, przeznaczonych do spożycia. Większość z nich ma stopień czystości o klasę niższy.
Sama kupując takie suple dla kotów jak cytrynian potasu, cytrynian wapnia, węglan wapnia przede wszystkim szukam z oznaczeniem czda. Jeśli się nie uda, to kupuję te o oznaczeniu Cz. To odpowiada mniej więcej czystości "do spożycia"
Czy nadają się do konsumpcji? Jeśli same w sobie nie są trujące a takich przecież nie poszukujemy, to uważam, że tak . Proces technologiczny tak czystych odczynników, raczej wyklucza moim zdaniem zagrożenie mikrobiologiczne, bo tylko takie ewentualnie może wchodzc w grę. Do tego wymagane jest aby były hermetycznie zamknięte i zabezpieczone przed utlenianiem, wilgocią i światłem.
 
 
Florentyna 

Barfuje od: 01/2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-06, 14:34   

Dziękuję wam za odpowiedzi :kwiatek: Przyznam, że stosowałam ten cytrynian przez jakiś czas, jednak przy podawaniu najwyższej z dopuszczalnych dawek , w badaniach poziom potasu był w dolnej granicy normy. Nie wiem zatem jak jest z jego przyswajalnością :roll:
Kryska, czy zaobserwowałaś może jak to wygląda w przypadku Twoich kotów? Czy ten cytrynian potasu którego używasz dobrze uzupełnia niedobory?
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-06, 21:33   

Florentyna Kupiłam ten cytrynian ale nie stosuję, bo moje koty mają dość wysokie pH moczu. Cytrynian potasu będzie je dodatkowo podwyższać. Wiem z literatury, że jest on dobrze przyswajalny podobnie jak glukonian, który ja stosuję. Niestety glukonian potasu na rynku jest nie do dostania, choć to powszechny dodatek do żywności , muszę zamiast czystego glukonianu, podawać lek Kalivit ze wszystkimi dodatkami przeciwzbrylającymi, aromatem.
Piszesz, że stosujesz maksymalną dawkę, tzn, jaką ? Ile mg w przeliczeniu na potas dajesz?
 
 
Florentyna 

Barfuje od: 01/2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-07, 21:47   

Stosowałam cytrynian zgodnie z dawkowaniem podanym w wątku dla kotów nerkowych (40-60mg na kg mc kota czystego potasu dziennie). Kot dostawał tę najwyższą dawkę, a ponieważ waży prawie 6 kg to wychodziło tego dość dużo. Jednak kiedy w badaniach potas ledwo przekroczył dolną granicę normy to zrezygnowałam. Również ze względu na pH moczu.
Kiedy stosowałam Swanssona, to wystarczyło 5 kapsułek 99mg tygodniowo, by potas ładnie urósł.
Podobno dobry jest preparat Kaminox ( z glukoniamem potasu ). Jest w płynie, na pewno z jakimiś dodatkami, ale koty go uwielbiają ;-)
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-08, 21:31   

Fuks 4.5 kg dostaje potasu 87,5mg/dzień w 3 dawkach podzielonych. Tak jak wspominałam stosuję kalivit. Dochodziłam do tej dawki stopniowo. Od prawie 2 lat potas utrzymuje się w połowie zakresu referencyjnego.
Kaminox nie jest wg mojego rozeznania dostępny w Polsce. Zawiera oprócz glukonianu potasu witaminy z grupy B, żelazo i aminokwasy. Przy stosowaniu barfowych suplementów , mało przydatny. Dla ciekawości, większość sklepów internetowych podaje zawartość glukonianu potasu w zalecanej dawce , sugerując, że chodzi o potas elementarny.
Tu
lub Tutaj
Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego cytrynian potasu czda nie działal tak jak Swanssona. Nawet jak był uwodniony, taki najczęściej widziałam w necie do kupienia, to tylko niewiele mg więcej trzeba aby mieć tą samą ilośc mg czystego potasu.
 
 
Florentyna 

Barfuje od: 01/2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Lis 2011
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-10, 01:30   

Kryska, dziękuję Ci bardzo za wszystkie informacje :kwiatek: Muszę się zastanowić co robić dalej. Znalazłam jeszcze suplement glukonianu o nazwie Tumil-K. Ale trzeba kupować za granicą i nie mogę doczytać czy zawiera jakieś wypełniacze i dodatki czy nie. Jest dostępny w formie proszku, tabletek bądź żelu.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-02-10, 22:16   

KaiKai napisał/a:
Skipper, Trawię temat.
Napisałem maila do sprzedawcy opisując mu krótko to co Ty napisałaś. Napisałem swoimi słowami z przytoczeniami artykułów nie powołując się na nikogo, oprócz siebie samego. Podejrzewam że usunie ten "suplement diety" tylko że ja już kupiłem i opis jego na allegro w przypadku mojego zakupu się już nie zmieni. Zrobiłem też screena strony zielonysmak.pl ( dawkowanie + opis suplement diety).
Zobaczę co odpowie.
Odpowiedż tu przytoczę.
Skipper napisał/a:
Z ciekawości skopiuję tę etykietę z opakowania i jutro kumpla z Sanepidu zapytam co o tym myśli.

Zrób to :-)


Kumpel z Sanepidu stwierdził, że ten produkt kwalifikuje się na podkablowanie gościa do terenowej stacji Sanepid właściwej terytorialnie dla miejsca prowadzenia działalności gospodarczej :twisted: Warszawski Sanepid podobno bardzo dobrze sobie radzi z podejrzanymi suplementami diety.

Gwoli ciekawości - co odpowiedział sprzedawca ?
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-02-16, 17:50   

Skipper,
Napisałem do niego trzy maile jeden na zielonysmak.pl , drugi poprzez stronę allegro i wobec braku odpowiedzi jeszcze trzeci również poprzez stronę allegro. Maile pisałem 2 tyg. temu , dziś dopiero wróciłem z wyjazdu -żadnej odpowiedzi nie otrzymałem na 3 wysłane maile.


Bywam upierdliwy. Więc do poniedziałku szanownego Pana z zielonego smaku ( artemidy) "odwiedzę" telefonicznie.
Myślałem sobie dzisiaj że się zreflektował i usunął tekst "suplement diety"- nie.

Skipper być może cały kruczek polega na tym że suplement diety jest w nawiasie. Forma wyjściowa do produkcji normowanego suplementu diety poprzez biurokrację.
Za to oczywiście też zapłacimy, cena wzrośnie kilkukrotnie a otrzymamy dokładnie to samo tylko że w kapsułkach.
Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - zaoszczędzimy na bateriach naszych wag ;-)
Będę dzwonił w poniedziałek. Oczywiście dam znać o wyniku rozmowy.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2018-02-16, 18:29   

Może nie ma koncepcji co odpowiedzieć... :roll:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
monten 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 20 Sty 2014
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-19, 20:06   

Ktoś sporo wyżej pytał o możliwość zakupu w Polsce dobrego suplementu manganu. Znalazłam coś takiego https://www.vitalabo.pl/s.../mangan-7mg#t2. Wyglada podobnie do niemieckiego supła dagnes: w składzie glukonian manganu i celulozowa otoczka.
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 249
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-19, 23:04   glukonian potasu

Dla wszystkich zainteresowanych glukonianem potasu, bez dodatków, w postaci czystego proszku, podaję linki do producenta i do sklepów :
NOW FOODS
sklep1
sklep2
sklep3

Opakowanie 454g cena 50-60pln
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2018-02-27, 14:32   

monten napisał/a:
Ktoś sporo wyżej pytał o możliwość zakupu w Polsce dobrego suplementu manganu. Znalazłam coś takiego https://www.vitalabo.pl/s.../mangan-7mg#t2. Wyglada podobnie do niemieckiego supła dagnes: w składzie glukonian manganu i celulozowa otoczka.


Wygląda bardzo ciekawie, tylko jak to przeliczyć na 100mg (w sensie jak dodać do kalka)?
1 kaps. ma 7mg manganu, moze trzeba by przygotować mieszankę tak, aby 1 kapsułka była odpowiednia do ilości mieszanki. U mnie miesznaka na 11 dni potrzebuje 4 mg manganu, czyli jak zrobię na 22 to mogę (teoretycznie) dodać całą zawartość kapsułki



Ja znalazłam jeszcze cos takiego (Glukonian manganu)
1. http://allegro.pl/mangan-...7056324271.html
tylko tam jest inulina, nie wiem co to za cudo, czy to nie jest trucizna dla kota?
2. http://www.naturavitalis....uemart&Itemid=2 tu z kolei są sproszkowane pędy młodego jęczmienia, tez nie wiem czy to nie zaszkodzi kotu



Druga sprawa, to CZDA.
Dagnes uświadomiła mi, że nie należy kupować CZDA tylko suplement diety.
Nieźle sie naszukałam, wszędzie są te odczynniki chemiczne.
Chyba znalazłam suplement diety ... na stronie widnieje w zakładce 'suplementy diety', na innej stronie piszą wyraźnie, ze to suplement.
Czy faktycznie to suplement? Jak to sprawdzić?
https://natur-sklep.pl/sklep/dicytrynian-trimagnezu/
https://natvita.pl/w-proszku/1202-dicytrynian-trimagnezu.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne