BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gotowy BARF (mrożonki mięsno-kostne)
Autor Wiadomość
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-09-13, 08:23   

Rozejrzyjcie się jeszcze za golonko (udo) z indyka - u mnie we FRAC po 8 zł, mój pies je z kością, ale jak się wybierze większą to tej kości wagowo jest niewiele, cena na pewno m niej niż 12 zł w przeliczeniu.

Offtopic - Psy-i-koty, może założymy konkurencję z mięsem dla psów, skoro podkarpacie to taka nisza cenowa... :P
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-13, 08:25   

:D No dowiedziałam się na tym wątku, że mieszkam w krainie mięsem płynącej bo mamy dużo ponoć ubojni. Jakoś tej mięsnej dobroci nie zauważyłam. Faktem jest, że w Lublinie wołowina jest tańsza niż u mnie. :roll:
 
 
barbabella 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 104
Wysłany: 2014-09-13, 17:16   

Taka prawda z ubojniami, Dlatego tez wszystkie polskie wytwórnie surowej karmy dla psów znajduja sie na południu i jest ich więcej niz tylko primex i aspol, tylko że te dwie jedyne mają siec dystrybucji lub/i sprzedaz przez internet.

Ja nie kupuję niektórego mięsa w aspolu, tylko znacząca wiekszość i szczerze mówiąc jak ktos ma duze psy lub kilka psów i płaci za wołowine powyżej 14 zł za kg a ma duża zamrazarke to dziwie sie, że nie korzysta z miecha w kawałkach skoro nie ma zaufania do mielonek.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-13, 17:24   

ja mam dwa psy, razem 60 kg wagi. Moje maksimum za kg produktu to jakieś 13 zł, ale staram się nie przekraczać 10 zł bo bym zbankrutowała. Wołowinę zamawiam czwórkę wołową za 8 zł/kg, ale jeden pies nie może jej jeść wcale. Już pisałam w kilku miejscach, że kupuję w marketach i zwykłych sklepach mięsnych. Mam neweslettery na maila ze wszelkich supermarketów. Kupuję średnio raz w tygodniu, mam tylko zamrażalnik w lodówce.
Nie mam Makro ani żadnego rynku czy bud z mięsem tanim. Na targu królik dzisiaj był za 45 zł, około 3 kg zwierza. Drób od "baby" jest tam droższy niż ze sklepu też.
 
 
barbabella 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 104
Wysłany: 2014-09-13, 17:30   

W makro tez generalnie nie ma rewelacji, chyba ze maja jakąs promocje albo wyprzedaja cos co traci świeżość. Ja pracuję poza miejscem zamieszkania, pół tygodnia nie ma mnie w domu i jak juz w nim jestem to nie mam czasu na zakupy i polowanie na cokolwiek.

No oczywiecie czasami cos trafie, kaczki z lidla za 8,50 relewacja i dla nas bo kaczke kochamy i dla psów - dostaja małpiego rozumu na sam zapach.
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-09-13, 17:32   

Ja nie poluję, po prostu czytam w domu na internecie gazetki sklepowe i jadę tam, gdzie coś jest w fajnej cenie. Poza tym zaglądam do mięsnych jak wracam z pracy (chodzę na piechotę), ale tylko sporadycznie coś kupuję w ten sposób.
 
 
barbabella 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 104
Wysłany: 2014-09-13, 19:03   

bodzio, to sobie poczytaj posty, nie wypociny jeszcze raz ze zrozumieniem i nie trolluj, Nie rób wycieczek osobistych, nie wyciągaj pochopnych wniosków, czytaj uwaznie i nie oceniaj, Zachowuj sie na forum jak dorosły człowiek. I nie myl czasu na zakupy z czasem dla zwierząt i nie pisz innym co powinni a czego nie a tym bardziej po takich tekstach nikogo nie pozdrawiaj.

Amen
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-13, 19:03   

I już dajcie sobie spokój z tym przekonywaniem że mrożonki są tańsze BO NIE SĄ, świeże mięso jest TAŃSZE, lepsze, zdrowsze i przede wszystkim bezpieczniejsze dla naszych zwierzaków.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-09-13, 19:07   

Ale o co ta cała wojna? Czy tu naprawdę jest o co rozdzierać szaty? Kto chce kupować mrożonki, wychodzi mu ekonomiczniej, wygodniej, czy cokolwiek - niech kupuje. Kto nie chce, bo za drogo, produkt nie taki jak oczekuje czy cokolwiek - nie kupuje. Nie wszyscy muszą mieć takie samo zdanie, co wcale nie musi oznaczać, że ktoś się myli :-D
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-13, 19:14   

Nazywam to " wypocinami" bo są to brednie, jakieś urojenia wręcz, jeżeli ktoś pisze że jakaś mrożonka jest lepsza od świeżego mięsa, BO NIE JEST, i jest tańsza, BO NIE JEST, :mrgreen: i będę pisał na ten temat, żeby uchronić tych początkujących, którym co niektórzy podsuwają jakieś nieodpowiednie formy żywieniowe.
barbabella, chyba wszyscy na tym forum zgodzą się z tym, że karmienie swojego zwierzaka TO JEST TEŻ CZAS DLA ZWIERZĄT.
Ja tak to rozumię i staram się aby moje zwierzaki były żywione jak najlepiej

[ Dodano: 2014-09-13, 20:34 ]
Ines napisał/a:
Ale o co ta cała wojna?

To nie jest jeszcze wojna :mrgreen: tylko nie mogę przejść obojętnie obok wpisów na tym forum , które
mijają się z prawdą a wręcz są kłamstwem. Staram się podawać fakty, czy to ze stron producentów mrożonek, czy też z paragonów sklepowych, ale nie trafia to do co niektórych, oni uparcie twierdzą, że tym syfem można karmić zwierzaki. Czasami zastanawiam się kto to wszystko sponsoruje i już wcześniej zadałem pytanie a teraz powtórzę: KTO NA TYM ZYSKUJE A KTO TRACI.
Być może administrator mnie zablokuje, ponieważ wprowadzam "ferment" ale taki już jestem że to " co w myślach to na klawiaturze". I mimo różnicy zdań pozdrawiam wszystkich barfujących :mrgreen:
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-09-13, 19:47   

chyba Cię bodzio trochę ponosi :roll:

to, że Ty masz możliwość kupować taniej niż proponuje Aspol, nie znaczy, że każdy na tym forum też ma taką możliwość. baraniny nigdzie taniej nie widziałam i nie mówię tu o mielonkach. mielonki kupiłam raz i byłam niemiło zaskoczona kupą, bo jak się okazało, mnóstwo w tym kości.
w sumie karmię barfem od 3 lat i w tym czasie chyba 2 razy skorzystałam z tego typu sklepu. gdyby nie ciągły brak baraniny w Aspolu, to korzystałabym częściej ;) bo mam alergika i tak byłoby dla mnie taniej.
jak bierzemy mięso w kawałku to nie widzę powodu do picia piany, że jest kiepskiej jakości i w ogóle nie wiadomo co tam jest, bo jest to samo co w sklepie. a w niektórych przypadkach taniej.

i jeszcze: zarzucanie komuś, że nie ma czasu na zwierzaki i niech je odda do schroniska(cooo?!?!), jest bardzo słabe. może niektórzy są tak zapracowani, że wolne chwile wolą spędzić bezpośrednio z pupilami, a nie w sklepie
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-09-13, 20:34   

Bodzio, definicja dla Ciebie (wytłuszczenia moje):

Cytat:
Dyskusja (od łac. discussio, aby to omówić) – jeden ze sposobów wymiany poglądów na określony temat, popartych argumentami, prowadzona w gronie dwóch lub więcej osób. Dyskusja może mieć formę ustną (komunikacja werbalna) lub pisemną. W wyniku dyskusji dochodzi do ścierania się różnych poglądów związanych z różnymi punktami widzenia osób prowadzących dyskusję. Określenie zbieżnego (wspólnego) stanowiska, o ile do tego dojdzie, może mieć formę kompromisu lub konsensu.
Dyskusja jest jedną z form zapobiegania konfliktom. I nawet jeżeli w wyniku dyskusji nie dochodzi do wypracowania wspólnego stanowiska, dyskusja pomaga w określeniu istniejących rozbieżności. To już daje podstawę do dalszych działań, torujących drogę do godzenia różnych, czasem sprzecznych, poglądów lub interesów.


Cytat:
Erystyka – sztuka doprowadzania sporów do korzystnego rozwiązania bez względu na prawdę materialną. Słowo pochodzi z klasycznego języka greckiego – eristikós, czyli kłótliwy, od éris oznaczający kłótnię, spór, walkę oraz imię bogini niezgody, córki Nocy, towarzyszki Aresa na polu bitwy, będącej uosobieniem waśni, niezgody i kłótni.


Niestety ta wymiana poglądów już dawno minęła poziom przyzwoitości, i to nie w górę. Podajesz fakty prawdziwe dla Ciebie i Twojego regionu, i nie przyjmujesz do wiadomości, że dla kogoś innego te fakty mogą być inne. Naginasz prawdę i ignorujesz pozostałe fakty niezgodne z twoja teorią. Zamiast argumentów zaczynasz wycieczki osobiste i obrażanie użytkowników. Przejdź się po sklepach na swoim osiedlu i zobacz, czy we wszystkich masz takie same ceny. Nie? seriooo, a przecież wszyscy sprowadzają wołowinę z Australii, to te 100 metrów chyba nie robi takiej różnicy? :roll:

Wyraźnie kilkukrotnie jest napisane, że nikt nie broni mielonek, ani aspolowych, ani z marketów. Ile razy zamawiałeś mięso w kawałkach, żeby mieć porównanie? Jeżeli masz takie rewelacyjne ceny w sklepach to załóż firmę i sprzedawaj, jak widzisz rynek zbytu jest, wtedy możesz sam sponsorować miłośników mrożonek.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-09-13, 20:38   

bodzio, Nie pisz, że mięso z tesco jest takie samo jak w innych sklepach, bo mijasz się z prawdą. Wołowina z tesco w porównaniu z wołowiną kupowaną przeze mnie chociażby na Hali Targowej we Wrocławiu, po pierwsze jest droższa a po drugie znacznie gorszej jakości. Jeżeli to ma być pierwsza świeżość to widocznie ja kupuję jeszcze żywą krowę.

Po drugie proszę abyś zmienił troszeczkę ton swoich wypowiedzi kierowanych do niektórych. Dopóki nie odchowasz miotu psów to nie będziesz wiedział, dlaczego niektórzy hodowcy nie mają zbytnio czasu aby spędzić cały dzień w sklepie.
A po trzecie, zanim znów napiszesz taki tekst jak ten o schronisku to proponuję przejść się do schroniska i zobaczyć jak tam ludzie mają czas dla psów.
 
 
 
bodzio 

Barfuje od: 02-2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-13, 18:54   

Poczytałem sobie te wasze wypociny i jestem przerażony. Chyba nie mieszkamy w tym samym kraju albo nie wiecie szanowne Panie co piszecie. Wracam właśnie z zakupów z TESCO (rzadko tam jestem ogólnie ok 1 raz na miesiąc) i zrobiłem zakupy mięsne dla mojego psiaka. Wybór mięs niesamowity indyk w całej okazałości np mięso gulaszowe bardzo fajne sam je będę tez jadł tylko 12,58zł/kg, skrzydła indycze 6,99zł/kg podudzie indycze też 6,99zł/kg, kark wołowy bez kości wołowina 23,99zł/kg. I nie piszcie głupot że w w TEsco jest syf, po raz kolejny robiłem tam zakupy i wszystko świeżutkie pierwsza klasa, lepiej jak w innych marketach.

[ Dodano: 2014-09-13, 19:58 ]
I przestańcie dziabolić o lokalizacji ubojni bo to nie jest problem w dzisiejszych czasach, nie wiem czy wiecie ale duża część wołowiny sprowadzana jest ...uwaga ...z Australii...

[ Komentarz dodany przez: Snedronningen: 2014-09-13, 22:01 ]
Temat posprzątałam z przepychanek i usunęłam zdanie do owych przepychanek prowadzące. Bodzio powstrzymaj się przed takimi komentarzami na przyszłość.

[ Dodano: 2014-09-16, 12:23 ]
Pisząc te posty nie miałem zamiaru nikogo obrażać, jednak jeżeli ktoś poczuł się urażony to bardzo przepraszam. :kwiatek:
Wyrażając swoje opinie kieruję się tylko i wyłącznie dobrem naszych czworonogów
Ostatnio zmieniony przez bodzio 2014-09-16, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rinuś 


Udział BARFa: 25-50%
Dołączyła: 02 Sty 2015
Posty: 21
Wysłany: 2015-01-02, 18:20   

Nie czytałam całego tematu, dlatego zadam to pytanie tutaj :)
Co sądzicie o Primexie i Vigo? Z Primexu obecnie biorę mięso bo mam na miejscu dystrybutora , mięso psom smakuje, kości sa porządnie zmielone,nigdy nie miałam zastrzeżeń do nich. Z Vigo zastanawiam się nad zakupem,mam tylko zamrażarkę w lodówce i boję się, że te paczki z Vigo nie pomieszczą mi się....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne