BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Forum - uwagi, propozycje zmian i ulepszeń
Autor Wiadomość
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-07-29, 11:22   

Kaziu, obie propozycje są SUPER :kciuk:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-07-29, 11:38   

Kaziu, w wyszukiwarce możesz wyszukiwać albo postów albo tematów. ZAleżnie od tego co chcesz znaleźć. Trzeba to sobie zaznaczyć
Sugestia o zostawieniu śladu przy wydzielaniu i przenoszeniu jest dobra. Faktycznie powinniśmy o tym wszyscy pamietać
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-29, 12:06   

Faktycznie ustawienie domyśle wyszukiwania postów to dobry pomysł... ile razy już zapomniałam to zaznaczyć to ciężko zliczyć :mrgreen:
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-29, 12:49   

ciocia_mlotek napisał/a:
Kaziu, w wyszukiwarce możesz wyszukiwać albo postów albo tematów. ZAleżnie od tego co chcesz znaleźć. Trzeba to sobie zaznaczyć
Ja sobie zaznaczam, jak wyszukuję dane słowo.
Ale następnym razem, znowu jest zaznaczone domyślnie, żeby wyszukiwało wątki.
Mnie chodzi, żeby na stałe ustawić wyszukiwanie postów, a jak ktoś zechce wątki, to sobie sam musi zmienić.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-07-29, 22:54   

Postaram się na szybko przynajmniej kilka spraw wyjaśnić, aby nie uciekły w toku dyskusji.
Dobrze, że Użytkownicy mają uwagi, które mogą nam pomóc. Właśnie w tym celu był założony niniejszy wątek. Szkoda, że z tymi sugestiami czekaliście tak długo, bo wiecie jak to jest - gdy nie ma uwag z Waszej strony, to popadamy w samozachwyt i tylko narcystycznie prawimy samym sobie komplementy ;-) .
Nie ma na Forum rzeczy, nad którymi nie dałoby się popracować by ulepszyć BARFny Świat. Tylko, aby coś zmieniać, musimy wiedzieć, co i przede wszystkim dlaczego.

Ines napisał/a:
Może mam coś z głową, ale wciąż nie jestem w stanie pojąć różnicy i potrzeby rozbicia na dwa działy BARF - żywienie w zgodzie z Naturą a Wokół BARFa. Ilekroć wydaje mi się, że pojęłam sens - patrzę na zawarte w tych działach tematy i znów go tracę.

BARF - żywienie w zgodzie z Naturą to dział, który dotyczy diety BARF (w sensie - podstawy, teoria, składniki diety, jej aspekty techniczne itp.). Dział ten ma być wspólnym mianownikiem dla wszystkich forumowych gatunków barfujących, bo wspólna jest podstawa całej tej zabawy - drapieżnictwo, mięsożerność i ogólny zarys ich naturalnej diety. Jest to więc dział o diecie BARF jako takiej wraz ze zbiorem osobistych doświadczeń ludzi opiekujących się barfującymi stworami.
Wokół BARFa nie dotyczy samej diety BARF ale innych aspektów, z którymi mają do czynienia opiekunowie zwierząt barfujących ale i niebarfujących. Tam rozmawiamy o chorobach, badaniach i ogólnie wszystkim co wiąże się z weterynarią oraz sposobami alternatywnego leczenia, diagnozowania i wspomagania zdowia zwierząt, co niekoniecznie musi mieć związek z dietą BARF, albo w ogóle takiego związku nie ma. Zaopatrzenie i Kramik wprawdzie dotyczą barferów, choć nie tylko przecież, ale nie dotyczą podstaw merytorycznych diety BARF. No bo informacji o tym, w jakim sklepie ktoś kupuje mięso albo ile ma na zbyciu tauryny nie można zakwalifikować jako "podręcznikowego" zbioru materiałów edukacyjnych dla barferów. A właśnie takim "podręcznikowym" zbiorem informacji o samej diecie BARF ma być pierwszy z opisywanych działów (dział BARFne Życie ma pełnić w nim rolę "studiów przypadku").

Ines napisał/a:
Z drugiej strony - w dziale o "NIEbarfie" znajduje się mnóstwo wątków o barfie dla ludzi. Po pierwsze - to przecież też barf. Po drugie - czy nie jesteśmy wystarczająco licznie reprezentowanym gatunkiem, by mieć swój własny dział? :->

Można zastanowić się nad tym pomysłem. Mógłby to być dział o żarełku dla dwunogów wraz z "przyległościami" okołożarciowymi ale już bez tematów ogólnych o ludziach, dla których jest wciąż miejsce w Hyde Parku. Przedyskutujemy tą koncepcję w gronie moderatorskim.

Ines napisał/a:
Poza kosmetyką działów, instrukcje o wyszukiwaniu można by uwidocznić gdzieś na stronie głównej forum - bo teraz to jest kolejny temat, którego użytkownik musi... szukać

Nie ma takiej możliwości by umieścić jakikolwiek temat na stronie głównej Forum. Można bardziej wyróżnić samą wyszukiwarkę na pasku, natomiast instrukcja do niej musi znajdować się w jakimś dziale.

Ines napisał/a:
Byłam kiedyś na pewnym forum, na którym do każdego nowozarejestrowanego użytkowanika było wysyłane automatyczne PW z krótką, przyjazną instrukcją forum. Może tutaj też by się coś takiego sprawdziło. Coś w stylu fajne że jesteś, miło będzie jeśli się nam przedstawisz, pamiętaj o przeczytaniu regulaminu, a zanim zadasz pytanie, skorzystaj z opcji wyszukiwania, tutaj masz temat, dzięki któremu nauczysz się to robić itd. Może to jest jakiś pomysł.

Wiadomość powitalna jest zawsze wysyłana z Forum w momencie rejestracji wraz z linkiem do aktywacji konta. Oprócz powitania i linku jest w niej podziękowanie za rejestrację oraz krótka instrukcja bezpieczeństwa w zakresie hasła. Możemy tą wiadomość poszerzyć o dodatkowy tekst, myślę że nie będzie z tym wielkiego problemu. Już od jakiegoś czasu planuję też przerobić samą procedurę rejestracji tak, by Regulamin pojawiał się jako krok tej rejestracji i aby trzeba było go przeczytać/zaakceptować. Muszę tylko mieć na to trochę dłuższą wolniejszą chwilę oraz zgrać się z naszymi informatyczno-technicznymi specami.

Ines napisał/a:
Administracja ma zdaje się możliwość podglądania aktywności danych użytkowników w danych tematach

Ma i niestety smutny obraz się z tego podglądania czasem wyłania :-( . Patrzymy, co nowozarejestrowany Użytkownik przeczytał gdy zadaje swoje pierwsze pytanie na Forum lub zakłada swój temat po to, by dać mu odpowiednie wskazówki odnośnie tego, czego może jeszcze nie wiedzieć, bo nie zajrzał do odpowiednich wątków. I w tym miejscu jedyne, co możemy zrobić, to rozłożyć ręce. Oczywiście to nie reguła i nie mówię, że wszyscy tak postępują, ale naprawdę zdarza się nierzadko, że nowa osoba przed założeniem tematu ze swoim problemem nie zajrzy do ani jednego wątku na Forum. Dosłownie nic, zero przeczytanych postów. Nawet wybór działu lub tematu, w którym się wpisuje wydaje się czasem losowy. Wiele piszecie tu o problemach z wyszukiwarką i brakiem różnych instrukcji, jednak co dadzą najlepsze nawet instrukcje i superczytelne ułożenie działów, jeśli nie będzie chętnych do ich czytania? Jeśli osoba nowozarejestrowana wpisuje się wprawdzie we właściwym temacie, ale prosząc o pomoc już w pierwszym zdaniu uprzedza, że go w ogóle nie przeczytała bo np. nie ma czasu, to jakie techniczno-organizacyjne rozwiązania moglibyśmy przyjąć by temu zapobiegać? Z naszej perspektywy widzimy także takie problemy, których z kolei nie widać z perspektywy Użytkownika. Warto mieć również ich świadomość.

Iowa napisał/a:
Przecież ta wyszukiwarka to standard, niczym się praktycznie nie różni od tych na innych forach. To, że ktoś nie potrafi korzystać z forum jako takiego, to nie wina organizacji BŚ.

Tak właśnie jest. Każde forum oparte o phpBB ma taką wyszukiwarkę, a inne skrypty bardzo podobną. Nie da się zrobić wyszukiwarki forumowej, która będzie działała jak google, bo to jakby porównywać zaprzęg konny do samolotu odrzutowego. Nie istnieje forum, które ma wbudowaną wyszukiwarkę o takich możliwościach jak ten potentat. Dlatego w instrukcji do wyszukiwarki forumowej jest sugestia by korzystać z google do szukania na BARFnym Świecie (wraz z instrukcją jak to zrobić). To jest bardzo prosta i efektywna metoda wyszukiwania.

Kazia napisał/a:
I jeszcze, jak już by wyskakiwały posty np ze słowem kreatynina to żeby to słowo było kolorowe, wyróżnione.

Taka możliwość istnieje już teraz. Jest opisana w instrukcji wyszukiwania w pierwszym poście oraz ładnie i czytelnie nieco dalej:
http://www.barfnyswiat.or...p?p=11872#11872

Kolejne problemy, które się tu pojawiły, postaram się omówić wkrótce, w miarę posiadania wolniejszego czasu.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-29, 23:45   

Nie podważam tego co napisałaś, ale na własnym przykładzie powiem Ci, że zanim się zarejestrowałam to przeczytałam już mnóstwo tematów więc jeżeli teraz zadam jakieś pytanie to u Ciebie w statach będę widoczna jako totalna "dziewica"- chyba, że macie identyfikację po IP. ;-) Czyli niekoniecznie jest tak, że zadający pytanie wcześniej nic nie czytał na forum ;-)
Forum to swego rodzaju żywy organizm. Wejdź np. do tematu http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=332 przez 3/4 tematu są odnośniki do tego samego tematu!!! (sic!), tyle że ten temat się diametralnie zmienił, bo początkowe przepisy zostały wykasowane :lol: Powiem szczerze, że mnie to trochę frustrowało podczas czytania, bo temat ma 12 stron postów i w co drugim jest odnośnik, klikam i zostaję przeniesiona na początek tego samego tematu... Normalnie "Dzień Świstaka" :shock: Jestem nowym użytkownikiem. Do wyszukiwarki nie mam zastrzeżeń jak i do podziału tematycznego. Wydaje mi się, że z pewnym "artystycznym bałaganem" po prostu trzeba się pogodzić. Jeżeli ktoś zadaje pytanie w niekulturalny sposób, to przecież zawsze można go zignorować. Z drugiej strony, forum ma żyć i się rozwijać, a to oznacza konieczność przyjmowania nowych i czasem "wałkowanie płaskiego" ;-) Inna sprawa, że ten sam temat może się po latach rozwinąć zupełnie inaczej niż przedtem, ludzie nabywają doświadczenia, mają swoje obserwacje, etc. i to może się okazać dużą wartością dodaną.
Udzielam się na 3 forach i BŚ oceniłabym jako całkiem przyzwoite jeżeli chodzi o "współczynnik bałaganu". Wychodzę z założenia, że świat się nie zawali jeżeli ktoś nowy założy temat nie tam gdzie powinien, albo zada pytanie, które "już było". Zawsze można leniwego delikwenta "olać", a czasem z takiej powtórzonej dyskusji może wyniknąć zupełnie coś nowego i odkrywczego. Moja mama powtarza zawsze, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu :mrgreen: Tego i ja się trzymam.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-07-30, 05:20   

Verano, proszę abyś takie rzeczy jak linki odsyłające do początku tematu zgłosiła, to wtedy to popoprawiamy. Owe linki się tam znajdują, gdyż zadając pytanie w nieodpowiednim temacie ktoś odesłał do właściwego. Następnie dyskusja została przeniesiona do właściwego tematu a odsyłacz został. Jeżeli podczas czytania natkniesz się na takie posty to proszę zgłaszaj. Zaraz obok ikonki "cytuj" jest wykrzyknik. To nim zgłaszamy posty do moderacji.
 
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-07-30, 07:17   

Odsyłacze, odsyłaczami, ale czy takie kasowanie całych postów, jeszcze od których zaczyna się temat jest właściwie? Zwłaszcza że potem wokół tego toczy się dyskusja. Posty wykasowane po 2,5 roku. Przecież po to zwykli użytkownicy mają blokadę edycji po jakimś czasie by po ich zmianie dyskusja nie traciła sensu.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-07-30, 08:12   

A mogłabyś tak jakoś bardziej napisać co masz na myśli. Najlepiej na przykładzie jakimś (nie musi być prawdziwy). Ja staram się nie kasować żadnych postów, tylko wydzielać je do tematu im odpowiedniego z całą zaczynającą się od nich dyskusją.
 
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2014-07-30, 08:21   

Co do podgladania aktywnosci uzytkownikow i ilosci przeczytanych tematow przed zadaniem pytania - ja osobiscie loguje sie tylko, by odpowiedziec, cala reszte czasu spedzam offline. Nie wiem jak inni, ale ja zarejestrowalam sie jak juz przeczytalam prawie pol forum. Wiec to chyba nie jest dobry punkt odniesienia i moze nie ma sie czym tak smucic ;-)

A co do wyszukiwarki, dagnes ja znam jedno forum z wbudowana wyszukiwarka google. W praktyce nie sprawdza sie to w cale lepiej niz ta, ktora tu mamy, w zasadzie to nasza wyszukiwarka jest bardzo funkcjonalna. Ale jezeli ktos woli google, to mozna wejsc na www.google.pl i w pasku wyszukiwania wpisac szukane slowo, zdanie a dalej site:http://www.barfnyswiat.org - nic nam wtedy nie umknie ;-)
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-07-30, 10:00   

To było odnośnie wątku którego link podała Verano (jadłospisy dla szczeniąt), zresztą w swoim poście też zwróciła na to uwagę. Koniczynka wykasowała przykłady i napisała że jak znajdzie coś bardziej odpowiedniego to wstawi, ale potem jest dyskusja wokół tego przykładu którego już nie ma. Wg mnie przykłady powinny zostać, a pod spodem adnotacja że nie są to przykłady idealne. Posty powinny być moderowane ze względu na wulgaryzmy itd, ale bez większych ingerencji w treść. Co innego strona internetowa, gdzie można podmieniać wersję tekstu na poprawioną, a co innego tak żywy twór jak forum. Nawet jakby wstawić tam nowy lepszy jadłospis bez płatków owsianych które to tam wg dalszych postów Koniczynki tam nie pasowały, skoro przyjdzie ktoś nowy, przeczyta jadłospis (jeśli się jakiś nowy przykład pojawi), a potem post że te nieszczęsne płatki owsiane tam nie pasują, a w tym nowym jadłospisie już ich nie będzie. Czy to potem będzie miało sens. To już wolę jak w wątku bodajże z jadłospisami dla psów dorosłych, gdzie zaczyna się od postu przypadkowej osoby z jadłospisem opartym na kościach i nabiale. A następnie Dagnes wyjaśnia dlaczego nie jest to właściwie.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-07-30, 11:56   

vesela krava napisał/a:
A co do wyszukiwarki, dagnes ja znam jedno forum z wbudowana wyszukiwarka google.

Wiem, że tak się da zrobić, ale google za tą "usługę" żąda umieszczenia na forum reklam, za które kasuje swoich klientów. To jest opcja dla mnie nie do przyjęcia. Korzystanie z google "na zewnątrz" Forum po to by je przeszukać nie jest kłopotliwe.

Hekate811 napisał/a:
To było odnośnie wątku którego link podała Verano (jadłospisy dla szczeniąt), zresztą w swoim poście też zwróciła na to uwagę. Koniczynka wykasowała przykłady i napisała że jak znajdzie coś bardziej odpowiedniego to wstawi, ale potem jest dyskusja wokół tego przykładu którego już nie ma.

Mnie także nie podoba się to, co zrobiła koniczynka. O fakcie usunięcia przez nią jadłospisów dowiedziałam się przed kilkoma dniami i teraz pracujemy nad tym, by nadać wątkowi dla szczeniąt jakiś sens i go uporządkować. Na pewno wkrótce pojawią się tam nowe informacje, sądzę że dużo bardziej wartościowe.

vesela krava napisał/a:
Co do podgladania aktywnosci uzytkownikow i ilosci przeczytanych tematow przed zadaniem pytania - ja osobiscie loguje sie tylko, by odpowiedziec, cala reszte czasu spedzam offline

Jasne, że jest wielu, którzy tak robią, sama nie raz czytam bez zalogowania. Chodziło mi jedynie o zwrócenie uwagi, że z drugiej strony widać pewne problemy czasem nieco inaczej, tym bardziej, że zwykle naprawdę nietrudno wywnioskować z tego, co dana osoba pisze, czy jej pusta lista przeczytanych tematów faktycznie świadczy o braku choćby przejrzenia na Forum czegokolwiek ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-30, 12:28   

Snedronningen, oczywiście, że zgłoszę jeżeli z czymś takim się spotkam. Temat czytałam jeszcze zanim się zarejestrowałam więc siłą rzeczy wtedy nie miałam takiej możliwości. I nie przejmujcie się tak bardzo, bo forum jest naprawdę fajne i takie drobne mankamenty to jest tzw. pikuś :faja:
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-08-02, 03:12   

Kazia napisał/a:
Ja mam problemy.
Jestem na forum od początku.
Mimo to, jak potrzebuję cokolwiek znaleźć, to najszybciej jest sobie przypomnieć, gdzie to widziałam poprzednio.
Jeśli nie widziałam...
Wyszukiwarka wg mnie jest wyjątkowo nieprzyjazna, czytałam instrukcję, mimo to zawsze mam problemy.
Fakt, że ja jestem chyba wyjątkowo tępa komputerowo...ale na innym forum znalezienie czegoś jest wg mnie dużo łatwiejsze.

Ja mam niestety podobnie. Nigdy chyba jeszcze nie udało mi się znaleźć tego czego szukałam przy pomocy wyszukiwarki a najczęściej szukam informacji, które już wcześniej czytałam i chcę sobie przypomnieć co dokładnie było napisane. Może po prostu ja i Kazia próbujemy wyszukiwać takie rzeczy, które trudno znaleźć? Nie wiem. Tutaj nie widzę żadnego sensownego wytłumaczenia ale mam 1 propozycję:
można by utworzyć wątek dla takich jak ja gdzie wolno by było napisać:
"dziewczyny pomóżcie mi znaleźć gdzie Sihaya pisała jak dawkować glinkę przy problemach żołądkowych kotom bo ja nie mogę tego znaleźć" - wtedy ktoś kto ma czas i ochotę pomóc zbłąkanej owieczce to pomoże i obędzie się bez zbędnego zniecierpliwienia i złości oraz bez zaśmiecania forum nowymi wątkami bo nawet jak ktoś niezorientowany założy nowy wątek z tego typu pytaniem to moderator może go przenieść do wątku, w którym takie pytania nikogo nie będą drażnić.

Druga rzecz to z działami też mam problem. Nazwy działów jakoś nie działają na moją wyobraźnie tak jak powinny i zawsze jak chcę odszukać jakiś watek to nie wiem w którym dziale go szukać. Zwykle muszę przeklikać prawie wszystkie działy po kolei żeby znaleźć to czego szukam. np. BARFNE ŻYCIE i BARFNE technikalia zamiast w dziale BARF-żywienie w zgodzie z naturą bardziej pasują chyba do Wokół BARFA patrząc po wątkach tam zawartych. Poza tym tematy o BARFie dla psów/kotów i fretek chorych i szczególnej troski połączyłabym jakoś w jeden dział z tematami BARFER u weterynarza i BARFNA homeopatia bo one się jednak uzupełniają i często przenikają, wiec pasowałoby je umieścić w jednym dziale. Nazwałabym ten dział może jakoś w stylu: leczenie i profilaktyka i tam by były te tematy poszczególne przy czym temat BARFER u weterynarza to już chyba się prosi o zmianę na jakiś bardziej adekwatny do zawartych w nim wątków tytuł.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-08-02, 05:46   

Bardzo popieram pomysł Scalretmary dotyczący wątku w którym można pytać gdzie znaleść to czy tamto. Staram się czytać wszystko, ale zapominam gdzie co jest. Taka skleroza i wdodatku komputerowy słabeusz. :oops: :roll: :-( :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne