BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak karmić kota, żeby przytył
Autor Wiadomość
wistra 
BARFny Hodowca

Wiek: 33
Dołączyła: 07 Lis 2011
Posty: 108
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-04-20, 15:55   Jak karmić kota, żeby przytył

Patrzę na te moje siwki i włos mi się jeży.
Tj podobno mają dobrą "taliię" ale wg mnie są zdecydowanie za chude.
Chodzi mi tu o Glitne i Gjevjon (lat 3, Glitne kastrowana, GJevjon nie).
Obydwie absolutnie odmawiają jedzenia czegokolwiek poza suchą i filetówkami.
(Tiger też jest chudy, ale on je mięso, więc zaraz będę czytać/pytać w wątku mięsnym, może znajdę coś, co będzie jadł z suplementami)

Dziewczyny jedzą suchą Feline Porta 21 Heaven, Gjevjon zje też trochę cosmy np. Ale o ile Gjevjon zje porcje i na śniadanie i na kolację, o tyle Glitne zje 4-5 kęsów na 4-5 dni. Mam z nimi problem od przywiezienia z NO, czyli 2,5roku. Na początku jadly jeszcze BOZITA PATE, no ale ich już nie ma :-(

Tylko proszę bez uwag typu "trujesz koty na suchej, sucha to zło itd" - na ten moment nie czuję potrzeby przestawiania ich na barf, może kiedyś do tego dojrzeję

Edit: Wszystkie są zdrowe, po badaniach. Problem chudości dotyczy Tigera (dachowiec l. 4), Glitne i Gjevjon.
Tina, Samorn wyglądają super, a Murziłka ma nadwagę ;)
 
 
 
purr 

Dołączyła: 31 Sty 2014
Posty: 176
Wysłany: 2014-05-12, 12:50   

Jeśli je suchą możesz jej dodawać smalec gęsi lub jakiś olej do karmy.
Wydaje mi się, że na każdej karmie może kota troszkę "odżywić" - pytanie czy będzie ją chciał jeść? Czy inne koty nie wyjadają?
 
 
Mia 


Barfuje od: Chciałabym
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 35
Dołączyła: 27 Cze 2014
Posty: 15
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-07-01, 00:26   

Mi weterynarz ostatnio powiedział, gdyż mam podobny problem z Harrym, że o ile szczupłość kota nie wiąże się z chorobami czy ich zagrożeniem, to nie należy nic z tym robić, gdyż z natury kot nie powinien ważyć wiele. Dziko żyjące koty nadwagę mogłyby przypłacić życiem, gdyż powolny, opasły kot nie ma takiej zwinności jak szczupły, a tym samym gorzej poluje. Twoje koty są młode więc będą miały sporo czasu po spowolnieniu metabolizmu na nabrania ciałka, nie przyspieszaj tego na siłę. Problemem jest raczej to, że kot nie chce jeść zbilansowanego pokarmu mokrego :( rozumiem dokładnie ten ból bo na Harrego nic nie działa, żadne przeczytane tu przeze mnie rady :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne