BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Receptariusz (część 2)
Autor Wiadomość
Sylwietka1 


Barfuje od: 10.11.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Sie 2016
Posty: 29
Wysłany: 2018-02-07, 22:37   

shana55, To ja dziękuję :kwiatek: Generalnie zasadē mam taką zawsze robię dwie. Czy jak drugą zrobie tłusciejsza to bedzie ok?
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-02-07, 22:44   

Sylwietka1 :kwiatek:
Będzie ok, pamiętaj tylko o normach :twisted:
 
 
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-15, 15:19   

witam

jestem nowa, to mój pierwszy przepis zrobiony w kalkulatorze, nie jest idealny dlatego prosiłabym najpierw o sprawdzenie, nic nie świeci na czerwono, ale białko wychodzi 5,3 (cały dzień siedzę i zmieniam, i jak nie białko za wysokie to tłuszcz za wysoki), moja Kitka ma 7 lat, waży 5,65 kg, powinna schudnąć, na razie robiłam jej mieszanki według gotowego przepisu z easy barf basic, ale chce przejść tylko na suplementy naturalne, nie mam tylko oleju salmopet, mam natomiast za to olej omega 3 lunderland, Kitka uwielbia surowe
Tłuszcz tutaj wychodzi 3,4 więc mieszanka dość tłusta, a Kitka powinna schudnąć, ale jak za mało tłuszczu to znowu mi białko rośnie.

Kod:
Mieszanka na 21 dni dla 5 kg kota                           
Orientacyjna dzienna porcja: 184 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)                           
        Waga    Ilość miarek           
        800,0    g        Kurczak udziec ze skórą       
        500,0    g        Indyk pierś bez skóry       
        300,0    g        Wołowina łata       
        200,0    g        Kaczka pierś bez skóry       
        200,0    g        Cielęcina kotlet        
        300,0    g        Kurczak skrzydełka ze skórą, bez kości       
        150,0    g        Kurczak serce       
        100,0    g        Kurczak żołądek       
        100,0    g        Cielęcina płuca       
        2,0           szt        Żółtko jajka       
        147,0    g        Wątroba kurczaka       
        3,6    g                Tran z wątroby dorsza Lunderland       
        2,9    g    4,5            Mączka z alg morskich Lunderland       
        8,0    g                Drożdże browarnicze Lunderland       
        37,1    g                Hemoglobina wieprzowa Pokusa       
        1,5    tab                Solgar witamina E 134mg (200IU) kapsułka       
        15,1    g    15,1            Mączka ze skorupek Lunderland       
        8,3    g    6,9            Sól himalajska       
        6,0    g    12,0            Tauryna       
        991,0    g        Woda       
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-02-16, 21:16   

aiqing,

Jeśli to jest twój pierwszy raz to gratuluję :-) Błędów mało a w dodatku najważniejszych jesteś świadoma.

Tak jak zauważyłaś białko wysokie : wynika to z tego że użyłaś w przepisie indyk pierś bez skóry a do tego jeszcze kaczka pierś bez skóry. To Ci tak podniosło białko.
Wejdż sobie w swoim kalkulatorze w zakładkę "mięsa" i spójrz na Indyk pierś bez skóry : białko 24g , tłuszcz 1g
To zabiło Ci równowagę białka w przepisie.
Przelicz przepis od nowa z tą wskazówką. Zmień mięso na inne.
Łatę wołową też bym troszkę obniżył zakładając że zamiast indyka dodasz mięso o bardziej tłustych parametrach. I znowu będzie tłuszcz za wysoki.

Potas :sód masz w normie jak najbardziej ja jednak jestem fanem stosunku potasu do sodu 1:39 , lepiej dla nerek ( sól obniżyć do 7,9 g.).
Witamina A - za dużo watróbki, zmniejszyć do 132 g. Suma ma się równać normie w kalku albo być poniżej normy minimalnie tym bardziej jeśli to dotyczy witaminy A.

Jak wygląda twoja łata wołowa?
Jest też tak różowiutka jaką ja widuje tam i ówdzie ( carrefour ,kaufland)? Zero tłuszczu =czerwone mięso.
Łata wołowa ma mieć 2 razy więcej tłuszczu niż czerwonego mięsa.
 
 
Milenka 


Barfuje od: 01/2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Sty 2018
Posty: 122
Skąd: Grodzisk
Wysłany: 2018-02-18, 18:17   

Witam serdecznie, bardzo proszę o sprawdzenie przepisu (to jedna z moich pierwszych samodzielnych prób kombinowania przepisów wiec nie jestem pewna czy wszystko dobrze :-P )

Mieszanka na 46 dni dla 4,5 kg kota
Orientacyjna dzienna porcja: 154 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)

500,0 g Wołowina gulasz
1 000,0 g Indyk udo (bez kości)
1 000,0 g Kurczak pierś bez skóry
2 000,0 g Kurczak udo bez kości ze skórą
700,0 g Kurczak serce
30,0 g Felini Complete
5,0 szt Zoltko jajka
105,0 g Wątroba indycza
3,2 g Mączka z alg morskich Lunderland
61,1 g Hemoglobina wołowa suszona
3,2 tab Tokovit E 100 (kapsułka)
16,8 g Mączka ze skorupek Lunderland
12,8 g Sól himalajska
352,5 g burak gotowany, bez soli
9,0 g Tauryna
1 235,0 g Woda
 
 
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-18, 18:18   

KaiKai, dziękuję za uwagi, tę witaminę A widziałam, że jest przekroczona, ale jakoś nie zmieniłam ilości wątroby. Jeśli chodzi o łatę to fizycznie jej nie miałam, to były ćwiczenia na sucho. Ale wczoraj się przeszłam po kilku mięsnych sklepach na targowisku i mają różną łatę, rzeczywiście w jednym sklepie była kompletnie bez tłuszczu, w innym jakiś tłuszcz miała, ale i tak wydaje mi się, że nie aż tyle ile szponder.
Zrobiłam nowy przepis, teraz białko 4,8, tłuszcz 3,1. Kaczka udo to chciałam kupić kaczkę nogę, bo takie sprzedają. I tu mam teraz pytanie, bo już o tym gdzieś czytałam, ale chce być pewna na 100%, jeśli w przepisie mam 500g to muszę kupić tyle tej nogi, żeby po odkrojeniu mięsa od kości wyszło mi 500g, kości nie wliczam, dobrze myślę? Za Twoją radą potas:sód 1,39. Jeszcze mam pytanie ile żółtek daje się na kg mięsa? Z góry dziękuję za sprawdzenie przepisu. Przepraszam, że mączka ze skorupek i sól nie w kolejności, ale jakoś ominęłam jedną zakładkę i dodałam te dwie pozycje na końcu.

Mieszanka na 18 dni dla 5 kg kota
Orientacyjna dzienna porcja: 180 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)
Waga Ilość miarek
500,0 g Kaczka udo
550,0 g Wołowina gulasz
500,0 g Indyk podudzie ze skórą
300,0 g Cielęcina kotlet
150,0 g Wołowina szponder
50,0 g Kurczak serce
30,0 g Kurczak żołądek
50,0 g Wołowina płuco
70,0 g Cielęcina nerki
2,0 szt Żółtko jajka
73,0 g Wątroba wołowa
3,0 g Tran z wątroby dorsza Lunderland
2,5 g 3,8 Mączka z alg morskich Lunderland
6,6 g Drożdże browarnicze Lunderland
29,1 g Hemoglobina wieprzowa Pokusa
1,2 tab Solgar witamina E 134mg (200IU) kapsułka
5,0 g 10,0 Tauryna
793,0 g Woda
13,3 g 13,3 Mączka ze skorupek Lunderland
7,9 g 6,6 Sól himalajska
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-02-18, 21:00   

aiqing,
Udo z kaczki dodawałaś z zakładki kalkulatora "mięso bez kości" więc oczywiście 500 gram uda jest samym mięsem bez kości to kalkulator ma na myśli. Kości nie dodajesz.

Jedno żółtko na 1 kg mięsa.

Białko ładne 4,81 , tłuszczyk też 3,1 g. na kg m.c. futra ;-)
Co do soli , drobna różnica. Mi w excelu stosunek potas:sód wyszedł 1.40. Oczywiście kotom to nie zaszkodzi ale trzymajmy się ustalonych norm. Potas :sód 1:35 do 1:39 , czyli sól z 7,9 g na 8g. Wtedy będzie 1,39.

Masz w przepisie niedobór jodu. Dodaj mączki z alg morskich i to aż cały 1 gram.

Witaminę A trzymaj w NORMIE po to te uśrednione normy są stworzone przez autorów kalkulatora by je respektować . Jak najbliżej rubryki NORMA ale nie przekraczając jej. Dodać z 2-3 gramy wątróbki do przepisu.

Tauryny można dodać do przepisu więcej niż wskazuje norma.Pół grama możesz dołożyć. Kotom nie zaszkodzi.

Przepis jest dobry - jedynie niedopatrzenie z tym jodem :)

Jeszcze jedna rzecz w przepisie mi się nie podoba - jest tylko 10 %podrobów. Troszkę mało, 15 %byłoby ok, to takie minimum. Wątróbka nie jest podrobem tylko suplementem :)
Zwiększyłbym ilość serc w przepisie ( to wartościowy mięsień dla kotów).
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-02-18, 22:56   

Milenka,

Do powitalni marsz :mrgreen: !


Przepis jest zły.
Białko przekroczone 5,28 g na 1 kg m. c. kota
Tłuszczu za małooo 2,27 g na 1 kg m.c. kota
Białko ma być do 5 g na 1 kg m.c. kota, tłuszczu powyżej 3.

Przekroczona witamina D - i wynika to z tego że samo mięso i jajka Ci tej witaminy D już tam troszkę dostarczyło i to powyżej 3/4 normy ale już kalkulator nic nie zrobi z witaminą D zawartą w Fellini Complete. Kalkulator bilansował inne ważniejsze składniki i zrobił to dobrze z nadmiarem witaminy D już nic nie mógł zrobić. Tak to jest z tym szybkim barfem za pomocą gotowych preparatów i kalkulatora.
Ja często stosuje Easy barf i Catfortan w połączeniu z suplementami naturalnymi..ale tego Easy barfa rzadko jest więcej niż 5-15 gram na 5 kg mięsa a i wtedy zdarza się że delikatnie przekroczę wit. D.

Tu masz o przepisach z Felini complete - zwróc uwagę na posty Shany 55
http://www.barfnyswiat.or...p=124054#124054

Przepis do zrobienia na nowo według kryteriów :

Mniej piersi z kurczaka bez skóry a więcej tłustszych mięs ( np. szponder wołowy - niech ci tam 35-36% tłuszczu wyjdzie) :-)
Mniej Felinni Complete - ewentualne braki witaminy D suplementować np. olejem z dorsza Lunderland.
Bez buraka w ilości 350 gramów - nic warzyw. Jak już musisz to odrobinę. Do 20-50 gram na kilo mięsa max.

Powodzenia :-)
 
 
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-19, 11:02   

KaiKai
Bardzo dziękuję. Przeliczyłam wszystko jeszcze raz i mam nadzieję, że teraz wszystko jest dobrze. Białko 4,9, tłuszczyk 3,2. Zwiększyłam ilość podrobów w tym nerki cielęcej, bo Kitka ją uwielbia:)

Mieszanka na 18 dni dla 5 kg kota
Orientacyjna dzienna porcja: 181 g mieszanki (w tym 25 g mięsa na 1 kg wagi kota)
Waga Ilość miarek
500,0 g Kaczka udo
550,0 g Wołowina gulasz
500,0 g Indyk podudzie ze skórą
300,0 g Cielęcina kotlet
150,0 g Wołowina szponder
100,0 g Kurczak serce
30,0 g Kurczak żołądek
50,0 g Wołowina płuco
120,0 g Cielęcina nerki
2,0 szt Żółtko jajka
78,0 g Wątroba wołowa
3,5 g Tran z wątroby dorsza Lunderland
2,6 g Mączka z alg morskich Lunderland
6,9 g Drożdże browarnicze Lunderland
26,9 g Hemoglobina wieprzowa Pokusa
1,3 tab Solgar witamina E 134mg (200IU) kapsułka
13,9 g Mączka ze skorupek Lunderland
8,0 g Sól himalajska
5,2 g Tauryna
852,0 g Woda
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-02-19, 15:34   

aiqing,
Przepis jest bardzo dobry, nie mam żadnych zastrzeżeń.
 
 
aiqing 

Barfuje od: 02.2017
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 04 Sty 2018
Posty: 42
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-02-19, 16:09   

KaiKai bardzo dziękuję, nie jest to wcale takie trudne jak się wydawało na początku :-)
 
 
Milenka 


Barfuje od: 01/2018
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 19 Sty 2018
Posty: 122
Skąd: Grodzisk
Wysłany: 2018-02-19, 21:13   

KaiKai, dziękuję ślicznie za odpowiedz! :kwiatek: Ech, wiedziałam ze coś będzie nie tak, próbuje to ogarnąć i czytać ile się da :-)
Do powitalni koniecznie napisze troszeczkę później.
A przed tym jak przerobie przepis i poproszę o sprawdzenie, to mam kilka głupich pytań... Mozę gdzieś to już było napisane, ale nie znajduje, wiec proszę bardzo o podpowiedz. :oops: W kalkulatorze jest lista, ale nie zawsze jest jasne dla mnie gdzie jest mięso z kośćmi i ze skora a gdzie nie:

1. Gęś tuszka, Indyk tuszka, Kaczka tuszka, Królik tuszka, Kura tuszka, Kurczak tuszka => Z kośćmi? Tam, gdzie są tuszki – to ma się na myśli wszystkie kości zmielone?
2. Gęś udo => Z kośćmi? Ze skórą?
3. Gęś udo bez kości => Ze skórą?
4. Indyk podudzie bez skóry => Z kośćmi?
5. Indyk podudzie ze skórą => Z kośćmi?
6. Indyk udo (bez kości) => Ze skórą?
7. Indyk udo bez skory => Z kośćmi?
8. Indyk udo ze skórą => Z kośćmi?
9. Indyk udziec bez skóry => Z kośćmi?
10. Indyk udziec ze skórą => Z kośćmi?
11. Kaczka => Z kośćmi? Ze skórą?
12. Kaczka udo => Z kośćmi? Ze skora?
13. Kurczak udziec ze skórą => Z kośćmi?

I jeszcze 1 pytanie: „Udo” wszędzie w kalkulatorze to jest „Podudzie + Udziec” = tzw. Ćwiartka?
Nigdy na to nie zwracałam uwagi wcześniej, ale widzę teraz ze w sklepach często piszą „Udo” a faktycznie jest „Udziec”, część bez podudzia.

P.S. Przepraszam za glupie pytania, chciala bym byc pewna :kwiatek:
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-02-19, 23:34   

Milenka,

Milenka napisał/a:
Ech, wiedziałam ze coś będzie nie tak, próbuje to ogarnąć i czytać ile się da :-)

Ja bym się raczej zdziwił gdyby Twój przepis był idealny tym bardziej że był Twoim pierwszym postem na forum :mrgreen:
-
Nie ma głupich pytań...
Zauważ że w kalkulatorze na pierwszej stronie tworzenia mieszanki barfowej masz dwie zakładki:
-mięso
-mięso z kośćmi
To już Ci mówi czy mięso ma być dodane z kośćmi czy bez.
W zakładce"mięso" są ustalone wszystkie mięsa bez kości. W zakładce "mięso z kośćmi" mięsa z kośćmi.

Przykładowo:
2. "Gęś udo" jest w zakładce mięso, czyli jest wszystkim oprócz kości. Ze skórą również. Gęś udo potraktowałbym jednak jako udziec gęsi czyli bez podudzia. Czemu wyjaśnie poniżej.
3. "Gęś udo bez kości" jest wszystkim oprócz kości. Gęś udo bez kości potraktowałbym jako całe udko ( ćwiartkę). Czemu wyjaśnie poniżej.

Na to wskazuję kalkulator, udziec jest zawsze tłustszy. Całe udko już mniej. Też tu miałem dylemat. To możesz sobie sprawdzić w kalkulatorze w mięsach ( na dole kalka)

Milenka napisał/a:
I jeszcze 1 pytanie: „Udo” wszędzie w kalkulatorze to jest „Podudzie + Udziec” = tzw. Ćwiartka?
Nigdy na to nie zwracałam uwagi wcześniej, ale widzę teraz ze w sklepach często piszą „Udo” a faktycznie jest „Udziec”, część bez podudzia.


No jak widzisz na powyższym przykładzie Gęsi udo z kaczki nie zawsze jest udem w całości ( podudzie + udziec). Jednak takich dylematów nie ma wiele :-)
Masz rację , jak kupuję udżce z kurczaka to na metce pisze udo z kurczaka.
 
 
ssanders 


Barfuje od: 2017
Wiek: 35
Dołączyła: 19 Lut 2018
Posty: 5
Skąd: Będzin
Wysłany: 2018-02-20, 09:08   

Cześć dziewczyny!
Mam nadzieję, że mi pomożecie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z BARF dla swoich kociaków, bo chcę dla nich jak najlepiej. Zacznę sobie od podstawowych przepisów, które znalazłam tutaj na forum. Ale żeby Wam może przybliżyć trochę moją sytuację to tak tylko w skrócie powiem, że gotuję dla swoich kotów jedzenie (mięso plus warzywa), uzupełniam je suplementem Felini Complete. Siedząc wczoraj praktycznie cały dzień na forum już wiem, że samo Felini nie wystarcza i należy im uzupełnić dodatkowymi suplementami (spoko już zamówiłam ;-) ) Od jakiegoś czasu zauważyłam, że moje koty pomimo tego że dostają 5 razy dziennie jedzenie i tak mam wrażenie że są głodne i się dopominają, początkowo miałam głupie myślenie, że chcą wymusić więcej jedzenia, ale nie dało mi to spokoju i zaczęłam drążyć temat i szukać informacji i tak tym sposobem trafiłam do Was. I czytając wszystko stwierdzam, że pomimo tego, że chciałam dobrze dla moich kotów gotując im jedzenie doszłam do wniosków, że chyba mają źle zbilansowaną dietę i gotuję im za chudo i może dlatego mają prawo być głodne.

Chcę zacząć przygotowywać im posiłki metodą BRAF, ale nie wiem a w sumie nie jestem do końca przekonana czy zdołają zjadać w takich ilościach surowe mięso, owszem czasem dostają ode mnie surowego łososia albo tuńczyka, ale to czasami.

I moje pytanie: jeżeli samo surowe mięso im nie podejdzie to czy mogę tą samą metodą i zasadami przygotowywać BARF ale gotowane? I wtedy zmielić całe mięso i wymieszać z wodą, żółtkami i suplementami?

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc. :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
_________________
Sandra z brytyjczykami :)
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2018-02-20, 17:23   

ssanders napisał/a:
Cześć dziewczyny!

Nie jestem dziewczyną. Proszę nie uogólniać bo to nietaktowne ;-)
ssanders napisał/a:
gotując im jedzenie doszłam do wniosków, że chyba mają źle zbilansowaną dietę i gotuję im za chudo i może dlatego mają prawo być głodne.

Wstaw przepis z felini sprawdzimy w kalku. Przede wszystkim jak tam jego tłuszcz.
Felini dobre jest na początek..ale gotowanie mięsa do barfa - nie na tym rzecz polega. Założenia barfa te najprostsze już ustala sama nazwa "Raw Food" - dwie ostatnie litery nazwy BARF.
Jednak gotowanie mięsa i suplementowanie go w kalku jest na pewno lepszym rozwiązaniem niż kupowanie gotowych puch z przewalonymi parametrami czasem nawet kilkukrotnie!
http://www.barfnyswiat.or...p?p=81249#81249
Cytat:
I moje pytanie: jeżeli samo surowe mięso im nie podejdzie to czy mogę tą samą metodą i zasadami przygotowywać BARF ale gotowane? I wtedy zmielić całe mięso i wymieszać z wodą, żółtkami i suplementami?

Barfa wprowadza się powoli do diety kota. Możesz zrobić dwie mieszanki barfowe jedną z tym gotowanym mięsem, drugą prawdziwie barfową którą będziesz stopniowo dodawać w coraz to większych ilościach do gotowanej mieszanki. Ani się nie obejrzysz a za miesiąc koty będą jadły już tylko surowe.

Jak wprowadzać barfa do diety kota krok po kroku http://www.barfnyswiat.or...php?p=1128#1128

O barfie gotowanym: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=5497
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne