BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF a parwo
Autor Wiadomość
shymbii 

Wiek: 35
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-24, 19:05   BARF a parwo

Witam,

Szukałem, ale nie znalazłem nic na temat, także zakładam nowy. ;-)

Moja sunia była zaszczepiona bardzo słabą szczepionką przez "hodowcę" i została sprzedana mi z parwo. Psinę na szczęście udało się uratować 2 miesiące temu jednak pewne organy zostały uszkodzone, m.in. nerki. Po chorobie miała wprowadzane bardzo jałowe jedzenie. Na dzień dzisiejszy dostaje gotowany ryż+makaron+kurczak/flądra+skorupki jajek, świeże warzywa i owoce oraz troszkę miodu na osłodę.

Tu pojawia się moje pytanie: Czy BARF przewiduje jakieś specjalne składniki dla psów po tej chorobie? Czego unikać?

Pozdrawiam.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-24, 19:14   

Nie ma żadnego szczególnego barfa po parwo. Jakiekolwiek zmiany w podstawowym barfie stosuje się z uwzględnieniem konkretnych problemów, które pies ma lub może mieć
Co do samego faktu zachorowania psa to nie hodowca szczepił tylko weterynarz i podejrzewam, że stosował standardową szczepionkę - prawdopodobnie nobivac. Zachorowania na parwo pomimo a nawet i przez szczepionkę nie jest niczym niezwykłym. Wystarczyło, że piesek nie był w idealnym zdrowiu i już. Ewentualna wina hodowcy to może być nieodpowiednie dbanie o zdrowie szczeniąt.
Najważniejsze, że piesek z tego wyszedł.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
AniaR 


Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 447
Skąd: z daleka
Wysłany: 2014-07-24, 19:26   

Odpowiednio zbalansowane posilki na pewno pomoga w utrzymaniu dobrego zdrowia u suni. Poczytaj, jest wiele tematow o zywieniu, to temat rzeka. Z tego co napisalas to to pierwsze wyrzucilabym wypelniacze (ryz, makaron). Nastepnie nalezaloby powoli wprowadzac surowe mieso, w miare mozliwosci rozne rodzaje, wlaczajac w to podroby I kosci. Powodzenia.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-24, 19:31   

Zgadzam się. Jeszcze jedna rzecz - po parwo psiaki często mają wydelikacone trochę żołądki. Warto więc robić wszystko stopniowo i powoli
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
shymbii 

Wiek: 35
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-25, 12:06   

ciocia_mlotek, została zaszczepiona Biocanem.

Poczytałem trochę tematów dla początkujących i dzisiaj na start kupiłem żołądki wołowe.


ciocia_mlotek napisał/a:
Warto więc robić wszystko stopniowo i powoli

Czyli jak włączyć żołądki do jadłospisu? stopniowo dodawać do obecnej karmy aż do zastąpienia jej przez żołądki, czy prosto z mostu przejść na nie?

Dziękuję za pomoc. :->
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-07-25, 12:09   

podobno nie powinno się mieszać. Może po prostu daj jej trochę tych żołądków w porze posiłku zamiast dotychczasowego jedzenia? I zobaczysz jaka będzie reakcja.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-25, 12:12   

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=333 może pomoże w przestawieniu

chyba Cię nie minie czytanie wątków merytorycznych :-P
http://www.barfnyswiat.org/index.php?c=21
http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=11
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-25, 14:13   

Myślę, że lepiej po prstu zastąpić obecną karmężoładkami. Żeby nie robić pieskowi śmietnika.
Przez powoli miałam na myśli powoli dodawanie kolejnych produktów do diety.
Zazwyczaj szczenięta przestawia się łatwo i szybko - szybciej niż psy dorosłe - bo łatwiej się dostosowują. U szczeniaczka po parwo po prostu poszłabym raczej w tryb jak dla dorosłego
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-25, 14:32   

Zrób tak jak piszą dziewczyny, nakarm pieska już dziś ostatni raz starą karmą a jutro po spacerku żołądki.
Możesz też spróbować dać zamiast całej porcji, to mniejszą porcję, za godzinę znowu kolejną małą porcję. Im mniejsze porcje jedzenia się podaje, tym łatwiej dla żołądka aby poradził sobie ze swoją zawartością ;)

Potem, po paru dniach, jak nic się nie będzie dziać, ja bym dała 70% posiłku żwacze i 30% nowe mięsko (najlepiej wołowinę, aby było to mięso z tego samego zwierzęcia co żwacze). I tak znowu conajmniej 1-2 dni. A potem 60% żwaczy i 40% mięska. Ja tak robiłam, kiedy mój pies jadł surowiznę a ma bardzo delikatny żołądek. Dopiero po ok tygodniu dochodzisz do opcji 30% żwaczy i 70% mięska. Jeśli byś skusił się na podanie podrobu, np wątróbki czy serce, to dawaj naprawdę minimalną ilość. No 100g to jest max. Oczywiście nie ma tak być zawsze, tylko na początku jak przyzwyczajasz szczeniaczka do surowizny.

No i nie zapomnij o suplementach. Te podstawowe, które bym się na twoim miejscu zaopatrzyła, to olej z łososia, wapń i tran. O reszcie możesz pomyśleć za miesiąc ;-)
 
 
shymbii 

Wiek: 35
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-27, 13:34   

Dziękuję za cenne rady. :-)

Od wczoraj mała jest na żołądkach i odbywa się to jak na razie bez sensacji żołądkowych.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-27, 14:15   

Świetnie.
Czyli rozumiem, że i kupy normalne?
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
shymbii 

Wiek: 35
Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-07-27, 18:14   

Tak, normalne. Z tym, że ona czasami lubi podjeść sobie węgiel drzewny, więc pewnie to trochę pomogło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne