BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje o gotowych karmach dla kotów
Autor Wiadomość
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-09-13, 19:24   

U mnie alergia na wołowinę objawiała się luźnymi stolcami i nadmierną wydzieliną z uszu/oczu. Przy jagnięcinie pojawiły się zmiany skórne + łysy placek na szyi + jeszcze luźniejsze i śmierdzące stolce. Kot się też o wiele częściej drapał w okolicach głowy w obu przypadkach.
 
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-24, 01:05   

dagnes napisał/a:
Epi, dlaczego interesuje Cię karma niskofosforowa? Czy twój kot ma problemy z nerkami? Napisz coś więcej, wtedy będziemy wiedzieć jakie karmy można Ci polecić.


Karmie moje koty dobrymi miesnymi karmami.Staram sie podawac wiecej mokrej karmy.Daje tez mieso suplementowane.
Wada tych karm ktore sa godne uwagi jest to, że procentowe stezenie fosforu, potasu, wapnia maja zbyt wysokie.
Moje koty na szczescie sa zdrowe,ale pomslalam,ze dobrze by bylo znalesc karme co ma niska zawartosc tych pierwiastkow.Zastanawiam sie tez czy istnieja dobrej jakosci karmy ktore maja niska zawartosc tych pierwiastkow.czy tylko sa to karmy weterynaryjne np. polecane przy SUK.Bardzo prosze o odpowiedz.
_________________
Epi
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-09-24, 17:14   

Epi to chyba mało wykonalne - bb wszystkie mają sporo Ca i P. Jak mają mniej to automatycznie jest dużo mniej białka sporo więcej węglowodanów...

Tutaj http://www.barfnyswiat.or...er=asc&start=45 Dagnes pisała z Margot i Koniczynką na ten temat.
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-25, 00:00   

Dzieki,przeczytalam watek i wychodzi na to,ze karmiac kota,gotowymi karmami,nawet najlepszymi zafundujemy mu,predzej czy pozniej choroby ukladu moczowego.
_________________
Epi
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-09-25, 16:46   

Ja tam nie była bym taka pewna tego bo tak naprawdę nit nie jest w stanie stwierdzić jaka jest wchłanialność takiego fosforu w tych karmach - jeden kot będzie miał nadmiar a drugie nie więc trzeba kota badać i już - takie moje zdanie. Wiadomo jednak że kotowce to średnie rozwiązanie - ale nie każdy może sobie pozwolić na BARFa a coś trzeba wybrać...
 
 
Epi 

Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 28 Lut 2013
Posty: 76
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-25, 16:58   

Zastanawia mnie co robic jak kot zachoruje na jakas chorobe ukladu moczowego,zostac na tych karmach co dostawal do tej pory?
Przeciez jak sie przejdzie na karmy weterynaryjne to kot moze jeszcze dostac cukrzyce.
Wtedy zostaje tylko przejscie na Barfa?
_________________
Epi
 
 
Anusi@k 

Wiek: 37
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 136
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-09-25, 19:14   

no ja bym przeszła na Barfa i to chyba najlepsze rozwiązanie dla leniwych lecz bogatych zostaje mokra karma z małym fosforem.
 
 
iker 

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 43
Skąd: Mysiadło
Wysłany: 2014-09-25, 22:26   

Epi,
wybieraj karmy mokre z fosforem 0,20% lub mniej, czyli w suchej masie około 1% lub mniej. Wapń odpowiednio maks. 0,25%, czyli około 1,25% w suchej masie. Jest sporo takich karm, nawet tanich poniżej 1 zł za 100 gram. To dla większości kotów przy odpowiednim nawodnieniu powinno wystarczyć.
Z suchymi gorzej, bo takie parametry mają tylko karmy zbożowe prawie bezmięsne. Jedynie Orijen i teraz Purizon oraz chyba PON mają jeszcze jako takie parametry z tych lepszych bezbożowych. Najlepiej ograniczyć karmienie suchymi, ale wiadomo, że wtedy wyda się na koty więcej, bo nawet najdroższa sucha (pomijając może ZiwiPeak) wychodzi taniej niż ekonomiczna mokra.

Tak, zamrażalnik, ale i czas to chyba główne powody antybarfowe. Bo maszynkę do mięsa kupić można chyba całkiem niedrogo.
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-25, 22:46   

Epi napisał/a:
Zastanawia mnie co robić jak kot zachoruje na jakąś chorobę układu moczowego,zostać na tych karmach co dostawał do tej pory?
Przecież jak sie przejdzie na karmy weterynaryjne to kot może jeszcze dostać cukrzycy.
Wtedy zostaje tylko przejście na Barfa?
Zanim ogarniesz robienie mieszanek dla kota szczególnej troski z chorymi nerkami (trzeba zrobić badania, żeby zobaczyć co jest nie tak i co obniżać) to można kupować karmy gotowe o obniżonej zawartości białka i fosforu np. terra faelis kurczak i indyk (te są wskazywane na forum).
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
Ostatnio zmieniony przez Tufitka 2014-09-25, 22:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-09-29, 19:46   

Słuchajcie, sama sobie problem wymyśliłam i poległam. Otóż wymyśliłam sobie, że sprawdzę (tak dla własnej świadomości) jak karma dla psa nadawałaby się dla kota.
Zupełnie losowo wybrałam sobie taką karmę: http://www.zooplus.pl/sho...us_karma/154286
Cytat:
Skład:
Drób i jagnięcina z ziemniakami, mniszkiem lekarskim i olejem z pestek winogron:
66% mięsa i wnętrzności (serca, wątróbki, mięso, płuca, żwacze, żołądki) wyłącznie z drobiu i jagnięciny, bulion mięsny, ziemniaki, mniszek lekarski, składniki mineralne, olej z pestek winogron

Dodatki:
witamina A (3.000 j.m./kg), witamina D 3 (200 j.m./kg), witamina E (30 mg/kg)

10,8% Białko surowe
6,6% Tłuszcz surowy
0,6% Włókno surowe
2,2% Popiół surowy
0,6% Wapń
0,5% Fosfor
77,0% Wilgotność


Wpisałam do kalkulatora i dowiedziałam się, że nie do tego służy 8-) przynajmniej mądrzejsza jestem.
Ale... chciałam wiedzieć czego oprócz tauryny brakuje i dalej nie wiem.
Widzę tylko, że ma znacznie mniej białka niż "mój" barf za to dużo więcej węgli.

Co mam zrobić, żeby sobie karmę zanalizować? :kwiatek:
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-29, 22:20   

brak jeszcze kwasów tłuszczowych (Omega 3 i Omega 6), brak skorupek jaj (wapno), nie potrzebny ten olej z pestek winogron
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-09-30, 08:28   

No ok, brakuje kwasów tłuszczowych i wapnia, ale ile? skąd ja właściwie wiedzieć to mogę?
a oprócz oleju z pestek winogron to jeszcze co najmniej o ziemniaki jest za dużo :)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-30, 11:57   

wrzuć do kalkulatora, wyliczy wprawdzie przybliżone dawki dla surowizny, ale Dagnes ostatnio pisała, że i gotowane mięso można w kalku przeliczyć z suplami. To może i gotową karmę też?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
AgnieszkaW 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 17
Wysłany: 2014-10-10, 10:49   

Mam pytanie i może ktoś z Was poda mi dane, nie wiem gdzie szukać tego na forum ;)
Chce przestawić dwa kocurki na jedzenie wyłącznie mokrej karmy.
Rano i w południe puszka Power Of Nature (4 smaki) i wieczorem surowa mieszanka (indyk, kurczak, królik, wołowina, łosoś).
Jakie ilości dobowe powinien zjadać kot w przeliczeniu na kilogram wagi?
 
 
kretka 


Barfuje od: luty 2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 113
Wysłany: 2014-10-14, 11:47   

AgnieszkaW napisał/a:
Mam pytanie i może ktoś z Was poda mi dane, nie wiem gdzie szukać tego na forum ;)
Chce przestawić dwa kocurki na jedzenie wyłącznie mokrej karmy.
Rano i w południe puszka Power Of Nature (4 smaki) i wieczorem surowa mieszanka (indyk, kurczak, królik, wołowina, łosoś).
Jakie ilości dobowe powinien zjadać kot w przeliczeniu na kilogram wagi?


Liczydło: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?p=656
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne