BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy żołądkowo-jelitowe u kotów na BARFie
Autor Wiadomość
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-03, 13:04   

Tufitko :kwiatek:

Zamiast tych saszetek u weta można kupić to:
http://www.doz.pl/apteka/...nego_225_g_tuba

To to samo tylko w większej tubie, dawkowanie było gdzieś na forum, bo już o tym rozmawialiśmy z okazji biegunek. A glinkę możesz dawać, Sihaya mówiła, żeby rozprowadzać wodą do stanu średnio gęstej śmietany i podawać dopyszcznie 3x5ml dziennie. Przez dwa, trzy dni. U moich kotów uspokoiła sie biegunka po dwóch dniach podawania glinki.
Co do siemienia to jako balast do wypróżnień glut jest dobry, ale jako lek osłonowy przy biegunkach nie koniecznie, powleka jelita warstwą ochronną i nie przepuszcza składników odżywczych a z kotów które maja biegunkę wszystko wyleci, więc tym bardziej tych składników potrzebują. Ten Enterosgel jest naprawdę dobry.
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-03, 15:04   

Tylko nie wolno go dawać razem z jedzeniem, podobnie jak glinki. Najlepiej ok 2 godziny odstępu od jedzenia i innych leków.
Moim zdaniem, i moich kociaków, glinka lepiej dziala.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3009
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-03, 17:21   

Dziękuję Wam za szybką odpowiedź, przekazałam koleżance wskazówki, zobaczymy czy poskutkuje. Szkopuł w tym, że kilka z kociąt nie są łatwe do złapania, żeby im podać cokolwiek. Jak takim podać glinkę :niewiem:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-11-16, 23:22   

Jak myślicie - czy mogę dać kotu z rozwolnieniem (dzisiaj jeszcze 2 kupy) krewetkę (kupioną w Lidlu, taka duża różowawa), czy lepiej na razie zamrozić ? Chcę mu trochę urozmaicić jedzenie i ewentualnie stosować jako zachętę (jak czytam, na niektóre koty to działa) :kwiatek:
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-11-16, 23:30   

Myślę, że podawanie nowości zwierzakowi z problemami gastrycznymi to nie jest najlepszy pomysł. Poczekałąbym aż sieunormuje
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-16, 23:30   

gerda :kwiatek:
Czy ta biegunka nie trwa czasem za długo?? Może powinnaś jednak zasięgnąć opinii weta.
Bo kot może mieć coś z jelitami albo infekcję bakteryjną. Może by się Nifuroksazyd przydał. Może nie powinnaś zmieniać diety, żeby mu jeszcze bardziej nie rozstroić żołądeczka :-(
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-11-16, 23:44   

Dałam kotu trochę smekty, daję też lakcid. Wet proponuje sulfonamid, ale się wstrzymam, bo kot na razie je,(a jest chudy - wszystko zaczęło się od tej chudości i słabego apetytu, po zrobieniu nowej - niby lepszej mieszanki) Wyraźnie woli urozmaicenie, niż cały czas mieszankę (mam nadzieję, że TO jest powodem chudości :-( )
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-17, 01:15   

Gerda :kwiatek:
Kot na Barfie nie powinien robić rzadkiej qoopki, w każdym takim przypadku podejrzewa się niestrawność lub jelitówkę czy grypę jelitową, mogą to też być robaki lub zupełnie co innego. U mnie Karmelek tak miał przez kilka dni, robił po 4-6 qoopek na dzień, jak przez trzy dni dostawał 3x5ml glinkę to wszystko się uspokoiło, przestałam dawać glinkę problem wrócił. Nifuroksazyd podałam przeleczyłam kota, problem zniknął apetyt wrócił. A Collin taką biegunką zareagował na tasiemca..... :-( Smekte to trzeba podawać tak pół saszetki lub łyżeczkę rozpuścić w 50 ml wody i podawać co parę godzin po 5-10ml i tak przez kilka dni. Weź Ty się za tego kota, bo za chwile zostanie z NFO tylko szkielet :cry:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-11-17, 14:40   

Smekta chyba pomogła (choć dałam ją 2 razy tego dnia) bo jest lepiej - kot lepiej je, ale mieszanki nie daję :evil: i chyba prędko nie podam. Mam wrażenie, że coś mu w tym zestawie "dodatków nie leży", tylko nie wiem co to może być. Po samym mięsie jest dobrze. Nie wykluczam niestety innych kłopotów kota ze zdrowiem, ale na razie będę go karmić tym co je i co jak widać mu służy. Robił twarde kupy (myślałam, że za twarde) więc podałam bezo-pet po troszkę przez 3 dni. To rozmiękczyło kupki, ale zmieniłam też mieszankę (na taką z Easy, cytrynianem i tauryną) i w miarę coraz słabszego jej jedzenia nasilała się biegunka :evil: Kotu na razie daleko do wesołości (od dłuższego czasu był jakiś smutniejszy), ale interesuje go miska, w nocy zjada, a rano czeka już w kuchni. :kwiatek:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-17, 16:34   

To jakiś jaśniejszy promyczek w tej całej sytuacji jest. Może jemu Easy i cytrynian zupełnie nie odpowiada?? Może potrzebuje, zwykłych naturalnych suplementów w tym więcej drożdży ?? Na poprawę zdrowia :mrgreen: Ja osobiście nie ufam sztucznościom i wszystkie preparaty całościowe do barfa mi nie pasują. Od początku stosowałam tylko naturalne. Może tez tak spróbuj zaczynając do malutkich dodatków, bo jak on tak schudnął to będzie potrzebował i wit. z grupy B i E i oleju z łososia, tauryny, żółtek i konkretnych mięs. Trzymamy za Was kciuki :kwiatek:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2013-11-17, 18:45   

Kot lubi drożdże-będę mu posypywać mięso, olej z łososia wylizuje ze spodka, Nie wiem czym zastąpić cytrynian wapnia, bo po skorupkach wymiotował. Źle też toleruje surowe żółtka (nawet przepiórcze) Mogę dawać gotowane ? :kwiatek:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2013-11-17, 19:05   

Gotowane to gotowane i nie ma już takich właściwości jak surowe. Myślę, że na próbę to możesz dać gotowane żółtko ale z jajka na miękko takie płynne. Może to mu zasmakuje i nie będzie problemów. Skorupki i cytrynian można zastąpić np: Grau Kalzium Plus albo Wapno z alg (Algenkalk Lunderland czy Algenkalk Lilly's Bar). Może kupne skorupki np: takie Mączka ze skorupek Lunderland bardziej by mu odpowiadały. Taurynę nie zapomnij dodawać i wit E Tokowit. I pomalutku, pomalutku, cierpliwie i do skutku trzeba uczyć kota jeść Barf na nowo :mrgreen: :kwiatek:
 
 
martens 

Barfuje od: 8 XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 104
Skąd: USA
Wysłany: 2013-11-20, 23:08   

Mam problem :-(
Mimir jest u mnie od 8 listopada i od samego początku dostaje barfa. Pierwsze dwie kupy były cuchnące i okropne, ale zwalam to na pozostałości po jedzeniu suchym i puszkowym.
Dziś nad ranem kocię mi się sfajdało okrutnie na legowisko, mega rzadki krowi placek, pierwszy raz coś takiego zrobił. Wykąpałam kota i poszłam do pracy. Wróciłam, patrzę na tyłek - czysty, czyli się nie załatwiał. Poszłam posprzątać mu kuwetę i wtedy Mimir przyszedł i zrobił "kupę" - wydusił z siebie czarną paciaję, zakopał i poszedł.
Trochę mnie to zaniepokoiło, więc przewertowałam ten wątek i ten drugi i jestem załamana. Bo okazuje się, że mój kot od samego początku ani razu nie zrobił normalnej, barfowej kupy. :hair:

Kot zjada wszystko normalnie, wylizuje miski, dużo sika, w jego zachowaniu nie ma nic niepokojącego. Tylko, że teraz wiem, że to co wyciągam codziennie z kuwety, nie powinno wyglądać tak, jak wygląda. Kupy wyglądają po prostu jak oblepione żwirkiem czarne ciapaje. Myślałam, że tak ma być, bo są twarde i raczej nieśmierdzące, ale teraz widzę, że były twarde tylko dlatego, że żwirek wchłonął wilgoć.
Nie mam pojęcia co mam teraz zrobić. Nie wiem, czy to wina mieszanki (została mi ostatnia, mała porcja), czy czegoś innego. Kot jest po odrobaczaniu, na dwór nie wychodzi, nie zjada w domu żadnych roślin i dziwnych rzeczy, nie jest karmiony niczym innym poza barfem :niewiem:

Bardzo Was proszę o pomoc. Czuję się z tym bardzo źle, bo od prawie dwóch tygodni jest tak jak jest, muszę za każdym razem kotu tyłek umyć, bo jest ufaflany i ani razu mi do głowy nie przyszło, że coś jest nie tak :-(
_________________
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2013-11-20, 23:58   

Mimir jest malutkim kotem . Ile ma teraz ? jak przyszedł do Ciebie miał 3 miesiące.
To dzieciak. Dopiero od 8 listopada karmisz go BARFem.
Nabłonek, wyściółka jelit wymienia się co około 2 tygodnie, a kotek może mieć nie do końca wykształcony system wchłaniania z kosmków jelitowych. To częsta przyczyna . Zastsuj osłonowo glutki z siemienia lnianego.
Moze będzie mniej wchłaniał wartosci z pokarmu ale zabezpieczysz mu jelita.

Rzuciłaś go na głęboką wodę ? Wszystko dodałaś odrazu ?
Moze zbyt hardcorowo ?? Często robimy to stopniowo aby uniknac takich sensacji jelitowych.
Mam nadzieje, ze kot jest wesoły bawi się i tak będzie dalej.
Takie placki nie sa ok, ale to jeszcze nie biegunka.
Przepraszam jeśli czegoś nie doczytałam lub pominęłam, a Ty już o tym pisałaś co istotne w temacie.
  Zaproszone osoby: 2
 
martens 

Barfuje od: 8 XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 104
Skąd: USA
Wysłany: 2013-11-21, 08:35   

Sandra, dziękuję.
Mimir 18.11. skończył 3 miesiące. Barfa dostaje ze wszystkimi suplementami, dziś rano dostał ostatnią porcję mieszanki indykowej, teraz mam z kaczki. Kot się bawi, skacze, drapie, fika, nie widać po nim w żadnym stopniu, żeby mu coś dolegało. Nie ma też tak, że zaraz po jedzeniu biegnie do kuwety. Dlatego mi się wydawało, że wszystko jest w porządku.
Kupię siemię i zobaczymy co będzie dalej.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne