BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Śląskie - opinie, uwagi, informacje
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-10-23, 12:31   

doradora napisał/a:
a chatulowy wet?

Napisz proszę coś więcej o tym cudotwórcy :kwiatek: . Przydałyby się też jakieś nazwiska, namiary itp. ;-)
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-10-23, 17:09   

hmmm... ja mam tylko koty z chatula i raz byłam domkiem tymczasowym, także własnych doświadczeń nie mam, ale na chatulu piszą, że jest cudotwórcą i jakbym miała nierozwiązywalny problem, to bym własnie tam szukała pomocy,
tutaj ostatnio czytałam o tym wecie http://chatul.pl/forum/vi...r=asc&start=200
Ja zawsze kontaktuję się z Patsi. Jakby co, to mam też kilka telefonów dziewczyn z fundacji.
 
 
morswinka 

Wiek: 36
Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 2
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-05-27, 12:36   

W Bytomiu całkiem niezłą lecznicą jest SilesiaVet na ul. Schenka. Raz byłam u pani dokor Wilk i jestem dośc zadowolona, bo jak zaczęłam temat odżywiania to sama poleciła karmy bezzbżowe, ale zbyt długo nie rozmawiałyśmy, bo kolejka była :P Bardzo lubię za to panią doktor Peksę, bo ma podejście do zwierzaków i w temacie chorób i diagnostyki jest (chyba - mój kot za bardzo nie choruje, ma tylko drobne "kocięce" problemy - katarek etc) całkiem dobra, dużo opowie, wytłumaczy. Natomiast, niestety, w kategorii dietetyki całkowicie leży, bo jak skrytykowałam suche jedzenie, to kategorycznie się ze mną nie zgodziła, twierdząc, że jest to w pełni zbilansowane pożywienie... nie kłóciłam się, ale mam zamiar w najbliższym czasie doedukowac panią weterynarz :P
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2015-05-28, 19:41   

Ruda Śląska i Wojciech Adamski :)
On spec barfowy,leczy zwierzaki i naprawde ogarnia temat naturalnego zywienia...
Inteligentny fajny czlowiek :)
https://www.facebook.com/...aNOVA?pnref=lhc
 
 
Nersenelia 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 32
Dołączyła: 08 Sie 2015
Posty: 62
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-12-12, 20:37   

garadiela napisał/a:
Ruda Śląska i Wojciech Adamski :)
On spec barfowy,leczy zwierzaki i naprawde ogarnia temat naturalnego zywienia...
Inteligentny fajny czlowiek :)
https://www.facebook.com/...aNOVA?pnref=lhc


Słuchałam go w Zabrzu w Psiltonie :) Bardzo sympatyczny facet.
_________________
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-05-06, 07:35   

POLECAM stomatologa

Specjalistyczna Stomatologiczna Przychodnia Weterynaryjna RADEMENES
ul. Wacława Sieroszewskiego 12, 43-344 Bielsko-Biała, Śląskie, POLSKA
http://www.rademeneswet.pl

Bardzo sympatyczna pro kocia pani doktor z ogromną wiedzą i kompleksowym podejściem do zwierzaka, gdzie leczenie stomatologiczne (w tym znieczulenie) jest poprzedzone szczegółowym wywiadem o stanie zdrowia kota. Uważa, że wiele chorób (kocich i ludzkich) można wyleczyć odpowiednią dietą (i nie chodzi tu o wciskanie chrupek), ale zaznacza też, że w przypadku zębów duże znaczenie mają także geny. Gabinet bardzo dobrze wyposażony (m.in. sprzęt do monitorowania kota w narkozie, a także RTG stomatologiczne). Zanim zdążyłam się pojawić po kicię, sama już poinformowała weta prowadzącego o wszystkim. Ceny nie doprowadzają do zawału u opiekuna.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-04-12, 20:30   

POLECAM


Przychodnia Weterynaryjna Przystań - Sosnowiec: www.przychodniaprzystan.pl

Duża wiedza, pełny profesjonalizm. Lek. wet. Magdalena Dziubdziela-Lipiec jest dobra także w cytologiach: już drugi raz zdiagnozowała w maleńkiej zmianie mastocytomę (raz u Susu, raz u Malutkiej). Mąż również lek. wet. z super podejściem (szczególnie w zakresie "nie obciążajmy lekami jeśli nie jest to niezbędne").

Podejście do BARF podobne jak polecana wcześniej lek. wet. Katarzyna Wojtyczka z Katowic czy lek. wet. Ewa Chronowska z Bielska-Białej: jeśli kotu służy, to jak najbardziej.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-06-08, 21:54   

POLECAM


Przychodnia Weterynaryjna WETKARDIO - Zabrze: www.wetkardio.pl

Duża wiedza, pełny profesjonalizm. Lek. wet. Anna Olejniczak-Pytel to świetny specjalista, który pochyla się nad kotami z ogromnym sercem. Kilku znajomym już koty skutecznie wyciągała z sytuacji, gdy były trzema łapami nad grobem.
 
 
gogo22 

Barfuje od: zaczynam
Dołączyła: 29 Cze 2018
Posty: 2
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2018-07-01, 07:49   

Witam, czy mogły ktoś polecić dobrego weterynarza dla kotów cukrzyków w okolicy Żywiec / Bielska - Białej?

Muszę zmienić obecnego, są ok jeśli chodzi o zaszczepione i może sprawy psów, ale kiedy okazało się że nasz mruczek ma cukrzycę, nie zlecili żadnych dodatkowych badań, nie doradzili jak mierzyć cukier (sami kupiliśmy glukometr i mierzymy), na BARF przynajmniej nie kiwali krzywo. Ogólnie na pytanie jak mamy mu pomóc co robić... recytowali regułki z książek o przyczynach cukrzycy ale co mamy krok po kroku robić to już wykraczało poza ich kompetencje. Zbijać cukier samą dieta.. ok ale jak kot ma 300-360 to chociaż bym nie wiem co robiła to bez insuliny nie chce zejść niżej (insuliny nie przepisują). Potrzebuję zbić ten cukier i potem utrzymać go ładnie na niskim poziomie. Więc nadal działamy na ślepo tylko dzięki temu forum coś wiem i mogę zacząć działać...
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2018-07-01, 09:01   

Może Rademenes? Niby specjalizują się w stomatologii, ale lek. wet. Chronowska ma ogromną wiedzę o kotach pod każdym względem (dlatego dobrze dobiera leki przy zabiegach) i mogłaby pomóc dobrze kota ustawić?
 
 
gogo22 

Barfuje od: zaczynam
Dołączyła: 29 Cze 2018
Posty: 2
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2018-07-01, 16:46   

Właśnie zwróciłam uwagę na twój wcześniejszy post, ale boję się o wąską specjalizację czy znów nie będziemy błądzić. Potrzebuje kocura porządnie przebadać czy cukrzyca nie maskuje jakiejś innej choroby, jakie jest jej podłoże.
Myślę że spróbuję pierwsze tam zadzwonić i powiem w czym problem, że potrzebujemy pomocy, i potem się umówię na wizytę...
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2018-07-08, 21:27   

gogo22 :kwiatek:
Ja od lat chodzę do Spanierów. Lecznica Vita na ulicy Szewskiej.
https://www.pkt.pl/firma/...1852110#reviews
Jestem bardzo zadowolona i szczerze polecam.
 
 
jasia 

Dołączyła: 28 Maj 2016
Posty: 62
Wysłany: 2019-12-15, 17:43   

Czy ktoś tu jeszcze zagląda :kwiatek: i może polecić mi dobrego weta w okolicach: Gliwice, Zabrze, może Katowice?
 
 
KaiKai 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 50-75%
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 20 Kwi 2015
Posty: 330
Skąd: Stegna
Wysłany: 2019-12-15, 18:19   

Nie wiem u ilu wetów ja juz byłem praktycznie jakies 50 gabinetów ze śląska nie polecam nikogo jak narazie. Generalnie zwasze to samo , checi są ,brak wiedzy , lub znudzenie , pierdołkowate diagnozy na zasadzie chybił trafił lub ich brak z niewiedzy ..a nawet brak czasu by zinterpretować ogół badań. Brak sprzetu. Różnie bywało. Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności za cokolwiek...za swoje działania.
Predziej bedzie gdzie nie byłem , niz gdzie byłem na śląsku.

Miłość do zwierząt nie wystarczy do tego by byc weterynarzem bo niektórym sie tak wydaje że jest to główny czynnik do bycia dobrym lekarzem.

Nie moge nikogo polecić ze śląska pomimo swej rozjechanej mapy weterynarzy ślaskich.
Ja rozumie ze diagnoza kota nie jest prosta.

Czasem schorzenia były skomplikowane , czasem nie. Generalnie jest zle.
Są lepsi są gorsi , nie ma jednak tych faworytów którym mozna wierzyć bez godzin spędzonych w internecie tylko po to by pacjentowi nie zaszkodzili . Niestety . To moja ogólna ocena która jest zła.

brak wiedzy , brak powołania , brak odpowiedzialności i szczególny rodzaj pacjenta którego prokurator nie chroni . Oczywiście też mniejszy rozwój weterynarii niz ludzkiej medycyny.

Mam nadzieje ze kiedys spotkam weterynarza na śląsku z wiedzą, sprzetem i powołaniem , który będzie szukał rozwiązań , będzie dociekliwy dla diagnozy i bedzie miał czas dla pacjenta by sie nad nim pochylić i pomysleć. Gdy takowego spotkam to peany tu będe piał na jego cześć.
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-12-15, 19:07   

jasia,
osobiście nie korzystam w usług weterynarzy na Śląsku, ale moja znajoma karmiąca BARFem, z bogatą historią chorób swoich czterech kotów, zachwala przychodnię Lovet w Gliwicach. Marta Folmer i Agata Malesa.
Nie lubię polecać kogoś, kogo sama nie znam, ale wiem, że one mocno walczyły o jednego z jej kotów i nawet gdy sama zaczęła tracić nadzieję i myśleć o eutanazji, wyciągnęły jej kota z bardzo poważnej kalicivirozy.
Może warto do nich zajrzeć i sprawdzić, czy słuszna opinia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne