BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Szamanko dla mojego szczeniora
Autor Wiadomość
boogieboogie 

Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-28, 12:17   Szamanko dla mojego szczeniora

Witam!
Jestem właścicielką pięciomiesięcznego pit bulla, od początku karmimy mięskiem.
Szczyl waży teraz 18,5kg i fajnie rośnie, ale jestem panikarą i boje się że może mu czegoś brakować. Karmię dość ubogo bo mój pies uważa że owoce i warzywa są obrzydliwe :lol:
Pies dostaje dziennie 650g zwierza + 2 jajka (skorupki i żółtko) i jakiś kefirek czy serek.
Co do mięcha to podaję głównie drób, w zależności od dnia dostaje serduszka lub uda z kurczaka, korpusy, często także szyje indycze oraz indycze podudzia, często żołądki (nie ma u mnie wołowych więc podaje również drobiowe).
Bardzo proszę o jakieś sugestie i opinie!
Czy w mięsie drobiowym jest wszystko czego potrzebuje..?
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-10-28, 13:43   

Z mięsa pies powinien ze 2-3gatunki jednak dostać. Każde mięso jest inne. Do tego drób nie jest hodowany w najlepszych warunkach a to nie pozostaje bez znaczenia dla mięsa.
Nie zubozysz diety specjalnie brakiem owoców i warzyw. To i tak jest raczej dodatek do diety niż niezbędna jej część
Jajka możesz spokojnie podawać całe. Pamiętaj, że w białku jest dużo bardzo wartościowego białka.
Pozbądź się natomiast kefirków i serków. To nie jest naturalny pokarm i nie wnosi do diety nic, czego nie mozna dostarczyć elementami naturalnymi dla psiej diety
Nie widzę w wymienionych przez ciebie elementach żadnych podrobów (serca i żołądki są ok ale to są struktury mięśniowe). Podroby są w diecie potrzebne. jesli z takich czy innych powodów nie możesz ich podać lub bardzo mało zróżnicowane to polecam zainteresować się naturalną suplementacją. O suplementach poczytasz w dziale suplementy i co
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
boogieboogie 

Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-28, 14:50   

Dziękuję za odpowiedź :)
Z podrobami ciężko u mnie (duże miasto a nic tu nie ma :-/ ) więc pomyślę o suplementacji. Chyba że wątroba, to jest wszędzie.
Zamawiałabym gotowe mrożonki ale nie mam gdzie tego trzymać.
Zmartwiłam się trochę, bo usłyszałam opinie, że mój pies jest chudy i ma miękką łapę. Wg. mojego weta jest w porządku. Nie jest kluskiem, raczej szczypiorem, ale nie zauważyłam nieprawidłowości.
Dla pewności mogę prosić o opinię?
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-10-28, 15:04   

Pies wg mnie w doskonałej kondycji. Ani za chudy ani za gruby. Widać "talie" i linię żeber. Tak, jak powinno być
Te stwierdzenia, że za chudy biorą się pewnie z tego smutnego trendu do zatuczania psów. Otyłość jest nową normą
Spójrz jak wyglądają naprawde świetnie pitki
http://www.barfnyswiat.or...der=asc&start=0

Ogólnie czytaj forum, popatrz więcej w temacie układania jadłospisu. Zajrzyj do działu barfne zaopatrzenie - tam może znajdziesz informacje dotyczące twojego miasta. Gdybyś wpisała konkretne miasto w profilu to i uzytkownikom łatwiej by było jakoś ci podpowiedzieć
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
boogieboogie 

Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-28, 15:27   

W temacie pitków siedzę od pewnego czasu, natomiast opinię taką wydał wg. mnie jeden z najlepszych hodowców tej rasy u nas ale widocznie w tym temacie się nie zgadzamy :)
Obawy mam tylko dlatego, że jest to pierwszy pies którego karmię BARFem, pozostałe jechały na suchej i zwykle trafiały do mnie jako dorosłe psy.
Już myślałam, że taka zła matka jestem i szczeniaczka głodzę :mrgreen:
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2014-10-28, 21:26   

boogieboogie napisał/a:
natomiast opinię taką wydał wg. mnie jeden z najlepszych hodowców tej rasy u nas ale widocznie w tym temacie się nie zgadzamy :)

A któryż to hodowca? :mrgreen:

btw. 5 miesięcy i 18,5kg to będzie wielki pies. Moje tyle ważą jako dorosłe, a bywa, że i mniej.
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-10-28, 21:35   

Ale on i na focie wygląda na sporego psa. Długie ma nogi (nawet biorąc pod uwage z jakiej perspektywy zdjęcie jest robione)
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
boogieboogie 

Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-10-29, 14:21   

diyala napisał/a:
boogieboogie napisał/a:
natomiast opinię taką wydał wg. mnie jeden z najlepszych hodowców tej rasy u nas ale widocznie w tym temacie się nie zgadzamy :)

A któryż to hodowca? :mrgreen:

btw. 5 miesięcy i 18,5kg to będzie wielki pies. Moje tyle ważą jako dorosłe, a bywa, że i mniej.

Jaguar, bardzo szanuję jego i jego psy, tylko w temacie żywienia mamy trochę inne zdanie ;-) .

Mój Sarin jest obecnie najcięższy z miotu, jego siostra waży 12,4kg, brat trochę ponad 14 i faktycznie jest mniejszy.
Foto z innej perspektywy:

 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2014-10-29, 21:55   

Ja też do gościa nic nie mam, ale nie przesadzajmy, nie widzę sensu tuczyć tego szczyla, jest duży, dobrze teraz wygląda, łapa mu nie siedzi i niech tak zostanie.
_________________
"Polacy kupują dokładnie takie psy, na jakie zasługują. Po co psuć nawyki?"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne