BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Produkty do BARFa w Irlandii
Autor Wiadomość
Pestka 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: Dublin
Wysłany: 2014-04-11, 17:33   Produkty do BARFa w Irlandii

Witam,

Mam ogromna prosbe. Czy mozecie mi podpowiedziec gdzie kupic krew wolowa suszona? A moze ktos moze odsprzedac? Mieszkam w Dublinie i nic tu nie moge znalesc tylko krew do lapania ryb. Moge jednak sprobowac zamowic z Polski.

Koty nie chca jesc miesa z Fortain.

Dzieki za pomoc
Kasia
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2014-04-11, 19:11   

Hej, wolowej nigdzie nie dostaniesz- przeszukalam wszystkie sklepy. Fortain juz nie jest w sprzedazy- zostal calkiem wycofany. Ja ostatnio kupilam krew wieprzowa na ebayu do haggisa, ale mieszanki z nia jeszcze nie robilam.
 
 
Pestka 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: Dublin
Wysłany: 2014-04-12, 02:09   

dzis przeszlam sie po lokalych ''miesnych''. generalnie wiedziano o co mi chodzi natomiast nikt nie mial pojecia gdzie mozna ta krew kupic. w ostatim miejscu starszy pan powiedzial ze postara sie dowiedziec. mam wrocic za pare dni. jesli mi sie uda zdobyc ta krew chetnie sie edmundo z Toba podziele.

a co do fortain to dzis robilam zamowienie na ekozwierzaku i jest on tam dostepny. problem w tym ze moje koty tego suplementu nie lubia. robia strajk i tyle. a czemu zostal wstrzymany z sprzedazy, jesli moge o to z ciekawosci zapytac?

czy moge kupic zelazo w tabletkach w aptece i dodawac je kotom do jedzonka? jesli tak to jakie?

jestem gotowa sprowadzic ten suplement z polski, ale nie moge nic znalesc. jesli mozecie podzielcie sie prosze ta informacja, gdzie mozna ja kupic.

dzieki
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2014-04-14, 12:52   

Pisalam maila do zooplusa z zapytaniem dlaczego zrezygnowali i czy maja jakies resztki na magazynie, to w odpowiedzi otrzymalam, ze produkt przestal spelniac 'oczekiwane" wymogi i wszystkie produkty zostaly usuniete ze sprzedazy. Szukalam jeszcze w necie, czy byly jakies afery, ale nic nie znalazlam.
Ja osobiscie nie lubie robic mieszanki z krwia wolowa, poniewaz trzeba jej bardzo duzo dodac i potem jest bardzo maziasto. Moje koty tez srednio za nia przepadaja. Jesli juz nie bedziesz uzywac, to chetnie odkupie. Widzialam, ze jest dostepne w ekozwierzaku, ale tam robie zakupy przewaznie przed moja wizyta w PL- a to dopiero w czerwcu.
 
 
Pestka 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: Dublin
Wysłany: 2014-04-14, 13:11   

Ja znalazlam ta krew na stronie Ftertka.pl ale byla ona nie dostepna. Wyslalam wiec maila z zapytaniem czy moga sprowadzic. Dostalam w odpowiedzii ponizszego maila:
''niestety nie będzie już dostępna z powodu zakazu przez krajowego weterynarza z Warszawy ktoś życzliwy doniosł że mamy na stronie i nie możemy jej mieć więc nie sprowadzamy.''

Siostra bede robic mi paczke za ok 2 tyg. Moge jeszcze domowic fortain z ekozwierzaka bo czekaja Oni na dostawe. Jesli chcesz to wysle Ci z dublina listem poleconym. Jak by co to pisz na PW.

A jeszcze powtorze moje pytanie czy moge podac jakies tabletki z zelazem? Moze ktos ma wiedze. Zauwazylam, ze jestli zrobie miesznke bez fortain to koty zjadaja posilem sybko, jak on jest dodany to jedza jak juz sa naprawde glodne. Krwi (rzadnej) nigdy jeszcze nie probowalam bo nie mam dostepu. Wiec moze jest jakis preparat z zelazem, ktory mozna rozuscic?
 
 
ePiotr 

Barfuje od: 05.03.14
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 197
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-04-15, 10:18   

Może tego sprobujcie nie wiem jak jakość i z czego bo opis dosc lakoniczny.http://www.amazon.co.uk/B...o/dp/B00GRY1J58
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2014-04-16, 06:27   

Ja kupilam to

http://www.ebay.com/itm/2...984.m1439.l2649

Naturalnie suszona krew- tak przynajmniej pan twierdzil, bez zadnych dodatkow chemicznych.
 
 
Pestka 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: Dublin
Wysłany: 2014-04-16, 10:03   

ePiort - Dzieki za linka :kwiatek: wyslalam zapytanie o pochodzenie.

Edmundo - Ta krew jest niestety wieprzowa. Pozatym jak spojrzysz na tabelke - Nutrition - jest napisane: low salt - czyli z tego co rozumiem to do jej utrwalenia zostala dodana sol. A zatem jesli dobrze rozumiem ona nie nadaje sie juz wtedy dla zwierzat. Czy sie myle?
 
 
ePiotr 

Barfuje od: 05.03.14
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 197
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-04-16, 12:06   

Pestka napisał/a:
ePiort - Dzieki za linka :kwiatek: wyslalam zapytanie o pochodzenie


Jesli Ci odpowiedza daj zna prosze, bo moze bedzie w odpwiedzi zawarta nazwa producenta. Nie moge jej doczytac ani z opisu ani z opakownia.
 
 
Pestka 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: Dublin
Wysłany: 2014-04-16, 13:17   

Dostalam wlasnie odpowiedz. Suszona krew, ktora znalazl ePiotr jest pol na pol wieprzowo - wolowa.
''It's made of blood from Swedish pork and beef
So it's a mix of booth pork and beef and it lasts several years''

Zapytam o nazwe produceta.
 
 
ePiotr 

Barfuje od: 05.03.14
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 197
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-04-16, 14:55   

To że wołowo wieprzowa to nic złego.Zastanawia mnie tylko sam produkt i producent nikt tego nie sprzedaje w Uk oprocz Amazona ... ciekawe dlaczego?
Ale mimo wszystko jak skoncze to co mam sprobuje

Swoja droga gratulacje Pestka kilka razy probowalem sie dowiedziec czegos na amazonie i dostawalem odpwiedz j po miesiacu jak juz zapomnialem o co pytalem :mrgreen:
 
 
edmundo 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 247
Skąd: UK
Wysłany: 2014-04-16, 19:32   

Pestka- zapomnialam napisac, ze to wieprzowa- tak jak i Fortain. Ta krew nie zawiera podobno soli, chwyt czysto marketingowy- tak zostalo mi napisane w mailu. Jak wyprodukuje nastepna transze mieszanki to dam znac.
 
 
Pestka 


Wiek: 42
Dołączyła: 07 Cze 2013
Posty: 21
Skąd: Dublin
Wysłany: 2014-04-17, 11:38   

Nie dostalam wprawdzie jeszcze odpowiedzi na moje drugie pytanie ale poszukalam w necie i chyba znalazlam.

http://dogsecurity.se/

Tumozemy zmienic jezyk, ale nieststy w angielkim nic (przynajmniej mi) nie dziala. Klikamy na NIEBIESKIE STIG IN i to zabiera nas na

http://brahund.se/

Logo sie zgadza, nieststy nie ma opcji zmiany jezyka. Postaram sie metoda prob i bledow poszukac czegos wiecej.

A oto co znalazlam na Amazonie w opisiesprzedawcy.

Dog Security Sweden AB are located in Malmo in the south of Sweden. We have been in the business for more then 37 years.
We are a small company developing and manufacturing dog training items which are sold to customers all over the world.
The customers are proffesionalls in many different areas as, police, military, security, pros, pet shops, dog training clubs.
Our goal is to invent, produce and serve the market with only the best products.

Dog Security Sweden AB have invented many dog training products and have both Swedish and international patent and pattern registrations.
We manufacture some of the best training equipment’s in the world. As an example, worlds strongest leather leads are manufactured in Malmoe, Sweden.
We are the main supplier for the Swedish police, Swedish military and the Security companies, as well as the best club people.
Worlds best working dog of all times, the Swedish German Shepherd “Silverpilens Arko” (se Guinness book of records) use our equipment. And it is no sponsoring!

Distributors for other countries are very welcome to give our customers local service and supply.

We are the sole worldwide producer of beautiful embroidery marks of many dog breeds.
The beautiful embroidered Dog Badges is very popular worldwide.
The embroidery marks can be ironed on all clothes except 100% nylon. With nylon cloths, it must be sown on.
You can order your badges online here at Amazon. All badges are in stock 99% of the time as we are the producer.


[ Dodano: 2014-04-17, 11:46 ]

znalazlam :hura:

http://brahund.se/kosttil...-hast-hund.html

A tu jeszcze cos znalazlam Taste of the Wild - takich smakow nigdy nie widzialam:

http://brahund.se/hundmat.html

Zamowie ta krew. Wolowej nie moge nigdzie dostac.


[ Dodano: 2014-04-24, 14:10 ]

Czy moge podac kotom preparat Ascofer 200mg jako substytut zelaza?
10mg na 1 kg masy ciala

ASCOFER
(Ferrosi gluconas)
23,2 mg jonów żelaza(II), tabletki drażowane

Skład 1 tabletki drażowanej:
Tabletka składa się z rdzenia i otoczki.
Rdzeń tabletki zawiera substancję czynną: żelaza(II)glukonian 200 mg (co odpowiada 23,2 mg żelaza) oraz substancje pomocnicze: skrobię ziemniaczaną, talk, kwas askorbowy, glikol propylenowy, kwas stearynowy.
Otoczka zawiera: talk, sacharozę, żelatynę, magnezu tlenek lekki, gumę arabską, czerwień
koszenilową, wosk pszczeli, parafinę stałą.


[ Dodano: 2014-05-07, 17:46 ]

Hurrrraaa udalo mi sie dostac krew wolowa. Pan w miesnym sie postaral. :-D

A mam pytanko dotyczace preparatu ASCOFER. Czy moge go podawac kotom? Wg wyliczen mojej kolezanki farmaceutki powinnam podawac 10mg/kg kota.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-07-01, 10:24   

Pestka napisał/a:
Czy moge podac kotom preparat Ascofer 200mg jako substytut zelaza?
10mg na 1 kg masy ciala

Nie podawaj tego preparatu, bo możesz spowodować problemy jelitowe u kotów. To są chemiczne tabletki, które nie zawierają żelaza hemowego, a tylko takie używamy w BARFie (takie znajduje się we krwi i tylko takie jest naturalne dla organizmu). Do tego mają cały stos niezbyt fajnych dodatków.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne