BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żywienie w alergiach i nietolerancjach pokarmowych
Autor Wiadomość
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-10-19, 23:57   

Czy orientujesz się po czym może mieć alergię? Na innym wątku pisałaś, że konina idzie dobrze także można o to podejrzewać warzywa. Ziemniaki?

Na wyniki nie spojrzę - nie znam się. Ale może ktoś pomoże...
 
 
Wilcza 


Barfuje od: paź 2014
Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-20, 12:39   

Myślę iż może to po ziemniakach, na razie stosujemy dietę eliminacyjną.. zobaczymy - jak nie ziemniaki to rezygnujemy z warzyw i pies na samym mięsku zostaje. Tylko boje się go przebiałkować.. Bo Buka już i tak wygląda jak po walkach - wieczne wypryski i rozdrapywanie ich.. Ale teraz to już przesadził.. Jedziemy w czwartek do weta - innego.. Może on mi coś więcej powie.. Siedzę i rozkładam ręce. Pies chodzi od 2 tyg. w skarpetkach po domu by się nie rozdrapywał. Wygląd psa mi nie przeszkadza chcę mu tylko ulżyć.. Biedak od 2 lat ma wieczne problemy ze świądem i wypryskami. :( Raz jest lepiej a zaraz świąd i wypryski uderzają ze zdwojoną siłą
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-10-20, 16:58   

Nie ma czegoś takiego jak przebiałczenie. Gdzieś o tym też powinno być tu, na forum.

A nie pomyślałaś, że może problemem może być konina?
 
 
Wilcza 


Barfuje od: paź 2014
Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-20, 18:57   

jeżeli po odstawieniu warzywek itp. nadal będzie mu się pogarszać to oczywiście! zmieniamy mięsko
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-10-20, 18:57   

U nas konina szybko uczuliła tak jak wół, według jednej wetki u której robiliśmy testy biorezonansem mięso końskie jest jakoś podobne do wołowego. U nas ziemniaki też są na NIE. Za to ryż jest ok.
 
 
Wilcza 


Barfuje od: paź 2014
Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 18
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-20, 19:24   

Bura, i jakie mięso teraz podajesz?
 
 
bura4 

Barfuje od: 1998
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 327
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-10-20, 19:31   

Jagnięcina, baran, ryba, jeleń, wieprzowina, królik.
 
 
Natalia191284 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 92
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-10-24, 11:33   

Kaczusię równiez polecam, te z Lidla sprawdzone na mojej alergicznej buldozi francuskiej.
 
 
Natalia191284 


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 92
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-11-16, 09:34   Dieta BARF alergiczki buldożki francuskiej Zarci

Witam, mam niemal roczną buldozię francuską - Zarę. Jest alergiczką, minęło pylenie, skończyło się drapanie, wtedy postanowiłam przejść na BARF. Niestety, jak dotąd, uczula małą każde mięso, oprócz króliczka, kaczki, ryb i indyka. Próbowałyśmy wołowiny, koniny, dziczyzny, nie wiem jak z gęsią, mamy w zamrażarce i czekamy aż Zarcia przestanie się drapać po jeleniu. Czy ktoś mógłby nam pomóc ułożyć jadłospis? Narazie karmię ją na oko, dostaje ok. 100 g mięcha dziennie, kości, podroby i warzywka oraz owoce, czasem jajeczko. Suplementuję algami, drożdżami browarnianymi, olejem łososiowym i Dermanormem, mamy również sól himalajską. Oto nasz stary temat, gdyby ktoś chciał: http://www.barfnyswiat.or...runi%B1&start=0
 
 
bernadeta_s 

Barfuje od: 11-2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-19, 17:18   uporczywe drapanie - w wyniku zmiany diety?

Witajcie kochani!

Wspomóżcie doświadczeniem początkujących barfowiczów.
Mój pies (17,5 kg, ok. 9 lat średnio/mocno aktywny) trzeci tydzień dostaje barf. Jesteśmy już po okresie jedzenia głównie nieoczyszczonych żwaczy. Obecnie jego dieta wygląda następująco: posiłki, złożone z mięsa bez kości wołowego, kaczego, cielęcego (hierarchia odzwierciedla udział w diecie) o wadze ok. 100g. - 3 razy dziennie. Do każdego posiłku łyżka stołowa warzyw ("pesto" ze szpinaku i jarmużu, zmiksowana cukinia, zmiksowany pomidor bez skóry, rozdrobniony sparzony seler itp.). Oprócz tego na spacerach domowej roboty smaki: "czipsy" z gęsich żołądków, suszona wołowina, "pasztet" zrobiony z odrobiny wątróbki i dużej ilości pure z dyni i jajek - dziennie smaczki to pewnie ok. 150g. Trzy razy w tygodniu jeden posiłek stanowią żołądki wołowe. Nie jemy póki co kości więc suplementuję wapń (płaska łyżeczka wapnia algowego Lunderland raz na dwa dni). Dodatkowo pół łyżeczki oleju łososiowego Lunderland raz na dwa dni.

Mimo, że mój pies ma problemy z żołądkiem a nasza pani doktor baaardzo źle zapatruje się na barfa - przejście (póki co, odpukać!) jest bezproblemowe. Psu smakuje. Załatwia się ładnie. Ciut schudł (widzę to po szelkach)....

Niestety od jakiegoś czasu Bolcio się drapie. Problem przybiera na sile. Nie ma pasożytów, skóra była ładniutka/czysta (mówię była, bo teraz w miejscach gdzie drapie się uporczywie jest zaczerwieniona i podrażniona), nie użyłam w domu żadnego nowego detergentu... Drapanie zaczęło się tuż po zmianie diety, dlatego z tym je identyfikuję.

Macie podobne doświadczenia? Źle komponuję mu posiłki (oprócz tego że je ciut więcej niż powinien... ale spala to ładnie; chudnie zamiast tyć; próbowałam dawać mu ciut mniej ale był bardzo, bardzo głodny)? Mogę jakoś zaradzić takiemu problemowi?

Bardzo Wam dziękujemy za pomoc,
B&B
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-19, 17:46   

może jest uczulony na jakieś mięso, które dostaje?
 
 
Axelka 

Barfuje od: 08.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-11-19, 19:22   

Niech wet sprawdzi gruczoły przyodbytowe u psa. Bardzo często świąd skóry spowodowany jest zatkanymi gruczołami.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-11-19, 22:03   

Ja bym sprawdziła mięso. Może psiak źle na jakieś reaguje (jak napisała doradora).
Zdecyduj się na jeden rodzaj mięsa i podawaj je. Jak nie będzie się pies drapał to daj następne. W ten sposób możesz chociaż stwierdzić, czy to mięso zawiniło.
 
 
bernadeta_s 

Barfuje od: 11-2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 13 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-19, 22:14   

Dziękujemy za podpowiedzi.
Byliśmy u weta. Pani doktor po pierwsze jest przeciwnikiem barfa, po drugie uznała że to alergia pokarmowa. Dostaliśmy klemastynę na złagodzenie świądu. Wyczyściliśmy też gruczoły.
Odstawię wszystko to co podawałam do tej pory (wołowina, kaczka, cielęcina, gęsie podroby). Kupiłam mu trochę indyka, trochę koniny a do tego podroby i żołądki baranie.
Mam nadzieję, że to pomoże. Choć.... zaraz po wizycie u weta wypisałam sobie wszystko co Boluś jadł w ostatnich dniach/tygodniach. Porównałam z produktami które jadł wcześniej i które mu nie szkodziły. Z nowinek mamy tylko żołądki i podroby wołowe i cielęce. Ale jeśli uczula to chyba raczej rodzaj mięsa, w sensie jeśli wcześniej jadał wołowinę (fakt, nie w tak dużych ilościach i często suszoną), to raczej mało prawdopodobne, żeby go uczuliło np. wołowe serce czy żwacz... Prawda :niewiem:
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-11-19, 22:46   

Spróbuj podawać tego indyka, ale tak wiesz powoli, przez kilka dni tylko to.l Później dawaj resztę też powoli. Ja jeszcze raz spróbowałabym z tymi mięsami, które już dawałaś, bo może wśród nich jest tylko jeden gatunek, który uczula, a szkoda byłoby rezygnować z takich urozmaiceń.
Myślę, że małe ilości np. podawanej przed barfem wołowiny od razu mogły też nie dać o sobie znać. Próbuj, próbuj, to najlepszy sposób.
Jeżeli chodzi o podroby wołowe i mięso to myślę, że i jedno i drugie będzie tak samo uczulać, bo to w końcu ten sam gatunek...
A wetem się nie przejmuj oczywiście ;-)
Hm, a możesz napisać, co pies jadł przed przejściem na Barf?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne