BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam
Autor Wiadomość
agraffka 

Barfuje od: 30.10.2014
Wiek: 45
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-31, 21:18   Witam

Mam na imię Monika. Jestem posiadaczką 6 miesięcznej Akity Inu - Hirka. Zafascynowało mnie wasze forum, dlatego postanowiłam się dołączyć. Jako początkująca "barferka" mam mnóstwo pytań, wątpliwości etc. Forum podczytuję od jakiegoś miesiąca, od momentu kiedy zainteresował mnie Barf i trafiłam na Was w necie. Właściwie to przeczytałam chyba każdy post w każdym temacie :-D . Hirek jest cudnym psem, jednakże z problemami zdrowotnymi. Pomijając jego wyniki badań, czyli w skrócie słaba morfologia oraz mega wysoki fosfor w stosunku do wapnia, Hirek ma dysplazję stawów biodrowych. Jest bardzo aktywnym psem i gdybym nie zdecydowała się na rtg, nie miałabym pojęcia, że coś mu dolega. Do tej pory karmiony był oczywiście "najlepszą z najlepszych" karm, ciągle głodny,z pyska cuchnie, qpska takie w ogrodzie, że szkoda gadać. I tak jak poczytałam Wasze forum, to chociaż psa z dysplazji nie wyleczę, to mogę sprawić, że będzie szczęśliwy, dostając ulubione mięcho do żarcia :mrgreen: . Tak poważnie to ten cały sposób żywienia bardzo do mnie przemówił i stąd moja obecność z Wami. Mam nadzieję, że przyjmiecie nas do Waszego grona. Pozdrawiam
_________________
"Widziałam ślimaka pełznącego po krawędzi brzytwy... To był mój sen, mój koszmar..."
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-31, 22:16   

:love: :love: :love: Poczytaj na spokojnie wątki dotyczące wapnia i fosforu. Dysplazja niestety zbiera żniwo wśród rasowych psów
 
 
agraffka 

Barfuje od: 30.10.2014
Wiek: 45
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-31, 22:44   

Hej. Czytałam nawet kilkakrotnie. Poprosiłam o kalkulator, żeby mu dobrze zbilansować. Od wczoraj pies je tylko żwacze. Za 2 tyg. kolejne badania krwi. Jedyny facet w miocie i jedyny z dysplazją. Kilka pokoleń wstecz wolni. Ale jestem optymistką, a może raczej stosuję mechanizm zaprzeczenia. Wierzę w to, że jakimś cudem "te stawy" wskoczą mu na właściwie miejsce. Miejscowy weterynarz powiedział: "To kaleka i kaleką zostanie". Zmieniłam weterynarza :-D Kocham swojego psa i zrobię wszystko, żeby było dobrze. Teraz pies dostaje leki na stawy, zastrzyki na maź stawową i jakiś proszek na mniejszą wchłanialność fosforu. Gdybym nie była taka wybredna i dociekliwa, mój psiak byłby już po 3 operacjach a kilku wetów o kilka tysiaków bogatszych. Strasznie trudno jest znaleźć dobrą kliniką i dobrych specjalistów przede wszystkim. Wszędzie dieta jest podstawą, u ludzi również. Jeśli dobrze wszystko zbilansuję, będzie dobrze. Musi być. Pozdrawiam
_________________
"Widziałam ślimaka pełznącego po krawędzi brzytwy... To był mój sen, mój koszmar..."
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-01, 19:37   

hau hau na forum, może choć stawy można wzmocnić - poczytaj tutaj, może coś znajdziesz?
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=608
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3190
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Aniek 


Barfuje od: 01.03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 416
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-04, 09:04   

Ależ on jest piękny! :-D
Ja bym więcej zdjęć poprosiła :-)

Kupy i zapaszki i u nas były fatalne - teraz bajka, także kilka problemó na pewno Ci odejdzie :kciuk:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne