BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Whole Prey dla kotów
Autor Wiadomość
Ines 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2018-02-10, 18:24   

Nul, koty mogą się tak myszami bawić, to noermalne :-D przecież myszki-zabawki tak samo podrzucają, noszą itd. Naśladują polowanie.

Przepiórka z 4reptiles to maleństwo :-D ja staram się karmić głównie nioskami (takimi które zakończyły już swoją "karierę" w wylęgarni), one ważą nawet po 250g i koty bardzo je lubią, bo często mają jajka w różnych stadiach rozwoju w środku. Ja daję taką przepiórkę w całości i koty sobie nią dysponują, jak chcą. Fakt, że czasem noszą z miejsca na miejsce ;-)

Skipper 

Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2018-02-10, 23:01   

Whole prey ? Proszę bardzo - tutaj jest jeden z moich kotów (kilkumiesięczny na czas kręcenia filmiku) podczas obrabiania nieopierzonej przepiórki. Standardowo zabawia się zwierzyną (dostaje również myszy i mastomysy) ok. 10 - 15 minut, potem zjada.
Dwa pozostałe koty - owszem, by zjadły, gdybym ją z piór oskubała :twisted:

Nul 

Wysłany: 2018-02-11, 20:34   

Dzięki, Ines i Skipper :) No proszę, musze filmik pokazać kotom, żeby widziały, że się da!

Dzisiaj Felek nie tknął niewielkiego szczurka, dopiero chwyciła go - o dziwo - Bajka i już oba zaczęły się nim bawić. I nie wiem, co było potem, bo się czymś zajęłam... mam nadzieję, że Felek go w końcu zjadł, bo jeśli nie, to mi to będzie leżało gdzieś pod szafą itp... Oj!

No dobra, to kiedyś przepiórkę tez podsunę. Ale po kolei. Ufff, pierwsze koty za płoty czyli pierwsze szczury za mury...

Miau...

Nul 

Wysłany: 2018-02-23, 16:00   

Kolejny etap za nami, tzn. za Felkiem. Pisklę pochłonięte szybciutko.

Pierwszy raz usłyszałam Felka syczącego na Bajkę - kiedy jadł pisklaka, Bajka zbyt blisko podeszła w celu przyjrzenia się, co on pałaszuje. I wtedy usłyszałam najpierw jakby gniewny charkot, a potem - dłuuugie syczenie. Przy żadnym żarciu dotychczas tak nie było!

Na jutro rozmrażam ptaszęta już dla obu, zobaczymy, co powie mała wybrednisia.

Miau...

Odpowiedz do tematu