BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koncerny farmaceutyczne - misja czy interes?
Autor Wiadomość
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-18, 17:03   

dagnes napisał/a:
Vibovit miał taką grubszą strukturę i właśnie lepszy smak, to na pewno, a Visolvit był drobniejszym proszkiem chyba żółto-pomarańczowym.


Na odwrót. Visolvit był pomarańczowy i w większych saszetkach, a Vibovit bardzo jasnożółty, o grubości mąki i słabo się pienił.

Gdyby produkcja tych preparatów nie była dochodowa i jak twierdziłaś w poprzednim poście "przynosiła gigantyczne straty" to wielkie koncerny w ogóle by się tym nie zajmowały. Obecnie najczęściej te preparaty są wytwarzane przez spółki córki lub mniejsze zakłady przejęte przez gigantów, ale ostateczny beneficjent jest dalej ten sam. Dajmy już temu spokój, bo to jest liczenie diabłów na łebku szpilki.

A na koniec zrobię małą pętelkę... Zarówno dietę LC jak i promowany przez Cambell'a weganizm można stosować i być zdrowym, i szczęśliwym. Obie namawiają właściwie do bardzo rozsądnej rzeczy czyli jedzenia mało przetworzonego. I unikania jednoczesnego podawania białka, tłuszczu i węgli. Nie jest przypadkiem, że w przyrodzie pokarmów zawierających te 3 składniki na raz jest znikoma ilość m.in. mleko ssaków.
Mnie tam zasadniczo obojętne co kto je jeżeli się dobrze czuje i jest zdrowy. Jak ktoś nie lubi mięsa to nie widzę sensu żeby się zmuszał, tak samo ja też nie zostanę weganką, bo po prostu wolę mięso. Śmieszy mnie natomiast jak ktoś robi z jedzenia religię i uważa, że przez swoją dietę "zbawia świat". A niestety trochę tak to wygląda w przypadku wielu autorów publikacji dietetycznych.
 
 
Iowa 


Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 21 Lis 2011
Posty: 372
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-10-18, 19:16   

Vibovit rewelacyjnie smakował z miodem. 8-)
_________________
...inexplicable catness...
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-10-23, 13:39   

Verano napisał/a:
Gdyby produkcja tych preparatów nie była dochodowa i jak twierdziłaś w poprzednim poście "przynosiła gigantyczne straty" to wielkie koncerny w ogóle by się tym nie zajmowały.

Wyjaśnię jedynie, że nie pisałam iż produkcja witamin przynosi gigantyczne straty, a jedynie że witaminy przynoszą straty koncernom farmaceutycznym. Straty te polegają, jak już pisałam, na niemożności opatentowania witamin, więc są to utracone zyski. Drugim aspektem tych strat jest możliwość leczenia witaminami prostych niedoborów pokarmowych, które bez nich powodowałyby poważne choroby wymagające chemicznych farmaceutyków. Więc witaminy prowadzą do zmniejszenia sprzedaży drogich leków, których rentowność tworzy bogactwo Farmacji. Faktem jest przecież, że powszechnie stosowana śmieciowa dieta "zachodnia" nie dostarcza ludziom wszystkich potrzebnych substancji odżywczych. Prawdopodobnie w jakimś stopniu dzięki suplementom są w stanie funkcjonować i nie zawsze oraz nie bardzo szybko chorować. To, że my tu stawiamy na dietę a nie na suplementy to inna bajka. Cywilizacyjne realia Zachodu są jednak odmienne niż na BARFnym Świecie.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne