BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla alergika
Autor Wiadomość
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-23, 22:13   

Tiger napisał/a:
drożdże, dwutlenek krzemu (substancja wiążąca) i stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), czy te produkty mogą być podawane czy powinnam kupić inne?


Ja bym zrezygnowała z podawania tych drożdży kotu, ponieważ zawierają chemikalia:

Stearynian Magnezu (E 470b): Substancja ta jest dodatkiem pomocniczym, ułatwiającym wyrób. Jej zadaniem jest zmniejszenie skłonności cząsteczek do zlepiania się, czyli przeciwdziała zbrylaniu. Substancja ta w myśl dyrektywy Unii Europejskiej jest uznana za bezpieczną, jednakże spożycie większej ilości może spowodować podrażnienie błon śluzowych przewodu pokarmowego, nudności, a nawet wymioty.

A dwutlenek krzemu służy także do produkcji szkła i materiałów budowlanych...


Nie są to dodatki, które powinny być podawane kotu.

Lepiej jest kupić czyste drożdże browarnicze bez dodatków. Listę sklepów gdzie można kupić takie drożdże możesz zobaczyć TUTAJ


Cytat:
Bardzo proszę o podpowiedź jaką gotową karmę w puszcze najlepiej podawać zanim kupię i zrobię karmę z innego mięsa niż drób.


Jedną z polecanych karm jest ZiwiPeak i puszki nie zawierają ani grama kurczaka (jagnięcina, dziczyzna i dziczyzna i ryba), więc moim zdaniem możesz spróbować z nimi.
 
 
Mari 


Barfuje od: 02.2010
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-11-23, 22:47   

Kiedy była kastracja?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2011-11-24, 15:57   

Tiger napisał/a:
Bardzo proszę o podpowiedź jaką gotową karmę w puszcze najlepiej podawać zanim kupię i zrobię karmę z innego mięsa niż drób.

Mokre karmy o dobrym, zbilansowanym składzie, bez kurczaka to, oprócz wymienionych przez koniczynkę ZiwiPeak, także te:

Terra Felis, w 3 odmianach: z wołowiną, indykiem lub królikiem

Grau w odmianach bez zbóż:
- Królik, wołowina, kaczka
- Indyk i jagnięcina
- Indyk, łosoś, makrela
oraz (ewentualnie):
- Indyk z pełnoziarnistym ryżem
- Jagnięcina z pełnoziarnistym ryżem
- Wołowina z ryżem pełnoziarnistym

Herrmanns BIO wszystkie odmiany w saszetkach (6 różnych) z wyjątkiem kurczakowej

Power of Nature w 3 odmianach: jagniecina, królik lub wołowina.

Pewnie jeszcze coś by się znalazło, ale to tak na szybko.

Tiger napisał/a:
Wspomnę, że podczas narkozy był problem, Tiger nie chciał zasnąć po "normalnej dawce" więc dostał dużo większą, a później bardzo długo się wybudzał :(

Po takim zajściu tym bardziej sugerowałabym zrobienie dokładnych badań krwi, z uwzględnieniem profilu nerkowego i wątrobowego.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2011-11-24, 17:07   

Tiger zmień weta.

Czy kocio ma jakieś widoczne zmiany w miejscach drapania się? Chodzi o zaczerwienioną skórę, łupież, krostki itd.

Tak jak pisała dagnes, wyeliminuj kurczaka, wołowinę jako podstawę bym odradzała, ona silnie uczula, jeżeli masz możliwość, spróbuj z jagnięciną lub baraniną, to mięso nie uczula (moja fretka była uczuleniowcem na praktycznie każdy rodzaj mięsa poza królikiem i jagnięciną)
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Tiger 

Barfuje od: 04.2011
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: Bytom
Wysłany: 2011-11-25, 21:12   

Kastracja była pod koniec września

Weta zmienialiśmy już dwa razy. Jedna oglądała Tigera i powiedziała, że nic nie widzi, druga świeciła lampą ultrafioletową i pokazała nam, że trochę łuszczy mu się skóra (normalnie jest to prawie niewidoczne) ale wciąż Tiger się drapie.

Jutro pojedziemy do jeszcze innego, poleconego przez znajomego na badanie krwi.

Dziękuję za podpowiedź karm gotowych, z jagnięciną czy baraniną może być problem, więc z jakiego mięsa najlepiej zrobić karmę (łatwo dostępnego) ?
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-25, 21:52   

Moim zdaniem mozna sprobowac z krolikiem skoro z baranina i jagniecina jest ciezko :)
 
 
Aleksandra 

Barfuje od: 1,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lis 2011
Posty: 33
Wysłany: 2011-11-28, 09:51   

Mam kota z alergią skórną i na początku (na serio dobra) Pani weterynarz próbowała oprócz podanych sterydów leczyć zmianą karmy na Royal Canin dla alergików, nic to nie dawało, i w końcu decyzja o badaniach krwi, w badaniach krwi wyszło uczulenie na wołowine i produkty mlecze oraz na wszelkiego rodzaju dziczyznę, i tu pwostało pytanie w takim razie skąd uczulenie na royalu... poczytałam opakowanie i tam informacja o użytej mieszance tłuszczy zwierzęcych... zadzwoniłam do polskiego przedstawiciela i pytam się z czego ta mieszanka tłuszczy jest w karmie dla alergików, na to Pani, ze dla walorów smakowych wszystkie karmy są polewane tą samą zbieraniną tłuszczy zwierzęcych, czyli karma dla alergików jest polana mieszanką ze wszystkich zwierząt jakich używają do produkcji... normalnie szkoda gadać...

tutaj na ratunek przyszedł Hill's i Symple i tam nie ma mieszanek, karmy są robione z jednego rodzaju mięsa, kotka już się nie drabie, chyba że coś ukradnie... :D no i pewnie skoro psy traktuję Barfem to z kotami też przejdę, ale to juz moja zamrażalka będzie musiałą sie rozszerzyć :D

Tiger badania krwi, które są wysyłane do Niemiec (w Polsce się tego nie robi) są bardzo drogie u nas to był wydatek ponad 800 zł :( ale myślę, że spokojnie możesz zrobić próbując wrazie czego tymi karmami, które wczesniej opisałam a następnie przejść już na Barfa jak będziesz wiedział co i jak :)

u nas wyszło, że może jeść kurczaki, indyki, ryby i wszelkie roślinne
 
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-11-28, 10:12   

Karmy typu Hill's, RC, Symple zawierają mnóstwo zbóż, a kot to zwierze mięsożerne, a zboża szkodzą jego zdrowiu, więc podając te karmy zaleczamy jeden problem, ale zwiększamy ryzyko wystąpienia większych problemów zdrowotnych w przyszłości.

Skoro kotka ma uczulenie na wołowinę, dziczyznę to rozumiem iż nie jest uczulona na kurczaka, jagnięcinę, indyka? Jeśli tak, to jak już mamy dawać karmę suchą to lepiej wybrać karmę bez zbóż z dużą zawartością mięsa np.: ZiwiPeak Jagnięcina, WildCat Etosha z kurczakiem i indykiem, które w porównaniu do karm Hill's, RC itd. zawierają o wiele niższy poziom węglowodanów, a dodatkowo nie zawierają konserwantów.

Polecam do poczytania "Dlaczego koty nie powinny jeść zbóż?": http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=233

Jeśli chodzi o testy alergiczne dla kotów to w tym laboratorium we Wrocławiu http://vetlab.pl/oferta.php takowe wykonują.
 
 
Aleksandra 

Barfuje od: 1,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lis 2011
Posty: 33
Wysłany: 2011-11-28, 13:00   

o Hill's i Symple nie zwróciłam uwagi na zboża... dobrze wiedzieć :)
 
 
 
szirra 

Barfuje od: 2 lat
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 31 Mar 2012
Posty: 3
Wysłany: 2012-03-31, 23:14   Jak karmić moją Myszkę?

Jest u nas od półtora roku . Jest chora na eozynofilie objawiającą się od czasu do czasu wrzodem eozynofilowym i ranami na skórze. W związku z tym w momencie nasilenia tych objawow dostaje sterydy ale tylko w dawce niezbędnej. Karmiona mięsem surowym z indyka i wolowinką jednak bez suplementów poniewaz weterynarz kazał odstawić i między tym jeszcze pokarmem gotowym mokrym dla alergików. Dzisiaj okazalo się ,że ma chorą wątrobę tzn jedno z badań watrobowych jest 4 krotnie podwyższone. Jak karmic moją Myszkę żeby nie było alergii i wątroba nie cierpiala. Poradzcie.............
 
 
kwiatpaczuli 


Barfuje od: 04-2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Kwi 2012
Posty: 86
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-28, 09:52   

Witam,

Podnoszę, ponieważ mam poważny alergiczny problem z moim kotem..
Mój Arash, kot cornish rex, jest młodym kotem, kastratem, ma 10 mies. W hodowli karmiony był royalem, później jednak ja przerzuciłam go na 1stChoice Long Hair mieszanym z RC Kitten, a po konsultacji z hodowcą przywróciłam Kitten w wersji 1stChoice. Arash dostawał też karmę w puszkach: przede wszystkim Cosmę w wersji wszystkich smaków a także almo nature. Poza ty od czasu do czasu świeże wątróbki, serduszka, kurczaczek...

3 mies. temu Arash zaczął drapać się, ale nie miał wysypki, myślałam że po prostu zaczyna linieć... Jednak później pojawiła się wysypka, rumień pod paszką. Leczony antybiotykiem troche doszedł do siebie, lekarz zalecił karmę hypoallergenic, wiec żeby nie były to trociny kupiłam almonature z jagnięciną. Arash ciągle - wysypka i drapanie.. Więc jedziemy 2 tygodnie na RC Hypoallergenic, Arasha znów wysypało na głowie, szyi, zaczął łysieć... Nadmiernie traci sierść... Cały czas drapie się i liże... Kupilam mu serce wołowe - znalazłam informację że ma sporo witaminy D, jednak nic to nie zmieniło..

Moja prośba o radę... Nie wiem już co robić..
Chcę przejść na BARF, ponieważ karmy suche zawierają tak naprawdę ponad 20 składników, nawet te hypoallergenic. Ma być to dieta eliminacyjna, ale nie mam pojęcia - jak długo alergen może utrzymywać się w organizmie kota, wiec nie wiem kiedy mam wnioskować - czy zadziałało czy nie. Czy jednak powinnam kontynuować RC bez wprowadzania niczego innego najzupełniej? A jeśli przejść na surowe mięso (no właśnie - surowe czy gotowane) to co wybrać - nie mam dostępu do królika, ani kurczaka wolnego chowu.

Ranki Arasha przemywam Rivanolem, nie wiem czy mogę podać mu poleconą tutaj witaminę D w wersji Bobika?

Pozdrawiam,
i proszę o pomoc...
_________________
"to co robimy dla innych jest tym co warto robić"
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-04-28, 22:27   

Witaj,
Bardzo mi przykro, że macie taki problem. Spróbuję pomóc na tyle, na ile będę w stanie. W celu jaśniejszego zobrazowania sytuacji prosiłabym Cię o więcej informacji :
- na jak długo kot po antybiotyku doszedł do siebie? Co to znaczy – wszystkie objawy ustąpiły i teraz problem powrócił? Czy kot dostawał wtedy poza antybiotykiem inne leki?
- jak intensywny jest świąd w skali od 1 do 5? Czy kot faktycznie drapie się „przez cały czas”? Czy swędzi go nawet wtedy kiedy śpi? A jeśli nie drapie się przez cały czas, to kiedy robi to najczęściej, czy jest to związane z jakąś konkretną sytuacją?
- jak wygląda ta wysypka i w jakich miejscach na głowie i szyi się pojawiła? Czy cały czas wygląda ona tak samo?
- jak wyglądają te przełysienia i gdzie są zlokalizowane?
- jak wyglądają opuszki palców u kota oraz jego uszy? Obserwujesz jakieś zmiany na nich?
- czy kot odstawał jakieś środki antyhistaminowe? Preparaty sterydowe?
- czy ktoś oglądał tego kota pod lampą Wooda?

Co bym zrobiła na Twoim miejscu:
1. W pierwszej kolejności badania zeskrobin głębokich! z miejsc obiętych zmianą w kierunku pasożytów, bakterii i grzybów.
2. Badanie cytologiczne naskórka ze zmienionych miejsc.
3. Przedyskutowałabym z weterynarzem podanie iniekcyjnych środków przeciwświądowych
i przeciwzapalnych o szerokim spektrum działania.
4. Zmieniłabym dietę stosując jeden z gatunków mięsa uznanych powszechnie za najmniej alergizujące: jagnięcina (ew. baranina), konina, mięso królicze albo przepiórcze, ew. mięso z gołębia
5. Suplemenatacja dużej ilości witaminy E (naturalnej) i oleju z łososia.

Witaminy D żadnej w tej chwili bym nie podawała i nie przemywałabym też ranek Rivanolem.
 
 
kwiatpaczuli 


Barfuje od: 04-2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Kwi 2012
Posty: 86
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-29, 00:21   

Sihaya,
Bardzo Ci dziękuje za odpowiedź i zainteresowanie.. Powiem szczerze że w głowie mam chaos.. Sama mam atopowe zapalenie skóry ( na szczęście przy dobrej diecie jest ok) i jak pomyślę sobie ze mój kot może cierpi tak samo jak czasami ja sama, swędzenie, drapanie... coś strasznego...

Odpowiadam już na pytania:
-na jak długo kot po antybiotyku doszedł do siebie? Co to znaczy – wszystkie objawy ustąpiły i teraz problem powrócił? Czy kot dostawał wtedy poza antybiotykiem inne leki?
Doszedł do siebie na 2 tygodnie łącznie z leczeniem trwającym 5 dni. Ropna rana pod pachą i na szyi zagoiła się, ustało drapanie. Po mniej wiecej 8 dniach od odstawienia zastrzyków znów zaczął się drapać, po 2 tygodniach wyskoczyła pierwsza krostka. Poza antybiotykiem nie dostawał żadnych leków, na chwilę wrócił do karmy 1st choice - zgodnie z zaleceniem lekarza.
-jak intensywny jest świąd w skali od 1 do 5?
4
Czy kot faktycznie drapie się „przez cały czas”? Czy swędzi go nawet wtedy kiedy śpi?
Często w ciągu dnia, podobnie w nocy. To wygląda tak, jakby swędziało go tak jak nas po ugryzieniu komara. Drapie się 5 minut, bawi, chodzi, coś robi przez chwilę i znów się drapie.
A jeśli nie drapie się przez cały czas, to kiedy robi to najczęściej, czy jest to związane z jakąś konkretną sytuacją? nie zauważyłam konkretnej sytuacji.

- jak wygląda ta wysypka i w jakich miejscach na głowie i szyi się pojawiła? Czy cały czas wygląda ona tak samo?

Wygląda następująco:








Pojawia się na bokach szyi, za uszkami, pod brodą. Cały czas są to najpierw malutkie wybrzuszenia, później czerwony strupek ze zgrubieniem, miejsce robi się cieplejsze.
- jak wyglądają te przełysienia i gdzie są zlokalizowane? Na szyi i za uszami, tak jakby w miejscach, które intensywnie drapie, wokół krostek.
- jak wyglądają opuszki palców u kota oraz jego uszy? Obserwujesz jakieś zmiany na nich? - nic się nie zmieniło, oprócz łysinki i krostek za uchem, w środku czyściutko.
- czy kot odstawał jakieś środki antyhistaminowe? Preparaty sterydowe? Nie.
- czy ktoś oglądał tego kota pod lampą Wooda? Nie

1. W pierwszej kolejności badania zeskrobin głębokich! z miejsc obiętych zmianą w kierunku pasożytów, bakterii i grzybów - Mam pytanie, czy orientujesz się ile kosztują takie badania? Nie chodzi o to ze żałuję grosza, ale przygotowanie portfela w drodze.

Przerywam w takim razie przemywanie Rivanolem. Szukam dobrego mięsa.

Przepraszam za długi post. Ale tak się złożył. Może komuś kiedyś też sie przyda (oby nie)
_________________
"to co robimy dla innych jest tym co warto robić"
 
 
kwiatpaczuli 


Barfuje od: 04-2012
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 36
Dołączyła: 27 Kwi 2012
Posty: 86
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-29, 00:46   

Sihaya,

W przyszłym tygodniu dostanę kaczkę z wolnego chowu. Jeśli w ciągu tygodnia nie znajdę nic z Twojej listy (mieszkam w Lublinie więc istnieje takie prawdopodobieństwo), mogę kaczkę spróbować? Czy jest zbyt alergizująca?
_________________
"to co robimy dla innych jest tym co warto robić"
 
 
Aisha 


Barfuje od: 01-2011
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 184
Skąd: Belgia
Wysłany: 2012-04-29, 02:24   

Witaj Kwiatpaczuli na forum :kwiatek: Przykro jest ze Twoj kotek ma alergie , ale trafilas na wlasciwe miejsce :-D Jestem pewna ze sie szybko wyleczy z tego :-( Na poprzednim forum Chatulu mielismu takiego kotka , ktory byl jeszcze w gorszym stopniu chory jak Twoj kotek , weterynarze juz rece opuscili i chcieli go uspic :-( i Barf go wyleczyl CALKOWICIE :-D
Zdjecia kota przed Barfem :shock:



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Kotek po paru miesiecy na Barfie :-D


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Kotek jest teraz calkowicie wyleczony i nie zostalo ani jednego sladu po alergii. Odrazu odstawili kazda karme firmowa i podawali mu jagniecine i po malych krokach dodawali mu suplementy , wiem tez ze dostawal krolika.
Nie jestem w 100% pewna co do kaczki , ale napewno bedzie 1000 razy lepsza niz firmowa karma. Oczywiscie tylko i wylacznie surowe miesko z kaczki , nie gotowane. Sluchaj sie Sihayi , to wlasnie Ona ze swoja wiedza pomogla temu biedakowi. :-D Powodzenia :kwiatek: :kiss:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne